Skocz do zawartości

ZMIANA WZMACNIACZA


B-85

Recommended Posts

Witam wszystkich na forum.
Mam następujące pytanie - mam cd Onkyo C 7030, jestem z niego zadowolony, podpięty jest pod amplituner TX 8020, do tego głośniki JBL ES20BK.
Planuję wymienić wzmacniacz i głośniki. Pytanie czy jest sens wymieniać wzmacniacz - do wydania miałbym ok. 1200-1300. Czy w tej cenie faktycznie można dobrać coś lepszego niż TX 8020 gdzie faktycznie różnica będzie zauważalna? Radio mnie nie interesuje więc może być sam wzmacniacz bez tunera.
Jeśli chodzi o kolumny to zależy mi na kolumnach podstawkowych - myślałem o Klipschach Klipsch R-15M.

Będę wdzięczny za opinie i dobrą radę.

Muzyka jakiej słucham to np. King Crimson, Black Sabbath, AC/DC ale też muzyka filmowa czasami jakieś klubowe brzmienia.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zostaw wzmacniacz i cd tak jak jest, sprzedaj JBL-e dodaj to co masz i za wszystko kup głośniki.
Wyjdziesz na tym najlepiej.


Właśnie też się tak zastanawiałem czy w tym układzie to właśnie głośniki nie ciągną w dół całości.
Co mogłoby być ciekawego w takiej kwocie właśnie do ok 2000 zł? Interesują mnie głośniki podstawkowe - niestety brak miejsca na podłogowe i muszą stać na półce?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakim kierunku miałyby iść te zmiany, jeśli chodzi o brzmienie. icon_question.gif
Razem tego Onkyo z jbl es20 nie słuchałem, osobno miałem styczność. Generalnie oferują dość słabe wypełnienie w basie, mało angażujące techniczne brzmienie, to onkyo dodatkowo odebrałem jako mało dynamiczne.

W ogóle podstawowe pytanie to jaki masz metraż pokoju 10m, 15m, 30 m ?
Nawet jak mały, to trzymanie się tak małych kolumn jak obecne to ryzyko, w tym budżecie sporo kolumn na głośniku śr.10-11cm brzmi ogólnie mówiąc nieco płasko i anemicznie, sugeruje kolumny ciut pól nr większe na głośniku śr. 15-16cm.
Tymi Klipschami niewiele byś nie zmienił względem obecnego Jbla, Ten sam koncern, podobna sygnatura brzmienia, niemal identyczne wymiary, Klipsch zagrał by ciut głośniej, ale chyba nie o to tylko chodzi icon_wink.gif icon_question.gif
Zostając przy Onkyo wybrałbym coś z dobrym mięsistym dołem, dobrą dokładną górą , dynamiką ( ale nie tak metaliczna jak Klipsch) aby dodać mięska i dynamiki muzyce, uzupełnić braki onkyo. W podobnym budżecie czyli 900-1000 zł lepsze będą Magnat quantum 673, Magnat Shadow 203, Monitor audio bx2, Taga Harmony Platinum B-40 może coś innego jak napiszesz o kierunku zmian. Bo można jeszcze ciekawsze kolumny za kilka stów więcej.

Jeśli zaś chodzi o wymianę Onkyo to też zależy co Ci nie pasuje teraz i co chciałbyś dodać do dźwięku, bo od tego zależy marka wzmacniacza, myślę że nawet dużo tańszy wzmacniacz stereo zagra lepiej niż to Onkyo, gdzie dopłaciłeś za radio i wejście optyczne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Interesują mnie głośniki podstawkowe - niestety brak miejsca na podłogowe i muszą stać na półce?


Uuuups, więc coś więcej ciągnie w dół brzmienie niż tylko np. kolumny icon_rolleyes.gif !

edit:
Bo nie sądzę żeby ta półka/półki była na wysokości głowy ( 60/90cm), żeby były oddzielne(dwie kolumny), żeby była na tyle głęboka, że kolumna o głębokości np, 25cm miała z tyłu luz.
Zamiast wydawać 2 tys na nowe monitory, lepiej kup takie wspomniane za 900-1300zł i za np. 200-300zł kup dobre regulowane wysięgniki do kolumn. Zyskasz nowe aspekty brzmienia, których sama wyższa cena kolumn ci nie da, jak postawisz na "jakieś półce".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...