Skocz do zawartości

Nowy zestaw, stary problem


Dirge

Recommended Posts

Witam, zakończyłem kompletowanie zestawu stereo - Pylon Pearl 25, Marantz PM6005, ProJect Essential II, przewody głośnikowe Kruger&Matz.
Miałem nadzieję na zniknięcie brumienia na wejściu phono (podłączone do wzmacniacza RCA) po wymianie wzmacniacza, niestety - został.
Słyszałem, że ten problem z ProJectami jest dość częsty (https://www.youtube.com/watch?v=baWd09J47Us), ale ja niestety ten dźwięk słyszę na wszystkich wejściach analogowych po podłączeniu do nich RCA - na toslinku oczywiście cisza.
Zabiorę dziś część zestawu do ojca, by pozamieniać trochę gramofony i wzmacniacze, ale może macie, Drodzy, jakiś pomysł?
Może to moja stara, dwużyłowa instalacja elektryczna? A może moje dwa czarne koty tak dysonują z białym gramofonem?

Dziękuję, przepraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Zgodnie z planem zabrałem gramofon i wzmacniacz na grunt neutralny. Na Marantzu cisza, problem jednak występował po podłączeniu projecta - czy do marantza, czy do techniksa.. Leciwy Bernard nie dawał podobnego artefaktu.. Bez chwili namysłu zabrałem gramofon do sklepu, w którym go kupiłem, panowie sprawdzili sygnał, następnie w pokoju odsłuchowym odpalili go, podłączywszy do porządnego grania i efekt zaczynał być delikatnie słyszalny po przekroczeniu 60% mocy, co (jak mi się wydaje) jest raczej normalne. Jutro jeszcze podjadę do nich ze wzmacniaczem, by wyeliminować go jako winowajcę i ostatecznie pozostać z ciężkim do rozwiązania problemem mojej sieci elektrycznej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...