Skocz do zawartości

Wzmacniacz - koncowka - dla heco 1000


lolo2

Recommended Posts

Witam szukam wzmacniacza dla duzego salonu ze zla akustyka. Wzmacniacz musi miec mozliwosc pracowania jako kocowka mocy z amp marantz 6009.
Ma zasilacz kolumny heco music 1000
Salon duzy otwarty na jadalnie kuchnie zla akustyka.

Jezeli cena uzywanego wyniesie wiecej niz 50% to wole nowy sprzet.
Wstepnie chciałem wydac powiedzmy cos okolo 2500zl

Opcja 1.
Marantz 7004 - tylko niestety juz nigdzie nie dostepny, a pasowalby do ampli. Na 8005 chyba szkoda mi kasy.

opcja 2
Denon 720ae - pewnie za slaby?

Opcja 3
Denon 1510, 1520 trzeba dosyc duzo doplacic ale zastanawiam sie nad tym rozw. Czy nie bedzie najrozsadniejsze.

Opcja 4
Nad 356 niby po przerobce gra jak denon 2020. Prawda to czy sobie koles reklame robi. Jak sie sprawuje ten wzmacniacz?

Opcja 5
2 x Monoblock audiolab 8200m. Duza moc, kozystna cena.
Martwi mnie slabe pasmo przenoszenia do 20khz
No i czy ma to sens?

opcja 6
Zaproponujcie cos.

90 - 95% Uzywam w trybie stereo tv i muza. okazjonalnie zalaczam kina 5.1 ale problem taki ze musze przestawiac wtedy glosniki a zadko kiedy mi sie chce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim odpowiem zapytam.

Cena 50% nowego wzmacniacza? A jeśli to będzie wzmacniacz już nie produkowany, to i tak nie kupisz nowego.
A właśnie starsze wzmacniacze mają szansę być dużo lepsze jakościowo/dźwiękowo.

Jaki wzmacniacz Ci poradzić? A jaki rodzaj dźwięku lubisz? Jaką jego barwę, temperaturę, ostrość, stopień twardości, jasności, nasycenia, ofensywności, itp?

Pasmo przenoszenia do 20 kHz jest słabe? A Ty do ilu kHz słyszysz?
Do monobloków musisz mieć jeszcze przedwzmacniacz.

Jeśli akustyka zła, to zrób wszystko aby ją poprawić. Jeśli to zaniedbasz nie ma co kupować dobrego wzmacniacza, bo i tak będzie kiepsko grało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na Twoje podpunkty z 1 postu można odpowiedzieć w większości ,, Jak to, dlaczego?"
, z wyjątkiem wątpliwości co do kupna 8005, bo faktycznie jak akustyka kuleje to szkoda kasy nawet na dużo tańsze klocki.
Bo tak w skrócie 7004 bywają, 720 słaby nie jest, do 1520 grzeba dużo dopłacić względem czego? Względem 720 fakt aż nadto, wzgłędem nad 356 koło 1 tys, czy nad 356 po midyfikacji gra jak denon 2000 nie wiem( może najpierw warto bez modyfikacji posłuchać?) . Pasmo 20khz jest słabe , przede wszystkim zakres pasma nic nie mówi o charakterze brzmienia, czy to wzmacniacza, czy kolumn, przykłady można mnożyć.

Co do używanych klocków to zależy jak bardzo stare, ale czy kupno za pół ceny czegoś co ma np. rok , dwa, górs trzy jest nieatrakcyjne ? Fakt nie często jest taka okazja, ale bywają. Kupno starszego kiedy widzisz stan też nie jest ryzykiem.
Co fo akustyki to zgadzam się z f1angel, że eksperymentując z ustawieniem i wystrojem można wiele wyciągnąć i poprawić. Czasem tego nie kupisz samym droższym klockiem, oczywiście nie piszę o skrajnych sytuacjach kiedy np słaby amituner nie daje rady z kolumnsmi, ale " subtelności brzmienia" które kupuje się wraz z droższym klockiem , mogą nijak się nie przełożyć na " to coś extra" jak o ustawienie i akustykę się nie zadbało i nie eksperymentowało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak akustyki zbytnio nie poprawie bo styl domu nowoczosny zadnych mebli w salonie. tylko kanapy, plytki na podlodze, dlugi prostokat otwarty na jadalnie i kuchnie. Jest echo i da sie to zauwazyc. Zadnych dywanow, zaslon itp itd do odzielenia salonu nie da sie zrobic bo najpierw musialbym sie rozwiesc xD

To audio co teraz kupilem heco 1000 od kolegi s4home i ampli Marantz sr6009 to do uzytku domowego, gdzie lubie dosyc czesto sluchac muzyki, czy filmy z tv. gdzie glosniki od tv a glosniki podlogowe to duza roznica.

Uzywanego sprzetu sie boje bo juz wystarczajaco duzo nastraszyli mnie ze wzmacniacz sie zuzywa. kondensatory traca moc itp itd. jest na alledrogo denon 1500 za 1700zl ale boje sie ze to tak stary sprzet ze nie warto. Jakbym mial kupic jakiegos 2 - 3 latka to jeszcze ok ale nie kilkunastoletni sprzet.

Jaki styl wzmacniaczy lubie nie wiem bo nie mialem, cale zycie na amplitunerach.


Narazie poczekam jak przyjada heco, (poniedzialek - wtorek) podlacze je do ampli a wtedy moze usmiechne sie do jakiegos salonu o wypozyczenie jakiegos wzmacniacza aby porownac czy wogole jest sens inwestowania.

Na odsluchy zbytnio nie mam czasu i nie mam gdzie bo najblizej ponad 100km do trojmiasta.


@f1angel a jezeli chodzi o pasmo 20 - 20khz to, ok teoretycznie wiecej czlowiek nie slyszy ale poprostu nie jestem pewien czy tak jest. Bo po co robia glosniki i wzmacniacze o wiekszym zakresie. Dodatkowo dzwiek to fala istnieja zjawiska nakladania sie fal przesuniecia fal, roznie fale oddzialywuja na czlowieka i jego mozg wiec zadalem pytanie bo nie mam bladego pojecia czy jest jakakolwiek roznica jak zakres ten jest do 30 czy nawet 40khz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moim zdaniem 356 który mieści się w cenie na pewno będzie warty inwestycji. Natomiast na początek polecam podłączyć do tego co jest.
Jesli będziesz czuł braki będziemy się zastanawiać nad dalszymi rozwiązaniami.

Pozdrawiam



No mozliwe ale tak mi sie nie widzi ten nad, nigdzie zadnego cieplego slowa o nim nie pisza. na zadnym forum praktycznie nikt nie ma tego wzmacniacza w stopce. Ten wzmacniacz to taki "duch".

Juz bardziej przypadla mi osobna koncowka mocy jak audilab 8200m lub 8200mb. Kurna jakbym mial takie dwa kloce przy kazdym glosniku (8200mb) od samego wygladu juz bylbym uhahany. Kazdy kto by to zobaczyl u mnie to by mu szczena opadala do ziemi icon_smile.gif

Czuje ze juz zaczynam za duzo marudzic, ale tak mnie te systemy audio wciagnely ze masakra. Zle hobby sobie upatrzylem. Do tanich nie nalezy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powiem tak akustyki zbytnio nie poprawie bo styl domu nowoczosny zadnych mebli w salonie. tylko kanapy, plytki na podlodze, dlugi prostokat otwarty na jadalnie i kuchnie. Jest echo i da sie to zauwazyc. Zadnych dywanow, zaslon itp itd do odzielenia salonu nie da sie zrobic bo najpierw musialbym sie rozwiesc xD


@f1angel a jezeli chodzi o pasmo 20 - 20khz to, ok teoretycznie wiecej czlowiek nie slyszy ale poprostu nie jestem pewien czy tak jest. Bo po co robia glosniki i wzmacniacze o wiekszym zakresie. Dodatkowo dzwiek to fala istnieja zjawiska nakladania sie fal przesuniecia fal, roznie fale oddzialywuja na czlowieka i jego mozg wiec zadalem pytanie bo nie mam bladego pojecia czy jest jakakolwiek roznica jak zakres ten jest do 30 czy nawet 40khz.


Myślę że takie wysokie pasmo" robi " się trochę przy okazji i producent go nie tłumi z dwu powodów: dodatkowy element zwrotnicy i tym że liczby dobrze się sprzedają icon_wink.gif
To że jakiś sprzęt ma pasmo 35kHz, nie znaczy że ma więcej, czy lepszą góry pasma od innego klocka "ograniczonego" do 20kHz.

Co do pierwszego Twojego fragmentu, to bardzo niedobre pomieszczenie do muzyki, dźwięku. Ciężko będzie uzyskać coś przeciętnego, średniego, czy objektywnie ocenić brzmienie posiadanego sprzętu- odbicia wybranych częstotliwści, podbicia pasma i ich nakładanie się.
Nie zrozum mnie źle, ( taka mała solidarność icon_wink.gif), ale czy nie masz prawa w domu do własnego zdania i własnych potrzeb ;/ mieszkasz tam, czy jesteś tylko gościem;/?
Dla mnie pokój bez mebli i z płytkami nie jest nowoczesny w stylu. To jest tylko jeden z jakiś wielu stylów wystroju wnętrza domu. Komnaty na zamkach też miały kamienne podłogi i stał tylko tron, a nowoczesne nie sąicon_wink.gif Salony z meblami, ciekawym drewnem i designerskim dywanem na podłodze też mogą być i są, bardzo nowoczesne i modne, a przy okazji przytulne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jacek75, napisałeś to, co ja w sumie miałem napisać. Zarówno o wzmacniaczach jak i pomieszczeniu.

Przyznam, że ja też nie bardzo rozumiem te niby nowoczesne ciągoty, do wnętrz a'la prosektorium.
Co w tym nowoczesnego?
A najgorzej jest jeśli styl rządzi Tobą i wpycha Cię w jakieś ramy.
To Ty jesteś dla wnętrza, czy wnętrze dla Ciebie i Twoich potrzeb?

Nawet do takiego pokoju można dać jakiś nowatorski w stylu dywan albo wręcz jednorodny, pod kolor, nie wyróżniający się.
Czy np. większy kawałek wykładziny, obszytej naokoło (robią taką usługę w większych salonach z wykładzinami) i wówczas wygląda jak dywan. A na ścianach obrazy albo półki z książkami, czy innymi rzeczami. Mogą być nie tylko z drewna ale i metalu.
Grunt, by przełamać te jednorodne, duże, twarde powierzchnie ścian.
Pogłos o jakim piszesz bardzo źle wróży dźwiękowi. Właściwie chyba wyklucza dobrą jego jakość. Niestety.

Co do kobiety, to nie moja sprawa i nie chcę Cię buntować, ale u mnie coś takiego by nie mogło mieć miejsca.
Moja kobieta wie, że audio i przyległości to dla mnie ważna sprawa i zgadza się na wszelkie modyfikacje wnętrza.
Ale oczywiście wszystko zależy od tego jakie masz priorytety.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w poniedzialek przyszly Heco music style 1000 prosto od kolegi S4Home rewelacja.

Jak we wczesniejszych postach pisalem ze majac kolumny jamo s608 zeby mi sie podobalo to musialem miec conajmniej fronty + centralny (dialogi) + sub. Czyli 4 glosniki.

Majac Heco 1000 2 kolumny zastepuja wszystkie 4. Nie sadzilem ze fronty moga az tak pieknie grac dialogi z filmow. Roznica gigantyczna. Dzieki S4Home.

Teraz jeszcze idzie do mnie kabelek melodika, zamienie swoje aluminiowe miedziaki moze tez bedzie poprawa.

Problemy mam z basem Heco nie chca sie dobze ustawic ale moze jeszcze musza siebwygzac. Mam jeszcze suba jamo 360 do tego ale narazie z basem mam problem.

Kolejna sprawa to kino, Musze przyznac ze w kinie ogladajac filmy prawie nie ma roznicy pomiedzy heco a jamo s608. Film 18gb bluray rip puszczany po dlna z tv optykiem do ampli.

Calosc podlaczona narazie do Ampli Marantz sr6009. Chyba na powaznie trzebaby pomyslec nad dobrym wzmacniaczem.


A co do poprawy akustyki no narazie nidy rydy, zadnych szaf, polek czy regalow nie bedzie. jedna sciana salonu to okno tarasowe 3.5m plus troche scian, tv na kominku glosniki po bokach we wnekach, 3 sciana cala biala z dwoma malymi oknami (wedlog projektu tam mial byc tv) a 4 sciany nie ma bo otwarte jadalnie i kuchnie.
W skrocie mowiac to ma byc audio dla pokoju a nie pokoj do audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner kinowy (nawet taki w sumie nie najtańszy jak obecny), względem niedrogiego wzmacniacza to wydajnościowo( kwestia np.basu),brzmieniowo, pewne braki będzie miał. Zwłaszcza, że takie kolumny jak Heco mają pewnie niższą impedancję niż Jamo s, są więc bardziej wymagające prądowo. Niska impedancja pojawia się przy niskim paśmie, a amplituner kinowy rezerw prądowych najczęściej nie ma.
Kinowy Marantz jest dość muzykalny, niemniej jeśli chodzi o bas( w sensie ilości) nadprodukcji niema (jakości ok).
Sporo przed Tobą, bo kolumną trzeba dać czas, muszą się dotrzeć, (2-4tyg) może być potem bardziej spójny dźwięk, nieco bardziej miękki bas. Dodatkowo akustyka pewnie nadal bez zmian( tu jest bardzo sporo do ugrania ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
No i zakupilem wzmacniacz Denon pma 1500ae i szczerze albo gluchy jestem albo duzej roznicy nie ma. Bas jest ciut inny, jest go troche wiecej.

Jedne co mnie martwi, to glosnosc czy to mozliwe ze denek gra tak samo glosno jak marantz ampli 6009? Nie powinno byc glosniej i to o wiele? Do polowy potencjometru glosnosc wzrasta potem juz nic sie nie dziejie. Czy to normalne? Nie slysze nic aby dzwiek sie znieksztalcal albo cos.

Zrodlo to narazie;
1. Tv - optyk - przejsciowka fillo d3 - 2 chinche wzmak.
2. Telefon - tidal - kabel mini jack - 2x chinche wzmak.

Niestety sie pospieszylem i ampli swoj sprzedalem bo myslalem ze na wzmaku bedzie lepiej a okazalo sie ze szalu nie ma.... a brakuje funkcji sieciowych.

Czy to normalne? Do ampli laczylem Tidala po bluetooth a do wzmaka po kablu , czy czasem tu nie jest pies pogrzebany?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6009 to dobry model i różnica może być niewielka. Jednak czy bas stereofonia i powietrze wolność w graniu się nie poprawiły? Jeśli chodzi o głośność to nie. Moga grać na tym samym poziomie chyba że jest cicho? Logarytmiczne potencjometr to normalne w każdym wzmacniaczu stereo - no może bez małych wyjatkow.

Widzę te problem w źródle. Telefon taki wzmak i kolumny no nie. Wiem że wiele osób to pomija ale musisz zainwestować w lepsze źródło. Tu nie może być mowy o dynamice.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

6009 to dobry model i różnica może być niewielka. Jednak czy bas stereofonia i powietrze wolność w graniu się nie poprawiły? Jeśli chodzi o głośność to nie. Moga grać na tym samym poziomie chyba że jest cicho? Logarytmiczne potencjometr to normalne w każdym wzmacniaczu stereo - no może bez małych wyjatkow.

Widzę te problem w źródle. Telefon taki wzmak i kolumny no nie. Wiem że wiele osób to pomija ale musisz zainwestować w lepsze źródło. Tu nie może być mowy o dynamice.

Pozdrawiam




Rozumiem ze telefon to slaby pomysl.

Jakie zrodlo powinienem kupic aby sluchac Tidal? Mam tam konto HiFi.

Nie interesuja mnie plyty cd bo to nie dla mnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...