Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich

Recommended Posts

10 godzin temu, Karol64208 napisał:

Dudnienie kolumn w 90% to wina kolumn.

3 pary kolumn u mnie w pokoju miały wspólny mod (i analogiczne parametry do korekty). Wszystkie 3 są winne, czy może jednak wielkość i rozkład pomieszczenia powodują wzmocnienie konkretnych częstotliwości? Na dodatek łatwo to wyliczyć z kalkulatora modów i się pokrywa z moją korekta. Tak uważa 99,9 procent ludzi zajmujących się akustyka. Ty uważasz że wina kolumn, spora część użytkowników forum uważa z kolei że kable 😁

8 minut temu, marcinmarcin napisał:

Wszystkie 3 są winne, czy może jednak wielkość i rozkład pomieszczenia powodują wzmocnienie konkretnych częstotliwości?

musieli byśmy zacząć od początku, jak moc na kolumnach powoduje powstanie modów wielkość pokoju?

8 minut temu, marcinmarcin napisał:

3 pary kolumn u mnie w pokoju miały wspólny mod

możesz podać ich nazwę i jakie miały pasmo?

Edytowano przez Karol64208

nie wiem czy dobrze  orientuję się ,ale Quadral to kolumny do KD, a które BW.

53Hz powstaje na ogół przy kolumnach z ograniczonym dolnym pasmem i zbyt dużą mocą użytkowaną.

33 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Ty uważasz że wina kolumn, spora część użytkowników forum uważa z kolei że kable

istotą nie jest co ja myślę na ten temat :35_thinking:, efekty sam odczuwasz.

10 godzin temu, JaZz napisał:

czy w Twoim wypadku też mówimy o takich samych przetwornikach w jednych i drugich kolumnach?

nie były różne i obudowy, jedne miały GDN 30cm , a drugie mają 20cm. dotyczy to również pozostałych przetworników.

Przetworniki były projektowane robione pod konkretne kolumny, nie seryjna produkcja.

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

Quadral to kolumny do KD,

LOL, nie wiem czy wiesz ale Quadral ma różne serie. Od 1k za kolumnę do kilkudziesięciu k za kolumnę. Moje Platinum to jedne z lepszych kolumn jakie w życiu słyszałem, mimo że nie kosztują majątku 😉

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

istotą nie jest co ja myślę na ten temat :35_thinking:, efekty sam odczuwasz.

Tak, i doskonale sobie koryguje mody pomieszczenia (nie kolumn) equalizerem. Czy to w PC wcześniej, czy w Rme Adi aktualnie. 

Miałem 6-7 różnych kolumn w tym pokoju i każde miały mod na tym samym zakresie

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

LOL, nie wiem czy wiesz ale Quadral ma różne serie.

tak sprawdziłem, ok.

Pomiar modów domowym sposobem, to trochę jak wróżenie z fusów, często te mody wywołują same kolumny i ich obudowy.

Ale Ty pewnie masz inne zdanie na ten temat, możesz sprawdzić skrzynie czy przenoszą drgania z muzy.

Pozdr.

P.S. Gdy konstruktor nie podaje pełnych parametrów np. brak parametrów poziomu tolerancji przenoszenia pasma dB to już jest podejrzane.

Miałem ostatnio też słuchać kolumn gdzie pasmo niby zaczyna się od 16 Hz, ale ledwo co przeniosły 36Hz :15_yum:

wow jaka dyskusja się tu rozpętała po pytaniu o te AP! Dzięki :)

Pytałem o Classic 5 bo wyglądają na nieduże podłogówki. W zasadzie mogę zastąpić podstawkowe na standach niedużymi podłogówkami, o ile odnajdą się w tych 18m2. Ale do tego juz potrxzebne odsłuchy.

Jak pozostałe linie AP, poza Classic? Widzę, że jest tego troche na olx/allegro i wydają się przystępnie wycenione. 

41 minut temu, maxredaktor napisał:

@meaculpa, możesz też wyszukać jeszcze wątek Krafta o dokładnie tym modelu AP. Jest tam sporo wiadomości o piątce, plus jego wrażenia i opinie po odsłuchach. 

dzięki, juz mam zapisany do przeczytania w wolnej chwili :)

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o starszych (i wyzszych) seriach audio physic, proponuję Ci podpytać w klubie AP na sąsiednim forum. 

ok! poszukam, domyślam sie że chodzi o formu a-s

poza AP macie inne doświadczenia i godne polecenia konstrukcje? Jakiś czas temu jak szukałem kolumn do Cyrus One to polecane były szeroko Focale, teraz widzę mniej aktualnych postów tego typu. Z recenzji wnioskuję też, że wymiana Chorusów na Arie niewiele wniesie w zakresie dolnych rejestrów. 

Edytowano przez meaculpa

1 godzinę temu, meaculpa napisał:

dzięki, juz mam zapisany do przeczytania w wolnej chwili :)

ok! poszukam, domyślam sie że chodzi o formu a-s

poza AP macie inne doświadczenia i godne polecenia konstrukcje? Jakiś czas temu jak szukałem kolumn do Cyrus One to polecane były szeroko Focale, teraz widzę mniej aktualnych postów tego typu. Z recenzji wnioskuję też, że wymiana Chorusów na Arie niewiele wniesie w zakresie dolnych rejestrów. 

Przede wszystkim musisz znaleźć kolumny, które najlepiej będą współgrały z akustyką Twojego pomieszczenia odsłuchowego. Jeżeli tu bedzie synergia, to Cyrus na pewno doskonale się odnajdzie w tych warunkach.

Ostatnio miałem okazję trochę się zaprzyjaźnić z Cyrusem Two + PSX. To było bardzo przyjemne spotkanie, bo wzmacniacz naprawdę zagrał bardzo fajnie i zgrał się naszymi szerokopasmówkami. Jeszcze lepiej zagrał po małym upgradzie, który mu zafundowaliśmy :) Parę szczegółów możecie zobaczyć o tutaj: Cyrus Two mod 

• 2 months later...
Dnia 15.09.2021 o 19:41, marcinmarcin napisał:

Też One zastąpiłem 8.2, napisz jakie masz wrażenia po zmianie 😉

po chwili zmieniłem tez kolumny na electro 905, więc wrażenie może być zakłamane. Ale jak pamiętam pierwszą zmianę to nawet niepozorne 706 zyskały niższy bas (np przy gitarze basowej czy kontrabasie) i głębokość sceny. Plus zniknął efekt syczącej góry - zdarzało się bardzo sporadycznie, ale potrafiła pojawić się taka kompresja męcząca. 

Drastycznych zmian nie pamiętam, raczej ewolucja. wymiana 706 na 905 była jednak bardziej odczuwalna. 

A jakie Ty miałeś wrażenia i na jakich kolumnach? 

• 2 weeks later...

Witam to ja się przywitam jako nowy członek posiadaczy Cyrusa. Od kolegi którego dobrze znacie Kaczadupa zakupiłem 8.2 Dac+ Psx R2.  Granie przyjemne choć z moimi kolumnami Saba 1300 Professional gra dobrze i tylko dobrze. Ale już nie długo wpadną jakieś paczki myślę o Audio Physic Classic 3 ale to odsłuchy wskażą zwycięzce. Dla mnie słaby punt to Dac i tu myślę o zakupię Audiolaba Q-Dac ale to też wyjdzie w praniu. Po tych 3 tygodniach użytkowania w moich warunkach salonowych z dość poprawioną akustyką pomieszczenia. Jestem zadowolony kawał dobrego sprzętu choć wymaga doboru kolumn i zmiany Daca.

1638714125073.jpg

1638714065171.jpg

To ja jeszcze Ci powiem Sziral, że już tęsknię za niskimi tonami Cyrusów. I za ich twardszym niż w naimie ataku. W sumie (subiektywnie) wyraźnie na plus dla naima xs3 jest średnica i moooże góra chociaż tu dałbym remis, w xs3 brakuje jej trochę większego otwarcia ale niskie tony jednak dla Cyrusów... , są ze zdecydowanie lepszym atakiem i bez potwornie miękkiego ogona jak w xs3. No ale com wybrał to mam, coś poprawiłem i coś popsułem. Teraz wybrałbym jednak SN3 a nie XS3 (właśnie przez ten miękki ciągnący się ogon basowy). 

Ps. Niech Cyrusy służą Ci jak najdłużej i nie przestają cieszyć. A AP C3 koniecznie do sprawdzenia! Synergia z Twoimi Cyrusami na 100%

7 minut temu, kaczadupa napisał:

To ja jeszcze Ci powiem Sziral, że już tęsknię za niskimi tonami Cyrusów. I za ich twardszym niż w naimie ataku. W sumie (subiektywnie) wyraźnie na plus dla naima xs3 jest średnica i moooże góra chociaż tu dałbym remis, w xs3 brakuje jej trochę większego otwarcia ale niskie tony jednak dla Cyrusów... , są ze zdecydowanie lepszym atakiem i bez potwornie miękkiego ogona jak w xs3. No ale com wybrał to mam, coś poprawiłem i coś popsułem. Teraz wybrałbym jednak SN3 a nie XS3 (właśnie przez ten miękki ciągnący się ogon basowy). 

Ps. Niech Cyrusy służą Ci jak najdłużej i nie przestają cieszyć. A AP C3 koniecznie do sprawdzenia! Synergia z Twoimi Cyrusami na 100%

Czyli naim pod względem basu to takie dynaudio w świecie wzmacniaczy ? 

@Sziral - solidny, zadbany sprzęt wyrwałeś. Słuchałem tych kaczodupowych Cyrusków. Z APC3 była synergia i zdecydowanie warto zaznajomić się z tym graniem. Sam troszkę żałuję, że jak Adam je sprzedawał to nie zdecydowałem się na ich zakup. Cyrusik 8.2 w wersji solo to dla mnie średniak, ale z tym PSXem dostaje niesamowitego kopa!

3 minuty temu, lpomis napisał:

@Sziral - solidny, zadbany sprzęt wyrwałeś. Słuchałem tych kaczodupowych Cyrusków. Z APC3 była synergia i zdecydowanie warto zaznajomić się z tym graniem. Sam troszkę żałuję, że jak Adam je sprzedawał to nie zdecydowałem się na ich zakup. Cyrusik 8.2 w wersji solo to dla mnie średniak, ale z tym PSXem dostaje niesamowitego kopa!

Fakt. Zrobiłem sobie testy i przez kilka godzin zmieniałem z i bez korzystając z CD bo Dac słaby. I jakościowo duży plus na korzyść Psx.  Sam wzmacniacz gra poprawnie choć brak mu ducha. Razem jest to idealne połączenie. Ułomnością są zbyt duże kolumny w salonie 14m. Nie oddają faktycznego brzmienia 30 cm od ściany. Ale to już będę testować z innymi podstawkami. 

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

Zadowolony jestem w pełni. Mimo gabarytów potrafią kopnąć fajnym basem. Choć dzięki b... nie jest go za dużo. Resztę zalet będę odkrywać jak rozmawialiśmy po zmianie kolumn. Bardziej przystosowanych pod Cyrusa jak i wielkość salonu.

15 minut temu, Sziral napisał:

Fakt. Zrobiłem sobie testy i przez kilka godzin zmieniałem z i bez korzystając z CD bo Dac słaby. I jakościowo duży plus na korzyść Psx.  Sam wzmacniacz gra poprawnie choć brak mu ducha. Razem jest to idealne połączenie.

Musze w końcu wypożyczyć tego PSX-a jak go tak chwalicie. Nie wiem jak z różnymi zestawieniami kolumn, ale u mnie już sam 8,2 gra dobrze.

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

ale niskie tony jednak dla Cyrusów

Faktycznie, nawet mimo braku PSXRa bas bardziej punktowy niż na przyzwoitej końcówce.

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Musze w końcu wypożyczyć tego PSX-a jak go tak chwalicie. Nie wiem jak z różnymi zestawieniami kolumn, ale u mnie już sam 8,2 gra dobrze.

Faktycznie, nawet mimo braku PSXRa bas bardziej punktowy niż na przyzwoitej końcówce.

Będziesz pozytywnie zaskoczony co wnosi Psx r2 do zestawu. Jedyna jego wada to cena nowego egzemplarza.