Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

Impedancja kolumn to 6omy.  Źródło raczej kiepskie (dvd panasonic s100) ale ja nie ma dużych wymagań . Cyrus kupiony przez alleg... . Temperatura na radiatorach jest niższa niż na obudowie między nimi.  Zauważyłem jeszcze że poziom głośności robi się bardzo szybko , nie przekraczam połowy zakresu a już jest bardzo głośno zwłaszcza z dvd . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 3i poziom głośności działał podobnie. Ciężko go było wysterować ponad połowę natomiast jeśli chodzi o ciepło to może faktycznie jest trochę za ciepły jednak pamiętaj że w Polsce jest teraz gorące lato więc to na pewno ma wpływ na nagrzewanie się.Kolumny 6 omowe nie powinny być dla niego problemem.Moje są 4 omowe i faktycznie bywał dość ciepły ale w ustawieniu kilku pudełek na sobie.Sam problem nagrzania znikał jednak gdy były one od siebie odseparowane. Zastanów się czy nie warto oddać go na przejrzenie gdzieś i upewnić się że wszystko jest ok.

Jeśli chodzi o źródło które posiadasz to raczej kiepsko to wygląda i to może mieć wpływ na Twój odbiór samego przekazu.Ja u siebie też mam dużo średnicy (wokale jak pisałeś i instrumenty jednak uważam że właśnie te część muzyki powinny być słyszalne "dobrze" gdyż właśnie to tworzy ją). Jeśli jest z nim wszystko ok to właśnie tym różni się wzmacniacz od amplitunera że dostaniesz to wszystko w przekazie co umykało ampitunerowi. Pomyśl nad jakimś cd który na pewno zmieni w jakimś stopniu Twoje odczucia lub ewentualnie komputer plus dac

Pozdrawiam Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czapajarekJeżeli chodzi o nagrzewanie to absolutnie nie mam doświadczenia z Cyrus 3 ale moja 8 żeby być ciepła to musi być włączona kilka dobrych godzin albo pograć ze dwie godziny na średnim poziomie. Ale i tak temperatury są w okolicy może 42-45 stopni i praktycznie tylko w okolicy tranzystorów, podobnie jest z końcówkami mocy SmartPower.  Jeżeli chodzi o trzaski przy przełączaniu źródeł to powiedz przy jakim poziomie głośności to występuje, czy raczej niezależnie od poziomu?

A średnica która przeszkadza w Cyrusie...jeszcze sporo się muszę nauczyć o tej marce.

Jeszcze bo mi wskoczył post napisany jakiś czas temu, nie wiem dlaczego go nie ma...

Moze zacząć od czegoś typu Chromecast na źródło, chociaż na początek.

jeszcze napisz jakie kolumny masz? Bo nie widzę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inferno - trzask jest bez względu na poziom głośności , kolumny to celestion f28. Wiem że zestaw du... nie urywa , ale dla mnie w zupełności wystarczy . Miałem okazję posłuchać innego amplitunera niż mój obecny i tam usłyszałem różnicę mimo że audiofil ze mnie żaden (choć mam kolegę który zrobił klony MBL 101 ) ,a wspomniana trąbka to tak jakby dwa inne instrumenty grały. Dlatego padła decyzja o kupnie wzmacniacza .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, czapajarek napisał:

Wiem że zestaw du... nie urywa 

Każdy zestaw który cieszy jest OK, a kolumny tak na pierwszy rzut oka fajne paczki

O mocnej średnicy piszą w tym teście 

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0706/celestion.html może tak ma być...

Tego trzasku raczej nie powinno być, może jak @Darek Zuk pisał trzeba w niego zajrzeć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witamy kolejnego posiadacza 😉

Jak pisał wyżej Inferno każdy zestaw który cieszy podczas odsłuchu jest dobry 😉 Ilość posiadanych komponentów jest nie istotna..

Pozdro

Mi teraz pojawił się nowy dac od Arcama i muszę przyznać że znów zostałem pozytywnie zaskoczony.Czekam treraz na nowego tomanka do zasilania i to już wszystko co będę dodawał do systemu.Wiecej zmian nie będzie w najbliższym czasie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Cyrus one bez HD. Robi za wzmak jak i końcówkę mocy w kinie. Odtwarzacz CD to marantz cd5005. Za odtwarzacz plików robi amplituner AV marantz nr1509 🙂. Kolumny dali zensor 5 plus sub taga tylko do kina. Interkonekty to Melodika a głośnikowe jakieś zwykle miedziane ze szpuli. Pokój  ok 13 mkw. Także bardzo budżetowo, ale moje ucho cieszy 🙂

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Zensor to bardzo plastyczne, ciepłe, nasycone przyjemne granie. Cyrus, przynajmniej mój bo nie wiem jak One ma bardzo plastyczną średnicę , jeżeli w One jest podobnie to masz niedrogi a bardzo przyjemnie grający system. A jeżeli jeszcze One nie ma tak kremowej barwy środka jak mój 8.2 to już w ogóle super. Niech Cyrusek cieszy jak najdłużej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka, czytałem co mi tam Cyrus wysłał na e-mail o tym DACu na Sabre ale znając Sabre i mój system to mi się to nie spodoba;). Raczej chciałbym iść w bardziej nasyconą, dłużej wybrzmiewającą górę a nie sypką, skompresowaną. Ja dumam nad PSX r2 ale tu znowu boję się, że w mojej kanciapie wszystko za bardzo się rozrośnie po dołożeniu zasilacza i przy lichej akustyce zacznie męczyć. Teraz dźwięk bardzo dobrze "wszedł" w pomieszczenie i tylko ta góra za sucha, brakuje naturalnej długości wybrzmień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowa (zwłaszcza @kaczadupa). Jakiś czas temu byłem z ciekawości w salonie top hi fi i tam Pan sprzedawca stwierdził, że te dali to raczej lipa i że w ogóle cały zestaw szału nie robi. Słuchałem u nich i nada i Yamahy w podobnej ceni i szczerze powiedziawszy to nie wiem skąd opinia wysunięta przez tego Pana. Owszem i nad i Yamaha grały fajnie (chociaż nad jak dla mnie zbyt dużo basu a Yamaha zbyt ostro) to mimo wszystko mój zestaw moim zdaniem im nie ustępuje 🤨

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z salonu im więcej sprzeda tym więcej zarobi więc trzeba i jego zrozumieć.

A co do Dali Zensor, znam trochę osób, które nie gonią tak jak np. ja za króliczkiem, zostawiły sobie Zensor 1 lub 3 i teraz już czerpią przyjemność tylko ze słuchania muzyki. Takie zdrowe i chyba rozsądne podejście do sprawy zwłaszcza, że Zensory potrafią oczarować cechami jakie już wcześniej wymieniłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, seba3002 napisał:

Słuchałem u nich i nada i Yamahy w podobnej ceni i szczerze powiedziawszy to nie wiem skąd opinia wysunięta przez tego Pana

Według mnie to One jest świetnym wzmacniaczem, to mała elektrownia która zdoła napędzić praktycznie dowolny zestaw kolumn. Żeby dobrze brzmieć sprawdza sobie za każdym razem przy włączaniu co ma podłączone pod lewy kanał 😁 Nie mam pojęcia o co chodzi z tymi sprzedawcami...

Co jest powodem tak mocnego promowania niektórych marek.. może no nie wiem, prowizja. Kurde ciężko powiedzieć co jest grane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15 sierpnia 2019 o 22:41, kaczadupa napisał:

Raczej chciałbym iść w bardziej nasyconą, dłużej wybrzmiewającą górę a nie sypką, skompresowaną. Ja dumam nad PSX r2 ale tu znowu boję się, że w mojej kanciapie wszystko za bardzo się rozrośnie po dołożeniu zasilacza i przy lichej akustyce zacznie męczyć. Teraz dźwięk bardzo dobrze "wszedł" w pomieszczenie i tylko ta góra za sucha, brakuje naturalnej długości wybrzmień.

A próbowałeś w innym rozstawieniu kolumn i miejscem odsłuchu (akustyka) oraz z innymi kablami?

Może masz w swoim ustawieniu nadmierne tłumienie wysokich tonów?

PSX-R zazwyczaj nie pogarsza brzmienia systemu... Masz możliwość wypożyczenia tego zasilacza (2 lub pierwszy model) i sprawdzenia u siebie?

Pozdrawiam

PS. Może w salonie nie znali brzmienia Cyrusa i stąd ich opinia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie PSX r2 ( nie gadam o klamotach jak ich nie słuchałem a duuużo za dużo u siebie tego posłuchałem), zmiany jakie wnosi są całkiem łatwe do usłyszenia ale z nieznanych mi dokładnie powodów akustycznych brzmienie stawało się jakby za duże, za bardzo rozdęte (zwłaszcza przerysowane wokale) na mały pokoik i nagle odbicia od ścian zaczynały męczyć słuch, górna średnica stawała się dominować całe pasmo, jakby była oderwana od reszty i wypchnięta do przodu. Z ustawieniem kolumn nic poza kątem dogięcia nie mogę zrobić a to sprawdzałem. Ciężka sprawa :), żeby to na forum opisać i znaleźć wyjście. Trzeba to u mnie usłyszeć. A może zwyczajnie w moim systemie zasilacz nie do końca się sprawdza, tak po sąsiedzku wiem, że posiadaczom Naima też nie zawsze zasilacze służą, jest to tylko i aż  jakaś opcja zmiany brzmienia, dla jednych poprawa dla innych przeciwnie. Ps. Chociaż tych dłuższych wybrzmień na wysokich szkoda bo moim zdaniem goły Cyrus 8.2 najbardziej niedomaga właśnie w jakości wysokich tonów, są za szybko gaszone, takie lekko cyfrowe, strzeliste jakby występował efekt kompresji. Zasilacz wyraźnie ten element brzmienia w 8.2 zmienia/nasyca/wygładza/dla mnie poprawia. Chociaż teraz mam inne, bardziej precyzyjnie i szybciej grające monitorki, doszło lepsze wytłumienie pomieszczenia a i mam bardzo, baardzo atrakcyjną cenę na używkę PSX r2 więc może na ryzyk - fizyk kupię. 

Edytowano przez kaczadupa
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ponownie u mnie PSX r2 jako upgrade do 8.2. No niskie dostają lepszej zwartości, kontroli, ogólnie poprawa dynamiki i stety/niestety bardziej obszernie to razem gra i mam "problema" w małej kanciapie. Ale powalczę i najpierw będzie doginanie monitorów, może przestawienie na dłuższą ścianę a i Dynki wrócą z urlopu do łask.

Pożyjemy , zobaczymy. Ps. Jeden Cyrus wygląda fajnie ale dwa o dwa razy lepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2019 o 10:29, RoRo napisał:

w innym wątku, nie tutaj >:(  

Poprawiam się. Kupiłem dwa PSXR za super kasę które wspomogą, no właśnie, na pierwszy strzał podpiąłem pod Smarpower’y ale jeszcze pokombinuje

 

Dnia 28.08.2019 o 22:10, kaczadupa napisał:

Ps. Jeden Cyrus wygląda fajnie ale dwa o dwa razy lepiej :)

Cztery jeszcze fajniej itd.... 🤣

BF0444D2-38A7-4A7F-AA28-8621056A20F3.jpeg

👌

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Inferno napisał:

Poprawiam się. Kupiłem dwa PSXR za super kasę które wspomogą, no właśnie, na pierwszy strzał podpiąłem pod Smarpower’y ale jeszcze pokombinuje

Cztery jeszcze fajniej itd.... 🤣

Inferno, rozczarowałeś mnie :-( Wspominałeś o 340 watach, a SP+ wsparte PSX-R dają rzędu połowy...

W każdym razie doszła Ci fajna para wsparcia-gratuluję zakupu i cieszę się,że trafiłeś je w dobrej cenie i zdecydowałeś na zakup.

Pozdrawiam

PS.Osiem czy dwanaście wygląda jeszcze fajniej :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...