Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

41 minut temu, maxredaktor napisał:

@meaculpa, możesz też wyszukać jeszcze wątek Krafta o dokładnie tym modelu AP. Jest tam sporo wiadomości o piątce, plus jego wrażenia i opinie po odsłuchach. 

dzięki, juz mam zapisany do przeczytania w wolnej chwili :)

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o starszych (i wyzszych) seriach audio physic, proponuję Ci podpytać w klubie AP na sąsiednim forum. 

ok! poszukam, domyślam sie że chodzi o formu a-s

 

 

poza AP macie inne doświadczenia i godne polecenia konstrukcje? Jakiś czas temu jak szukałem kolumn do Cyrus One to polecane były szeroko Focale, teraz widzę mniej aktualnych postów tego typu. Z recenzji wnioskuję też, że wymiana Chorusów na Arie niewiele wniesie w zakresie dolnych rejestrów. 

Edytowano przez meaculpa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, meaculpa napisał:

dzięki, juz mam zapisany do przeczytania w wolnej chwili :)

ok! poszukam, domyślam sie że chodzi o formu a-s

 

 

poza AP macie inne doświadczenia i godne polecenia konstrukcje? Jakiś czas temu jak szukałem kolumn do Cyrus One to polecane były szeroko Focale, teraz widzę mniej aktualnych postów tego typu. Z recenzji wnioskuję też, że wymiana Chorusów na Arie niewiele wniesie w zakresie dolnych rejestrów. 

Przede wszystkim musisz znaleźć kolumny, które najlepiej będą współgrały z akustyką Twojego pomieszczenia odsłuchowego. Jeżeli tu bedzie synergia, to Cyrus na pewno doskonale się odnajdzie w tych warunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję trochę się zaprzyjaźnić z Cyrusem Two + PSX. To było bardzo przyjemne spotkanie, bo wzmacniacz naprawdę zagrał bardzo fajnie i zgrał się naszymi szerokopasmówkami. Jeszcze lepiej zagrał po małym upgradzie, który mu zafundowaliśmy :) Parę szczegółów możecie zobaczyć o tutaj: Cyrus Two mod 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 15.09.2021 o 19:41, marcinmarcin napisał:

Też One zastąpiłem 8.2, napisz jakie masz wrażenia po zmianie 😉

po chwili zmieniłem tez kolumny na electro 905, więc wrażenie może być zakłamane. Ale jak pamiętam pierwszą zmianę to nawet niepozorne 706 zyskały niższy bas (np przy gitarze basowej czy kontrabasie) i głębokość sceny. Plus zniknął efekt syczącej góry - zdarzało się bardzo sporadycznie, ale potrafiła pojawić się taka kompresja męcząca. 

Drastycznych zmian nie pamiętam, raczej ewolucja. wymiana 706 na 905 była jednak bardziej odczuwalna. 

 

A jakie Ty miałeś wrażenia i na jakich kolumnach? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam to ja się przywitam jako nowy członek posiadaczy Cyrusa. Od kolegi którego dobrze znacie Kaczadupa zakupiłem 8.2 Dac+ Psx R2.  Granie przyjemne choć z moimi kolumnami Saba 1300 Professional gra dobrze i tylko dobrze. Ale już nie długo wpadną jakieś paczki myślę o Audio Physic Classic 3 ale to odsłuchy wskażą zwycięzce. Dla mnie słaby punt to Dac i tu myślę o zakupię Audiolaba Q-Dac ale to też wyjdzie w praniu. Po tych 3 tygodniach użytkowania w moich warunkach salonowych z dość poprawioną akustyką pomieszczenia. Jestem zadowolony kawał dobrego sprzętu choć wymaga doboru kolumn i zmiany Daca.

1638714125073.jpg

1638714065171.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze Ci powiem Sziral, że już tęsknię za niskimi tonami Cyrusów. I za ich twardszym niż w naimie ataku. W sumie (subiektywnie) wyraźnie na plus dla naima xs3 jest średnica i moooże góra chociaż tu dałbym remis, w xs3 brakuje jej trochę większego otwarcia ale niskie tony jednak dla Cyrusów... , są ze zdecydowanie lepszym atakiem i bez potwornie miękkiego ogona jak w xs3. No ale com wybrał to mam, coś poprawiłem i coś popsułem. Teraz wybrałbym jednak SN3 a nie XS3 (właśnie przez ten miękki ciągnący się ogon basowy). 

Ps. Niech Cyrusy służą Ci jak najdłużej i nie przestają cieszyć. A AP C3 koniecznie do sprawdzenia! Synergia z Twoimi Cyrusami na 100%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kaczadupa napisał:

To ja jeszcze Ci powiem Sziral, że już tęsknię za niskimi tonami Cyrusów. I za ich twardszym niż w naimie ataku. W sumie (subiektywnie) wyraźnie na plus dla naima xs3 jest średnica i moooże góra chociaż tu dałbym remis, w xs3 brakuje jej trochę większego otwarcia ale niskie tony jednak dla Cyrusów... , są ze zdecydowanie lepszym atakiem i bez potwornie miękkiego ogona jak w xs3. No ale com wybrał to mam, coś poprawiłem i coś popsułem. Teraz wybrałbym jednak SN3 a nie XS3 (właśnie przez ten miękki ciągnący się ogon basowy). 

Ps. Niech Cyrusy służą Ci jak najdłużej i nie przestają cieszyć. A AP C3 koniecznie do sprawdzenia! Synergia z Twoimi Cyrusami na 100%

Czyli naim pod względem basu to takie dynaudio w świecie wzmacniaczy ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sziral - solidny, zadbany sprzęt wyrwałeś. Słuchałem tych kaczodupowych Cyrusków. Z APC3 była synergia i zdecydowanie warto zaznajomić się z tym graniem. Sam troszkę żałuję, że jak Adam je sprzedawał to nie zdecydowałem się na ich zakup. Cyrusik 8.2 w wersji solo to dla mnie średniak, ale z tym PSXem dostaje niesamowitego kopa!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lpomis napisał:

@Sziral - solidny, zadbany sprzęt wyrwałeś. Słuchałem tych kaczodupowych Cyrusków. Z APC3 była synergia i zdecydowanie warto zaznajomić się z tym graniem. Sam troszkę żałuję, że jak Adam je sprzedawał to nie zdecydowałem się na ich zakup. Cyrusik 8.2 w wersji solo to dla mnie średniak, ale z tym PSXem dostaje niesamowitego kopa!

Fakt. Zrobiłem sobie testy i przez kilka godzin zmieniałem z i bez korzystając z CD bo Dac słaby. I jakościowo duży plus na korzyść Psx.  Sam wzmacniacz gra poprawnie choć brak mu ducha. Razem jest to idealne połączenie. Ułomnością są zbyt duże kolumny w salonie 14m. Nie oddają faktycznego brzmienia 30 cm od ściany. Ale to już będę testować z innymi podstawkami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

To ja jeszcze Ci powiem Sziral, że już tęsknię za niskimi tonami Cyrusów. I za ich twardszym niż w naimie ataku. W sumie (subiektywnie) wyraźnie na plus dla naima xs3 jest średnica i moooże góra chociaż tu dałbym remis, w xs3 brakuje jej trochę większego otwarcia ale niskie tony jednak dla Cyrusów... , są ze zdecydowanie lepszym atakiem i bez potwornie miękkiego ogona jak w xs3. No ale com wybrał to mam, coś poprawiłem i coś popsułem. Teraz wybrałbym jednak SN3 a nie XS3 (właśnie przez ten miękki ciągnący się ogon basowy). 

Ps. Niech Cyrusy służą Ci jak najdłużej i nie przestają cieszyć. A AP C3 koniecznie do sprawdzenia! Synergia z Twoimi Cyrusami na 100%

Zadowolony jestem w pełni. Mimo gabarytów potrafią kopnąć fajnym basem. Choć dzięki b... nie jest go za dużo. Resztę zalet będę odkrywać jak rozmawialiśmy po zmianie kolumn. Bardziej przystosowanych pod Cyrusa jak i wielkość salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sziral napisał:

Fakt. Zrobiłem sobie testy i przez kilka godzin zmieniałem z i bez korzystając z CD bo Dac słaby. I jakościowo duży plus na korzyść Psx.  Sam wzmacniacz gra poprawnie choć brak mu ducha. Razem jest to idealne połączenie.

Musze w końcu wypożyczyć tego PSX-a jak go tak chwalicie. Nie wiem jak z różnymi zestawieniami kolumn, ale u mnie już sam 8,2 gra dobrze.

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

ale niskie tony jednak dla Cyrusów

Faktycznie, nawet mimo braku PSXRa bas bardziej punktowy niż na przyzwoitej końcówce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Musze w końcu wypożyczyć tego PSX-a jak go tak chwalicie. Nie wiem jak z różnymi zestawieniami kolumn, ale u mnie już sam 8,2 gra dobrze.

Faktycznie, nawet mimo braku PSXRa bas bardziej punktowy niż na przyzwoitej końcówce.

Będziesz pozytywnie zaskoczony co wnosi Psx r2 do zestawu. Jedyna jego wada to cena nowego egzemplarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kaczadupa napisał:

Na tle cen zasilaczy naima to wręcz jak za darmo. Nie myślałem, że kiedyś to napiszę a jednak.

Faktycznie zaczynając od najtańszego Naim Flatcap XS kończąc na Naim NAPS 555 DR.  42 tyś to sporo kasy.  Nie wiem czy teraz to taki standard i kto był pierwszy w produkcji dodatkowych zasilaczy poprawiaających jakość brzmienia wzmacniaczy.  Jednak Anglicy widzę są w tym bardzo dobrzy. Faktycznie PSX R2 jest jak za darmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  
Niedawno zainteresowałem się sprzętem Cyrusa. Może jaką podstawową konfigurację bym sobie skonfigurował (mam na myśli sprzęt używany). Podstawową, to znaczy wzmacniacz, CD, tuner (bo wciąż sporo słucham radia). Radio internetowe załatwiam starym iPhone 4 z dockiem z wyjściem analogowym.

Próbuje się więc rozeznać w tym systemie Cyrusa, ale ten system zawiły jest. 

Jak rozumiem, najpierw w 1984 r. był wzmacniacz 1 (opisywany jako One), potem prawie jednocześnie, mocniejsza dwójka czyli II (Two).

Do tego widziałem odpowiadające tunery i zasilacze (PSX). Sprzęt podobno kultowy, więc trzyma cenę, ale przede wszystkim  jak dla mnie to radio mało ergonomiczne, no i wyjście głośnikowe tylko 8Ohm, a ja mam kolumny 4Ohm. Więc I i II odpada.

Potem mamy serię III, z całkiem zmienionym wyglądem, przypominającym już Cyrusy obecnie produkowane. Nie wiem do końca czy seria III to seria powyżej serii I i II czy ich chronologiczny następca. Tak czy siak, odpada, bo wzmacniaczowi brakuje wyjścia na słuchawki.

Obecnie produkowane i sprzedawane są serie 7-9 (oznaczane już cyframi arabskimi). I znowu nie wiem, czy numeracja wynika z chronologii czy są to po prostu wersje mniej i bardziej luksusowe.

Na stronie Cyrusa w dziale legacy są też modele serii 6. I znowu nie wiem, czy to były serie bardziej budżetowe w stosunku do 7-9 czy po prostu były chronologicznie przed nimi.

A, i ciekawostka - serii 4-5 chyba nie było, bo nie napotkałem śladu.

Czy ktos mógłby jakoś zweryfikować i rozwinąć to co napisałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, TAtomicus napisał:

Na stronie Cyrusa w dziale legacy są też modele serii 6

6 to słabsza i tańsza wersja 8.2 (mówię o aktualnych). 

Warto szukać nowych bo można kupić 8.2 nawet poniżej 4,5, a starocie trzymają cenę powyżej 3k 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to 6 są jeszcze produkowane? A ten 6 jest słabszy i w stosunku do I, II, III? I jak się w takim razie do 8 i 6 ma seria 7?

I jeszcze 

1. Czy ktoś podłączał kolumny 4Ohm do pierwszych Cyrusów czy raczej wybić to sobie z głowy?
2. Jak ma się wyjście słuchawkowe w Cyrus I do tych w późniejszych? 

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TAtomicus napisał:

Jak ma się wyjście słuchawkowe w Cyrus I do tych w późniejszych?

Miało być:

Jak się ma wyjście słuchawkowe w pierwszym Cyrusie I do tych w późniejszych i obecnie produkowanych modelach? Bo znalazlem jakieś narzekania zarówno na amp 8.2 jak i ten nowy One (ale bez uzasadnienia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TAtomicus napisał:

Miało być:

Jak się ma wyjście słuchawkowe w pierwszym Cyrusie I do tych w późniejszych i obecnie produkowanych modelach? Bo znalazlem jakieś narzekania zarówno na amp 8.2 jak i ten nowy One (ale bez uzasadnienia).

Szału dziurki nie robią, szczególnie w One jest bardzo kiepsko moim zdaniem. Ale jako wzmacniacze grają dobrze zarówno 8,2 jak i One. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2021 o 16:49, adamnl napisał:

Psx r2 - kto używał, zechciałby opisać jakie zmiany wniósł? 

Przekleję to co pisałem m.in. koledze Marcinowi w PW. Dla mnie ten PSX to taki must have do Cyrusa. Miałem wersję 8.2 QXR u siebie bez tego dodatkowego zasilacza i grało to poprawnie, ale bez szału. U Adama vel @kaczadupa porównywaliśmy tradycyjnego 8.2 bez i z zasilaczem. I jak nie wierzyłem zbytnio w takie wynalazki to naprawdę dźwięk dostał kopa. Granie ze zdecydowanie większym rozmachem, większa scena i przestrzeń (jakby Ci się pokój poszerzył), lepsze wypełnienie całego pasma i fajniejsze różnicowanie na basie. Całe granie wskakuje na wyższy level i słychać to od razu. Nie wyobrażam sobie mieć Cyrusa bez tej zabawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...