Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

Na każdym źródle i na każdej kolumnie, które do tej pory były podłączone do tego wzmaka. Zaznaczam tylko, że dźwięk ten jest zawsze tej samej głośności, bez znaczenia jak jest "rozkrecony" wzmak. I słychać go jedynie wtedy kiedy ucho przylozymy bezpośrednio do tweetera. Np nad tweeterem dźwięk ten jest w ogóle nislyszalny. I w odległości większej niż ok 20 cm od tweetera też już go nie słychać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dostałem już odpowiedź od polskiego człowieka w angielskim cyrusie. Brzmi ona tak "takie lekkie zakłócenia są jak najbardziej normalne - ten wzmacniacz może wygenerować 2 x 100W przy 4 omach". Średnio to do mnie przemawia, ale, że jestem mega zadowolony z tego wzmaka i nie słucham muzyki z uchem w głośnikach to olałem temat 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać kolegów posiadających już cyruski co myślą o wyjściu słuchawkowym w brytyjskich wzmacniaczach tudzież przed-wzmacniaczach

Słucham ostatnio na słuchawkach wieczorami ze względu na małego niedawno narodzonego juniora i jestem ciekaw jakie są wasze odczucia względem tego wyjścia?

Pozdrawiam Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W Cyrusie 8.2 wyjście słuchawkowe bardzo słabiutkie, poczciwy NAD c356 jak to się mówi na forach - walcuje - wyjściem słuchawkowym tego Cyrusa. No ale producent o tym wie i za dodatkowe 3kzl dostajemy możliwość zmiany DACa i jednocześnie poprawy parametrów dziurki słuchawkowej. Ps. Słuchawki u mnie w teście to B. Amiron, Fostex th610, Oppo pm3. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 3.02.2020 o 00:09, Darek Zuk napisał:

 

Proszę uprzejmie :)

1. Bardzo kiepska rozdzielczość. 

2. Kiepskie oddanie przestrzeni na głębokość i szerokość w sumie też. 

3. Kiepska barwa średnicy (pasteloza wszechobecna)

4. Wycofane i z dużymi brakami w nasyceniu wysokie tony. 

5. Kiepska kontrola niskich tonów, brak różnicowania faktur na niskich tonach i to wszechobecne ich zmiękczenie....

6. Kiepska dynamika od góry do dołu... 

Ogólnie i po złośliwości to można te cechy również przypisać Cyrusowi 8.2 grającemu jako wzmacniacz stereo. A nawet trzeba widząc jego nową cenę ;)

PS. Dodałbym słabowite zasilanie ale chyba już wystarczy?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki

Widzę że kolega ma złe wspomnienia z Cyrus-em. Przyznam się że jeśli chodzi o wypowiedź na temat wyjścia słuchawkowego to nie wiele mam do powiedzenia ze względu na brak odnośników co do słuchania na innych wzmacniaczach o tyle jeśli chodzi o sam wzmacniacz 8.2 to myślę że troszkę rozmijasz się z prawdą. Ciekawi mnie czy miałeś faktycznie do czynienia z 8.2 przez dłuższy czas czy tylko piszesz żeby pisać.. Jeśli go słuchas to w jakiej konfiguracji? Cechy które opisałeś mają się nijak do tego co słyszę ze swoich kolumn.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMC, ATC, Dynaudio, JMR, Studio16Hz, to słabe towarzystwo? A może jednak Cyrus 8.2 jest tu najsłabszym elementem...

No niestety nie mijam się z prawdą, to podstawowa, niska seria Cyrusa i obiektywnie d.. py nie urywa. Nie mam z nim złych doświadczeń :), lubię swojego obecnego 8.2 plus psxr2, akceptuje jego granie takim jakie jest ale słyszę też jego ograniczenia na tle wieeeelu innych, ciekawszych wzmacniaczy, często duuużo tańszych i np. słabej kontroli niskich tonów, słabiutkiego zasilacza czy ocieplonej średnicy oraz niskiej rozdzielczości nie da się nie usłyszeć :) i nie jest to żadna nowość ani mój wymysł. Przez dwa lata można już bardzo dobrze poznać swoje klamoty, żeby pierwsze zachwyty minęły i obiektywnie można było rozmawiać o Cyrusie 8.2. Pozdrawiam Darku i spadam... definitywnie. Pomyślności Wszystkim. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz,urok Cyrus-a polega na całym systemie który nie koniecznie musi kończyć się na wzmacniaczu.Jak sam napisałeś do tego dochodzi jeszcze zasilanie w postaci psx- ów, końcówek mocy czy pre. Ja z kolei przeszedłem większość hierarchii Cyrusa i muszę stwierdzić że 8.2 gra zdecydowanie najlepiej z tego co słyszałem. Jedyne co mogę mu zarzucić to przy większych kolumnach jak dla mnie było mało mocy co właśnie spowodowało  zastosowanie dodatkowej końcówki która zdecydowanie wprowadziła inny level słuchania. Wiem że jest to mało ekonomiczne i pewnie w cenie wielu komponentów można by kupić jeden dużo lepszy jakościowo wzmacniacz ale w Cyrus-sie właśnie ta cała rozbudowa systemu sprawia mi przyjemność.

Pozdrawiam

Ps powodzenia więc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Umarł, nie umarł jak ceny Cyrusa nie zejdą do poziomu konkurencyjnego to będzie kaplica. A właśnie  dzisiaj dostałem email od Producenta z prośbą o moją opinię o Cyrusie 8.2. I co ja mam Im napisać? Żeby posłuchali Dayensa Menuetto a potem zastanowili się czemu ich klamot jest aż dwa razy droższy? A może przypomnieć im co napisał o cenach Cyrusa ich krajowy What hi fi nie zostawiając suchej nitki na Cyrusie One Cast zarówno pod względem brzmienia jak i ceny z sufitu. Darku, napisać im, że są w tej chwili jednym z najmniej opłacalnych zakupów klamotów w Polsce. Że kupując nowego Cyrusa 8.2 za 8.500zl po roku użytkowania nie ma na niego chętnych nawet za 3500zl? Chyba trzeba tak zrobić dla dobra nas wszystkich. Rynek używek najlepiej weryfikuje jakość produktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne bo ja też dostałem email od nich dziś 😁 Kupiłem mojego x powera dobre 6 miesięcy temu a oni dziś przypomnieli sobie.Chyba popyt im spada i się przypominają. Choć na rynku UK to oni wiodą prym.

Ilu ludzi miało okazję posłuchać jakiego kolwiek Cyrusa? Nie mówiąc o one...

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darek Zuk napisał:

Zabawne bo ja też dostałem email od nich dziś 😁

Ja na szczęście nie dostałem żadnego maila - nie kupowałem nic od nich, więc przynajmniej nie dostaję propozycji które by mogły mnie lekko zdenerwować z uwagi na wysokie ceny.
Jak bym policzył wszystkie Cyrusy i miał kupić to w salonach, to ... bym kupił niezły wzmacniacz i CD zacnej i uznanej japońskiej formy.

Faktycznie z cenami nowych urządzeń przesadzają.
Wygląda na to, że najmniejsza strata jest na najtańszych modelach - czyli zwykłym One lub One HD. Potem chyba PSX-R2 (roczny da się sprzedać za połowę ceny) i dopiero odtwarzacze i wzmacniacze. O dzielonkach się nie wypowiadam, bo jest na to bardzo mały rynek w Polsce.

Wg mnie po prostu wyższe modele Cyrusa (integry i dzielonki) kupują ludzie, którzy już mieli z tą firmą kontakt i robią sobie zakup na lata.

Tym niemniej Cyrusa lubię (nie tylko za małe wymiary, ale i za to jak gra) i jakoś nie wyobrażam sobie w najbliższej przyszłości, by mój stan posiadania spadł do zera.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 RoRo coś w tym jest.Mi przyszła ochota na posłuchanie Cyrusa po przeczytaniu tego wątku i też nie zamierzeam się rozstawać z tą marką.Ja już po części mieszkam w Polsce tylko moje wszystkie pudełka leżą w ciepłym pomieszczeniu i czekają jak wprowadzimy się do nowego lokum i tam będzie wszystko dopiero rozstawiane.Od 3 tygodni zostały mi tylko słuchawki z dac i to mój cały świat audio..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo już jestem w Polsce także ta część jest za nami choć może będę musiał wrócić do UK na kilka miesięcy żeby pozamykać wszystkie sprawy.W tej chwili mieszkamy na wynajętym ale za miesiąc będziemy już na swoim. Powierzchnia do grania to będzie 40 m . Pomału przymierzam się do jakiś wygłuszeń, choć tu jeszcze nie jestem pewien i może zrobię małe pytanie tu na forum jak i co ogarnąć.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam serdecznie!

Posluchalem cyrusa 8.2 qxr z pmc 25.23 i  bardzo mi sie spodobal ten zestaw. Duzo bardziej niz z  nadem, atollem, synthesisem, czy cyrusem onecast ( ten gra dla mnie zwyczajnie zle ).

Od jutra planuje pomeczyć ten zestaw w domu, ale czytajac ostatnie opinie strasznie mi przygasł zapał :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Szukam wsparcia w znalezieniu przyczyny problemu jaki mam ze wzmacniaczem Cyrus One.

Kupiony jako używany na gwarancji zdalnie przez teścia, więc nie miałem możliwości sprawdzić czy dotknąć wcześniej.

Problem jest taki, że przy wyższej głośności i przełączaniu źródeł występuje błąd zasilacza (PSU error - migająca dioda bluetooth).

To samo dzieje się w momencie przełączania źródeł na amplitunerze podłączonym do wejścia AV w szczególności w trybie AV Direct.

Wówczas przed wyłączeniem (zmutowaniem) się z prawej kolumny wydobywa się wysoki krótki pisk / trzask.

Objawia się to tylko przy podłączonych kolumnach, wydaje mi się, że problem dotyczy tylko prawego kanału.

Czy ktoś może coś doradzić?

Albo może jakiś serwis pogwarancyjny w Polsce możecie polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

@apa13 posłuchaj, porównaj z innymi. Mnie brzmienie Cyrusa urzekło a z gustami się nie dyskutuje - może mu czegoś brakuje ale na sprzęt któremu nie brakuje mnie nie stać . Był pierwszym sprzętem jaki zagrał u mnie w sposób jaki sprawia mi dużo przyjemność bez kompletnie żadnej „aranżacji akustycznej” dywanu i kwiatka w rogu nie liczę. Zacząłem od dwóch pudełek teraz mam 6 i myśle o 7 > CD. Absolutnie nie uważam tego sprzętu za najlepszy na planecie ale przyjemności z słuchania mi nie brakuje. Nie jestem sfrustrowanym właścicielem który pochopnie podjął decyzje a teraz płacze, wszystkie klocki kupiłem używane za bardzo rozsądne pieniądze może dzięki temu łatwiej mi go zaakceptować. Polecam tak zrobić - jak sam widzisz tanie źródło 82 już masz - tu na forum😁 A zapał niech Ci nie przygasa!

O teraz zobaczyłem 30 kwietnia 😕 mam nadzieje ze się nie spoźniłem 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich KEF’ach jest wokalu tyle ile lubię. Zwyczajnie nie lubię jak wokal przysłania wszystko co się dzieje na około. Choć lubię słuchać kawałków z kobiecym wokalem. Anette Askvik, Norah Jones... grają tak że ciarki i gęsiej skórki dostaje 🙂 czyli albo inna konfiguracja, albo inny gust

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...