Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

14 minut temu, RoRo napisał:

Inferno, rozczarowałeś mnie 😞 Wspominałeś o 340 watach, a SP+ wsparte PSX-R dają rzędu połowy...

SP+ z PSX-R na 4 omach  daje w mono 220W (u mnie tak to właśnie działa) mam podłączony też 82DACQX według pomiaru Audio ma 121W przy 4 omach. Interesują mnie właśnie te 4 omy bo mierzona impedancja R900 także przez Audio tyle wynosi.

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/486-kef-r900

https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/1488-cyrus-cd-t-8-qx-dac

https://www.cyrusaudio.com/support/other-resources/legacy-products/power-amplifiers/smartpower-plus/

A że rozczarowałem, cóż mogę powiedzieć ...

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie nastawionych  🙂

 

@RoRo jak masz na zbyciu Mono X 300 za 1000PLN/SZT to chętnie przytulę 🤣 no i wtedy chyba nikogo nie rozczaruje!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audiowit napisał:

Kaczadupa, ale ja tu widzę coś ciekawego. Co tam stoi na tym patyku obok cytrusków i zaczyna się na literkę P? ;) Jak się zgrywają z Cyrusami?

Dla mnie jest średnio, brakuje trochę dłuższych wybrzmień na wysokich i bardziej namacalnych wokali. Trochę zmarnowany potencjał PMC ale cóż, ja już dalej nic w systemie nie zmieniam. No chyba, że jednak zrezygnuję z zasilacza, ale żadnych nerwowych ruchów, żeby potem nie żałować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczadupa i Audiowit- u mnie grały mniejsze i mniej wymagające DB-1, w planach były trochę większe PMC (chciałem mieć lepsze niskie tony), ale stanęło na czymś innym. Jednak brzmienie PMC mi odpowiada (wygląd trochę mniej-dlatego gra inna firma), ale kto wie co się w przyszłości pojawi-niestety raczej nie będzie to najtańszy model (więc nie dziwi mnie to, co napisałeś-że z Twoich kolumn da się jeszcze więcej wyciągnąć).

Inferno, no właśnie miałem nadzieję, że wreszcie ktoś ze znajomych (czyli Ty) kupił X300, podłączył u siebie i gra -a potem podzieli się wrażeniami. Więc stąd pojawiło się to moje żartobliwe "rozczarowanie".

Pozdrawiam

PS. Jak się domyślasz nie mam na zbyciu "300". Zresztą w ogóle ich nie mam, ale na szczęście mocy mi nie brakuje :-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już  dwie dychy trzeba szykować na X300, to w takiej sytuacji pierwsza na liście jest nowa crossówka dla syna 🙂 urósł i jakaś 250tka jest niezbędna 👍

@RoRo A jak napisze że usłyszałem po podłączeniu PSXR mocniejszy i pełniejszy bas, który dłużej wybrzmiewa i poprawa w przestrzeni to tak miało być?

Czy to sugestia.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocniejszy i szybszy bas oraz poprawa w przestrzeni -jak najbardziej. Natomiast zastanawiam się nad tym dłuższym wybrzmiewaniem i tu mam problem jak to rozumiesz (rozumiemy): bo z jednej strony kojarzyć się to może ze słabszym trzymaniem w ryzach niskich tonów (wolniejsza reakcja membran w głośnikach-jakbyśmy mieli bardziej flegmatyczny wzmacniacz),a z drugiej -pełniejszym dźwiękiem i sceną.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o to że jak jest takie uderzenie basu które naturalnie z czasem się wycisza to słychać je do końca. Nie urywa się w natłoku innych dźwięków tylko jestem w stanie je wyłapać do końca. Może bardziej coś z rozdzielczością. Może znajdę ten  utwór na którym wczoraj zauważyłem, a wcześniej nie przypominam sobie.

Jezeli chodzi o kontrole basu to jest jeden z powodów zakupu Cyrusa wiec nie o to mi chodziło 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ponad czterdziestoletnie uszy dodanie PSX r2 zmniejsza to nadmuchanie dołu z gołego Cyrusa8.2, nie ma już takiego basowego ogona, atak dołu jest również jakby bardziej utwardzony, gwałtowny chociaż dalej nie jest to dół super konturowy i super szybki. Dla mnie goły model 8.2 na niskich to taki złoty środek, który ma szansę spodobać się jak największej ilości Kowalskich, również tym, którzy np. uważają dół z popularnego NADa C 356 czy Atolla in 100 se za referencję ;) Również wokal po dodaniu zasilacza jakby zyskiwał trochę "ciała, odwagi" ale dalej nie jest to wokal z tych namacalnych, duuużych. Wrażenia na podstawie połączenia z PMC więc raczej kolumienkami, które same z siebie nie ograniczają szybkości czy konturowości niskich tonów :)

Oczywiście zawsze trzeba wybrać charakter niskich tonów jaki nam odpowiada. 

Tak dumam czy wpięcie u mnie DACa Regi dodałoby długości wybrzmień w stosunku do DACa wbudowanego w 8.2, ten element fajnie byłoby poprawić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. W ogóle to mamy zupełnie inne konfiguracje jeśli chodzi o wykorzystanie Cyrus-ów

Ja od jakiegoś czasu zbieram się żeby zobaczyć jak będzie wyglądać połączenie x power z psx.

Jeśli chodzi o Smart powera to mam jeszcze jednego którego staram się sprzedać od dłuższego czasu ale nikt nie chce zapłacić normalnej ceny.

Muszę tylko napisać że nowy dac który się pojawił był strzałem w dziesiątkę za doradztwem branży.Teraz paczki uspokoiły się w końcu na wysokich tonach..

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2019 o 21:50, Inferno napisał:

@Darek ZukTeraz tak mam wpięte musze posłuchać. Mam czas 🙂 

Inferno - jesteś zadowolony z nowego zakupu? Wczoraj trochę siedziałem na stronie Cyrusa (GB) i studiowałem wyniki samych końcówek mocy. Twoje Smart power-y plus naprawdę dają super radę. Do tego jeszcze masz dwie sztuki co musi być wręcz być słyszalne eksplozyjnie (z psx-r) przy głośniejszym słuchaniu.Jesli chodzi o samą moc to praktycznie idą łeb w łeb z x power-em

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo fajnie, mogę słuchać naprawdę głośno i nie słychać żadnych zniekształceń. Nie dochodzę wyżej niż -15dB ale w tym momencie już jest jak na dyskotece 🙃. Tylko wiesz nigdy tak nie słucham oprócz jakiś krótkich testów. Największa różnica dla mnie to plastyczne granie przy małych poziomach głośności. Tu szukam zmian, przy poziomie -50dB. Najbardziej o takie coś mi chodzi. A SmartPower’y chyba dają radę, nie mam porównania bo to moje pierwsze końcówki mocy ale sposób grania mi pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem Ci że naprawdę musi być głośno przy 15😁Ja tylko dojechałem do 27 i to ile ja mogę znieść..Ja mam wrażenie że z psx-r jest dużo większa głębia, zresztą jak przy każdej części systemu po doprowadzeniu odpowiedniej ilości prądu.. Żałuję że sprzedałem jednego psx-a bo brakuje mi treraz go do towarzystwa dla x power-a. Choć on i tak zasila tylko średnicę wraz z wysokimi u mnie (co w teorii jest i tak za dużo na tą sekcje)

Jeszcze zapomniałem zapytać. Czyli dalej 8 dac robi za przedwzmacniacz?

Pozdrawiam

Edytowano przez Darek Zuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak no ale jeszcze średnie ogarnia. U mnie jest spore pomieszczenie i kolumny całkiem wielkie wiec może troszkę inaczej jest w zależności od pomieszczenia. Ale tak przy -30 jest mocno głośno. Ja od głośników siedzę 5,5 do 7m wiec to tez pewnie coś zmienia

Gra fajnie tylko małe przemeblowanie w szafce musze zrobić żeby się jakoś wentylowały Cytrusy 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt jak miałem kiedyś poustawiane jeden na drugim tak ciasno jak Ty masz to były mocno ciepłe, przy ustawieniu tylko jeden sytuacja zmieniła się na pozytywnie..

Czyli dwie końcówki ogarniają dół a 8ka średnie i górę?

Pozdrawiam
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, Darek Zuk napisał:

Inferno - jesteś zadowolony z nowego zakupu? Wczoraj trochę siedziałem na stronie Cyrusa (GB) i studiowałem wyniki samych końcówek mocy. Twoje Smart power-y plus naprawdę dają super radę. Do tego jeszcze masz dwie sztuki co musi być wręcz być słyszalne eksplozyjnie (z psx-r) przy głośniejszym słuchaniu.Jesli chodzi o samą moc to praktycznie idą łeb w łeb z x power-em

Tak dla uściślenia tego, co słusznie zauważył DarekZuk:

X-Power jest minimalnie mocniejszy od Smart Power Plus.
Problemem jest to, że Cyrus zamiast nadal normalnie podawać moc przy 4 i 8 omach - podaje teraz przy 6 i 8 omach co utrudnia porównanie 😞
 

Kiedyś się zastanawiałem jaką maksymalną ilość Cyrusów da się sensownie złożyć w jednym stereofonicznym systemie i wyszło mi ... 22 sztuki (w tym 11 zasilaczy PSX-R). Ale przy założeniu, że kolumny mają podwójne zaciski i nie korzystamy z najnowszych (i najmocniejszych ) końcówek mocy (bo począwszy od APA 7.5 poprzez Mono X/200/300 do Stereo 200 nie mają już one możliwości/potrzeby podłączenia dodatkowych zasilaczy).

Więc można przyjąć, że tak to wychodzi (Smart Power Plus ma taką samą moc jak 8-Power, najmocniejszy jest X-Power  i są to najsilniejsze i najświeższe końcówki pod które można jeszcze podłączyć PSX-Ry). NIe ważne jest to, że są to końcówki stereo - bo można ich używać jako mono (i dostać kolejne "parę" W).

Zestawienie podane na samym dole jest przybliżone, ładnych parę lat temu zacząłem rozgryzać temat "zestawu na maksa" - i mogą się pojawić pewne nieścisłości. Ale już nie widziałem sensu wgłębiać się dalej w temat 🙂
W każdym razie 11 elementów głównych oraz 11 zasilaczy PSX-R daje niezły sumaryczny wynik: 22 to jak dwie drużyny piłki nożnej 🙂

Pozdrawiam
PS. Poniżej coś dla maksymalistów - w skrajnych kolumnach ilości danych komponentów. Jak ktoś ma pecha (???) i kolumny  z pojedyńczymi zaciskami głośnikowymi to od razu maksymalny zestaw może ograniczyć do 18 sztuk (9 + 9 zasilaczy). Brak gramofonu od razu sugeruje usunięcie pozycji "Phono"-rozumianej jako pre gramofonowe.

obraz.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...