Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

Witamy kolejnych klubowiczów ?Jak pisze RoRo każdy z posiadaczy a może przyszłych posiadaczy jest ważny dla wątku ? Mam nadzieję że koledzy podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat swoich pudełek jak i opiszą swoje systemy (i może dorzucą jakieś zdjęcia ?)

RoRo

Czyli jeśli bym posiadał AV w swoim systemie on byłby jednostką sterująca czy dalej byłby to 8a? Trochę się pogubiłem..

Czy mógłbym używać 8a jako wzmacniacz podpięty z końcówką do takiego 5.1?

Brak hdmi w czym Ci przeszkadza?

Pozdrawiam Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Darek Zuk napisał:

Czyli jeśli bym posiadał AV w swoim systemie on byłby jednostką sterująca czy dalej byłby to 8a? Trochę się pogubiłem..

Czy mógłbym używać 8a jako wzmacniacz podpięty z końcówką do takiego 5.1?

Brak hdmi w czym Ci przeszkadza?

Jeżeli chcesz zbudować system 5.1 (lub oczywiście 5,0) Cyrusa - to potrzebujesz wielokanałowego przedwzmacniacza i takim jest właśnie AV5, AV8 czy AV8 Master (ten ostatni ma już wbudowany wzmacniacz na 3 kanały).

Z wykorzystaniem Twojego 8a jako końcówki mocy chyba będzie problem: 8a może pracować jako wzmacniacz lub przedwzmacniacz (albo w obu tych funkcjach jednocześnie), ale raczej nie może być końcówką mocy (nie ma odpowiedniego wejścia).

Poza tym w stereo system zbudowany z wykorzystaniem AV5 czy AV8 zagra gorzej niż Twoja ósemka.

Pozdrawiam
PS. Brak HDMI nie jest dla mnie przeszkodą - korzystam w kinie domowym z innych wejść cyfrowych ? . Po prostu poinformowałem innych o takim fakcie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli budując system 5+ muszę powielić wszystkie wzmacniające komponenty..prawda?

Bo to w takim razie będą całkowicie odseparowane systemy...

Czy jestem znów w błędzie RoRo?

Jak u Ciebie to wszystko jest spięte jeśli mogę zapytać? Ciekawi mnie to bardzo.. Jesteś jak encyklopedia Cyrus-a ? Wielkie dzięki za wyrozumiałość ale myślę że to co piszesz przyda się też innym ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Napiszesz coś więcej...

Ok, to zacznę od początku. Nie jestem audiofilem, nie przykładałem wcześniej wagi do sprzętu, aż w końcu postanowiłem zainwestować w coś poważniejszego. Od ponad roku przymierzałem się do zakupu sprzętu, zarejestrowałem się na forum aby coś wstępnie wybrać, w kwietniu 2018 byłem w S4Home na pierwszych odsłuchach. Słuchałem Yamahy 602 i 803 no i Cyrusa ONE, podpięte były Heco Aurora 700, Heco Aleva GT602 i jeszcze jakieś ale już nie pamietam. Przez kolejne ponad pół roku czytałem i się zastanawiałem, pod koniec listopada ubiegłego roku, wypożyczyłem Cyrusa, Heco Aleva 602, MA Silver 100 i Dali Zensor 7. Pomimo sugestii że Alevy nie pasują do Cyrusa, to jednak najbardziej przypadły mi do gustu. Podoba mi się ich detaliczność, szczegółowość, nie podobał mi się bas, zarówno sam dźwięk (taki trochę sztuczny, plastikowy) jak i jego ilość (nawet przy cichym słuchaniu było go dla mnie za dużo). Ostatecznie, biorąc pod uwagę fakt, że moje warunki odsłuchowe nie są idealne (brak dywanu, zasłon i innych elementów które mogłyby poprawić jakość basu, a które mogę wprowadzić), zdecydowałem się pozostawić Alevy. Pozostałe kolumny jak i Cyrusa ONE odesłałem i wziąłem nowego Cyrusa ONE HD. Źródłem dźwięku zarówno na testach jak i obecnie jest Yamaha WXAD-10 (Spotify, a ostatnio na próbę TIDAL HI-FI). Na testach miałem przewody głośnikowe QED XT 40, obecnie mam Melodike MDC 2250. Zdecydowałem się na wzmacniacz z DAC z uwagi na to, że chciałem podłączyć też dekoder nc+ (a on ma tylko wyjście optyczne). Nie wiem na ile wpływ maja na to kable, czy może ONE HD gra trochę inaczej (raczej nie), czy może to po prostu brak porównania do innych kolumn, ale pomimo że basu jest nadal dużo jego dźwięk mi już nie przeszkadza.
Nie podłączałem jeszcze słuchawek, bo ich nie mam, myślałem nad zakupem ale nie bardzo wiem co wybrać, jak moglibyście coś polecić, chętnie skorzystam.
Z mankamentów, z którymi nie umiem sobie poradzić, to opóźniony dźwięk przy podłączeniu po kablu optycznym (obraz na telewizorze wyprzedza dźwięk o ok. 0,5 sekundy).
No i jakimś niedopatrzeniem producenta jest brak pilota. Cyrus ONE ma, a ONE HD już nie ma, chociaż sam wzmacniacz ma sensor IR i znalazłem już jakiś zamiennik pilota.
Przy okazji mam pytanie, co prawda na razie nie planuję, ale czy mój wzmacniacz tez mogę rozbudować o zewnętrzny zasilacz, końcówki mocy i czy to ma sens?
Pozdrawiam, Dawid.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ma wyjście pre out więc dołożenie końcówki-ek nie stanowi problemu.To zależy czego oczekujesz od swojego systemu (jak go odbierasz w sensie dynamicznym)Musisz pamiętać że każda końcówka będzie wpływać pozytywnie ze względu na równomierne rozłożenie mocy między poszczególnymi pudełkami co wpłynie na większą gładkość przekazu(rozdzielczość).Z drugiej strony musisz sobie odpowiedzieć sam jak dynamicznie słuchasz muzyki i czy potrzebujesz więcej mocy (2×100w to całkiem sporo),czy Twoje kolumny potrzebują jej.Wszystkie te aspekty wpłyną na Twoją późniejszą decyzję.Jak pewnie zauważyłeś każdy w tym wątku jest zarażony w jakimś stopniu Cyrus-owego manią i kończy się to tym że posiada kilka tudzież więcej pudełek.

Jeśli chodzi o psx-y to niestety nie będziesz mógł ich podłączyć ale myślę że to nie problem ponieważ twój piecyk jest sam z siebie mocny ?

Jeśli chodzi o słuchawki to ja używam psb M4U2 i jestem bardzo z nich zadowolony (posiadają bardzo neutralną charakterystykę,są rozdzielcze, mają dodatkowy wzmacniacz jeśli komuś brakuje i posiadają noise cancelling system) 

Pozdrawiam Darek

Edytowano przez Darek Zuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamietam to transformator w One był 750W to taka mniejsza elektrownia ? to pamietam w testach zrobiło na mnie największe wrażenie. Z każdymi kolumnami ten wzmacniacz robił co chciał. Brzmienie One było trochę inne niż jestem przyzwyczajony ale prądu to on ma wystarczająco!

98DFE5F7-FF80-4540-B0B8-E5F19EEB11F3.jpeg

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2019 o 00:15, Darek Zuk napisał:

Czyli budując system 5+ muszę powielić wszystkie wzmacniające komponenty..prawda?

Bo to w takim razie będą całkowicie odseparowane systemy...

Czy jestem znów w błędzie RoRo?

Jak u Ciebie to wszystko jest spięte jeśli mogę zapytać? Ciekawi mnie to bardzo.. Jesteś jak encyklopedia Cyrus-a ? Wielkie dzięki za wyrozumiałość ale myślę że to co piszesz przyda się też innym ?

 

Darek Zuk,
Zgadza się - robi się wtedy zapotrzebowanie na 3 stereofoniczne końcówki mocy (o monoblokach nie wspomnę).

O tym jak jest w tej chwili u mnie już pisałem:
8xpd + PSX-R
CD 7Q (czyli CD7 w lepszym DAC'em) + PSX-R (na zmianę z innymi CDkami)

Uzupełnię: kolumny - aktualnie grają Chario Delphinus, kable głośnikowe single wire MIT SL, zaś interkonekt to MIT model SL-INT-250 Silver Clad

Dawko - nawet nie wiedziałem, że Cyrus ONE HD nie ma w komplecie pilota. Bardzo dziwny pomysł firmy ?
Jakby co - to Cyrus chodzi na kodach Philipsa (oraz Grundiga i paru innych firm). Więc o tanie uniwersalne piloty nie powinno być trudno - zresztą już o tym wiesz skoro dopasowałeś już sobie pilota.

Pozdrawiam
PS. Trochę więcej napiszę za parę dni - ostatni czas jest dość pracowity, dzisiaj od 4 godzin usuwam spam i spamerów ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Darek Zuk odtwarzam post, najlepiej, najwiecej powietrza jest przy podłączeniu wszystkiego. Wzmacniacz wysokie i średnie, końcówki w mono niskie. Teraz sprawdzam kabelki XLO ale że mam jeden to gram tylko z końcówek i tez jest OK. Nawet zastanawiam się czy tak nie zostawić. Z tym że z kupnem przewodów powinienem się chyba wstrzymać do czasu jak kolumny się ułożą do końca. Ich dźwięk cały czas się zmienia od trzech tygodni. MA tak nie miały, odbyło się to zdecydowanie szybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inferno,

jakiej długości kabli głośnikowych potrzebujesz? Bo wg mnie nie ma sensu byś wchodził w Tellurium model Blue.

Może przenieść kilka postów dotyczących kabli głośnikowych z innego wątku do wątku o Cyrusie? Co Ty na to???

Pozdrawiam

Darek Zuk napisał w odpowiedzi na powyższy wpis Inferno (wczoraj i dzisiaj mieliśmy przejściowe problemy na naszym Forum):

Inferno mogę tylko pozazdrościć że masz jednego smart power-a więcej 😁 i więcej kombinacji do wykorzystania.Ja zamieniałem kabelki między pudełkami i wyszło tak jak u Ciebie dół że Smart power a góra z 8a.W tej kombinacji gra to najlepiej.Przy odwrotnej kombinacji też nie było źle ale cierpiała góra wraz ze średnimi tonami.Jesli chodzi o to ekstra powietrze to u mnie pojawia się wraz z podłączeniem psx-r-ow.Pamietam jak podłączyłem samą 8a(za namową RoRo: bez psx-r było zupełnie inaczej jakoś tak bez pazura) natomiast z PSX-R jakby się budził do życia. Ty masz jednego smart power+ więcej więc pewnie to co daje to coś ekstra co wpływa na swobodę grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Dnia 29.04.2019 o 18:29, czapajarek napisał:

witam.

chciałbym zapytać co będzie lepiej kupić cyrus cd 6 czy cyrus DAD 1,5 - i jakie są różnice ?  wzmacniacz cyrus 5 czy 7 ?  

Musisz poczekać tutaj na RoRo on miał tych najróżniejszych pudełek najwięcej. Ja do tej pory z Cd of Cyrusa wogole nie miałem do czynienia a ze starszych kolekcji piecyków 3,3i,5,7 posiadałem tylko trójkę i która bardzo dobrze wspominam a została sprzedana dwa tygodnie temu po dłuższym okresie czasu leżenia w pudełku.

Teraz przyszedł czas na sprzedaż smart power-a wraz z psx-r gdyż wczoraj w nocy zostałem posiadaczem nowej końcówki x power 😁😁 Udało mi się ją kupić po bardzo atrakcyjnej cenie także czekam treraz na to żeby zacząć jej wygrzewanie.

Set up który mi zostanie to 

Wzmacniacz 8a,x power oraz jeden psx-r

Resztę muszę sprzedać żeby uspokoić WAŻ mojej żony 😁😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...