Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

7 godzin temu, Sziral napisał:

Teraz na forach jest mega popularność na Naima, Bo wysoka cena to w głowie zjadacza chleba robi się przekonanie jeśli coś kosztuje 10 tyś to musi być sprzęt audiofilski.

No widzisz, a ja oceniam po dźwięku. BTW, najmniej korzystny stosunek ceny do jakości dźwięku jaki spotkałem to Naim Atom, najlepszy póki co Cyrus 8.2 😋

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

To się nazywa galopującą inflacja 🙄 Naim go i tak wyprzedził 😉

Z tym że ceny Cyrusa już przed galopującą inflacją plątały figle. Raz drożały, raz taniały. Ciężko w tym wszystkim połapać się jaka jest realna wartość tych sprzętów. Pamiętam, że nawet taki głupi Cyrus one potrafił w ciągu krótkiego czasu drożeć i tanieć o około 1000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jakub_Kam napisał:

Panowie, a preamp gramofonowy w One to raczej meh czy wysoka półka?

Miałem i polecam, jak na zintegrowany był więcej niż przyzwoity. Myśle ze do 500 zł nie kupisz nic lepszego, do 1000 tez ciężko 

49 minut temu, seba3002 napisał:

Z tym że ceny Cyrusa już przed galopującą inflacją plątały figle. Raz drożały, raz taniały. Ciężko w tym wszystkim połapać się jaka jest realna wartość tych sprzętów. Pamiętam, że nawet taki głupi Cyrus one potrafił w ciągu krótkiego czasu drożeć i tanieć o około 1000 zł.

a później Intel dawali solidne rabaty na nowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem na OLX…

… przez jakiś czas obserwowałem wzmacniacz Cyrus 6.

Tak, wiem, że to wzmacniacz z całkiem nieprestiżowej linii, nie ma możliwości podłączenia PSX, nie ma wejścia gramofonowego.

Ale dla mnie był interesujący, z uwagi na przedział cenowy, paradoksalnie - brak gniazdacPSX (bo to konstrukcja pod tym względem zamknięta i nie ma pokus), wejście słuchawkowe. No i był z oryginalnym pilotem i pudłem. I jeszcze jakimiś kablami głośnikowymi.

Cena - 1300 - wydawała mi się nieco wygórowana. Zreszta, nie tylko mi, skoro chętnych poza mną nie było i oferta znikła.

Za to pojawił się Cyrus 5, w cenie 1600zł. Ale sprzedający wciąż tę cenę obniża. Obecnie zjechał do 1090. 
Tylko, o ile byłem skłonny zapłacić za tę 6 powiedzmy 1200 (przypominam, z pilotem, pudłem i kablami), to ile może być warta 5? W dodatku całkiem goła? Anglik płakał jak oddawał.

Ta 5 to zdaje się w pewnym sensie krok w dół od 3, a ostatnia taka (w ciągu roku) się sprzedała za 800. 

A z kolei pierwsze Cyrusy wciąż trzymają ceny. Jedynkę można aktualnie kupić za 1100 i 1450zl.

I jest jeszcze Cyrus 8vs za 1800. Golas.

 

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maxredaktor napisał:

Zdaniem @tomek4446 należy raczej do gatunku

I zdanie to podtrzymuję. Podłączałem do Cyrusa Yamahę Yp701 , Universum F 2095 i Lidlowego Denona :) A' propos tego ostatniego, to przeskok między grającym drapakiem na wbudowanym pre a Cyrusa był kosmiczny. Cyrus ma z pewnością lepsze pre niż Cambridge Solo czy wszystkie Pro-Jecty łącznie z tym który posiadam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, widziałem. Ale to chyba jakiś oszust.

Facet nie wie, co sprzedaje (bo to jest Two, nie One), opis przekleił z innej aukcji, nie potrafi odpowiedzieć na pytania, tylko odsyla do internetu, twierdzi, że sprzet przywieziony z uk, gdzie umilał życie pewnemu Anglikowi w garażu, No i nie odpowiada na telefony.

No i ten śmietnikowy stan.

Najlepsze jest to, ze gość zablokował mnie zaraz po tym, jak zapytałem, czy daje jakiś dowód sprzedaży (a występuje jako firma).

Zreszta nie po raz pierwszy mam takie doświadczenie na OLX, ze jak się pyta o dowód sprzedaży to sprzedawcy tracą zainteresowanie.

 

Hehe, już zmienił na Two. I obniżył cenę.

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2022 o 11:10, TAtomicus napisał:

Zastanawiam się też nad założeniem tutaj alternatywnego Klubu Cyrusa. Cyrus Vintage. Bo widzę, że na tej grupie w zasadzie nikt o starociach nie pisze, ani się czymś takim nie interesuje.

A niby czemu taki nowy wątek miałby służyć?
Jesteśmy w Cyrusie i tyle... Założenie dodatkowego wątku nic nie zmieni.


Raczej zastanów się co Ciebie najbardziej ciągnie w Cyrusie: skompletowanie starego setu dopasowanego wzorniczo do siebie (tuner już masz) opartego na Cyrus I, a lepiej na Cyrus II + PSX?
Czy jednak pójście w nowszy i mocniejszy zestaw - jak już wspominaliśmy co najmniej IIIi, a lepiej 7 lub 8... W dodatku łatwiej jest o kolejne elementy (odtwarzacz CD, końcówka mocy, zasilacze PSX-R i PSX-R2, pre gramofonowe czy streamer, ewentualnie dopasowany do tego tuner zamiast tego który już masz) czy o możliwości serwisowania i upgrade'u.
Tak swoją drogą to streamer jest przestarzały i raczej nie ma sensu w to wchodzić 😞

Cenowo zadbany komplet "II+PSX" wychodzi podobnie jak "IIIi z PSX-R" , a nie ma przepaści gdy wejdziesz w  "7 z PSX-R" lub "8 z PSX-R". Masz wtedy świeższe i mniej wyeksploatowane elementy.
Poza tym można jeszcze w porównywalnych pieniądzach wejść w zestaw "pre + końcówka mocy", a potem dokupić drugą i/lub PSX-R.
Nie musisz od razu wchodzić w wieloelementowy zestaw oraz zasilacz do każdego elementu który to umożliwia - złożenie docelowego zestawu można rozłożyć na lata (no chyba że ktoś ma pieniędzy bez ograniczeń, czego życzę  Tobie i innym Kolegom...).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Cyrusie I lub II na początek. Najlepiej Jedynka. Mógłby być w slabym stanie. Liczyłem się z tym, że później dopłacę 500-1000zł za remont plus jakieś 500zł za PSX (w przypadku II).

Nestety okazuje się, że te ”Cyrusy do remontu” w stanie śmietnikowym, oferowane są przez przebiegłych, chciwych sprzedawców w chorych cenach. I jest to kupowanie kota w worku. Tzn. sprzęt niewiadomego pochodzenia i w niewiadomym stanie.


Być może lepszą opcją jest zakup od razu zadbanego kompletu, ale to już wydatek ok. 2000zl. Pytanie tylko, czy taki zestaw za 2000 nie jest tylko pobieżnie odpicowanym sprzętem z tej poprzedniej kategorii, czyli śmietnikowym?

Zestaw od 3 w górę to jednak już inna półka cenowa. O ile same Trójki są dziwnie tanie, to PSX-R kosztuje ze 2-3 razy więcej niż stary  PSX.

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójki bym nie kupował - jak pisałem wcześniej, z nowszej linii zaczynamy od IIIi.
PSX-R można dokupić w każdej chwili - jak znajdziesz coś ciekawego. Tak samo jak końcówkę mocy (stereofoniczną, a potem drugą w razie potrzeby).

Ceny sprzętu rosną - nawet trudno kreślić które firmy i modele bardziej drożeją, a które mniej (lub nawet stoją).
 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2022 o 16:09, TAtomicus napisał:

Ale ja nie o tym. Ja o tym, że sprzedawcy złomu, wyceniają ten złom zbyt wysoko, tak, że kupują to tylko serwisy i stąd z kolei na polskim rynku bierze się „sprzęt zadbany”

Jeśli chcesz posiadać zadbany sprzęt to i tak musisz zainwestować. A jak wystarczy ci dziad to czasem coś jest to kup i tyle.  A czytałem twój pierwszy post. O pełnym secie to myślę daruj sobie to. Na taki zestaw to trzeba posiadać spory budżet. A czytając twoje wypowiedzi obecnie takiego chyba nie posiadasz. Mogę się mylić ale tak wnioskuję. Zadajesz dużo pytań ale nie odczuwam byś poza nimi coś działał w tym temacie. Sory za taki komentarz ale bez kasy z Cyrusem nie ma co szaleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do spraw rynkowych… na ebay.uk były ostanio dwie oferty, które rzucają trochę światła na rynek starych Cyrusów.

Pierwsza oferta to zabytkowy Cyrus One… przerobiony przez sprzedającego na Two:

https://www.ebay.com/itm/255331356462
 

Sprzęt zadbany, z oryginalnym pudełkiem, papierami, precyzyjnym, ładnym opisem i… roczną gwarancją sprzedającego.

Poszedł za 190 funtów.

i to była bardzo uczciwa cena.

 

 

Za to ostatnio skończyła się taka aukcja:

https://www.ebay.pl/itm/Mission-Cyrus-One-amplifier-UNTESTED-spares-or-repair-/2247825898412
 

„Sprzęt nietestowany”, w stanie optycznym niewiele lepszym, niż śmietnikowym, na części, bez możliwości zwrotu - osiągnął na licytacji cenę 89 funtów.

I tego nie rozumiem.

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w „Klubie Cyrusa” jest circa 200 osób, wiec mów za siebie. 
Poza tym - opanuj się! Mnie nie interesują za bardzo nowości Cyrusa, ale przecież nie mówię, żebyś o nich nie pisał. 
Natomiast dobrze byłoby, żeby piszący pisali jednak na temat Cyrusów, czyli zgodnie z tematem.

A teraz usiądź spokojnie, Makumba, i odpowiedz sobie, na ile te kilka postów, które tu opublikowałeś, wnoszą cokolwiek do tematu Cyrusów.

6 minut temu, TAtomicus napisał:

 

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, następny niezadowolony.

Na razie zadałem kilka pytań na temat starych Cyrusów. Na kilka sam sobie odpowiedziałem. Na kilka innych ktoś jednak odpowiedział.

Potrafisz odpowiedzieć na pozostałe? Chyba nie, prawda?

Obecnie próbuje przeanalizować fenomen rynku starych Cyrusów. Jak kogoś to nie interesuje, proszę tego nie czytać. Poza tym, jest tu zdaje się funkcja blokowania, więc możecie z niej skorzystać. Ja to zaraz uczynię z waszymi profilami…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TAtomicusjak Ci podałem link do sprawnego za parę stów, to wymyśliłeś że chcesz do niego dowód zakupu, a może jeszcze gwarancję, rękojmię, serwis i frytki.....

Ciężko będzie znaleźć sprawnego starocia jeszxze za darmo... Może skup się na czymś nowszym. Jakiś czas temu stała 8 z lekko uszkodzonym wyświetlaczem za 1800. Jak się postarasz znajdziesz sprawny 8vs czy vs2 za około 1500 a jak Cie cokolwiek interesuje jakość dźwięku anie samo hasło wyntydż to już jest zupełnie inna bajka 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marcinmarcin napisał:

@TAtomicusjak Ci podałem link do sprawnego za parę stów, to wymyśliłeś że chcesz do niego dowód zakupu, a może jeszcze gwarancję, rękojmię, serwis i frytki.....

Ciężko będzie znaleźć sprawnego starocia jeszxze za darmo... Może skup się na czymś nowszym. Jakiś czas temu stała 8 z lekko uszkodzonym wyświetlaczem za 1800. Jak się postarasz znajdziesz sprawny 8vs czy vs2 za około 1500 a jak Cie cokolwiek interesuje jakość dźwięku anie samo hasło wyntydż to już jest zupełnie inna bajka 

Po pierwsze odpisałem ci wtedy, źe już wcześniej sam to sobie znalalazłem.

Po drugie, napisałem takźe, co mi się nie podobało w ofercie.

Cytuję:

„Facet nie wie, co sprzedaje (bo to jest Two, nie One), opis przekleił z innej aukcji, nie potrafi odpowiedzieć na pytania, tylko odsyla do internetu, twierdzi, że sprzet przywieziony z uk, gdzie umilał życie pewnemu Anglikowi w garażu, No i nie odpowiada na telefony.

No i ten śmietnikowy stan.”

Po trzecie, jak się kupuje sprzęt „do remontu” to się oczekuje, że ten sprzęt będzie tańszy niż sprzęt po remoncie. Przynajmniej ja tak to rozumiem.

Po czwarte, juź wyraźnie pisałem, że w nowe Cyrusy, pchać się nie zamierzam, może za wyjątkiem One, ale i tak dopiero wtedy, gdy przetestuję te zabytkowe.

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2022 o 16:09, TAtomicus napisał:

 

Kurde. Sorki kolego że mój post wywołał efekt domina. Nie miałem w żaden sposób na myśli cię urazić ale widocznie tak to odebrałeś. Życzę ci powodzenia i faktycznie nie będę komentować twoich wypowiedzi bo nie ma to sensu.

Edytowano przez Sziral
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...