Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

2 minuty temu, TAtomicus napisał:

 I już nigdy nie będę wiedział, jakie są między nimi różnice. 

A do czego Tobie ta wiedza,  jak gra Tobie dobrze i jesteś zadowolony to zostaw, postaw kropkę nad (i) zasilaczem i tyle.

Zadbaj o akustykę, chyba, że masz i ciesz się muzyką.

Znam takich sprzętowych onanistów, do dzisiaj nie mogą się zdecydować co wybrać, szkoda czasu, bo zawsze może być lepiej, tylko zazwyczaj drożej i to nie mało. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marcinmarcin napisał:

 

55 minut temu, TAtomicus napisał:

i dlaczego on ma głośnikowe banany? Myślałem, że od 3 są BFA?

Jeszcze raz:

 Ile jest warty goły Cyrus7? Tzn. w sensie jakości dźwięku. Jak się ma do 8vs albo 8vs2. Czy to są duże różnice?

No i czy taki Cyrus 7 z PSX-R będzie faktycznie grał dużo lepiej niż 8 czy 8Vs, ale bez PSXa? Na samej mocy mi nie zależy.

Za każde udzielone proroctwo pobieram opłatę w postaci 1/3 many 🤪

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, seba3002 napisał:

Dobra, @DiBatonio, jako że spora część Twoich postów brzmi naprawdę sensownie, jestem zmuszony przeprosić Cię za moje wczorajsze, skandaliczne zachowanie 😏

Nie musisz mnie przepraszać,  nie czułem się urażony. Ale to miły gest, nie powiem. 😉

Duży jestem, (mam swoje lata) nie działają na mnie jakieś forumowe pyskówki,  nie ma się co przejmować.

Ale, jak poczułeś się niekomfortowo czytając moje "wypociny", to też jestem w stanie Ciebie przeprosić., co niniejszym czynię.

Tak, że luz, dla mnie jesteś spoko.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, DiBatonio napisał:

A do czego Tobie ta wiedza,  jak gra Tobie dobrze i jesteś zadowolony to zostaw, postaw kropkę nad (i) zasilaczem i tyle.

Już tak mam.

21 minut temu, DiBatonio napisał:

Znam takich sprzętowych onanistów, do dzisiaj nie mogą się zdecydować co wybrać, szkoda czasu, bo zawsze może być lepiej, tylko zazwyczaj drożej i to nie mało. 

 

No widzisz. Ale tu sytuacja jest całkiem inna. 
W cenie bliskiej ok. 2000zł, możesz mieć całkiem oldskulowy Cyrus 2 z PSX, ale i zestaw Cyrus 7 + PSX-R, albo Cyrusy 8VS, a nawet 8VS2 (ale bez PSXów).

W cenie ok 1000-1400 - pojedyncze pudełka - Cyrus 1, 2, 3, 5, 6.

Poniżej 1000. - śmietnik wymagający kosztownej renowacji.

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TAtomicus napisał:

Już tak mam.

No widzisz. Ale tu sytuacja jest całkiem inna. 
W cenie bliskiej ok. 2000zł, możesz mieć całkiem oldskulowy Cyrus 2 z PSX, ale i zestaw Cyrus 7 + PSX-R, albo Cyrusy 8VS, a nawet 8VS2 (ale bez PSXów).

Hmmmm...

Jak nie będziesz  mógł zasnąć to spraw sobie te ostatnie, a z czasem dokupisz zasilacz 😛

W moim przypadku różnica  dołożenia 2 tys do ceny wzmacniacza nie wniosłaby niczego niestety.

Ale jak masz chęci i środki, to sprawdzaj, słuchaj, wyciągaj wnioski, zawsze to jakieś doświadczenie. 

A co z akustyką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z jednej strony w oficjalnych recenzjach chwalą DACi w Cyrusowych wzmacniaczach zintegrowanych, z drugiej strony kolega Marcimarcin bardzo źle pisał o DACu w Cyrusie 8.2 DAC. I że przegrywa nawet z Topping E30.

Rozumiem, że w starszych Cyrusach jest jeszcze gorzej, a XPd to sobie nawet głowy nie zaprzątać?

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Widać, że Cyrus obecny i starszy zawsze lubił się z monitorami od Dali. Cyrus  i9XR (zapewne i7XR również ponieważ mają bardzo podobny charakter, chociaż nie taki sam - dla siebie wybrałbym i7XR) świetnie zgrywa się z obecnie produkowanymi Dali Menuet. Jak ktoś szuka systemu "pod wokale" to mamy tu pewne, gotowe zestawienie, włącznie z wysokiej klasy przetwornikiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, TAtomicus napisał:

No i w końcu złamałem się i skompletowałem zestaw.

 

4C254DBD-7E89-4173-8BA5-40502947150B.thumb.jpeg.b767b805f8ef3e10b1a8850b8ce2348f.jpeg

Powiem tak. Chyba niepotrzebnie kupowałem 8VS2 i  nowy tuner. 
TO gra genialnie. 
Ale ja się za bardzo nie znam.

I jeszcze jedno.

Jakiś czas temu pytałem tutaj o stare tunery Cyrusa.

Były dwa. Taki, jak w moim zestawie, czyli Remote Controlled (jest opisany na raduomuseum.org ale nie na oficjalnej stronie Cyrusa).

Oraz po prostu Cyrus Tuner, kóry jest u Cyrusa:

https://www.cyrusaudio.com/support/other-resources/legacy-products/tuners/

… patrz na dole, po prawej.

Pytanie, który tuner był pierwszy a który drugi. 
Małem juź wcześniej jakieś przemyślenia, ale teraz mogę potwierdzić.

Zerknijcie jeszcze na zdjęcie na tej aukcji OLX:

https://www.olx.pl/d/oferta/mission-cyrus-two-psx-tuner-audiofilski-zestaw-hifi-CID99-IDJQAmc.html

Widzimy tu komplet podobny do mojego, ale zarówno, wzmacniacz i PSX mają przełączniki (TOG), a nie włączniki typu push, jak u mnie.

To jest ostatnia seria Cyrusa II produkowana około roku 1990.

A teraz spójrzcie na logotyp.

W zestawie na OLX jest nowy logotyp Cyrusa, na wszystkich urządzeniach.

W moim zestawie, wzmacniacz i PSX mają starszy logotyp.

Taki sam logotyp widzimy na tunerze na stronach Cyrusach.

Podobnie wygląda sprawa wyłączników/przełączników. W klawiszowym tunerze mamy włącznik, a w tym bezklawiszowym - TOG.

 

Wynika z tego, ze tuner klawiszowy na stronie Cyrusa jest starszy, i przypuszczalnie produkowano go w latach 1985-89. 
Zaś Remote Controlled Tuner produkowano od końca 1989, przynajmniej przez dwa lata, tj. do czasu wejścia Cyrusa 3.

 

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, to radio to ja mam od grudnia. Gorzej było z resztą.

Najbardziej zależało mi, żeby wzmacniacz miał dziurkę na słuchawki. No i ten ma. I to ładną, niklowaną. Tylko, że dźwięk na słuchawkach chyba gorszy, niż w 8VS2.

 

Przy okazji - ciekawa sprawa.

W następnej wersji, czyli TOG nie było gniazdka na frontowej ścianie (ani z boku, jak w niektórych modelach). Ale czytałem, że w środku na płycie jest wszystko, co trzeba i można sobie samemu wywiercić dziurkę w dowolnym miejscu, które nam pasuje i gniazdko wstawić.

Zastanawiam się, jak to jest rozwiązane, że włożenie wtyczki słuchawkowej odłącza głośniki i czyby można to zaimplementować w tym starym Cyrusie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

@seba3002 oraz właściciele Cyrusów , mam problem. Właśnie wróciłem od kolegi i normalnie kompromitacja. Próbowałem uruchomić bluetooth w Cyrus One. Najpierw słuchawki bezprzewodowe. Za pomocą podłączonego kablem RCA pod wyjście Cyrusa takiego nadajnika 

https://allegro.pl/oferta/odbiornik-nadajnik-bt-5-0-do-tv-sluchawek-aptx-hd-11726149971?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_ss&ev_adgr=rtvagd&ev_campaign_id=15011587598&gclid=Cj0KCQjw37iTBhCWARIsACBt1IzZbTLl-OB3eEMe-_2Yu40da-kJC3M17S5o-td9DQT0BR6_X7hz-2AaAgy8EALw_wcB

próbowałem je sparować , ustawiłem w Cyrusie wejście bluetooth. Cisza , nie działa.

Następnie poedze dwa lata temu stanowiłem sprawdzić Spotify już bez tego adaptera. Selektor wejść w Cyrusie na bluetooth , bez problemu telefon zobaczył Cyrusa , aplikacja Spotify też pokazuje , że odtwarzanie odbywa się przez Cyrusa. Nie odtwarza.

A najlepsze jest to , że to ja załatwiłem ten wzmacniacz koledze ten wzmacniacz dwa lata temu , to sam mu konfigurowałem i wszystko chodziło. 

Co źle robię ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

@seba3002 oraz właściciele Cyrusów , mam problem. Właśnie wróciłem od kolegi i normalnie kompromitacja. Próbowałem uruchomić bluetooth w Cyrus One. Najpierw słuchawki bezprzewodowe. Za pomocą podłączonego kablem RCA pod wyjście Cyrusa takiego nadajnika 

https://allegro.pl/oferta/odbiornik-nadajnik-bt-5-0-do-tv-sluchawek-aptx-hd-11726149971?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_ss&ev_adgr=rtvagd&ev_campaign_id=15011587598&gclid=Cj0KCQjw37iTBhCWARIsACBt1IzZbTLl-OB3eEMe-_2Yu40da-kJC3M17S5o-td9DQT0BR6_X7hz-2AaAgy8EALw_wcB

próbowałem je sparować , ustawiłem w Cyrusie wejście bluetooth. Cisza , nie działa.

Następnie poedze dwa lata temu stanowiłem sprawdzić Spotify już bez tego adaptera. Selektor wejść w Cyrusie na bluetooth , bez problemu telefon zobaczył Cyrusa , aplikacja Spotify też pokazuje , że odtwarzanie odbywa się przez Cyrusa. Nie odtwarza.

A najlepsze jest to , że to ja załatwiłem ten wzmacniacz koledze ten wzmacniacz dwa lata temu , to sam mu konfigurowałem i wszystko chodziło. 

Co źle robię ?

 

 

Tomek, Cyrusa nie mam od ponad roku 🙂. Nigdy też nie korzystałem z Bluetootha, ale kiedy kolega chciał swego czasu posłuchać jakiejś muzyki z YouTube właśnie na cyrusie, udało mu się to bez problemu. 

Ja, po naczytaniu się naszego forum Bluetooth uważam za zło 😉

A mówiąc poważnie - na pokrętle wyboru źródła masz zdaje się ikonkę ze znaczkiem bluetooth. Pewnie wystarczy ją wybrać, w telefonie czy też innym urządzeniu odnaleźć Cyrusa...i to chyba tyle. A w praktyce, jak to zwykle bywa, mogą być jakieś komplikacje🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...