Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz pod nowe kolumny


Domi

Recommended Posts

Słucham bez maskownic. Próbowałam i tak i tak. Masz rację z maskownicami dźwięk jest troszkę mniej rozdzielczy. Ale szczerze to zastanawiam się czy ich nie założyć gdyż problem u mnie jest taki że się strasznie kurzy w domu. Raczej nie jest to dobre dla głośników, a wolę ich wogóle nie dotykać w sensie czyścić jak się kurz osadzi. Maskownica jest bardzo gęsta i zapewne chroni dobrze przed kurzem. Z drugiej strony zakładać i zdejmować maskownice do odsłuchów średnio mi się podoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 245
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Proszę przyjrzeć się podstawie. Wszystkie elementy z granitu + kolce. Podstawa będzie się składała z dwóch plyt - dolna o wymiarach 30 cm x 40 cm x 3cm, górna o wymiarach 25 cm x 35 cm x 3 cm i "klocek" łączący dwie płyty o wymiarach 10 cm x 10 cm x 9cm (wysokość) . Waga około 21 kg - sztuka. Poniżej przedstawiam mniej więcej jak by to wyglądało w 3 rzutach.

http://ifotos.pl/zobacz/przodjpg_swrqrxa.jpg
http://ifotos.pl/zobacz/bokjpg_swrqrxq.jpg

Widok z góry:

http://ifotos.pl/zobacz/gorajpg_swrqrnp.jpg

Zastanawia mnie tylko, czy przy takiej konstrukcji nie będzie za duża siła nacisku szła na dolną płytę i czy wytrzyma taki ciężar. Łącznie z kolumną będzie to około 32 - 34 kg. Co myślicie?

Ps. Wymiary kolumny: szerokość (z nogami) - 25cm, głębokość 34,5 cm .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... problem u mnie jest taki że się strasznie kurzy w domu. Raczej nie jest to dobre dla głośników, a wolę ich wogóle nie dotykać w sensie czyścić jak się kurz osadzi...



Polecam do czyszczenia dobry pędzel do pudru bądź do golenia. Używam od lat bez szkody dla przetworników.
Parę propozycji:

LINK
LINK
LINK
LINK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nacisku, to powinno wytrzymać, ale najlepiej zapytaj kamieniarza od którego kupisz płyty granitowe.

Jeśli chodzi o osadzanie się kurzu na przetwornikach, to bez przesady. Ja od lat słucham bez maskownic w pięciu już różnych mieszkaniach i jakoś nie odczuwam tego jako problemu. Tylko od czasu do czasu przeczyszczę miękkim pędzelkiem albo ściereczką z microfibry. Lub też dmuchnę powietrzem z tuby (w sklepach dla elektroników), takim bez efektu zamrażania (no frost).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka pojedyncza podpora po środku fajnie wygląda. Jednak w tego typu rozwiązaniach występuje często problem z wytrzymałością spoiw które to łączą. Znam ten problem z praktyki. Zwróć uwagę jak wyglądają standy pod niskie i dość ciężkie kolumny Harbetha których link zdjęcia wcześniej wkleiłem.
Musisz pamiętać o tym że standy które są na tej aukcji allegrp , są przewidziane do niewielkich kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te metalowe wyjdą taniej.

Jeszcze taniej by wyszło jak bym zrobiła drewaniane. Dwie płyty np. z dębu - góra i dół i połączyć to 4 drewnainymi kantówkami / kwadraty po 10cm/ po rogach tak jak pisał MobyDick. Tyle że tutaj cała masa podstawy już jest znacznie mniejsza od tych poprzednich, no i troszkę inny wpływ na dźwięk, o ile to usłyszę. Tutaj koszt całkowity około 100 - 130 pln za dwie sztuki icon_wink.gif - Najtańsza opcja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad czymś innym:skoro nie wiesz, czy te kolumny spełnią Twoje wymagania -i możliwe, że będziesz je wymieniała, to czy jest sens inwestowania w podstawki które mogą być nieprzydatne do kolejnych kolumn?

Może lepiej sprawdzić najtańsze rozwiązania jak płyty chodnikowe czy grube drewno, a dopiero po iluś godzinach grania decydować się na kolejne rozwiązania...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolumny, to z dnia na dzień grają coraz piękniej icon_wink.gif No , ale tego nie przewidzę co będzie np. za rok. Nie spodziewałam sie, że tak mnie to wciągnie.

Chyba faktycznie tak zrobię, zanim skuszę się na coś droższego. Czy w sklepach z takimi materiałami jak płyty chodnikowe sprzedają je na sztuki też czy tylko w pakietach na m2.?

Podjadę np. do sklepu Leroy Merlin

http://www.leroymerlin.pl/architektura-ogr...mp;gclsrc=aw.ds

No i sprawdzę jak jest na jakichś balach drewnianych.

Dzięki za wszelkie rady Panowie, wolę się tu zapytać dokładnie o wszystko , niż zrobię jakieś głupstwo. Mam nadzieję , że nie zaśmiecam forum takimi pytaniami, jeśli tak to proszę napisać. Z moich znajomych nikt się nie interesuje aż tak dziedziną audio niestety. Jedynie ten kolega , u którego odsłuch robiłam, ale w sumie to nie jest mój znajomy więc nie chcę mu tyłka zawracać z każdym pytaniem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja, to racja. Nie wiadomo jak długo będziesz słuchać na tych kolumnach.
Jeśli nie odrzuca Cię pomysł z płytami chodnikowymi i czujesz, że jednak za jakiś czas wymienisz kolumny (a była przecież o tym mowa), to może warto nad tym pomyśleć. Zależy ile kosztowałyby?
Masz sporo opcji ale to Ty podejmujesz decyzję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...