Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe


herbi87

Recommended Posts

Witam serdecznie!
Na wstępie chciałbym powiedzieć, że w temacie sprzętu audio jestem trochę zielony, więc bardzo liczę na waszą pomoc.
Chciałbym kupić kino domowe za około 3000 zł. Jeśli stwierdzę, że warto będzie trochę dołożyć myślę, że nie będzie to wielki problem.
Sprzęt miałby być podłączony do ps4 i dekodera nc+, więc chcę zestaw 5.1. Chciałbym również dowiedzieć się w jaki sposób, jakimi kablami najlepiej podłączyć te sprzęty do kina (więc musiałbym też zwrócić uwagę na to ile jakich wejść potrzebuje amplituner). Bardzo rzadko oglądam filmy na płytach przeważnie jest to właśnie nc+ lub pendrive.
Bardzo lubię słuchać też muzyki ze spotify (obecnie na pc z głośnikami creative 2.1, więc cokolwiek kupię będzie lepsze). Słucham różnych gatunków muzycznych, ale z naciskiem na electropop, pop, czy hip-hop.
Rozmiar pomieszczenia to 5 na 4 metry.
Wiem, że przy tej kwocie możliwości dopiero się rozpoczynają, więc rozważam też kupienie w pierwszej kolejności amplitunera i dwóch kolumn.

Pozdrawiam serdecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na amplituner sieciowy (radio internetowe, Spotify) musisz założyć ok. 2000,- (np. Onkyo TX-NR545)
Jeśli znajdziesz gdzieś taniej to więcej Ci zostanie na głośniki. Stosunkowo niezły jest zestaw Quadral Quintas 6500 albo Jamo z serii Studio.
Na pierwszy system będzie OK.


A gdybym zrezygnował z amplitunera sieciowego? Spotify od biedy mogę włączyć sobie na konsoli czy tv. Z tego co wiem to konsolę i dekoder najlepiej podłączyć za pomocą kabla optycznego, więc amplituner będzie musiał mieć dwa takie wejścia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...