Skocz do zawartości

Słuchawki AKG 550 vs 551


Recommended Posts

Witam,
Postanowiłem zakupić jeszcze jedną parę słuchawek, dotychczas korzystałem ze słuchawek Klipsch REFERENCE ONE.
Wybór padł na AKG. Czytałem w Google i wiem czego można się po nich spodziewać, znam różnice, tak zwane plusy i minusy obydwu modeli.
Teraz pozostaje tylko znalezienie odpowiedniej ceny-promocji.
Może któryś z forumowiczów podrzuci jakiś namiar/link na dobrą cenę w/w słuchawek.
Z góry dziękuję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz "nie wszystkim odpowiadają na dłuższą metę" co konkretnie chcesz przez to powiedzieć?
Rozumiem, że nie ma rzeczy idealnych bo to przecież rzecz gustu, a o gustach....
Czyli co 550 są zbyt męczące(sterylne/detaliczne) na długie odsłuchy? Czy stwierdzenie "nie wszystkim....metę" odnosi się również do 551-tek?

Klipsche które posiadam są dość sterylne i dokładne w całym paśmie. Czytałem wiele pozytywnych recenzji o nich i się sprawdziły.
Choć mogłyby mieć ciut większe muszle.
Wracając do AKG -coś z nimi jest nie tak? Są już jakiś czas na rynku i wciąż cieszą się popularnością(ceną).
551 widziałem już za 490 zł i będę negocjował cenę icon_smile.gif
Szukam 550 w atrakcyjniejszej cenie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem styczność tylko z K550. O ile wiem to różną się tylko tym że 550 mając długi kabel, są z założenia do sprzętu domowego a 551 z krótszym przewodem i inną kolorystyką zostały przewidziane również pod kątem sprzętu mobilnego. Są duże i bardzo dobrze wykonane. Nie wszystkim jednak odpowiada ich bardzo liniowa charakterystyka. Przy cenie na poziomie 1 tyś były to bardzo dobre słuchawki , do tego mało wymagające od sprzętu do którego się je podłączyło. Ich późniejsze wersje z padami o mniejszej średnicy zewnętrznej były bardziej basowe i poszły w kierunku dźwięku bardziej rozrywkowego. Ostatnimi czasy pojawiła się nawet nowa wersja K550 Mk II nieco poprawiona w stosunku do bardzo udanego pierwowzoru. Czasem okazuje się ze ktoś szuka bardziej efektownego dźwięku niż neutralnego i rozdzielczego. A słuchawki uważam że dobrze jest mieć różne na różne okazje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,
Słuchawki kupione-wybór padł na AKG K 551, wszystko niby jest ok. Piszę niby bo po dłuższym odsłuchu stwierdzam
jakby basu w nich było leciutko za mało icon_neutral.gif
Nie wiem czy to taki ich urok czy poprostu jestem przyzwyczajony do niższego i bardziej dynamicznego basu (Klipsch Reference ONE)
W słuchawkach Klipsch bas jest bardziej sprężysty, dynamiczny-poprostu jest go więcej. Być może i za dużo ale jest bardzo spójny.
Właśnie z nimi mogę je porównać na spokojnie w domu. Może mi któryś z kolegów napisać jak długo potrwa wygrzewanie przetworników
w AKG i jak wpłynie to na charakterystykę dźwięku?
I pytanie numer dwa:
Czy słyszał ktoś o próbie zastosowania takiego rozwiązania:
>>Modyfikacja AKG K550<<
Proszę o Waszą opinię

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...