Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Dnia 7.02.2019 o 07:16, Darek Zuk napisał:

Przyznam że faktycznie wygląda że ilość Cyrus-owiczow nie jest zbyt liczna.

Witam, to i ja się ujawnię. Śledzę forum już od jakiegoś czasu, tylko jakoś odwagi było brak żeby się ujawnić. Mój zestaw to: Wzm 8XPD, Stream XP2 QX, CDi z podpiętym PSX-r.

Kolumny to Neat Acoustics Motive SX1, kabelki głośnikowe Chord Odyssey X, kabel 2 x rca XLO Signature, streamer podłączony zwykłym optykiem. Pomieszczenie to 16 m2 na podłodze wykładzina. 

pzdr

IMG_0806.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem najpierw do wzmacniacza i niewiele zmieniło. Natomiast po podłączeniu do cdi różnica była o 50 % lepsza. Aż nie chciałem uwierzyć i bawiłem się przez ponad dwie godz odłączając i podłączając :). Niedawno zawitał u mnie Streamer i teraz chwilowo jest do niego podłączony, bo też wiele wnosi. Jeszcze myślę o zakupie końcówki X Power, ale czekam aż się pojawi z drugiej ręki. Właśnie chciałem zapytać jaka konfiguracja będzie lepsza: Streamer Xp jako pre i do niego końcówka X Power, czy wzm 8XPD i końcówka X power, a cdi i streamer jako źródła? Niestety moje kolumny maja tylko jedną parę wyjść, więc nie zrobię, jak wcześniej opisywaliście, że wzm na górę i średnie, a końcówka na dół. Chyba że da się w prosty sposób przerobić kolumienki(producent podaje, że jest taka opcja).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to co będzie lepsze to już chyba Twoje ucho Ci podpowie (i trochę spędzonego czasu na przełączaniu) albo nasz kolega RoRo , który ma chyba najwięcej doświadczenia jeśli chodzi o Cyrusa. Od siebie mogę dodać że x power to dobry ruch i na pewno wniesie on wiele życia do Twojego systemu. Miałem podłączonego x powera z psx-em i bez i w moim przypadku lepiej wyszło zasilić dodatkowym prądem 8a...

Super zestawik I czekamy na rozbudowę..

Pozdrawiam Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Darek Zuk napisał:

herur sprawdzałeś eBay z uk? Tam zawsze można kupić coś fajnego...np x power..

Siedzę cały czas na wszystkich portalach aukcyjnych. Był niedawno na naszym i z fajną ceną ok 2200 zł tylko że kolor srebrny. Napisałem do przedstawiciela kolumienek czy jest możliwość upgrade moich, i teraz czekam na odpowiedź. Wtedy bym spróbował jeszcze bi-amping :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy zestaw Cyrusa to wzm 3 i cd dad3 zakupiony ponad 3 lata temu. Później doszedł psx-r, tylko wtedy był podpięty do wzmacniacza i wydawało się że dużo wnosi. Po zmianie zestawu na 8xpd i cdi i po wielu próbach został na stałe z cd.  Natomiast podpięty do Stream XP2QX niedawno kupionego już tak nie zmienia. Może dlatego że słucham  plików na nim w rozdzielczości 24/192.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek Zuk może masz rację 🧐

@herur no to widzę że Cyrus jako marka podpasowały 👍, Qobuz jezeli chodzi o streaming to robi robotę. Testowałem u siebie, tyle że dla mnie to taki serwis bardziej dla zwolenników Jazzu i Muzyki Poważnej tego co ja słucham tam niezbyt wiele 😏 ale jakościowo czad nie wiem czy próbowałeś, jeżeli nie to polecam.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, jakieś Kjury, Jutu, Merylion, Toktok, Metalika, AjronMejden i sporo takich nowości, kurde prawie wszystkiego nawet Depeszów...Jak przeglądałem i próbowałem migrować moje playlisty to sporo brakowało na Qobuzie. No nie notowałem dokładnie 😁 takie wrażenie na podstawie playlist. Kiedyś mieli taką promocję jakis darmowy miesiąc i korzystając z rad Bogusława i VPN’a założyłem konto i testowałem. Jakość niesamowita porównując nawet z TIDAL’em tutaj szacun dla Qobuz’a 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, kiedyś byłem wielkim fanem U2. Na strychu wciąż wala się sterta singli i bootlegow 🙂. A propos Tidal a - od ostatniej aktualizacji dostępny jest Tidal conect na blusound'a. Ja to niestyty nie potrafię rozróżnić spotify od tidala hifi. A już mqa od zwykłego hifi to nie ma szans. Także powyżej tidala hifi ja nie wyskakuje 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, herur napisał:

Zastanawiam się tylko do czego służy wyjście usb we wzmacniaczu 8XPD?

Herur - witaj w Klubie Cyrusa 🙂

To teraz parę konkretów.

Po pierwsze - to jest WEJŚCIE, a nie wyjście.
Po drugie - dysku nie podłączysz, ale laptopa jak najbardziej.
Pamięci przenośnych USB (pendrive) też nie ... Poza tym to jest USB typu B, a nie typu A.

Co do rozszerzenia o kolejny element - proponuję podłączenie końcówki mocy pod wzmacniacz, a DAC i CD traktować jako źródła (czyli tak jak napisałeś). Jeżeli końcówka mocy - to warto jednak przed zakupem sprawdzić, czy brzmienie wychodzące z końcówki będzie Ci się bardziej podobało niż z samego wzmacniacza.
Poza tym już od serii 8 wzmacniacze mają wydajne trafo (330-350VA), a niektóre końcówki miały słabsze zasilanie (np. końcówka mocy 8 Power ma 180VA, zaś wzmacniacze serii 8 - 330VA, zaś nowsze ósemki jak 8XP, 8A i B DAC - 350VA). Więc może się okazać, że końcówka ma mniejszą moc niż Twój wzmacniacz).

Jeśli chodzi o kolor - to ja przestałem się tym przejmować. Tym bardziej, że możesz trafić od razu 2 elementy w innym kolorze (np. końcówke mocy oraz zasilacz PSX-R/R2). Więc jak będziesz miał kilka elementów to w którymś momencie przestajesz się tym przejmować.
Oczywiście taka mieszanka kolorów nie wszystkim może się podobać, to po prostu kwestia preferencji...
Na początku miałem cały zestaw w identycznym kolorze, potem drugi pojawił się również w identycznym kolorze - ale wybitnie różniącym się od tego pierwszego. No i tak wyszło, że mi to nie przeszkadzało jak zacząłem mieszać źródłami i nie tylko źródłami.
No i kolor "silver" to tak nie do końca jest silver...

A co do ilości elementów w jednym zestawie Cyrusa - to pisaliśmy o tym kilka stron temu (wrzesień 2019 roku).
Przy pojedyńczym systemie stereo - do około 20 elementów da się dojść (wliczając PSX-R dodawane na maksa), a dokładniej do 22.
Zauważ jeszcze to, że nie do wszystkich sprzętów da się podpiąć dodatkowy zasilacz (np. seria 6 oraz poprzednik - czyli seria 5 - nie mają takiej możliwości). Również najnowsze/najsilniejsze końcówki mocy nie mają takiego złącza.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź RoRo. Nie mam doświadczenia w podłączaniu kompa do wzmacniacza. Musi to być kabel taki jak do drukarki USB A-USB B i do tego jakiś program w kompie? A jak z jakością dźwięku? Kolega dał mi trochę muzyki we formatach 24bitowych i zastanawiam się czy nie wystarczy w takim razie sam komp, a Streamer jest niepotrzebny?

Ze względu na istniejącą sytuację z dzisiejszym dniem postanowiłem się pobawić moim sprzętem. Co myślicie o wyjęciu modułu QX ze Sreamera i wpięcie go do wzm 8XPD? Wniesie coś dodatkowego w dźwięku ze źródła z CDi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Streamera cyfrą, nie ma analoga. Podłączyłem laptopa do wzmacniacza i muza ruszyła bez problemu. Wzmacniacz pokazuje jakość 48k. W laptopie lenovo x250 mam ustawienia dźwięku, tylko na głośnikach wbudowanych mogę ustawić 192k, natomiast jak wepnę kabel usb z wzmacniacza to zaraz zmienia się na 48k. Nie wiem czy to wina karty dźwiękowej w kompie czy kabelka(znalazłem w piwnicy od drukarki). Co do modułu QX nie było żadnego problemu z przełożeniem do wzmacniacza. Po włączeniu do sieci zaraz pokazał wersję QX:). Słuchałem ponad 3 godz różnej muzyki ze CDi i muszę stwierdzić że delikatnie dodaje szczegółów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cyfrą wychodzisz ze streamera - to wtedy wg mniej warto przełożyć do wzmacniacza tak jak to zrobiłeś. Bo w streamerze moduł QX chyba się marnuje.

Sprawdzałeś dostępność softu do QXa ? Podłączałeś USB bez wgrywania sterowników - bo to może być przyczyna 48kHz. A przynajmniej tak podejrzewam...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...