Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

Trochę siedzę w różnych napędach komputerowych i te stare napędy naprawdę miały imponujące lasery. Przede wszystkim duże pokryte szklem i do dziś te sprawne są najlepsze do rip-owania płyt CD do plików. Są najdokładniejsze. 

Co do stosowania optyki od dvd to plus jest taki że czytają prawie wszystko a ich żywotność jest bardzo krótka. Marantz cd5005 przetrwał tylko 2 lata. Padła optyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, hyde napisał:

Co do stosowania optyki od dvd to plus jest taki że czytają prawie wszystko a ich żywotność jest bardzo krótka. Marantz cd5005 przetrwał tylko 2 lata. Padła optyka.

Hyde,
Plusem chyba nie jest mała żywotność???

Poza tym nie jest raczej tak źle - Yamaha daje komputerowe czytniki w swoich wysokich modelach i raczej nie ma narzekań na ich trwałość.

A jak mówimy o konstrukcji odtwarzaczy, to warto wspomnieć że oprócz obecnie stosowanych napędów szczelinowych i ich tackowym poprzedniku - Cyrus miał również w rodzinie "górnokłapa": modele Discmaster oraz dAD7.

Poniżej toploader dAD7 (Philips CDM9)
obraz.png.08a8af3bcc351b6891313aeffc4b3f6d.png

obraz.thumb.png.2cf11b711b9b959b9c2219906ee21d50.png

oraz Discmaster

obraz.thumb.png.51e481bfad0c253b369aa575f3884950.png


obraz.png.ab384dd8953734ee3d422b0e09fdce1d.png
Pozdrawiam
PS. Przy okazji - proszę  nie cytuj niepotrzebnie całej wypowiedzi poprzednika. Bo potem to muszę usuwać i szkoda na to czasu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przy okazji wspólne zdjęcie : przetwornik Dacmaster oraz transport Discmaster od wiadomo jakiej strony - też na "d" 🙂

obraz.png.f13f40f762b5ee97a93cfa8c3d72d1d6.png

oraz tenże komplet i sam Dacmaster od frontu...

obraz.png.3d343f4965827ba522c44db1271adc7b.png

obraz.png

Żeby nie było zbyt prosto - to był też odtwarzacz DVD o nazwie Discmaster 8 DVD - już z normalną (aczkolwiek dość cienką) tacką. Pomysł na przyciski sterowania umieszczone na prawo od wyświetlacza - chyba taki sobie (mnie się nie podoba) i na szczęście się nie przyjął.
obraz.png.f17c2e1870f76db8956c1d2c89736d4d.png

obraz.png.677c6e319c93b392bc9dce57889be38d.png

Pozdrawiam
PS. Jak to zwykle w wyższej serii Cyrusa - gniazdo do podłączenia PSX-R'a.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic
  • 5 weeks later...

Próbowałem jedynie z modelem IOTA. I wydawało mi się trochę za mało wygaru. Nie powiem ze zle grały tylko brakowało trochę tego czegoś. Natomiast te zakupiłem nowe z 7k i to byl dobry strzał. Totalnie są jak cyrus. Nic nie dodają od siebie. Takie niby niepozorne kolumienki a mają wygar. No i nie trzeba za mocno odstawiać od ściany, bo wylot basu jest skierowany w podłogę.  Jeszcze tylko chcę zmienić zwrotnicę na podwójne wejścia żeby zapodać moc jeszcze z x powera.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie zauważyłem u mnie. Ogólnie podoba mi się, jest czysto wyraźnie, średnica jest taka jak ma być, bas jest taki jak lubię, nie schodzi zbyt nisko i jest szybki, bez dudnienia. Tu duży wpływ wykładziny na podłodze.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Też się melduje w klubie ze świeżym Cyrusem( to już 2 sztuka u mnie od wczoraj ) podpiętym do Dali Zensor 5, za to pilot jest na ,,bogato" 😀

Przed chwilą, JaZz napisał:

Czyżby pilocik od chińskich ledów komuś się nie podobał? xD

i od Chińskich radyjek na Andku, mam podobnego pilota do tunera dvb-t do samochodu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JaZz napisał:

Czyżby pilocik od chińskich ledów komuś się nie podobał? xD

Dokladnie takie samo porownanie mi sie nasunelo😁 Moj pilocik od chinskich ledow od razu zostal rzucony w kat i uzywam tylko apki na telefon, to wiaze sie tez z przyzwyczajeniem - bo wczesniej mialem wypozyczony One bez tego pilota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...