Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

33 minuty temu, Asia napisał:

Dziękuję. A czy możesz pokazać jak wygląda wybor źródeł/serwisów?

Tu poczytasz:

https://www.cyrusaudio.com/pl/products/one-cast/

Więcej nie pomogę, bo też mam zwykłego One. Jako źródła Chromecast Audio, TV i dedykowany laptop z korekta DSP wpięte do dac Topping E30 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomasz Cieśliński napisał:

Napisałem wyżej 😎

Faktycznie, przegapiłam.

Jesteś zadowolony, działa płynnie? Jakieś uwagi/problemy?

11 minut temu, marcinmarcin napisał:

Tu poczytasz:

https://www.cyrusaudio.com/pl/products/one-cast/

Więcej nie pomogę, bo też mam zwykłego One. Jako źródła Chromecast Audio, TV i dedykowany laptop z korekta DSP wpięte do dac Topping E30 

Gryzę się ze źródłem, nie lubię zbytnio używek, szczególnie w cenie x3. Telewizor daleko, utknęłam mentalnie że tak powiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Asia napisał:

Gryzę się ze źródłem, nie lubię zbytnio używek, szczególnie w cenie x3

Chodzi Ci o Chromecast Audio? Moim zdaniem nic lepszego w okolicach kilkuset złotych niestety nie ma... Chromecast Audio z dobrym dac gra na poziomie laptopa bez korekty wpiętego po USB do tego samego dac (mówie o Tidalu). Jest naprawdę dobrze. Z 3 CCA które mam 2 są kupione używane, działają dobrze (ważne żeby były to boxy z niestartymi numerami seryjnymi).

Przyzwoity Dac - np. SMSL 10th II lub Topping E30 to 700. Nie wiem czy Cast zagra na poziomie E30 +CCA ale wątpie

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam szacowne grono koleżanek i kolegów.

Temat Cyrusa gdzieś nam umarł... Trzeba go więc troszkę odświeżyć i mam nadzieję że znajdzie się kilka osób które będą chciały podzielić się swoją wiedzą. .. Przyszedł czas na małe zmiany w moim małym systemie i jego rozbudowę o kolejny element. Przypomnę że teraz posiadam 

Wzmacniacz 8a, końcówkę x power i jeden zasilacz psx-r.

Gra to wszystko w  bi ampingu. 8a wraz z psx-r zasilają sekcję średnio wysokotonową natomiast x power odpowiada za niskie tony. Myślałem o dołożeniu kolejnego x power-a i przejście w tryb mono na końcówkach. Co myślicie o tym rozwiązaniu? Czy może ktoś zaproponuje jakieś inne które wniesienie więcej do systemu?

Pozdrawiam Darek

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek nie jesteś może zainteresowany moimi Cyrusami 8.2 dac i psx r2. Stan jak nowy, oba 3 letnie. Krajowa dystrybucja, pierwszy właściciel, żadnej ryski, plamki, nie noszone, nie zadymione papierosami, nie oblepione sierścią, oryginalne opakowania. Nigdy nie naprawiane, serwisowane itd. , pracują od nowości niezawodnie. Nic nie brumi. Sprzęt bardzo zadbany i pewnie posłuży jeszcze wiele, wiele lat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kaczadupa napisał:

Darek nie jesteś może zainteresowany moimi Cyrusami 8.2 dac i psx r2. Stan jak nowy, oba 3 letnie. Krajowa dystrybucja, pierwszy właściciel, żadnej ryski, plamki, nie noszone, nie zadymione papierosami, nie oblepione sierścią, oryginalne opakowania. Nigdy nie naprawiane, serwisowane itd. , pracują od nowości niezawodnie. Nic nie brumi. Sprzęt bardzo zadbany i pewnie posłuży jeszcze wiele, wiele lat. 

Hej. Jeśli chodzi o 8.2dac to raczej nie bo mam 8a z zewnętrznym dac z którego jestem zadowolony, natomiast jeśli chodzi psx-r 2 to nie ukrywam że myślałem też żeby iść w rozbudowę prądową ale poczekam co nasi użytkownicy doradzą...(będę pamiętał o propozycji).Nie ukrywam że było by miło gdyby RoRo się włączył do tej dyskusji bo on ma duże doświadczenie z Cyrusami..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus One Cast. Zaczęło się od samoczynnego wyłączania po kilkunastu minutach grania. Żeby ustojstwo przywrócić do żywych, musiałem wyciągać przewód zasilający. Po ponownym włączeniu grał już tylko kilka minut, znów wyjęcie wtyczki, potem tylko kilkanaście sekund pracy i znów zgon, itd... Po każdym takim wyłączeniu wszystkie diody robiły dyskotekę, co uniemożliwiało nawet odczytanie kodu błędu. Wysłany do serwisu, gdzie naprawiono zasilacz i wymieniono przetwornik AC/DC. Wrócił i tym razem gra, pod warunkiem że gałka głośności nie przekracza ustawienia okolic 9:00. Ciut więcej w górę i znów się wyłącza po kilku minutach i Cyrus znów jedzie do serwisu, ale jestem ciekaw czy ktoś z użytkowników tego wzmaka miewał podobne problemy?. Czy może to być wina kolumn ( KEF Q750 )? Może końcówka mocy? . Z góry dzięki za sugestie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! 

Jestem nowym uzytkownikiem na forum, ale swojego pierwszego Cyrusa kupiłem 2 lata temu. Po pozytywnych recenzjach, opiniach i testach wybrór padł na One. Byłem bardzo zadowolony, ale pod wpływem impulsu i znalezienia dobrej oferty na OLX zamieniłem go na 8.2 DAC. Na zdjęciu oba razem.

One zastąpił Onkyo Integra A-8250. Na początku grał z Monitor Audio BR2, ale szybko zostały zastąpione przez Focal Chorus 706. Teraz noszę się z pomysłem zmiany ich na lepsze podstawki, a z drugiej strony wstrzymuje mnie nieduży metraż aktualnego salonu i chęć powstrzymania sie do czasu przeprowadzki do domu i kupienia tam podłogówek - marzą mi się Kanty, chociaż przyznam że nie słyszałem ich. 

Pewną wada 8.2 jest brak wejścia phono... więc muszę teraz kupić jakieś nie najgorsze pre. 

 

IMG_0749.thumb.jpg.2c397c2869d348567235c21992a0aef1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Też One zastąpiłem 8.2, napisz jakie masz wrażenia po zmianie 😉

po pierwszm podłączeniu nie było efektu WOW, dalej nie ma z resztą. Były kosmetyczne, ale odczuwalne różnice w dźwięku - bardziej ułożona góra, więcej detali czy lepsza kontrola nad basem... ale jednocześnie mam wrażenie że One potrafił mocniej zaznaczyć linie basową i był bardziej zwarty? twardy? schodził niżej?  Chociaż One nie potrafił tak pokazać kontrabasu, jego barwy i obecności. 

 

Muszę chyba sprawdzić go z innymi kolumnami, w poszukiwaniu satysfakcjonującego brzemiania.

Z czym u Ciebie gra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meaculpa napisał:

Z czym u Ciebie gra?

Z Quadral Platinum M35. U mnie zachowało się całe brzmienie One za które go lubilem i sygnatura a pojawiła się  dodatkowo świetna kontrola basu - jest twardszy i bardziej punktowy. 

Ale przepaści nie ma, to samo pisałem. One jest świetny w swojej cenie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

👍 Ale tylko ciut 😉

Nie wiem jak jest w modelu 8.2 ale u mnie po przesiadce na Marantza Ki Pearl Lite bas zmienił się dość znacznie. Nawet w Dynaudio x18, w których bas jest dość rozlazły, dał się trochę poskromić. Ale jeżeli ktoś lubi takie trochę analogowe i lekko ciepło granie, to wzmacniacz może się podobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...