Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

56 minut temu, Inferno napisał:

Wypożyczony, chciałem się przekonać jak gra, wszędzie go chwalą itd..

@Darek Zuk widzę że u Ciebie tez się system rozrasta 🙂

Teoretycznie zmniejsza się 😉 Muszę sprzedać psx-r jednego oraz smart power-a żeby pokryć zakup nowego x powera. Udało mi się go kupić za 795£ nowego. Ktoś zamówił od dilera kolor srebrny a dostał czarny😁 Także za taką kasę nie mogłem go nie kupić zwłaszcza że chciałem go mieć już dawno. Przyznam się że na wstępnym słuchaniu muszę przyznać przewagę x power nad smart power z psx-r.Jest więcej powietrza, głębi kontroli.Dzwiek jest bardziej różnorodny (to takie pierwsze spostrzeżenia)

Jak wypada cd? Możesz już coś napisać czy za wcześnie?

15588748184504078678416265012738.jpg

15588748796424305265732832250009.jpg

Edytowano przez Darek Zuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj porównywałem Imerge Sound Server i CDI. Puszczałem Anne Brunn zripowane w najwyższej jakości i CD. Puszczałem w tym samym momencie i zmieniałem tylko wejścia na wzmacniaczu. Różnica w sile sygnału była jakieś 4 dB ale po wyrównaniu jest zauważalnie więcej głębi basu, przestrzeni i szczegółów. Nie jest to dramatyczna różnica ale wspólnie z żoną byliśmy w stanie usłyszeć. Nie wiem czy zostanie cena około 5000 PLN ... Może gdybym miał jeszcze jakiś lepszy kabelek może coś więcej by było słychać , najlepszy jaki mam w domu to Audioquest Big Sur

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czapajarek napisał:

Jakie są różnice między wzmacniaczem wersji 7 a 5 , czy warto zapłacić prawie dwa razy więcej na Cyrus 7 czy lepszą opcją będzie tańsza wersja Cyrus 5 ? Może ktoś podpowie .

Różnica jak jest na pewno to brak możliwości podłączenia zewnętrznego zasilacza psx-r w 5 co w jakiś sposób wpływa na możliwość rozbudowy późniejszej systemu.7 to gniazdo już posiada.Jesli chodzi o brzmienie to nie wypowiem się bo nigdy nie miałem ani jednego ani drugiego.

Jaki masz budżet?

Pozdrawiam Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czapajarek napisał:

Jakie są różnice między wzmacniaczem wersji 7 a 5 , czy warto zapłacić prawie dwa razy więcej na Cyrus 7 czy lepszą opcją będzie tańsza wersja Cyrus 5 ?

Jeżeli masz wolną kasę - to warto kupić siódemkę. Jednak dwukrotnie wyższa cena to dużo, powinna być trochę mniejsza.
To nie tylko możliwość podłączenia zewnętrznego zasilacza PSX-R (o czym już wspomniał Darek), ale również o połowę większa moc. Generalnie - lepsze granie 🙂

Tak naprawdę to trzeba określić budżet i ceny 5 oraz 7, bo może będziesz mógł od razu kupić używaną ósemkę.
Cyrus z każdym modelem się poprawia, na szczęście firma nie szokuje swoich wiernych fanów mocnymi zmianami (no może poza wejściem w cyfrowe wzmocnienie czy pojawieniem się systemu Lyric) i trzyma się obranego kursu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena używanych 5 - 800zł  7 -1450zł . Takim prawdziwym audiofilem tonie jestem i pewnie różnicy między jednym ,a drugim nie usłyszę , rozbudowa też odpada. Chciałem tylko poprawić dźwięk względem amplitunera.  A że Cyrusa widziałem na żywo  20 lat temu to tak mi utkwił w pamięci że chciałbym go mieć .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, czapajarek napisał:

Cena używanych 5 - 800zł  7 -1450zł . Takim prawdziwym audiofilem tonie jestem i pewnie różnicy między jednym ,a drugim nie usłyszę , rozbudowa też odpada. Chciałem tylko poprawić dźwięk względem amplitunera.  A że Cyrusa widziałem na żywo  20 lat temu to tak mi utkwił w pamięci że chciałbym go mieć .

To kup sobie 3i i będzie fajnie grało 😉Jakie kolumny posiadasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, czapajarek napisał:

Kolumny Celestion F28 , a taki CYRUS STRAIGHT LINE jak wypada w porównaniu do 7 ? Jak dobrze rozumiem to czym nowszy model to tym wyższy numer to czy taka "3" nie będzie zbyt stara ?

Czym wyższy model tym liczba wieksza.Jednak spośród  wszystkich wzmacniaczy w swojej klasie cenowej są te dobre i lepsze 😉 Moim zdaniem 3i w swojej cenie jest super.Z doświadczenia mogę Ci tylko doradzić że apetyt rośnie w miarę jedzenia...Tak zaczełem od 3i a skończyło się na czymś zupełnie innym (za namową RoRo 😉 oczywiście Cyrusa tylko wydałem przy tym sporo kasy a i sprzedawać trzeba było wszystko 😉 Czasem lepiej raz kupić i mieć spokój..

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, czapajarek napisał:

Kolumny Celestion F28 , a taki CYRUS STRAIGHT LINE jak wypada w porównaniu do 7 ? Jak dobrze rozumiem to czym nowszy model to tym wyższy numer to czy taka "3" nie będzie zbyt stara ?

Jakoś SL do mnie nie przemawia - i mam wrażenie, że są tam dziwne gniazda głośnikowe: trochę mniejsze od zwykłych BFA. Więc tym bardziej nie ma sensu. To już bym wolał model 3 (ew. 5).

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od Straight Line w podobnej cenie będzie 3i. A to już chyba najlepszy zakup spośród modeli Cyrusa w cenie do tysiąca złotych.
Darek już wspomniał o 3i - i tego się trzymajmy 😉

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czapajarek napisał:

W ogłoszeniach na dzień dzisiejszy widzę tylko model III i mówicie że będzie ok ? 

Jest to poprawiony późniejszy model.A czy będzie dobry pytasz. To zależy w dużym stopniu jak wymagające są Twoje kolumny jaki charakter brzmienia prezentują (Cyrus gra raczej neutralnie nie podkreślając żadnych pasm muzycznych). Jeśli potrzebują dużo prądu może okazać się go za mało z samego 3i . Zwróć uwagę że większość posiadaczy systemów opartych na Cyrus nie kończy tylko na jednym pudełku a jest to spowodowane kilkoma rzeczami między innymi tym że trzeba tej mocy więcej dostarczyć żeby dobrze napędzić kolumny podłogowe

Edytowano przez Darek Zuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, czapajarek napisał:

Zakupiłem III i mam pytania , jak mocno nagrzewa się wzmacniacz ?  czy podczas przełączania źródeł słychać delikatny trzask ? 

Co do dźwięku to dużo średnicy aż przy dłuższym słuchaniu trochę głośniej robi się uciążliwa średnica .

To w dużej mierze zależy od słuchania. Jeśli słuchasz głośno to moja 3i wcześniej nagrzewał się dość mocno natomiast przy cichym słuchaniu był ciepły. Jak masz postawiony wzmacniacz (schowany itp)

Jeśli chodzi o trzask podczas przełączania to raczej nie powinno go być ale pamiętaj o latach które ma piec (może trzeba zrobić mu servis?)

Natomiast co do grania to możesz trochę więcej się rozpisać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest odkryty , przy normalnym poziomie głośności jakieś 40-45 stopni , głośno to już 55- 60 stopni c . Dość mocno się nagrzewa , Dźwięk mogę porównać tylko do poprzedniego amplitunera , gdzie barwa i powiedzmy harmonia były na jednym poziomie lecz na "płycie testowej " trąbka była zniekształcona ,w cyrusie trąbka gra czysto ale tak dominuje że wręcz irytuje tak samo jest z wokalem jak już artysta (Tina Turner ,Sting )   zaczyna śpiewać to jest o krok przed instrumentami po prostu za dużo średnich tonów , basy są i to więcej niż było ale tą głośna średnica mnie męczy. Opinia subiektywna . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, czapajarek napisał:

Wzmacniacz jest odkryty , przy normalnym poziomie głośności jakieś 40-45 stopni , głośno to już 55- 60 stopni c . Dość mocno się nagrzewa , Dźwięk mogę porównać tylko do poprzedniego amplitunera , gdzie barwa i powiedzmy harmonia były na jednym poziomie lecz na "płycie testowej " trąbka była zniekształcona ,w cyrusie trąbka gra czysto ale tak dominuje że wręcz irytuje tak samo jest z wokalem jak już artysta (Tina Turner ,Sting )   zaczyna śpiewać to jest o krok przed instrumentami po prostu za dużo średnich tonów , basy są i to więcej niż było ale tą głośna średnica mnie męczy. Opinia subiektywna . 

Faktycznie ta temperatura jeśli jest taka wydaję się być dość wysoka.Musisz sprawdzić jaka jest impedancja Twoich kolumn bo może to tłumaczyć mocne nagrzewanie się wzmacniacza.Jesli impedancja jest niska np 4 omy lub mniej. Jeśli jest wyrzsza to może to oznaczać wizytę u elektronika w celu sprawdzenia oraz serwisu wzmacniacza. Kupiłeś wzmacniacz przez neta czy fizycznie od kogoś?

Jeśli chodzi o granie Cyrusa to może po przesiadce z Twojego amplitunera masz takie wrażenie bo dopiero treraz uslyszales że w muzyce są średnie tony 😉😁 Tak poważnie .Jakie jest źródło muzyki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...