Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

15 minut temu, Sziral napisał:

Wszystkiego da się słuchać. Tylko czy to brzmienie odpowiada tobie?

A tak z innej beczki czy miałeś kiedyś styczność z wzmacniaczami Cyrusa? i tak w ogóle wiesz jaka jest ich charakterystyka grania?

Jeszcze nie wiem, czy mi odpowiada. Jak zakupię i nie będzie mi odpowiadało, to wróci z powrotem na OLX.

A ty z iloma starymi Cyrusami miałeś do czynienia, zanim kupiłeś to co masz teraz?

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Sziral napisał:

Kolego tak poczytałem twoje pytania i oczekiwania na odpowiedzi. I ja od siebie z czystym sercem powiem szczerze. Jak sam nie posłuchasz to złotego środka nie znajdziesz. Sprzętu audio i nawet od Cyrusa jest tyle że ciężko zliczyć. Jedne grają genialnie z Rockiem inne z Jazzem itp. Chcesz złoty środek kup sobie Musical Fidelity M2si. Cyrus ma to do siebie że od dawien dawna każde urządzenie do którego jest możliwość podpięci PSX gra lepiej niż standard. Sam posiadam 8.2 Dac z PSX R2. I powiem tak sam 8.2 gra źle słabo itp. Jak bym miał iść do salonu posłuchać i go kupić to bym tego nie zrobił. Może są ludzie na Forum co słuchali tych wszystkich konstrukcji ale z tego co widzę nie uzyskałeś do tej pory odpowiedzi na swoje pytania. Fora to tylko pomoc. Trzeba samemu doświadczyć, dotknąć, posłuchać. Lub zapytać sprzedającego o dany sprzęt. Też jestem zdania że trzeba pytać ale w pewnym momencie trzeba sobie zadać pytanie czego ja sam chce. Tu masz fają ofertę jedź i posłuchaj.

a z czym gra że taki dramat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Moim zdaniem bzdura 😋 gra bardzo dobrze, zależy z czym zestawiony. Nie mam na razie czasu za bardzo, ale w wolnej chwili posłucham obcmokanego PSX-R A pewnie po to żeby stwierdzić ze różnica na granicy błędu 😉

Powiem ci na swoim przykładzie. Przed Cyrusem posiadałem seta Magnat MR 780 plus kolumny Bose 8.2. Kolumny zmieniłem na jakieś JVC na krótko później były SABA 1300 Professional. Grało to przyzwoicie ale czegoś brakowało.

Między czasie posłuchałem tego Musicala u znajomego i było łał inny znajomy miał Cyrusa ONE HD. Ten minimalizm bardzo mi się spodobał. I to granie z jego B&W mega szczegół fajny bas i super scena. Ale ja chciałem więcej trafiłem do Adama pseudo Kaczadupa. Kupiłem 8.2 z PSX R2. Po powrocie do domu spiołem go z Sabami. Efektu WoW nie było w cale. Granie jak granie ale na wstępie wiedziałem w czym problem.

Dopiero po zakupie AP Classic 3 ich wielokrotnym ustawianiu uzyskałem efekt. Teraz mogę powiedzieć to jest to. 

Ty szukasz ale prawda jest taka moim zdaniem. Opinie to jedno ale jeśli samemu się nie usłyszy to ciężko wnioskować coś po opiniach innych. Cyrus ma swoje specyficzne granie. Nie zgra się z każdą kolumną. Nie wiem czemu AP wypada z nim naprawdę genialnie. 

 

7 minut temu, meaculpa napisał:

a z czym gra że taki dramat?

Rozwiń pytanie z czym taki dramat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sziral napisał:

Powiem ci na swoim przykładzie. Przed Cyrusem posiadałem seta Magnat MR 780 plus kolumny Bose 8.2. Kolumny zmieniłem na jakieś JVC na krótko później były SABA 1300 Professional. Grało to przyzwoicie ale czegoś brakowało.

Między czasie posłuchałem tego Musicala u znajomego i było łał inny znajomy miał Cyrusa ONE HD. Ten minimalizm bardzo mi się spodobał. I to granie z jego B&W mega szczegół fajny bas i super scena. Ale ja chciałem więcej trafiłem do Adama pseudo Kaczadupa. Kupiłem 8.2 z PSX R2. Po powrocie do domu spiołem go z Sabami. Efektu WoW nie było w cale. Granie jak granie ale na wstępie wiedziałem w czym problem.

Dopiero po zakupie AP Classic 3 ich wielokrotnym ustawianiu uzyskałem efekt. Teraz mogę powiedzieć to jest to. 

Ty szukasz ale prawda jest taka moim zdaniem. Opinie to jedno ale jeśli samemu się nie usłyszy to ciężko wnioskować coś po opiniach innych. Cyrus ma swoje specyficzne granie. Nie zgra się z każdą kolumną. Nie wiem czemu AP wypada z nim naprawdę genialnie. 

 

Rozwiń pytanie z czym taki dramat?

napisałeś, że gra 'źle, słabo' 8.2. Rozumiem, że bez psx-a i na wszystkich wymienionych kolumnach, włącznie z AP? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, meaculpa napisał:

napisałeś, że gra 'źle, słabo' 8.2. Rozumiem, że bez psx-a i na wszystkich wymienionych kolumnach, włącznie z AP? 

To słabo posta czytasz. Bo Grał tylko z Sabami 1300 Professional. A sałbo czemu bo taka specyfikacja kolumn. Jeśli znasz Saba to wiesz jakim gra basem. A czemu z AP gra świetnie. Bo to kolumny jak by idealnie skrojone pod Cyrusa. Poczytaj to zrozumiesz. Ale to lepiej usłyszeć niż pisać.

2 minuty temu, TAtomicus napisał:

Sziral, no to sam widzisz, że twoje poprzednie sugestie żeby jeździć po Polsce i odsłuchiwać Cyrusy z ogłoszeń są, delikatnie mówiąc, nietrafione. 
Bo jak zakupię i potem odpalę w domu, to się okaże co innego.

Nie są nie trafione. Bo ja od samego początku wiedziałem że muszę zmienić kolumny. Nawet przed zakupem. I byłem na to gotowy. I to samo mówiłem Adamowi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sziral napisał:

Ty szukasz ale prawda jest taka moim zdaniem

Wiesz, ja do końca nie szukam bo mam bardzo dobre granie z Quadralami i Rme Adi. Właściwie dużo lepsze niż moich znajomych że znacznie droższymi klockami... Ale słucham o tej magii PSX-R ów i w końcu pewnie wypożyczę. Tylko znając życie efektu WOW choćby w 10 procentach tego co daje mi korekta akustyki z DSP nie będzie... Ale spróbuję 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Wiesz, ja do końca nie szukam bo mam bardzo dobre granie z Quadralami i Rme Adi. Właściwie dużo lepsze niż moich znajomych że znacznie droższymi klockami... Ale słucham o tej magii PSX-R ów i w końcu pewnie wypożyczę. Tylko znając życie efektu WOW choćby w 10 procentach tego co daje mi korekta akustyki z DSP nie będzie... Ale spróbuję 

Tak jak piszesz cena nie zawsze idzie w parze z dobrym graniem. Zazwyczaj zmiana kolumn czy wzmacniacza bardzo wpływa na efekt końcowy. Tylko dobór idealnego zestawienia nie jest taki łatwy.  Jeśli piszesz że słuchasz o PSX a nie miałeś to zmienia wszystko. Ja nie napiszę o ile % ale przy 8.2 jest taka różnica jak byś z passata wsiadł do A6. Ale to tylko słowa kogoś za monitora. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sziral napisał:

Ja nie napiszę o ile % ale przy 8.2 jest taka różnica jak byś z passata wsiadł do A6. Ale to tylko słowa kogoś za monitora. 

Fajnie by było w sumie jakby to taki progres był 👍 mam w planach posłuchać zasilacz, xpower i Stereo 200. (u mnie 8.2 gra jako końcówka, więc z automatu skupię się na końcówkach) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Fajnie by było w sumie jakby to taki progres był 👍 mam w planach posłuchać zasilacz, xpower i Stereo 200. (u mnie 8.2 gra jako końcówka, więc z automatu skupię się na końcówkach) 

jeśli jesteś z Dolnego śląska. Zapraszam na kawę czy tam herbatę. z chęcią udowodnię jaki ma wpływ PSX na sam wzmacniacz. Jeśli chodzi o moje zdanie nie ma 8.2 bez PSX R2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, marcinmarcin napisał:

Wiesz, ja do końca nie szukam bo mam bardzo dobre granie z Quadralami i Rme Adi. Właściwie dużo lepsze niż moich znajomych że znacznie droższymi klockami...

Marcin nie pisz tak, bo znajomi mogą to przeczytać 😂

Tylko, czy oni też leczą akustykę DSP i innymi cyfrowymi poprawiaczami?

Pytam poważnie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DiBatonio napisał:

Marcin nie pisz tak, bo znajomi mogą to przeczytać 😂

Tylko, czy oni też leczą akustykę DSP i innymi cyfrowymi poprawiaczami?

Pytam poważnie 😉

Znają moją opinię więc looz 😝 

A na serio to problem taki że praktycznie każdy ma jakiś mod na basie w przedziale od 30-50Hz i u każdego dudni. (tak jak i u mnie przed korektą) Na razie jedyne działajace rozwiązanie jakie słyszałem to DSP. Ale tak z 80procent nerwowo robionych zakupów to wlasnie próby zrobienia czegoś z tym dołem, na który żadne ustroje nie pomogają.

Pomijam już fakt indywidualnych gustów. Większość jednak lubi Vke, a ja lubię gęstą średnicę 😉 z dość szczupłym basem i brakiem kłucia na górze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marcinmarcin napisał:

@DiBatonioa jednak wczoraj posłuchałem i pomierzyłem prawie idealnie liniowy system (bez jakiś górek) zestrojony na słuch, wyłącznie ustrojami i dodatkami, więc się da 

No widzisz,  kiedyś o tym mówiłem, to delikatnie mówiąc mnie wyśmiałeś  😛

Grunt, że udało Ci się z takim spotkać, masz kolejne doświadczenie i to się liczy.

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2022 o 22:23, Sziral napisał:

Sprzętu audio i nawet od Cyrusa jest tyle że ciężko zliczyć. Jedne grają genialnie z Rockiem inne z Jazzem itp. Chcesz złoty środek kup sobie Musical Fidelity M2si. 

Hm, to mam spory problem. Słucham na zmianę rocka i jazzu. A czasem i muzyki klasycznej. To chyba faktycznie taniej wyjdzie ten Musical Fidelity, niż kilka różnych Cyrusów. Na dodatek co tu zrobić z takimi kawałkami jak Bohemian Rhapsody? Niby rock, ale fragmentami brzmi operowo. To jak przełączać wzmacniacze podczas nagrania? Tak, chyba jednak przemyślę zakup Cyrusa 😞

Zastanawiam się też nad założeniem tutaj alternatywnego Klubu Cyrusa. Cyrus Vintage. Bo widzę, że na tej grupie w zasadzie nikt o starociach nie pisze, ani się czymś takim nie interesuje.

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2022 o 11:09, maxredaktor napisał:

 

Wczoraj z ciekawości podpiąłem swoje słuchawki (Bowers & Wilkins PX) do mojego One HD. Jak dla mnie wszystko brzmiało poprawnie - dźwięk był czysty, nie miałem odczucia że ktoś mi napchał waty w nauszniki :) 

Impedancja B&W PX = 22 ohmy. Impedancja HD 660s = 150 ohm. Być może dla mało wymagających słuchawek, dziura w Cyrusach serii One jest wystarczająca do prawidłowego ich wysterowania. Być może Cast ma inny układ na wyjściu niż HD, choć bardzo w to wątpię. Niestety ( lub stety ;) ) nie mam już Cyrusa a PX'y też już dawno sprzedane i nie sprawdzę tego u siebie, a w sumie nigdy nie wpadłem na to żeby spróbować takiej konfiguracji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TAtomicus napisał:

Hm, to mam spory problem. Słucham na zmianę rocka i jazzu. A czasem i muzyki klasycznej. To chyba faktycznie taniej wyjdzie ten Musical Fidelity, niż kilka różnych Cyrusów. Na dodatek co tu zrobić z takimi kawałkami jak Bohemian Rhapsody? Niby rock, ale fragmentami brzmi operowo. To jak przełączać wzmacniacze podczas nagrania? Tak, chyba jednak przemyślę zakup Cyrusa 😞

Zastanawiam się też nad założeniem tutaj alternatywnego Klubu Cyrusa. Cyrus Vintage. Bo widzę, że na tej grupie w zasadzie nikt o starociach nie pisze, ani się czymś takim nie interesuje.

Jeśli chodzi o Bohemian Rhapsody to mój Cyrus doprowadza mnie aż do gęsiej skórki na rękach. 

Ale jeśli zastanawiasz się czemu ciężko ci uzyskać info o starszych Curusach. Mi się osobiście wydaje ale dodam tylko wydaje. Problem jest z tym że w czasach ich produkcji dla większości Polaków był to sprzęt jak to mówi mój znajomy Egzotyczny. W Polsce bardziej ludzie byli zachwyceni brzmieniem Japońskim i Niemieckim. Był to sprzęt bardziej dostępny i bardziej znany. Sam zaczynałem od 2007r od Grundiga, Sharpa, Telefunkena, Sony, Yamahy, Onkyo, Sansui, Technicsa itp. Sporo tego było ale jakoś nigdy Anglik. Znajomy który jest świetnym melomanem. Opowiada o muzyce jak by ktoś napisał książkę.  Posiadał Audio Cambridge dwa piece z lat 90 i nie był zadowolony z ich brzmienia. Twierdzi że Rotel czy Audiolab gra o klase lepiej. Oczywiście on miał możliwość testowania sprzętów z lat 90. Ja jeszcze rzucałem kamieniami po lasku drąc japę na potęgę. Ale po godzinach rozmów mogę dodać jego uwagi. 

Tak samo być może było z Cyrusem ludzie majętni z pasją Audio. Wybierali wyższe modele Onkyo, Pionieera itd. Mi się trochę wydaje że Cyrus wprowadzając nowy model Cyrus One i lokując go w popularnych sieciówkach przypomniał trochę o sobie Polakom. To jest tylko moje myślenie być może nigdy tak nie było. Ale czytając wszystkie posty w Klubie Cyrusa. Bardzo mało jest o klasycznych zestawach. W Europie pewnie jest to znana manufaktóra ale Polska w latach 90 to był inny stan umysłu. 

Jeśli obserwujesz fora np. na FB możesz zaobserwować jakie marki przodują w systemach innych. Rotel, Nad, Audiolab, Atoll i jest jeszcze pełno innych firm. A bardzo rzadko ktoś pisze mam set Cyrusa.

Zakładając osobny wątek może się okazać że mało kto będzie miał coś do powiedzenia. A jak pisałem o Musical Fidelity M2SI jest to świetny wzmacniacz w używce myślę do wyrwania w kwocie 2500-2800. Dotykałem słuchałem z kolumnami B&W 685 i B&W-DM602 S3. Do Jazzu genialne zestawienie. Do Rocka też świetny detal, szeroka scena i nie męcząca góra. O dźwięku można się rozpisywać ale osobiście polecam samemu usłyszeć. I nie kierować się opiniami na forach. Ona pomagają ale każdy jest inny i lubimy co innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. 
Z tym, że wydaje mi się, że Cyrus poza Polską też jest firmą niszową. Nawet w UK.

Zaglądając tutaj, nie spodziewałem się że znajdę tu ludzi którzy byli z Cyrusem od lat 80. Ale dziwi mnie że mimo, że przecież są tu ludzie, którzy sporo eksperymentują ze sprzętem, to zdaje się, że oni nigdy nie mieli w rękach starych Cyrusów, które były jeszcze niedawno w dość przystępnych cenach, jak na sprzęt audiofilski. 

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

Jeśli wziąć za miarę popularności marki, dostępność jej produktów na rynku wtórnym to w UK rządzili i rządzą Japończycy . Przekopując portale z ogłoszeniami typu Schpock czy Gumtree, ale też zwiedzając od czasu do czasu ich pchle targi, mogę śmiało postawić tezę, że domyślnym sprzętem grającym w angielskim domu w latach 90 byl zestaw Technicsa z kolumnami podstawkowymi Wharfedale ;) 

W chwili obecnej, z rodzimych marek audio ochyba największą rozpoznawalnością cieszy się tam Bowers & Wilkins. Może jeszcze KEF. 

Reszta typu: Cyrus, Naim, Rega, Roksan, Chord to marki, które kojarzą ludzie, którzy tak jak tu, interesują się nieco tematem. 

W sumie trochę to dziwne że nacja, która jest dość wrażliwa na "British made" i mająca tyle znakomitych marek i produktów audio na własnym podwórku, częściej kupuje Denona, Marantza czy inną Yamahę. Oczywiście mam na myśli przeciętnego zjadacza chleba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TAtomicus napisał:

… nawet z czystej ciekawości.

Pierwsze(najstarsze) 8ki które słyszałem szumiały lekko, jak wrzuciłem na YT też znalazłem kilka filmów z audiofilskim "szumem". Albo nagranie, albo jakieś zakłócenia albo niudane egzemplarze - ja się zniechęciłem. 8.2 gra dla mnie świetnie, nic nie szumi, a dałem w sumie nie aż tak wiele drożej relatywnie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TAtomicus napisał:

Jasne. 
Z tym, że wydaje mi się, że Cyrus poza Polską też jest firmą niszową. Nawet w UK.

Zaglądając tutaj, nie spodziewałem się że znajdę tu ludzi którzy byli z Cyrusem od lat 80. Ale dziwi mnie że mimo, że przecież są tu ludzie, którzy sporo eksperymentują ze sprzętem, to zdaje się, że oni nigdy nie mieli w rękach starych Cyrusów, które były jeszcze niedawno w dość przystępnych cenach, jak na sprzęt audiofilski. 

Tu kolego podzielę się zaś swoim przemyśleniem. Sporo osób używa określenia sprzęt audiofilski ale tak na prawdę co to określenie oznacza. Czy faktycznie topowy model danej marki jest audiofilski to trzeba ocenić samemu. Tylko w jaki sposób to określić cena, opłacony artykuł w czasopiśmie audio czy to już top. Teraz na forach jest mega popularność na Naima, Bo wysoka cena to w głowie zjadacza chleba robi się przekonanie jeśli coś kosztuje 10 tyś to musi być sprzęt audiofilski.

My użytkownicy tworzymy mity i legendy jedni są zadowoleni inni zaś mniej zadowoleni nie powiedzą że to był błędny zakup bo my nie lubimy przyznawać się do błędu. W dzisiejszych czasach tylko kasa jest wyznacznikiem prestiżu a prestiż to audiofilia. Złote kable, drogi osprzęt nie ważne ze może gra tak sobie ale cena się musi zgadzać. Chciał bym posłuchać jak gra Cyrus z lat 80 czy 90 by to jakoś porównać. Ale my jesteśmy jednostkami jak napisał Expat teraz inne marki królują na rynku audio. A gazety i opłaceni znawcy kreują co jest Top a co nie. To zaś tylko moje zdanie i przemyślenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sziral napisał:

Teraz na forach jest mega popularność na Naima, Bo wysoka cena to w głowie zjadacza chleba robi się przekonanie jeśli coś kosztuje 10 tyś to musi być sprzęt audiofilski.

No widzisz, a ja oceniam po dźwięku. BTW, najmniej korzystny stosunek ceny do jakości dźwięku jaki spotkałem to Naim Atom, najlepszy póki co Cyrus 8.2 😋

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...