Skocz do zawartości

Budżetowe stereo


OWC1

Recommended Posts

Witam Wszystkich
Wiem, że tematów tego typu była już masa, ale chciałbym prosić o pomoc w doborze wzmaczniacza i kolumn na pierwszy zestaw stereo. Maksymalny budżet jaki mogę przeznaczyć to 1200 tak, że nie wiele i zestaw będzie pewnie na używanym sprzęcie.
Jako źródło komputer podłączony do TV a ten do wzmaczniacza.
Muzyka to rock plus wszelkie Vivy eski i co tam dziewczyna jeszcze będzie puszczać
Pokój niecałe 16 m2 , prostokątny 3.2x5, TV w rogu




Obecnie myślę na tymi wzmaczniaczami:
http://allegro.pl/pioneer-a-656-i6016901149.html
http://allegro.pl/denon-pma-860-i6023710854.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma-860...6011006035.html

Natomiast kompletnie nie mam pomysłu na kolumny.
Z góry dziękuje za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na tą chwilę szukam wzmaczniacza i kolumn.

Edit
Co do ustawienia i akustyki jestem zielony. Do tej pory sluchalem muzyki na komputerowych pierdziawkach i mini wieży panasonic.
Teraz stwierdziłem ze przydało by się coś więcej. Pierwotnie pomysł był z kinem domowym ale jednak po wglebieniu się w temat to ani miejsce ani budżet nie pozwala. Pierwotnie myślałem o kolumna obok tv. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka, to bardzo ważna, wręcz podstawowa rzecz. Bez odpowiednio zaaranżowanego pomieszczenia i ustawionych kolumn nie ma co marzyć o wysokiej jakości dźwięku. I nieraz nie musi być to drogi zestaw. Ale powinien być dobrze dobrany i ustawiony w odpowiednio zaadaptowanym pokoju.
Możesz poszukać czegoś o akustyce w necie. Jeśli nie znajdziesz nic odpowiednio ciekawie i jasno napisanego, albo Ci się nie chce napisz do mnie na PW i podaj adres mailowy. Wyślę Ci pakiet takich artykułów. Warto się z tym zaznajomić.
Wówczas będziesz wiedział o co nam tu chodzi w tym temacie.

Cytat

Pierwotnie pomysł był z kinem domowym ale jednak po wgłębieniu się w temat to ani miejsce ani budżet nie pozwala.


Wnioskuję z tego, że zestaw kina domowego jawi Ci się jako coś lepszego niż stereo.
Nie wiem dlaczego? Że amplituner ma więcej funkcji? Że jest więcej kolumn? Że subwoofer? Że dodatkowo można pooglądać filmy?

Ja to widzę tak. KD służy przede wszystkim do czego innego. Czyli do oglądania filmów i koncertów.
Do słuchania muzyki niemal zawsze lepszy będzie zestaw stereo.
Za te same pieniądze dobrze dobrane stereo zdecydowanie przewyższy jakością dźwięku kino domowe.
Dla mnie KD to żaden postęp ani nobilitacja a wręcz odwrotnie.
Choć dla jasności. Nie deprecjonuję dobrego kina domowego. Ale to coś innego niż stereo, choć podobne. Jak motocykle do crossu i wyścigów na torze.
Jeśli dyskutujemy w dziale Stereo o sprzęcie do odtwarzania muzyki, to siłą rzeczy rozpatrujemy taki zestaw pod względem możliwości odtwarzania tejże muzyki.
Słyszałem świetne, bardzo drogie nieraz zestawy kina domowego. Muzykę grały dobrze, poprawnie.
Ale dopiero wycyzelowane systemy stereo potrafiły sprawić, że muzyka była ekscytująca, wciągająca, magiczna.

No i wciąż pytam o rodzaj dźwięku jaki lubisz. A może odwiedzisz jakiś salon audio i poprosisz o zaprezentowanie dźwięku jasnego, chłodnego, i twardego a dla przeciwwagi ciemniejszego, ocieplonego i miękkiego? Wiedziałbyś co bardziej Ci odpowiada, łatwiej by było Ci pomóc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w salonie myślę że najbardziej do gustu przypadł mi jednak dźwięk ciemny i miękki. Co do akustyki trochę poczytałem i z jednej strony rozumiem jej założenia (oczywiście podstawy) z drugiej niestety generalne przemeblowanie nie wchodzi w grę.
Tak więc pytanie czy rozmieszczenie kolumn obok telewizora ( myślę ze po przesunięciu meble udało by się uzyskać jakieś 160 cm rozstawu) ma w ogóle sens i czy uda mi się uzyskać w miarę przyzwoity dźwięk. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens ma i dźwięk przyzwoity też pewnie tak, choć jak lubi pisać kolega f1angel - można by lepiej icon_wink.gif
Co do KD to całkowicie się zgadzam z f1angel, a nawet bardziej - oglądałem kiedyś koncert na dobrym KD i strasznie mnie wkurzał jakiś bębenek, co mi co chwilę za plecami grał.
Ja mam dużo koncertów na DVD i używam systemu stereo do słuchania podczas oglądania. I jest jak na koncercie - muza dochodzi z przede mnie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...