Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

7 minut temu, seba3002 napisał:

Kolego @marcinmarcin, a może chcesz tego atolla wymienić na kolumny audio physic classic 3 🤔

W sumie pewnie normalnie bym myślał. Ale aktualnie Quadrale z Cyrusem tak dobrze się zgrały, że przynajmniej przez chwilę nie chce nic ruszać 😁 no i WAŻ zachwycona - nie dość że Quadrale białe, to jeszcze Cyrus mały i nowocześnie wygląda 😂 więc mam spokój 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień odsłuchu. Cyrusa One spiąłem tym razem z AP Classic 3. Topping E30 nadal robił za dac. Źródłem była malinka z nakładką digi+ pro. Od razu poczułem, że Cyrus lepiej zgrał się z niemieckimi kolumnami niż z JMR Lucia. Nadal nie jest to jednak dźwięk, który mi odpowiada. Wszystkie poprzednie zarzuty podtrzymuję. Przy tym połączeniu jednak najbardziej doskwierał mi sucha, beznamiętna średnica. Ma dziwną naleciałość cyfrową, taką perfidnie sztuczną. Nadal nie widzę też dobrze kontrolowanego basu w Cyrusie. Bywa, że się lekko wzbudza, ma mało wybrzmień. Wybaczcie, ale nie przekonał mnie Cyrus totalnie. A gdy spojrzeć na nową cenę tego wzmacniacza (3499zł) to wydaje mi się średnim dość interesem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lpomis napisał:

Ma dziwną naleciałość cyfrową, taką perfidnie sztuczną

Nic takiego u mnie nie ma, gra wyjątkowo ciepło i naturalnie

 

16 minut temu, lpomis napisał:

Nadal nie widzę też dobrze kontrolowanego basu w

U mnie jest

 

17 minut temu, lpomis napisał:

A gdy spojrzeć na nową cenę tego wzmacniacza (3499zł) to wydaje mi się średnim dość interesem...

2600 - nic w tej cenie nie zagrało na podobnym poziomie. Mam go połączonego z kolumnami za 7k i wcale nie brzmi tanio 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Inferno napisał:

To akurat bardzo dziwne. Jak miałem One na testach to akurat było według mnie jego atutem. Może coś z akustyką u Ciebie... Nie chce bronić nadmiernie One’a ale dziwne.

Kurczę, to nie jest tak, że on dudni, jest po prostu tak jednostajny, mam wrażenie, że wiecznie brzmi tak samo, nie ma żadnej głębi, zróżnicowania. Nie jest to taka mulasta buła na basie jaką ma np. Denon PMA-800NE, aż tak źle nie jest w Cyrusie. No nic, szukam dalej. Nie ukrywam, że bardzo liczyłem na ten piecyk :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomaz75 napisał:

A cóż to Audio phisic przegrały z Dynaudio?Sam rozglądam się za nowymi monitorami do mojego NAD 356

W takim razie bierz moje audio physiki 🤪

Przeczytałem cały wątek. Widzę kolego, że rozglądasz się za moimi dyniami 😉. Cóż, ciężko je znaleźć. Jedyna para jaka jest, to białe x18 na aledrogo za...4000. Niby nie dużo ale mało też nie. Ja w każdym razie zapłaciłem dużo mniej. 

Wracając do tematu Cyrusa. Jak na razie Cyrus ma więcej zwolenników niż przeciwników 😉. I w sumie to się cieszę, że drożeje, bo znowu będę sobie tłumaczył, że 2700, które dałem 2 lata temu to był dobry deal 🙂

Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nasze Cyrusy powinny po pierwsze grać z bardzo skutecznymi paczkami (tak, "mocarny" One też :)), po drugie z żadnymi grającymi sucho, kwadratowo, ostro, z paczkami, które kreują malutkie źródła pozorne (bo dublujemy cechę wzmacniaczy Cyrusa - "nieśmiałe, sfilcowane wokale" ). Oczywiście zostaje jeszcze kwestia przetwornika.

Po własnych doświadczeniach z Cyrusem 8.2 DAC +psx r2 odrzuciłbym kierunek na paczki od PMC i z opisów Kolegów też od AP . Bardziej jakiś Spendor, może Buchardt s300mk2, Canto Grand S16Hz (podstawowa, najtańsza wersja), ogólnie coś soczystego od góry do dołu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kaczadupa napisał:

Po własnych doświadczeniach z Cyrusem 8.2 DAC +psx r2 odrzuciłbym kierunek na paczki od PMC i z opisów Kolegów też od AP . Bardziej jakiś Spendor, może Buchardt s300mk2, Canto Grand S16Hz (podstawowa, najtańsza wersja), ogólnie coś soczystego od góry do dołu :)

Adam, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że Ty jesteś zawodowym audiofilem a większość z nas to jednak tylko zwykli słuchacze muzyki 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kaczadupa napisał:

Dla mnie nasze Cyrusy powinny po pierwsze grać z bardzo skutecznymi paczkami (tak, "mocarny" One też :)), po drugie z żadnymi grającymi sucho, kwadratowo, ostro,

Adam? 😁 To chyba jednak od większej ilości czynników zależy... U mnie paczki mają 89dB i potrafią zagrać do bólu twardo i ostro. Po miesiącu w połączeniu z Atollem jednak okazało się za ostro i za sucho. Bowersy przy nich to były łagodne misie 😉 A z jedynką mam poczucie że gra lampa czasem. Z kolei słuchałem parę lat temu One jak wchodził do sprzedaży z jakimś monitorami i  grał bardzo fajnie - porównywałem z Marantzem 7005 i chyba 8005/6, ale najostrzej właśnie. Czyli zgranie... Z kolei Atoll tak wymiatał z BW że trochę mi żal że je sprzedalem... 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Po miesiącu w połączeniu z Atollem jednak okazało się za ostro i za sucho.

Marcin, toż my przez prawie rok :)się przekonywali, że Atoll 100 jest fantastyczny - to Ty - (ma kapitalną precyzję, scenę, zjawiskową artykulację niskich tonów, dynamikę) a - ja - że Atoll 100 nie ma żadnej z ww cech. Nie chce mi się znowu udowadniać, że Cyrus One, One HD, Cast to NIE JEST -

13 godzin temu, hyde napisał:

wzmacniacz który ma mega moc

Chociaż inaczej - pytanie do Was - jak przy takich integrach jak np. Bladelius TYR mk3, Leema Tucana II czy KINKI Studio EX m1+ wyglądają nasze Cyrusy 6, 8, One? Które z tych piecyków byście wybrali do paczek od ATC, Dynaudio czy PMC? "Mocarnego" Cyrusa One hd?

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Adam, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że Ty jesteś zawodowym audiofilem a większość z nas to jednak tylko zwykli słuchacze muzyki 😉

Chyba większość z nas, która jak widzę  sporo czasu przesiaduje na forach audio łapie się na miano - zawodowego audiofila :) A że mamy inne zdania na temat klamotów to chociaż jest ciekawie i można sobie podyskutować.

 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kaczadupa napisał:

Marcin, toż my przez prawie rok :)się przekonywali, że Atoll 100 jest fantastyczny - to Ty - (ma kapitalną precyzję, scenę, zjawiskową artykulację niskich tonów, dynamikę) a - ja - że Atoll 100 nie ma żadnej z ww cech. Nie chce mi się znowu udowadniać, że Cyrus One, One HD, Cast to NIE JEST -

😁  zgranie to podstawa, wiele razy odsłuchiwałem znacznie droższe piece i wychodziłem zniesmaczony. Atoll i BW grały obłędnie. Quadrale utemperował One, ale dynamiki takiej jak na Atollu nie słyszałem chyba nigdzie. Jest taka solówka na perkusji Gojira. Na Atollu stopa wgryza się w mózg dosłownie, na One i każdym innym poprzednim to takie radosne plumkanie

Żaden Cyrus nie jest mocarny 😉 po prostu przyjemnie, ciepło grają 

Chyba że 8,2 albo te nowe coś zmienili, ale nie chce mi się wierzyć 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kaczadupa napisał:

Chociaż inaczej - pytanie do Was - jak przy takich integrach jak np. Bladelius TYR mk3, Leema Tucana II czy KINKI Studio EX m1+ wyglądają nasze Cyrusy 6, 8, One? Które z tych piecyków byście wybrali do paczek od ATC, Dynaudio czy PMC? "Mocarnego" Cyrusa One hd?

Ale, ale. Przede wszystkim Twój Cyrus a Cyrus one to troszkę inna półka 🙂. A co dopiero takie tukany czy bladeliusy. Przecież to piece za grube pieniądze. Gdybym mógł pozwolić sobie na taki wydatek, zapewne wybrałbym któryś z nich chociaż nigdy ich nie słyszałem. Aczkolwiek słuchałem kilku modeli PMC z Cyrusem one i ... też mi się podobało 🙂.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kaczadupa napisał:

Nic nie zmienili, i jak znam życie to pewnie od trzech serii 8 wstecz a jak już to jakaś kosmetyka, którą tylko inżynier w Cyrusie usłyszy.

To powiem Ci ze teraz mi One gra tak jak stare 8/vs pamiętam. Chciałem kupić 8a do porównania z łan, ale ktoś mi sprzed nosa zwinął 😂

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hyde napisał:

Moc 750 W. 😁

Zabawne, to fakt :) 

1 godzinę temu, hyde napisał:

Panie Kaczadupo te piece które wymieniłeś to po 2-4 tys nowe ? 😁

Nie pisałem o cenie  ale jak chcesz o tym porozmawiać to jedziemy. Zobaczmy na ceny klasycznej serii np. Cyrusa 8.2 czy nowych Cyrusów z serii XR (to są dopiero mocarne... ceny). I dalej jeden (i7) ma ok 50W a  drugi (i9) ok. 70 W i oba, żeby zagrały poprawnie potrzebują dodatkowego zasilacza - tylko nowego modelu - a ten z ceną poniżej 5kzl - 6kzl nie zejdzie (używek brak z racji nowości) . W tym momencie 15kzl za i9 plus zasilacz psx za 5kzl i mamy 20kzl czyli ok. 6kzl drożej od wspomnianych wcześniej KINKI studio ex m1+  i Bladeliusa TYR mk3. Leema cenowo wypadnie tak samo jak Cyrus  i9 z zasilaczem. A jak ładnie porozmawiać z Panami z TOP hifi to w cenie gołego Cyrusa i9 można już kupić nowego Luxa...  Chytrusek niestety postradał rozumek z cenami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hyde napisał:

Tylko ja cały czas mam na myśli budżetowy One. Jakaś konkurencja w jego cenie?

No nie mów, że nie znasz fajnie grających, niedrogich piecyków... 

Przecież są Dayens Ampino i Menuetto, klasyk - Rega brio r, Audiolab 6000 czy stary, poczciwy C356. 

Co do tych 750 W zerknij co się stało z  Cyrusem One w teście magazynu Audio i tak niemiło zaskoczyło testującego, nie pamiętam, żeby to samo trapiło NADa C356. 

PS. I żeby była jasność, nie mam nic do tego, że Kolegom podoba się granie Cyruska One, nawet im trochę zazdroszczę, że na tym się zatrzymali, nie idą dalej...

I sam z siebie i swoich wyborów klamotów też często się śmieję. Takie to już ciężkie życie audiofila :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kaczadupa napisał:

Kolegom podoba się granie Cyruska One, nawet im trochę zazdroszczę, że na tym się zatrzymali, nie idą dalej...

Adaś, a Ty go w ogóle miałeś/słuchałeś? 😉 mnie zaskoczył

21 minut temu, kaczadupa napisał:

Co do tych 750 W zerknij co się stało z  Cyrusem One w teście magazynu Audio i tak niemiło zaskoczyło testującego, nie pamiętam, żeby to samo trapiło NADa C356. 

Nie lubię Hegli i Nadów 😁

Przy 23kg paczkach łan nie jest nawet letni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tę recenzje to są mało obiektywne, kupione przez dystrybutora etc. a poza tym każdy może słyszeć inaczej...

Jeśli recenzje to tylko naszego forumowego kolegi Krafta😉 Szacunek!💪

Napewno Cyrus to nie jest mój hi end ale póki co nie chce słuchać innych lepszych droższych zestawów i ciągle wydawać złotówki. Najlepsze w tym wszystkim przecież jest słuchanie muzyki😉Może kiedyś przyjdzie czas na zmianę.

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

zerknij co się stało z  Cyrusem One w teście magazynu Audio i tak niemiło zaskoczyło testującego, nie pamiętam, żeby to samo trapiło NADa C356. 

Wybuchł z nadmiaru mocy ?😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...