Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

11 godzin temu, RoRo napisał:

Jakie masz zamiary po kupnie tunera starej serii - szukasz I lub (lepiej) II, czy nie przejmujesz się jednorodnością stylistyczną i celujesz w nowsze konstrukcje?

Na razie rozkoszuje się Tunerem. 🙂

A co do reszty, to czekam na jakaś okazję wzmacniacza I albo II. Ale tylko w wersji z metalową obudową, i z gniazdkiem słuchawkowym z przodu. Wolałbym chyba I, bo jestem go ciekawy, no i nie będzie pokusy żeby dokupywać kolejne pudełko czyli PSX.
Z powodu braku gniazdka III odpada. Ewentualnie wchodzi w grę 6 (sądzę że można to kupić za niewiele więcej niż 1000)
Będę tez czekał na tuner FM6, tylko żeby był w komplecie, i w dobrej cenie. Ciekawe, czy jest brzmieniowo różnica między FM6, a tym moim.

Jeśli znajdę nowego One w dobrej cenie, to też nie pogardzę.

Dnia 16.12.2021 o 13:12, RoRo napisał:

Zaś co do historii Cyrusa i modeli - to już pisałem o tym.
W skrócie: od modeli 5 (uproszczona wersja 7, m.in. bez możliwości podłączenia PSX-R) były wyraźne 2 serie: niższa 5 (zastąpiona potem przez 6) oraz wyższa 7 (zastąpiona przez 8).
 

A czym się objawia to uproszczenie i słabość serii 5 i 6 w stosunku do 7 i 8 poza brakiem PSX-R i niższą mocą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2021 o 00:54, RoRo napisał:

Tuner Cyrus II wymaga pilota - bez niego nic nie zrobisz poza załączeniem i włączeniem tunera. Zaś w pierwszym tunerze miałeś na froncie urządzenia kilka przycisków i z tego korzystałeś.

 

Hm. A z tego poniżej wynika, że ten z przyciskami jest z 1989:

https://www.hifiengine.com/manual_library/cyrus/tuner.shtml


W RadioMuseum go nie ma. Za to jest „mój” czyli Cyrus FM/AM Remote Controlled Tuner. Piszą, że z roku 1985.

Czyli mój jest wcześniejszy, a nawet najwcześniejszy.

I jeszcze link: 

Cyrus FM /AM Remote Controlled Tuner w RadioMuseum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz moje poprzednie pytania:

Czym się objawia uproszczenie i słabość serii 5 i 6 w stosunku do 7 i 8 poza brakiem PSX-R , niższą mocą i niższym prestiżem :-)?

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z podłączeniem głośników 4 Ohm do pierwszych wersji wzmacniaczy Cyrus I i II ( tych z nadrukiem „min. 8 Ohm” na obudowie?

Jak ma się wyjście słuchawkowe w Cyrus I do tych w późniejszych, do wersji 6 oraz współczesnego One? Czy w One jest rzeczywiście gorzej, niż w poprzednich?

Czym różni się seria odtwarzaczy CD serii dAD od serii CD?

Czy sa jakieś istotne różnice między FM6, FM7 a FM7.5? Poza brakiem prestiżu w FM6?

 

… a tymczasem ceny starych Cyrusow na OLX/Allegro coraz bardziej wariackie. Tyle, że nikt tego nie kupuje - oferty wiszą i wiszą, sprzedający nie obniżają cen, a na dodatek pojawiają się nowi z cenami wyższymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, TAtomicus napisał:

Czy w One jest rzeczywiście gorzej, niż w poprzednich?

Napisze Ci tylko tyle że mój śmieszny fioo k1 wart niecałe 100 gra znacząco lepiej (przysłowiowe walcuje) niż dziura w One, dziury w 8.2 do tej pory nie przetestowałem bo jest z d... y strony, a mam lepszą w Adi jak coś 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, TAtomicus napisał:

Hm. Tu recenzent b. chwali:

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/wzmacniacze-i-amplitunery/3248-cyrus-one

No, ale on chwali również odsłuch po BT, a chyba jego iphone 5S nie obsługuje apt-X.

 Mała dygresja - żaden iPhone nie obsługuje aptX ani tym bardziej HD. Dziwi to tym bardziej, że mają świetne słuchawki (airpods max), jak i muzę hi res w Apple music.

Co do wyjścia słuchawkowego w One (hd też) również słyszałem/czytałem dobre opinie. Niemniej jednak sam go jeszcze nie przetestowałem, a nie mam potrzeby, żeby z niego korzystać.

https://www.head-fi.org/showcase/cyrus-one-hd.25349/reviews

https://www.avforums.com/reviews/cyrus-one-hd-integrated-amplifier-review.15163

 

Edytowano przez maxredaktor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TAtomicus napisał:

Hm. Tu recenzent b. chwali:

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/wzmacniacze-i-amplitunery/3248-cyrus-one

No, ale on chwali również odsłuch po BT, a chyba jego iphone 5S nie obsługuje apt-X.

Dlatego staram się recek nie czytać, nie wiem jak bardzo małe trzeba mieć wymagania żeby się to podobało 

 

1 godzinę temu, Expat napisał:

Moje stare HD660s grały niebo lepiej podpięte do iPhone'a niż z Cyrusem One Cast. Nie przesadzam. Tak jakby ktoś napchał waty w nauszniki. 

O to to 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone 4  - sygnał via dock wyjściem line out i kabelek minijack/2RCA leci do wzmacniacza. Używam do słuchania radia.

 

Kabelek to Audioquest Tower. Jak dla mnie jest ok. No chyba, że ktoś mnie przekona, żeby kupić 2,5 razy droższy Golden Gate, bo różnica będzie porażająca.

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Dlatego staram się recek nie czytać, nie wiem jak bardzo małe trzeba mieć wymagania żeby się to podobało 

 

O to to 👍

Wygląda na to, że w tym Cyrusie mają osobną linię produkcyjną dla specjalnych wersji sprzętu z wybrakowanym wzmacniaczami słuchawkowym, tylko na polski rynek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2021 o 09:32, TAtomicus napisał:

Jak ma się wyjście słuchawkowe w Cyrus I do tych w późniejszych, do wersji 6 oraz współczesnego One? Czy w One jest rzeczywiście gorzej, niż w poprzednich?

 

Wczoraj z ciekawości podpiąłem swoje słuchawki (Bowers & Wilkins PX) do mojego One HD. Jak dla mnie wszystko brzmiało poprawnie - dźwięk był czysty, nie miałem odczucia że ktoś mi napchał waty w nauszniki :) 

Nie mam niestety porównania z wyższymi modelami Cyrusa, słuchawek używam głównie do słuchania muzy z telefonu (Deezer Hi Fi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2022 o 20:08, TAtomicus napisał:

Cena za ten zestaw spadła do 2200 i teraz do 2000. Podobny wciąż wisi za 1950. A na Allegro niedawno był prawie taki sam za 1750 i aukcja skończyła się bez ofert kupna.

Czyli realna rynkowa cena tych starych sprzętów jest sporo niższa. Czy one w ogóle zmieniają właścicieli? No, ale to nie są oferty od prywatnych właścicieli tylko od handlarzy, ze tak się wyrażę.

To z czego oni żyją skoro sprzedaży nie ma???

 

PS z ostatniej chwili - cena spadła do 1800.

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek sprzętów audio rządzi się swoimi prawami. Często ludzie z chęci zarobku zawyżają ceny a rynek to weryfikuje. Warto śledzić Ebay i Angielski rynek. Ale zestaw fajny myślę że za 1500 zł ten set jest do wyrwania. Nie wiem jak w Polsce ale nie często spotyka się osoby kupujące Cyrusa. Co jest powodem być może popularność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie zrozumiałem ostatniego zdania.
I  czy ta wersja ma obudowę plastikową czy metalową? Czy da się jakoś odłączyć kolumny podczas używania gniazdka słuchawkowego? I czy ta wersja, jest starsza czy młodsza od wersji z niklowanym gniazdkiem słuchawkowym? No i wreszcie, czy taki zestaw, Dwójka z PSX, gra faktycznie lepiej od Cyrusa 3 lub 6 (bez PSX)?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TAtomicus napisał:

Obawiam się, że nie zrozumiałem ostatniego zdania.
I  czy ta wersja ma obudowę plastikową czy metalową? Czy da się jakoś odłączyć kolumny podczas używania gniazdka słuchawkowego? I czy ta wersja, jest starsza czy młodsza od wersji z niklowanym gniazdkiem słuchawkowym? No i wreszcie, czy taki zestaw, Dwójka z PSX, gra faktycznie lepiej od Cyrusa 3 lub 6 (bez PSX)?

 

 

 

Kolego tak poczytałem twoje pytania i oczekiwania na odpowiedzi. I ja od siebie z czystym sercem powiem szczerze. Jak sam nie posłuchasz to złotego środka nie znajdziesz. Sprzętu audio i nawet od Cyrusa jest tyle że ciężko zliczyć. Jedne grają genialnie z Rockiem inne z Jazzem itp. Chcesz złoty środek kup sobie Musical Fidelity M2si. Cyrus ma to do siebie że od dawien dawna każde urządzenie do którego jest możliwość podpięci PSX gra lepiej niż standard. Sam posiadam 8.2 Dac z PSX R2. I powiem tak sam 8.2 gra źle słabo itp. Jak bym miał iść do salonu posłuchać i go kupić to bym tego nie zrobił. Może są ludzie na Forum co słuchali tych wszystkich konstrukcji ale z tego co widzę nie uzyskałeś do tej pory odpowiedzi na swoje pytania. Fora to tylko pomoc. Trzeba samemu doświadczyć, dotknąć, posłuchać. Lub zapytać sprzedającego o dany sprzęt. Też jestem zdania że trzeba pytać ale w pewnym momencie trzeba sobie zadać pytanie czego ja sam chce. Tu masz fają ofertę jedź i posłuchaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że większość sprzedawców na OLX czy Allegro (mówimy o sprzęcie vintage) w ogóle nie wie co sprzedaje, nie jest w stanie tego sprzętu poprawnie opisać, poza sloganami o legendarnym angielskim brzmieniu, kultowości i genialnych angielskich inżynierach, a pytania zbywa odpowiedziami w stylu - „proszę sobie poszukać w sieci”

Jak na razie nie zamierzam jeździć po całej Polsce w celu odsłuchiwania tych wszystkich staroci.

Piszesz „Cyrus ma to do siebie że od dawien dawna każde urządzenie do którego jest możliwość podpięci PSX gra lepiej niż standard.”

A co w takim razie ze wzmacniaczami, do których się PSXa nie podepnie, jak np. stara i nowa Jedynka, czy seria 5 i 6? Na serio Cyrus wyprodukował jakieś buble, których nie da się słuchać?

 

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, TAtomicus napisał:

A co w takim razie ze wzmacniaczami, do których się PSXa nie podepnie, jak np. stara i nowa Jedynka, czy seria 5 i 6? Na serio Cyrus wyprodukował jakieś buble, których nie da się słuchać?

 

Wszystkiego da się słuchać. Tylko czy to brzmienie odpowiada tobie?

A tak z innej beczki czy miałeś kiedyś styczność z wzmacniaczami Cyrusa? i tak w ogóle wiesz jaka jest ich charakterystyka grania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Sziral napisał:

Sam posiadam 8.2 Dac z PSX R2. I powiem tak sam 8.2 gra źle słabo itp

Moim zdaniem bzdura 😋 gra bardzo dobrze, zależy z czym zestawiony. Nie mam na razie czasu za bardzo, ale w wolnej chwili posłucham obcmokanego PSX-R A pewnie po to żeby stwierdzić ze różnica na granicy błędu 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...