Skocz do zawartości

DAC do ok. 600zł


VintageHedge

Recommended Posts

Witam, DACa będę używał do podania sygnału do wzmacniacza lub też bezpośrednio ze słuchawkami pod laptopem. Jakiś czas temu interesowałem się Prodigy Cubem, ale szczerze sam już nie wiem - jedyne co chyba mnie w nim interesuje to wymienialne OPAMPy, ale ogólnie to chciałbym kupić jakiegoś DACa i nie grzebać w nim wcale. Jakiego brzmienia szukam? Zdecydowanie nieneutralnego, jak jesteście jakoś zaznajomieni z wzmacniaczami Yamahy tak z przed 1985 roku, to wiecie o mi chodzi - bas był w nich w miarę szybki i zwarty, średnica tam gdzie powinna być, delikatne cykające talerze. Nie było to cukierkowo ciepłe brzmienie ani bas nie był rozlazły, może nie był neutralny ale też nie kluchowaty, po prostu wzmacniacze z tego okresu od Yamahy starły się oddawać dźwięk jak najnaturalniej dając przy niezłego kopa i zejście na basie oraz z bdb sceną (wielokrotnie byłem zdziwiony jak to gra). Czegoś takiego bym szukał, lekko podkoloryzowującego brzmienie DACa, zachowującego przy tym taki charakter że wszystko zabrzmi na nim dobrze, ale będzie potrafił też przybucić i wyprodukować znaczną ilość basu z co najmniej dobrym zejściem i sceną, zachowując przy tym dobrą jakość a nie że będzie tylko i wyłącznie buczał. Rozumiem, że nie mam się spodziewać żadnych Hi-Endów, ale chciałbym po prostu coś na dobrym poziomie Hi-Fi : 3. A i DACa będę prawdopodobnie używał z Yamahą A-960II oraz bezpośrednio pod laptopem ze słuchawkami Superlux HD681. Z góry dzięki za jakieś propozycje, mam nadzieję że nie mam zbyt wygórowanych wymagań, ale ostatnio dane mi było słuchać neutralnego DACa na którym bezpośrednio z niego na moich Superluxach wcale nie było basu, tylko same wysokie i średnie. Słuchałem też tego DACa pod Yamahą A-S501 i chyba jeszcze jednym innym źródłem pod tym wzmakiem i z tej Yamaszki też tak szczerze basu było mało, tak jakby zerowa dynamika i zejście - tzn coś tam było, ale poziom minimalny czy to na monitorkach czy na moich słuchawkach, osoba która to posiada mówiła że takie coś właśnie chciała, a ja bym chciał czegoś takiego uniknąć właśnie : >. Z góry dziękuje za jakieś propozycje. Rozumiem, że nie będę miał dużego wyboru spodziewam się może max 2 czy 3 propozycji jeśli będę miał szczęście i ktoś mi pomoże. Wiem też, że mogę mieć za mały budżet i Prodigy Cube może być moją jedyną opcją - jeśli tak, to fajnie by było wtedy jeśli ktoś by mi polecił jaką kostkę mam tam wpakować, wiem że ludzie polecają OPA2107 ale może ktoś zna lepszą i bardziej uniwersalną kostkę i oczywiście rozumiem, że nie mam się spodziewać ósmego cudu świata i zejścia na basie do samego piekła, ale może da się ukręcić coś przyjemnego icon_biggrin.gif. Jeszcze raz z góry dzięki i czekam na jakieś propozycje z DACami lub modyfikacją Cube'a :3.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...