Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Witam

Mam pytanie w związku z zaistniałą sytuacją z moim Cyrus Smart power

Więc wyglądało to tak

Włączam dziś swoje Cyruski a psx przy Smart power pozostaje na stand by

Wyłączam wszystko ponownie i podczas tej procedury zapala się lampka pomarańczowa (mrugająca)na Smart power.

Wzmacniacz nie chce się załączyć

Wyłączam wszystko wyłącznikami z tyłu, spowrotem włączam i wszystko wraca do normy..

Ma ktoś pojęcie co mogło spowodować to i czy mogło się tak zdarzyć jednorazowo?

Edytowano przez Darek Zuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrugająca na żólto dioda STANDBY informuje o tym, że na wyjściu z końcówki mocy pozostaje jakieś stałe napięcie.
Należy wtedy rozłączyć wszystkie kable i ponownie podłączyć.

Problem pojawił się jednokrotnie, czy jest powtarzalny?

Sprawdź czy prawidłowo kontaktują (i spróbuj na innych cinchach) kable które masz w gniazdach "MC-Bus System Connectionn"

Sprawdź również czy dobrze kontaktują kable głośnikowe zarówno od strony końcówki mocy jak i przy kolumnach.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawił się jednorazowo

Po wyłączeniu Smart powera i psx wyłącznikiem z tyłu wszystko wróciło do normy (dziś) Dzień wcześniej robiłem porządek z  kablami nie chcący rozlaczylem psx.Moze to mieć wpływ?

Jutro rozłącze wszystkie kable tak jak piszesz i podłącze jeszcze raz..

A podłączone wszystko jest nie przez mc bus tylko pre out w 3i do in put w Smart power..(dobrze?)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC BUS to magistrala komunikacyjna. To nie jest tor audio tylko złącze służące do komunikowania się ze sobą poszczególnych urządzeń. Im bardziej skomplikowany system tym bardziej się przydaje. PSXR takiego złącza nie ma ale CD, Pre, Streamy itd mają. Jak masz tylko wzmacniacz i PSXR to nic z tym złączem nie robisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam kolejne pytanie do was które związane z podłączeniem moich pudełek.Wyglada że wkrótce zostanę posiadaczem Cyrus 8 i będę miał problem jak go podłączyć w moim bi ampingu.8 zastąpi mojego 3i i będzie grać w duecie z Smartpowerem(+2 psx-r).Jak myślicie czy lepiej go dać na sekcję niskotonowa czy na średnio-wysoko tonową?W którym wariancie skorzystam lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Darek Zuk napisał:

W którym wariancie skorzystam lepiej?

Trudno to określić jednoznacznie - bo wzmacniacz jest trochę mocniejszy od Smart Powera (niezależnie czy to wersja zwykła czy "+" końcówki mocy), ale ma więcej w środku do zasilania (choćby sekcję przedwzmacniacza). Zasilacz w "8" też jest zdecydowanie mocniejszy niż ten który jest w Smarcie...
Poza tym - która to wersja "ósemki"?

Tak więc odsłuchy i jeszcze raz odsłuchy - wtedy będziesz wiedział.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 to będzie vs2 Na taki poluję w kolorze czarnym co okazuję się dość ciężkie w realizacji.Nie zależy mi na dac-u w środku więc sam piecyk wystarczy mi.Po prostu zastanawiam się w jakiej konfiguracji to wypadnie najlepiej.RoRo nie myślisz że i tak mocy bez różnicy w której opcji (z psx-r ami)jest wystarczająco dużo i to będzie kwestia po prostu osłuchania się?

A może zrobić jeszcze inaczej i kupić drugiego Smart power-a,np szustke jako przedwzmacinacz do tego?

Która opcja będzie najlepsza?

Przepraszam że tak męczę i męczę ale w głowie siedzi tyle myśli.. że warto zapytać, utwierdzić się i poradzić kolegów..

Edytowano przez Darek Zuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Darek Zuk okazuje sie że w że w tym linku co go wklejałem w temacie X Power dotyczącym  modułu QXr to tak naprawdę możesz go zamontować nawet do 8a! Jeszcze musze sprawdzić ile nowy moduł będzie kosztował. Ale zawsze u Ciebie w GB taniej i szybciej w Polsce dystrybutor mocno kroi i gwarancje daje na 6 miesięcy zamiast 24  jak fabryka Cyrusa ?

Wkleję znowu żeby porządek był 

https://www.cyrusaudio.com/products/qxr-upgrade-card/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2019 o 18:02, Darek Zuk napisał:

Za pewne nie będzie tani. Powiem Ci że faktycznie jeśli chodzi o serwis cyrus-a to jest naprawdę bardzo fajnie tylko ceny mają z kosmosu.. Myślę że mój denon mi wystarczy na razie.. Zwłaszcza że inwestowałem w zasilanie do niego od Tomanka 

Darek Zuk i Inferno
możecie podać aktualne ceny serwisów/upgreadów jakie robiliście w fabrycznym serwisie CYRUSa?

Darek - tak mi się skojarzyło jak zerknąłem na Twoją fotkę systemu, że jednak brakuje mi niebieskiej diody na froncie Tomanka - u mnie dioda się nie świeci i czasem zapominam wyłączyć zasilacz i na pare/parenaście dni niepotrzebnie jest "pod parą".

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, RoRo napisał:

Darek Zuk i Inferno
możecie podać aktualne ceny serwisów/upgreadów jakie robiliście w fabrycznym serwisie CYRUSa?

Darek - tak mi się skojarzyło jak zerknąłem na Twoją fotkę systemu, że jednak brakuje mi niebieskiej diody na froncie Tomanka - u mnie dioda się nie świeci i czasem zapominam wyłączyć zasilacz i na pare/parenaście dni niepotrzebnie jest "pod parą".

Pozdrawiam

Jeśli chodzi o cenę serwisu to było to w okolicach 250£ u mnie za samo przyjęcie.. Taniej wychodzi kupowanie używek z eBay ??Tak poważnie to jak coś jest nie tak to tylko wysyłanie do Polski  do znajomego elektronika bo nawet nie chcę myśleć ile kosztowałby naprawy...

 

1 godzinę temu, Inferno napisał:

Podłączone

4C2738FA-2535-4410-A35F-2D2EC9869607.jpeg

Tamto słuchanie było „na krótko” ?

Widzę że nawet liczba pudełek się zgadza? Wygląda bardzo zacnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Darek Zuk i Inferno
możecie podać aktualne ceny serwisów/upgreadów jakie robiliście w fabrycznym serwisie CYRUSa?

Do cen katalogowych Cyrus należy doliczyć 400-500 pln i wychodzi cena Polska ☹️

Ja robiłem upgrade 8XPDQX do 82DACQX i Stream X2 do X Signature. Jak chcesz to wycenę mogę ci podesłać na priva

A ceny w GB można tutaj sprawdzić 

https://www.cyrusaudio.com/wp-content/uploads/2019/01/Upgrade-Price-List-consumer-Jan-2019.pdf

Słaba sprawa dotyczy gwarancji, niestety nie spytałem ...

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cennik.

Ja się nie mogę odnaleźć na nowych stronach CYRUSa (no właściwie to nie takie nowe, bo już sporo minęło) gdy szukam informacji o starych produktach.
https://www.cyrusaudio.com/pl/support/other-resources/legacy-products/
 

Jest też możliwość wybory języka polskiego - to cieszy, choć tylko część jest po polsku.
Z nowymi produktami nie ma problemu - ale u mnie nie ma nic nowego

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Inferno napisał:

Ale teraz jak popatrzyłem to lista możliwych aktualizacji się skurczyła bardzo mocno

A QXR to 2950 pln ! Plus 500 jak w Polsce.

To na pewno skutki Brexitu?? o których mówi się tu cały czas..

 

11 minut temu, RoRo napisał:

Dziękuję za cennik.

Ja się nie mogę odnaleźć na nowych stronach CYRUSa (no właściwie to nie takie nowe, bo już sporo minęło) gdy szukam informacji o starych produktach.
https://www.cyrusaudio.com/pl/support/other-resources/legacy-products/
 

Jest też możliwość wybory języka polskiego - to cieszy, choć tylko część jest po polsku.
Z nowymi produktami nie ma problemu - ale u mnie nie ma nic nowego

Pozdrawiam

To fakt ciężko znaleźć coś o starszych produktach.Mam wrażenie że kiedyś strona Cyrus-a była lepsza..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była zdecydowanie lepsza!

Na szczęście to czego potrzebuję (przynajmniej do tej pory), to mam w głowie albo w notatkach ?
W tej chwili to chyba tylko bym mógł wymienić PSX-R na nowszą wersję "2" (po wcześniejszym spróbowaniu), bo gramofon mam w innym systemie więc pre nie potrzebuję.

4 minuty temu, Inferno napisał:

@RoRo nawet w angielskiej wersji to nie chce działać ☹️ 

Chodzi mi o stronę


Inferno,
Wiem o tym doskonale, z polskiej wersji językowej raczej nie korzystam.

Dlatego napisałem, że nowa strona Cyrusa jest mniej wygodna w stosunku do starych produktów.
W wolnej chwili trzeba się jeszcze będzie zalogować na stronę i sprawdzić, czy to coś zmieni.

Pozdrawiam
PS. Ciekawe ile trzeba jeszcze dorzucić za transport w obie strony.
Swoją drogą to dobrze że nie mam "6" ale "8", bo robiąc upgrade do 8 2 DAC oszczędzam 555 funtów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RoRo napisał:

W tej chwili to chyba tylko bym mógł wymienić PSX-R na nowszą wersję "2" 

Ja tak sobie patrzyłem na te PSXR ale w wersji 1 - używane, czasem można w niezłej cenie dostać. Ciekawe jaka jest różnica 1 i 2  Raz na Allegro była 2 wersja PSXR za 1700 pln ale myślałem za długo i sprzedali

Dlatego z tymi Smart Power Plus już myślałem krócej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli potrzebowałeś, to nie ma się co zastanawiać - lepsze od zwykłych SP, a nadal uniwersalne (bo mogą pracować zarówno jako stereo, jak i mono). No i o ile dobrze pamiętam  to same zauważają obecność podłączonego PSX-Ra i nie trzeba nic przełączać (jak w starych modelach).

W tej chwili za używaną "dwójkę" trzeba dać o pół tysiąca więcej niż ten egzemplarz o którym pisałeś (też zwróciłem na niego uwagę). Jak mam zamienić 2 PSX-Ry na jednego PSX-R2 to nie skorzystam. Poza tym nie wiem czy w starszych od "8a" modelach (choćby Smart Power czy integra 7) wersja R2 coś daje. Osoby z którymi rozmawiałem na AudioVideoShow 2-18 nie potrafiły się przekonujaco wypowiedzieć (poza standardowym sloganem handlowców "warto kupić, bo R2 jest nowsza i lepsza o zwykłego PSX-R). A po prostu nie mam czasu/ochoty/potrzeby by to przetestować u siebie.
 

To masz teraz jeszcze PSX-R do zestawu  82DACQX i Stream X Signature oraz 2x Smart Power Plus?

Pozdrawiam
PS. No i to by było na teraz, bo północ minęła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RoRo napisał:

To masz teraz jeszcze PSX-R do zestawu  82DACQX i Stream X Signature oraz 2x Smart Power Plus?

 

Mam to co na zdjęciu, nic więcej ...na razie ? Tyle że szukam dużych kolumn do salonu oczywiście za rozsądna cenę i może się okazać że większa moc Smart Power będzie mi potrzebna. Ale wszystko na spokojnie, na te końcówki polowałem ponad rok żeby je kupić w rozsądnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

Mam to co na zdjęciu, nic więcej ...na razie ? Tyle że szukam dużych kolumn do salonu oczywiście za rozsądna cenę i może się okazać że większa moc Smart Power będzie mi potrzebna. Ale wszystko na spokojnie, na te końcówki polowałem ponad rok żeby je kupić w rozsądnej cenie.

A o jakich kolumnach myślisz jeśli mogę zapytać?Ja napędzam moje silver 8 tylko jednym Smart power z psx-r plus na niskich tonach a 8a gra wysokich oraz średnich i nie zauważam braku mocy.Twoje nowe paczki muszą być naprawdę duże? 

Są u mnie na eBay dwie czarne 8 za 850£ lub x power również w tej cenie który ma 14 dni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...