Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz pod nowe kolumny


Domi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 245
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Odpowiedź już mam.

A więc za ten komplet z granitu co wcześniej proponowałam , oczywiście wraz z regulowanymi kolcami, oraz z kurierem - 540 zł.

Za podstawy z metalu - komplet wraz z kolcami i kurierem {ale profile 50 mm x 50 mm x 130 mm} - 510 zł

Czas oczekiwania 14 dni w obu przypadkach.

Także daję poprawkę odnośnie mojej poprzedniej wypowiedzi co do kosztów wykonania granit vs metal, wcale nie jest aż tak taniej za metalowe w tym przypadku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy warto potraktować klejem obie warstwy, czy po prostu położyć luzem jeden materiał na drugim, bo i tak docisk wywierany przez kolumny będzie wystarczający...

Pewnie ten klinkier i (pomalowana na odpowiedni kolor) sklejka będzie ładniej wyglądała niż płyty chodnikowe- ale to już oczywiście Dominka zadecyduje...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie icon_wink.gif

Zgodnie z Waszymi wskazówkami słuchałam muzyki z kolumn postawionych na ciężkich płytach chodnikowych icon_wink.gif oraz na balach z drewna. Pod obiema "konstrukcjami" co prawda nie było kolców jednak grube podkładki gumowe. Ale tak czy tak nie stało to na dywanie. Muszę powiedzieć, iż pomimo,że nie mam kolców pod kolumnami , tylko stoją na dedykowanych nogach to różnice w dźwięku można było usłyszeć. Co prawda nie była ona duża, raczej bardzo mała, ale faktycznie kiedy kolumny stały na kamieniach (może dlatego , że były cięższe) bas był bardziej kontrolowany, może troszke bardziej zróżnicowany i ogólny przekaz jakby bardziej szybszy. Na drewnie natomiast bas się jeszcze zwiększył, jednak zrobiło się za bardzo "misiowato".

W związku z powyższym, słysząc ten przekaz , w którym brały udział kamiene, oraz który bardziej mi odpowiadał zdecydowałam się na podstawki z granitu w połączeniu z drewnem;) Co prawda będzie to częściowo moja konstrukcja, ale mam nadzieje , że wszystko pójdzie dobrze. Kiedy dostanę już wszelkie materiały oraz zakończę "budowę" wstawię parę fotek icon_wink.gif

Pozdrawiam ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyżby po "zabawach" z różnymi ustawieniami kolumn i częściowym ich wygrzaniu zaczęłaś się przyzwyczać do prezentu?



Zdecydowanie już się przyzwyczaiłam i na dzień dzisiejszy za żadne skarby ich nie oddam icon_smile.gif Muszę powiedzieć , że grają już trochę inaczej niż przy pierwszym uruchomieniu. To czego brakowało mi na początku teraz to dostaję icon_wink.gif Faktycznie one po prostu się muszą rozruszać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Siema Domi. A nie boisz się ze zsunie się to z tych klocków? Znasz kogoś z allegro co robi dość tanie podstawy granitowe?
Tam gdzieś wyżej ktoś podał stronę z klinkierami i były tam bloki z kamienia. Gdyby takie zrobili jak chcesz nie byłoby taniej?
Pozdro z wronek icon_biggrin.gif


Hej michalwronki icon_wink.gif

Naczytałam się na forach, że kolumny jak są na kolcach postawione na granicie to faktycznie mogą się zsuwać. Jednak jak wspominałam ja nie mam kolcy pod kolumnami tylko specjalne nóżki zakończone u podstawy gumą. Wrazie co - blu tack wchodzi w grę.

Jeśli chodzi o te bloki z kamienia to na pewno byłoby taniej, jednak uparłam się na te granity (jak kobieta się na coś uprze to już masakra icon_evil.gif ) . Z moją inwencją twórczą podstawy wyniosą mnie około 160 zł / sztuka. Waga jednej podstawy to około 24 kg. Także myślę, że to dobra cena.

Rozglądając się za cenami granitu to muszę powiedzieć, że tu sprzedawca ma dość tanio i jak widać fachowo robi:

http://allegro.pl/standy-granitowe-podstaw...6044140688.html

Pozdrawiam...

ups... dwa posty mi wyszły , zamiast w jednym napisać - mój błąd. Proszę się nie gniewać icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne te 8 cm wysokości plus kolce i będzie 10 czyli jakieś 300 zł

tylko jak przekonać żonę?? no fakt udało mi sie ją urobić na prawie 6 tysi to i na 300 zł by się dało.

najtaniej będzie siedzieć niżej.

u mnie jak siedzę na kanapie to radary mam na wys około 103 cm...wysoko tonowy w elac-ach na 93cm

z kolei siedząc na fotelu jest troche lepiej. bije sie z myślami brac nie brać ? na dzwięk nie narzekam u mnie....bas jest zarąbisty nie podbijając go w ogóle ( czyli wzmacniacz na zero ) wysokie tak samo na miejscu.

zmykam szykowac sie do pracy pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , te 8cm wysokości też mi się podobają, w sumie chciałam je kupować i "coś" do nich dorobić, ale zmieniłam koncepcje icon_wink.gif

U mnie różnica jest większa. Głośnik wysoko-tonowy jest około 92 cm nad ziemią, a moje uszy jak siedzę około 112 cm. Więc 20 cm różnicy. Kiedy kolumny stoją bez podstaw to wyraźnie scena jest za nisko, kiedy są na podstawkach - jest przede mną.

W sumie nie bardzo rozumiem czemu jest taka odległość pomiędzy tym głośnikiem a moimi uszami. Sofę mam normalnej wysokości, fakt , że ja jestem wysoka, no ale bez przesady. Jak patrzyłam z ciekawości na inne kolumny podłogowe to większość ma takie rozmiary jak moje, jęśli chodzi do takiego metrażu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej icon_wink.gif Super, świetna cena . Zamówiłeś już?

Ja już dzisiaj swoje skończyłam. Jutro wrzucę kilka fotek, bo już teraz trochę zmęczona jestem icon_wink.gif Moim zdaniem wyszło bosko icon_wink.gif

Pozdrawiam.

Ps. Ja z tego linku na allegro zamówiłam 4 płyty z granitu: 2 x ( 35 cm x 25 cm x 5 cm) i 2 x (35cm x 25cm x 3cm) w czerni. Tak na marginesie - świetny sprzedawca - bardzo sympatyczny, konkretny, no i towar doskonały.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałam, wrzucam zdjęcia. Między górną a dolną płytą z granitu zastosowałam "belki" z drewna dębowego. Przyklejone one są klejem do kamieni i drewna. Klej trzyma tak jakby elementy były dosłownie zespawane ze sobą. Chwytałam za górną część podstawy i potrząsałam z dużą siłą , aby zobaczyć czy dolna część odpadnie - nie ma siły, aby się oderwało. Dolna płyta ma 5 cm grubości, górna 3 cm. Waga - 23 kg/sztuka. Wysokość zgodnie z założeniem co do milimetra - 15cm. Kolumny już postawione - gra pięknie icon_wink.gif

http://ifotos.pl/zobacz/1jpg_swenhas.jpg
http://ifotos.pl/zobacz/5jpg_swenhaq.jpg
http://ifotos.pl/zobacz/7jpg_swenhqh.jpg
http://ifotos.pl/zobacz/8jpg_swenhqx.jpg
http://ifotos.pl/zobacz/9JPG_swenhqe.jpg
http://ifotos.pl/zobacz/10jpg_swenhqs.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MobyDick icon_wink.gif Tak się też stało, muzyka gra rytmiczniej, bas się trochę utwardził i jest szybszy co w metalu wniosło to poprawę icon_wink.gif Nie są to jakieś drastyczne zmiany , ale jednak są i to naprawdę słyszalne. Ogólnie jestem strasznie zadowolona, szczególnie, że majątku to nie kosztowało więc cel jak najbardziej osiągnięty icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...