Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

Nowy nabytek to Classic. Nie było efektu wow, wręcz wolałem One. Gra jaśniej, scena jest wyraźniejsza, chyba dokładniej można określić rozmieszczenie instrumentów. Gra jakby czytelniej. Odniosłem wrażenie, że można go ciszej słuchać w stosunku do One. Dźwięk wychodzi poza kolumny ale nie tak szeroko jak w zestawieniu Onecast+ linearOne - tam dźwięk był wyrzucony często z metr poza monitory-bardzo fajny efekt. Za to więcej dzieje sie pomiędzy nimi, łatwo wyobrazić sobie prawdziwą scenę przed sobą.

Classic nie zagrał tak dobrze z monitorami LinearOne jak One- szczerze to mnie mocno rozczarowało. Z Q Acoustics 3050i gra dobrze, myślę o innych kolumnach dla niego, coś w stylu vintage...z mocnym niskim basem - coś zaproponujecie? Raczej używki, budżet około 10tys.

Staram się słuchać muzyki ale krzątanina przedświąteczna skutecznie nie pozwala się skupić...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A ja zapytam o złącza wejścia w ampie.

W moim 8vs2 mam takie, oznakowane w sposób następujący:

CD, TU, AV, AUX/PH, LINK, MP3, TAPE

I cytat z instrukcji:

“The integrated 6vs2/8vs2 has inputs for CD Player - CD @, a tuner - TU ID, a Home Theatre decoder - AV ® and three auxiliary inputs - AUX/PH ®, LINK and MP3 © which can be used to connect a wide variety of products.”

Czy te wejścia naprawdę niczym się nie różnią (w sensie elektronicznym)? Dlaczego w takim razie Cyrus je tak arbitralnie opisał, zamiast np. 1-7? Czy tak samo jest w nowszych modelach?

I co ma niby oznaczać LINK albo MP3? A z kolei AUX/Phone jest niezręczne i mylące, biorąc pod uwagę, że ten 8vs2 nie zawiera przedwzmacniacza gramofonowego.

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 19.12.2023 o 21:14, kassyx napisał:

Nowy nabytek to Classic. Nie było efektu wow, wręcz wolałem One. Gra jaśniej, scena jest wyraźniejsza, chyba dokładniej można określić rozmieszczenie instrumentów. Gra jakby czytelniej. Odniosłem wrażenie, że można go ciszej słuchać w stosunku do One. Dźwięk wychodzi poza kolumny ale nie tak szeroko jak w zestawieniu Onecast+ linearOne - tam dźwięk był wyrzucony często z metr poza monitory-bardzo fajny efekt. Za to więcej dzieje sie pomiędzy nimi, łatwo wyobrazić sobie prawdziwą scenę przed sobą.

Classic nie zagrał tak dobrze z monitorami LinearOne jak One- szczerze to mnie mocno rozczarowało. Z Q Acoustics 3050i gra dobrze, myślę o innych kolumnach dla niego, coś w stylu vintage...z mocnym niskim basem - coś zaproponujecie? Raczej używki, budżet około 10tys.

Staram się słuchać muzyki ale krzątanina przedświąteczna skutecznie nie pozwala się skupić...

 

Skoro gra gorzej niż One to po co w niego brnąć?

Dnia 7.01.2024 o 19:05, TAtomicus napisał:

A ja zapytam o złącza wejścia w ampie.

W moim 8vs2 mam takie, oznakowane w sposób następujący:

CD, TU, AV, AUX/PH, LINK, MP3, TAPE

I cytat z instrukcji:

“The integrated 6vs2/8vs2 has inputs for CD Player - CD @, a tuner - TU ID, a Home Theatre decoder - AV ® and three auxiliary inputs - AUX/PH ®, LINK and MP3 © which can be used to connect a wide variety of products.”

Czy te wejścia naprawdę niczym się nie różnią (w sensie elektronicznym)? Dlaczego w takim razie Cyrus je tak arbitralnie opisał, zamiast np. 1-7? Czy tak samo jest w nowszych modelach?

I co ma niby oznaczać LINK albo MP3? A z kolei AUX/Phone jest niezręczne i mylące, biorąc pod uwagę, że ten 8vs2 nie zawiera przedwzmacniacza gramofonowego.

To normalny sposób opisywania, powszechny jeszcze niedawno. Dopiero od jakiegoś czasu niektórzy używają cyferek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie tygodnie jeździłem po podłodze kolumnami, ponownie  odnalazłem mój efekt wow. Jestem na razie usatysfakcjonowany 😀. Do tego zmieniłem transport, też chyba pomogło. Czas na drobną adaptację akustyczną. Za dużo nie chce robić, bo w planach mam zrobienie poddasza i przenieść się tam z zabaweczkami. Jeszcze po głowie chodzą mi duże monitory - na koniec miesiąca będzie hi fi show - może coś wpadnie w ucho. Póki co polubiłem się z moim wzmacniaczem, jest synergia między nim a mną 😆.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 8.02.2024 o 05:49, Misio38 napisał:

To normalny sposób opisywania, powszechny jeszcze niedawno. Dopiero od jakiegoś czasu niektórzy używają cyferek.

No, ale proszę o odpowiedź, czy wszystkie te złącza są de facto takie same?

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, TAtomicus napisał:

No, ale proszę o odpowiedź, czy wszystkie te złącza są de facto takie same?

Są takie same w sensie elektrycznym i użytkowym. 

Zaś "Phone" oznaczało zapewne kablowe podłączenie telefonu i odtwarzanie z niego muzyki (model 8 to już ładny kawał historii- Wifi czy Bluetooth wtedy jeszcze nie było standardem w komórkach).

Nie mylić z "Phono", nie mówiąc już o "Phones" 😉 

Więc opis wejścia jako "AUX/PHONE" ma sens.

Zaś o reszcie napisał już wcześniej Misio38 😎

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...