Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

Z tym, że @maxredaktor raczej nie używa swojego wzmacniacza jako końcówki mocy. A zdaje się, że ten problem występuje tylko wtedy kiedy przełączamy źródło z AV na dowolne inne. Przypuszczam, że liczba użytkowników, którzy korzystają z trybu końcówki mocy jest niewielka. Zresztą tak naprawdę krzywdy tym trzaskiem tweeterom nie da się zrobić (testowałem to na wielu kolumnach 🙂), także ja temat olałem i po prostu kiedy przełączam z trybu AV na inne wejście, zwracam uwagę czy na to wejście nie jest podawany sygnał. Ale oczywiście ciekaw jestem co Ci odpiszą 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do AV nie musi być coś podłączone, jeśli będzie funkcja AV Mode Direct na ON to też będzie trzask, jeśli jest na OFF nie będzie, trzeba pamiętać żeby przełączyć na OFF jeśli się przechodzi z AV, tylko że nie ma takiego info nigdzie w instrukcji, może nikt im nie zwrócił na to uwagi, jest to ewidentny problem wzmacniacza.Zawsze mogę go zwrócić ze względu na to iż w momencie zakupu miał ukrytą wadę.

Edytowano przez Artur O
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JaZz napisał:

Jak 356 gra tak jak 355 którego mam to nie zgodzę się. 

A z tego co czytałem to grają bardzo podobnie. 

NAD C356 bee ma zupełnie inaczej oddany środek jak Cyrusy, które znam, w tym mój 8.2 DAC z psxr2. I tak, średnica jest wyraźnie! bliższa, źródła pozorne są zdecydowanie większe w NAD c356. W Cyrusie 8.2 (zwłaszcza bez zasilacza) wokal jest z tych "malutkich" , wycofany i lekko podbarwiony. Barwowo średnica NAD C356 nie jest tak porobiona jak u Cyrusa, ktoś powie, że jest bardziej szara a ktoś taki jak ja, że Cyrus koloruje po swojemu... Dla każdego coś dobrego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja temat olałem dawno temu. Po prostu przed przełączeniem na inne źródło sprawdzam czy nie jest ono aktywne. Przypuszczam, że to zjawisko ma jakiś związek z tym, że w trybie końcówki mocy Cyrus pracuje w zasadzie na pełnej głośności. Ale czy akurat o to chodzi - nie wiem. 

Aha. Zjawisko to nie działa w drugą stronę. Kiedy przełączamy z dowolnego źródła na AV nic się nie dzieje. 

I jeszcze jedno. Mam na Messengerze polskiego przedstawiciela firmy Cyrus. Jeśli ktoś ma ochotę z nim pisać, mogę podać namiary.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Cyrusowcy, moj One out-of-the-box nie pozwala na pilocie wlaczyc AV_mode na Direct z komunikatem - Upgrade your FW. Ktos/cos podpowie jak taka procedura wyglada. Oczywiscie ze moge pogoogl'ac ale najpierw spytam :)

Dobra mam updater dla PC ale przy odpalaniu wypisuje cos takiego "No firmware.bin in C:\
No firmware for Cyrus ONE found. Nothing was updated." Nie widze zadnych image'y FW na stronie Cyrusa....

Problem solved - przy postepowaniu zgodnie z https://www.cyrusaudio.com/wp-content/uploads/2018/04/Updating-your-Cyrus-ONE.pdf

wszystko dziala. Znajduje firmware na dysku D (flash na cyrusie) i go wymienia.

Edytowano przez rafalsz76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uległem cyrusowej modzie i wypożyczyłem model One. Spięty jest z Toppingiem E30, który uważam za naprawdę dobry przetwornik. Do tego kolumienki JMR Lucia. I co? No strasznie mi się to granie nie podoba. To chyba najgorszy wzmacniacz jaki miałem u siebie. Góra mało detaliczna, wycofana, środek suchy, bez emocji, nie niesie w ogóle muzyki. Bas? Oj tu się dopiero dzieje. Łubudubu i chęć wywarcia szybkiego wrażenia na słuchaczu. Dół ma mało wybrzmień, jest wręcz prymitywny. Jutro podepnę AP Classic 3 i zobaczę jak będzie, ale dziś już mnie ten dźwięk poprostu umęczył.

W domu mam jeszcze Audiolaba 6000a, nie uważam go za jakieś objawienie, ale to jednak lepsze i bardziej dojrzałe granie praktycznie pod każdym względem. Słuchałem u siebie sporo budżetowych wzmacniaczy do 4000zł, ale Cyrus jest dla mnie chyba największym rozczarowaniem.

Tylko nie bijcie :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.whathifi.com/reviews/cyrus-one-cast

Przykre ale prawdziwe, drogie to a brzmieniowo daleko za konkurencją i do tego niska jakość wykonania tych wszystkich obecnych Cyrusków One, HD, Cast. Na szczęście są jeszcze stereo - kolorowo oraz inne hf class na ratunek drożyzny. Oj Cyrusku chytrusku nie tędy droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lpomis napisał:

Z ciekawości - co nie podobało Ci się w audiolabie i w czym cyrus był lepszy? Słuchałeś ich z tymi samymi kolumnami, w tych samych warunkach?

Audiolaba poznałem sporo wcześniej, nim usłyszałem Cyrusa One HD. Wypożyczyłem go do domu na testy razem ze streamerem 6000n. Miałem go przez ponad tydzień podpiętego do frontów Wharfedale 9.5 Diamond. Sprzedałem już wtedy swój amplituner Onkyo (model 636, więc nie najwyższy). I się lekko rozczarowałem, jak podpiąłem Audiolaba i zacząłem słuchać swoich ulubionych płyt. Może spodziewałem się cudów po zmianie amplitunera KD na wzmak stereofoniczny, ale peirwsze wrażenie, które nie uległo potem zmianie, było takie, że o ile scena stereofoniczna była szeroka, to dźwięk przytłumiony, jakby wycofany. Nie słyszałem znaczącej poprawy względem amplitunera. 

Cyrusa usłyszałem z miesiąc poźniej, (niestety dla ucziwości porównania)) od razu podpiętego do lepszych kolumn - najpierw Fyne Audio 501, potem Tannoy Revolution XT 6 i 8, a na końcu do Audio Physic Classic 8. I to ostatnie połączenie mnie urzekło i się na nie zdecydowałem. Potem w domu, ponieważ nadal mam jeszcze Wharfedale 9.5, z ciekawości podpiąłem je do Cyrusa, i to zestawienie też mi bardziej odpowiadało niż z Audiolabem.

10 godzin temu, kaczadupa napisał:

https://www.whathifi.com/reviews/cyrus-one-cast

Przykre ale prawdziwe, drogie to a brzmieniowo daleko za konkurencją i do tego niska jakość wykonania tych wszystkich obecnych Cyrusków One, HD, Cast. Na szczęście są jeszcze stereo - kolorowo oraz inne hf class na ratunek drożyzny. Oj Cyrusku chytrusku nie tędy droga.

Cast jest robiony w Chinach, One i One HD w Anglii. Nie mam specjalnych uwag co do jakości wykonania One HD. Jak na wzmak za około 3 tys. jest OK. I dla równowagi podlinkuję inną opinię z anglosaskiego forum: https://www.avforums.com/reviews/cyrus-one-hd-integrated-amplifier-review.15163

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem Atolla 100 na Cyrus One, bo zagrał lepiej i przyjemniej z Quadralami Ascent 90le. Bardzo przyjemna średnica, ładne wybrzmienia, precyzyjny bas - na pewno gra lepiej niżby wskazywała jego cena 2,6k. A sprzętu przerzuciłem już sporo 😉

Tu mój Atoll, notabene bardzo dobry i potężnie grający sprzęt:

https://m.olx.pl/oferta/wzmacniacz-atoll-in-100-se-gwarancja-do-11-2021-CID99-IDIgs6b.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...