Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

Według mnie poprawiła się kontrola basu i głębia , teraz centralka perkusji w takich akustycznych wersjach np Metallica’i rozwala czachę ?. Bas był świetnie kontrolowany wcześniej i jak dla mnie super ale zmiana zauważalna zdecydowanie. Trochę moc teraz normalne słuchanie mogę grać kilka oczek niżej. Może jeszcze troszkę więcej szczegółów przybyło w wysokich rejestrach. Pilot niestety po aktualizacji nie dzila mam teraz ten najnowszy dokupiłem. Generalnie upgrade dotyczy tylko klocka nie akcesoriów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowalem zachodnie testy i wychodzi z nich, ze jak brac tego ampa 8-2 DAC to od razu z PSX r2 (inaczej wrecz nie warto...). Recenzenci pisza, ze poprawia sie ilosc powietrza miedzy intrumentami, jest lepsza "brylowatosc" instrumentow?, lepsza dynamika ale paradoksalnie wraz ze wzrostem dynamiki mamy wrazenie, ze 8-2 gra ciszej. I nie mocy niby dochodzi a zmienia sie rodzaj zasilania po wpieciu PSX r2?? Nie znam sie na tym wiec nie rozumiem tego sformulowania. Mozecie koledzy Cyrusowcy potwierdzic te zmiany przy stosowaniu dodatkowego zasilacza do waszych wzmacniaczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam dodatkowego PSXR a trafo we wzmacniaczu ma 280W więc raczej daje radę. Z moimi MA 8ohm Jest spoko. To nie jest wzmacniacz w którym jest dużo drogocennego powietrza szczególnie z dodatkowym modułem QX jest całkiem ciasno - fotek w sieci jest sporo. Ale w zestawie wzmacniacz z Stream X to albo dwa PSXR albo podpięty do źródła. Ale natchnaleś mnie wypożyczę posłucham i dam znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2018 o 14:32, kaczadupa napisał:

Przewertowalem zachodnie testy i wychodzi z nich, ze jak brac tego ampa 8-2 DAC to od razu z PSX r2 (inaczej wrecz nie warto...). Recenzenci pisza, ze poprawia sie ilosc powietrza miedzy intrumentami, jest lepsza "brylowatosc" instrumentow?, lepsza dynamika ale paradoksalnie wraz ze wzrostem dynamiki mamy wrazenie, ze 8-2 gra ciszej. I nie mocy niby dochodzi a zmienia sie rodzaj zasilania po wpieciu PSX r2?? Nie znam sie na tym wiec nie rozumiem tego sformulowania. Mozecie koledzy Cyrusowcy potwierdzic te zmiany przy stosowaniu dodatkowego zasilacza do waszych wzmacniaczy?

Ja słuchałem przez długi czas samej 3i bez psx-r i było naprawdę w porzadku,mimo że sam wzmacniacz nie jest perfekcyjny.Pamietaj nie od razu Warszawę zbudowali.. Do zbierać pieniądze zawszę można i wtedy kupić zasilacz jeśli będziesz chciał.Jak już było tu wspominane cały urok zabawy w Cyrus audio że można go praktycznie bez końca upgrade-dowac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy jednak chce się ciągle bawić w "apgrejdowanie" a i sporo pieniążków taka zabawa kosztuje. Przewaliłem połowę internetu szukając opisów wrażeń "zwykłych użytkowników" bo na takich mi najbardziej zależy i oni już tacy entuzjastyczni nie są po dołożeniu zasilacza PSX R, najwięcej jest opisów na zasadzie - coś tam się chyba poprawiło, niestety praktycznie za każdym razem idzie odczuć pewne rozczarowanie osiągniętym progresem?. Są też tacy, którzy wręcz wyśmiewają pomysł z PSX- r jako nic nie wnoszące wyrzucenie pieniędzy i naciąganie na dodatkowe wydatki. A recenzenci jak jeden mąż twierdzą, że jak kupować integrę Cyrusa to tylko z dodatkowym zasilaczem bo scena, bo dynamika, bo różnicowane barw a w podtekście - bo bez dodatkowego zasilacza nie chce się tego słuchać. Chyba nawet kiedyś Pan W. Pacuła o tym pisał. 

Inferno wyżej napisał, że wypożyczy PSX R2 i sprawdzi czy i jakie zmiany wniósł opcjonalny zasilacz. Czekam na jego opis zmian w brzmieniu po podłączeniu PSX.

Tak z ciekawości poczytałem  jak posiadacze NAIM odnoszą się do takiej samej praktyki dokładania przez producenta dodatkowych zasilaczy i tam mam wrażenie jest więcej entuzjazmu wśród "zwykłych" użytkowników ale też są rozczarowani...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż napiszę że jeśli chodzi o opinię recenzentów i nie tylko odnośnie poprawy dźwięku to muszę się z nią zgodzić (poprawia się on w każdym zakresie...od dynamiki,sceny,po przez rozdzielczość itd). Rozumiem też że wszystko dodatkowo kosztuję i że nie każdy chce się w to bawić.w moim przypadku sam 3i grał hmm jakoś tak bez pazura(jeśli mogę tak to nazwać) może brakowało mu mocy żeby napędzić Ma.Po dodaniu jak pisałem wyżej zauważyłem sporą poprawę w opisywanych aspektach.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba może tez się zmieniać w zależności od typu wzmacniacza. Tak mi się wydaje, że jednak pewnie trochę inny wpływ w tej samej konfiguracji kolumny, wzmacniacz przyniesie PSXR dla Cyrus3i i 82DACQX 

Jeszcze dodam że to naprawdę pierwszy wzmacniacz który u mnie zagrał. A w szranki stawały CA, HK , MRTZ i wiele innych wynalazków  pożyczanych od znajomych. To jest ciepła brytyjska szkoła grania która zrobiła na mnie efekt „wow” bez PSXR

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacza...

napiszę krótko: Cyrus od modelu 7 w górę (czyli różne mutacje serii 8) to już porządny sprzęt i całkiem dobrze gra również bez dodatkowego zasilacza. Zastosowanie PSX-Ra przynosi poprawę, a czy masz wolne prawie 4 tysiące na nowy zasilacz to już Twoja sprawa. Bo zaczynamy się powtarzać :-( Poza tym i tak warto samemu się przekonać przed zakupem, salony audio dają taką możliwość a jest ich trochę w Polsce. Nikt Tobie nie każe robić upgrade'u wzmacniacza, zaś używane zasilacze pojawiają się na rynku :-)

Jeżeli ktoś ma mało pieniędzy i ma 3 lub 3i, to lepszym wyjściem jest zakup modelu 8 (albo nawet starszego czyli 7) niż dołożenie PSX-Ra do trójki. A Ty przecież zastanawiasz się nad ósemką...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi się dostało... Może trochę wyjaśnię jak to bylo.Mieszkam w Szkocji i po mimo że Cyrus to sprzęt z wysp jest tu go jak na lekarstwo (mówię o moich rejonach) Chciałem posłuchać wzmacniacza przed kupnem żeby nie być rozczarowanym. Trafił się 3i więc wybrałem się na odsłuch (pan miał w domu dynki)i w ten sposób zostałem jego właścicielem.Nie chodziło tu do końca o kasę ale fakt że spodobało mi się jak gra 3i(który na Uk forach jest całkiem szanowanym wzmacniaczem) Fakt że nie dane było mi posłuchać 7 czy 8 może wpłynął na ten wybór ale w żaden sposób go nie żałuję (z tej perspektywy..).

Czy ktoś z was miał do czynienia z dacmasterem?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to co było układem w starszych DAC jest zaimplementowane do integry 8DAC. Przetwornik D/A Burr Brown - jedno słowo : zajebisty! Przetworniki używane w całej śmietance brytyjskiego grania NAIM, Cyrus z tego co pamietam MF. Cambridge Audio lubi Wolfsony i Analog Devices w wyższych modelach. Stawiasz Chromecast Audio wychodzisz światłem w takiego DAC i masz streamer naprawdę nieźle brzmiący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Darek Zuk napisał:

To mi się dostało... 
Trafił się 3i więc wybrałem się na odsłuch (pan miał w domu dynki)i w ten sposób zostałem jego właścicielem.Nie chodziło tu do końca o kasę ale fakt że spodobało mi się jak gra 3i(który na Uk forach jest całkiem szanowanym wzmacniaczem)

 

Darek Zuk,
Nie jest tak źle - nie dostało się Tobie ?
Twój 3i jest fajnym wzmacniaczem i poprawioną wersją 3. Generalnie "Trójki" to pierwsze modele z nowej serii (różniące się wyglądem od protoplastów, czyli I oraz II) i ze zdalnym sterowaniem.
Dla mnie 3i jest najtańszym z Cyrusów który można śmiało polecać na początek przygody z produktami tej firmy.
Zaś zasilacz PSX-R ma wiele zastosowań ?

Jak się Tobie trafił w dobrej cenie to się nie dziwię, że go "przygarnąłeś" ?

A co do serii 8 już DACem, to oprócz grania fajna w nich jest także duża ilość wejść cyfrowych.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z czasem zmienię tą 3i na np 8...

W przyszłym roku mam okrągłą 40 więc może żonka mi zasponsoruje ?

Poważnie jednak

A jak będzie się miał dacmastere do denona 300usb?

Denon gra (jeśli mogę tak napisać ciepło, ładną średnicą,co bardzo mi odpowiada...a dacmaster jak wypada dźwiękowo w kwestii?)
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było dokładnie to co mnie urzekło we wzmacniaczu 8DAC ciepłe nienatarczywe brzmienie którego możesz słuchać godzinami. A przecież zbliżone obwody do tych ze starych DAC znalazly się w 8DAC. Jestem pewien że się nie zawiedziesz. Te sprzęty różnią się mocą bajerami ale charakterystyczne brzmienie to ich stała cecha. Jezeli lubisz 3i to i DAC się spodoba.  

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi zachęcająco..

Sam nie wiem jak to wszystko rozwiązać..

1opcja: zostawić 3i wraz ze smart power, pozbyć się denona i kupić dacmastera

2opcja:sprzedać 3i zostawić resztę i kupić samego 8

3opcja: pozbyć się 3i wraz z denonem 300usb i zaczaić się na 8 dac

O budżecie ani o warunkach w jakich wszystko gra nie będę pisał bo to temat na innego posta.

Ciężki wybór szczerze mówiąc zwłaszcza że będzie robiony w ciemno..Z drugiej strony mam czas i obecnie to jak gra system podoba mi się..Ale wiecie jak to jest z gonieniem króliczka..

Jak myślicie na której opcji zyskam najwięcej..Jak już pisałem najbardziej zależy mi na dobrej średnicy, plastyczności.Wiadomo że tony niskie są też ważne ale one idą ze smart power który tylko je zasila (bi amping,z psx-r)i mi odpowiada..

Pozdrawiam

 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie i w mojej sytuacji wzmacniacz zmienił najwiecej. Na odsłuchać miałem Hegla, CA i Cyrus. Został Cyrus, co ciekawe nie zmieniłem moich paczek MA. Ale kolumny oczywiście są ważne. Według mnie wzmacniacz i kolumny to 80% brzmienia systemu. Ciężko mi doradzać nie znając 3i ale opcja 3 jest według mnie najbardziej rozwojowa. Możesz go upgradowac do 82DacQx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie poszukaj 8 (8xp lub nowszy) w dobrej cenie, a w zależności jaki model kupisz (z DACem na pokładzie czy bez) sprzedasz albo samego Cyrusa 3i, albo również Denona.

Kupować teraz Dacmastera wg mnie nie warto - podobnie jak zakładać upgrade (z uwagi na koszty) kupionego Cyrusa do maksymalnej wersji. Zaś PSX-R i Smart Power warto zostawić.

Pozdrawiam

PS. Proszę nie cytuj wypowiedzi poprzednika, bo nie jest to potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, latem było mnóstwo Cyrusa na ebayu i całkiem w dobrych cenach. Teraz audiofile z ogrodów wrócili na zimę do domów i słuchają, no to nie sprzedają?

Właśnie bawiłem się podłączeniami i źródłami. Lubię sobie czasem poprzenosić z różnych pokoi i się pobawić. Dość podobnie Apple Airport Express brzmiał na moim wzmacniaczu po złączu cyfrowym i analogowym. Zacząłem szperać i... bardzo podobne przetworniki D/A Texas Instruments Burr Brown? kurde zaczynam kojarzyć ten charakterystyczny dźwięk, fajnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli będę musiał się wstrzymać z kupnem do marca bo tyle będzie trwał sezon zimowy w Scotland (deszcz...deszcz...i więcej deszczu) który zatrzyma audio ludków przed pozbyciem się swoich audio klocków ?Cóż pozostaje wstrzymać się i zbierać więcej oraz sprawdzać eBay..

Edytowano przez Darek Zuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie do was..Jak już pisałem mój zestaw gra w bi-ampingu.3i +smart power (obydwa z psx-r)jak myślicie czy wzmacniacz czy końcówka będą lepsze do napędzania wysokich i średnich tonów (oczywiście mówię o tym co mam w domu ?) wiem że mogę to sprawdzić tylko chodzi mi bardziej o waszą opinię..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Darek Zuk napisał:

Ktoś był i odsłuchiwał te Cyruski które wrzucił RoRo? Jakiś ciekawe wrażenia?

Siedziałem tam dzisiaj dość długo, grał CD Signature podłączony do DAC i dwie końcówki mocy. Bardzo przyjemne granie z kontrolowanym basem i te Audio Physics robiły robotę ! Nawet bardzo fajna muza się sączyła bo w większości pokoi jakieś dziadko granie. Ale zdecydowanie najlepsza według mnie muza grała w salce Arcam’a gdzie mieli podłączone Monitor Audio Studio. Taka salka ze sprzętem dla ludzi i muzyką dla ludzi ? jak powiedziałem to Anglikom ze stoiska to nawet nie wiecie jak się ucieszyli ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...