Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

Kolego @maxredaktor, ale to nie chodzi o to, że z tym basem jest coś nie tak 🙂. Po prostu jest on luźniejszy. Dla jednej osoby będzie to zaletą dla kogoś innego - wadą. Akurat z dynaudio ten bas się trochę "rozjeżdżał" ale już np z AP, które ten bas mają bardziej zwarty, Cyrus może się podobać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi paczkami zestawialiście swoje cyrusy? 

Zanim swojego uzupełnie o psx-r albo poeksperymentuję z wymianą elektroniki, najpierw musze spróbowac innych paczek. Dalej Focal, czy warto zrobić zwrot z tego kursu? Szukałbym czegoś w budżecie do 4k PLN. moga być używane lub nowe. 

Niestety warunki dość ograniczone jeżeli chodzi o ustawienie. Odległość z tyłu od ściany to dobre 30 cm, ale lewa kolumna stoi 10 cm od ściany z lewej. 

Wpadły mi w oko te MA z oferty @S4Home https://s4home.pl/outlet/monitor-audio-silver-100-6g-orzech-outlet.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Cyrusa na pierwszy strzał warto sprawdzić pewniaki czyli AP z serii Classic. No rewelacyjnie się to zgrywa. Z tym, że ja nie mógłbym słuchać AP C3 mając 30cm za nimi ścianę, będzie bardzo mocne podbicie dołu i płasko przestrzennie. Ogólnie Cyrusowi trzeba szukać czegoś co nie doda od siebie ostrości na górnej średnicy i na samej górze wysokich, inaczej będzie za pikantnie (ostrawo). Faktycznie Cyrus 8.2 z psxem w swojej cenie nie musi się wstydzić niskich tonów, brakuje mu trochę do niskich z Naima SN3, Trigona Exxceed czy Hegla 190 ale jest naprawdę całkiem dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, meaculpa napisał:

AP Classic 5 to to samo co 3 tylko w większej obudowie, czy to inna kosntrukcja ?

Z tego co pamiętam, ktoś na forum porównywał obie konstrukcje. I jeśli mnie pamięć nie myśli to podłogówki miały niej basu niż monitory. Albo po prostu był on inaczej rozłożony. Tutaj trzeba byłoby zapytać Pana Michała z @Na Temat Audio. Na pewno nie oczekiwałbym, że obie konstrukcje zagrają tak samo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Zwykle jest tak ze jeśli głośnik ma większą objętość, to schodzi niżej z basem, lecz ilościowo jest go mniej. 

Chyba właśnie o to chodziło. Zresztą wydaje mi się, że podobną sytuację miałem w przypadku dwóch monitorów tej samej serii, dynaudio excite x18 i x14. Większe schodziły niżej ale basu było jakby mniej. Być może wynikało to z jego podbicia w wyższym zakresie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MobyDick napisał:

Zwykle jest tak ze jeśli głośnik ma większą objętość, to schodzi niżej z basem, lecz ilościowo jest go mniej.

z tym się nie zgodzę :15_yum:, miałem kolumny z dużą objętością i małą to nie ma nie do rzeczy jeżeli chodzi który niżej  zejdzie  z pasmem , natomiast może zarysować się różnica w przestrzeni dźwięku, ale na to składa się wiele innych czynników.

 

11 minut temu, marcinmarcin napisał:

właściwie nałożenie charakterystyki kolumny na mody pomieszczenia.

jak głośno słuchałeś, moc.

Dudnienie kolumn w 90% to wina kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Zresztą wydaje mi się, że podobną sytuację miałem w przypadku dwóch monitorów tej samej serii, dynaudio excite x18 i x14. Większe schodziły niżej ale basu było jakby mniej. Być może wynikało to z jego podbicia w wyższym zakresie. 

A ja znam sytuację odwrotną. Z pary Bowers 706, 707 niżej schodziły te mniejsze (i objętościowo i głośnikowo), ale kosztem niższej skuteczności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, seba3002 napisał:

A można jakiś przykład głośnika wysokiej klasy i przykład gadżetów?

obecnie nie znam¬¬, może to moja nie wiedza, gadżety to masz wszystko obecnie, kolorowe fotki co tam nie ma,  rezultat "kolorowy dźwięk" 300W lub większe moc, dudnienia itd.  w tym wszystkim nie chodzi o moc , liczy się  efektywność kolumn w przenoszeniu pasma bez zmiany charakterystyki dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Karol64208 napisał:

Dudnienie kolumn w 90% to wina kolumn.

3 pary kolumn u mnie w pokoju miały wspólny mod (i analogiczne parametry do korekty). Wszystkie 3 są winne, czy może jednak wielkość i rozkład pomieszczenia powodują wzmocnienie konkretnych częstotliwości? Na dodatek łatwo to wyliczyć z kalkulatora modów i się pokrywa z moją korekta. Tak uważa 99,9 procent ludzi zajmujących się akustyka. Ty uważasz że wina kolumn, spora część użytkowników forum uważa z kolei że kable 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcinmarcin napisał:

Wszystkie 3 są winne, czy może jednak wielkość i rozkład pomieszczenia powodują wzmocnienie konkretnych częstotliwości?

musieli byśmy zacząć od początku, jak moc na kolumnach powoduje powstanie modów wielkość pokoju?

8 minut temu, marcinmarcin napisał:

3 pary kolumn u mnie w pokoju miały wspólny mod

możesz podać ich nazwę i jakie miały pasmo?

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze  orientuję się ,ale Quadral to kolumny do KD, a które BW.

53Hz powstaje na ogół przy kolumnach z ograniczonym dolnym pasmem i zbyt dużą mocą użytkowaną.

33 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Ty uważasz że wina kolumn, spora część użytkowników forum uważa z kolei że kable

istotą nie jest co ja myślę na ten temat :35_thinking:, efekty sam odczuwasz.

10 godzin temu, JaZz napisał:

czy w Twoim wypadku też mówimy o takich samych przetwornikach w jednych i drugich kolumnach?

nie były różne i obudowy, jedne miały GDN 30cm , a drugie mają 20cm. dotyczy to również pozostałych przetworników.

Przetworniki były projektowane robione pod konkretne kolumny, nie seryjna produkcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

Quadral to kolumny do KD,

LOL, nie wiem czy wiesz ale Quadral ma różne serie. Od 1k za kolumnę do kilkudziesięciu k za kolumnę. Moje Platinum to jedne z lepszych kolumn jakie w życiu słyszałem, mimo że nie kosztują majątku 😉

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

istotą nie jest co ja myślę na ten temat :35_thinking:, efekty sam odczuwasz.

Tak, i doskonale sobie koryguje mody pomieszczenia (nie kolumn) equalizerem. Czy to w PC wcześniej, czy w Rme Adi aktualnie. 

Miałem 6-7 różnych kolumn w tym pokoju i każde miały mod na tym samym zakresie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

LOL, nie wiem czy wiesz ale Quadral ma różne serie.

tak sprawdziłem, ok.

Pomiar modów domowym sposobem, to trochę jak wróżenie z fusów, często te mody wywołują same kolumny i ich obudowy.

Ale Ty pewnie masz inne zdanie na ten temat, możesz sprawdzić skrzynie czy przenoszą drgania z muzy.

Pozdr.

P.S. Gdy konstruktor nie podaje pełnych parametrów np. brak parametrów poziomu tolerancji przenoszenia pasma dB to już jest podejrzane.

Miałem ostatnio też słuchać kolumn gdzie pasmo niby zaczyna się od 16 Hz, ale ledwo co przeniosły 36Hz :15_yum:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow jaka dyskusja się tu rozpętała po pytaniu o te AP! Dzięki :)

 

Pytałem o Classic 5 bo wyglądają na nieduże podłogówki. W zasadzie mogę zastąpić podstawkowe na standach niedużymi podłogówkami, o ile odnajdą się w tych 18m2. Ale do tego juz potrxzebne odsłuchy.

 

Jak pozostałe linie AP, poza Classic? Widzę, że jest tego troche na olx/allegro i wydają się przystępnie wycenione. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...