Skocz do zawartości

Przesiadka z plastikowych Logitech z5500


emilus143

Recommended Posts

Witam. Nie wiem czy słusznie, ale chyba dzisiaj dostałem olśnienia jeśli chodzi o sprzęt do odsłuchu muzyki.

Kupiłem owe Logitechy dobre 8 - 9 lat temu. Służą bezawaryjnie, są głośne, jest bass... Wraz ze zmianą wieku, zmieniły się priorytety. Za każdym razem kiedy słyszę dźwięk z dwóch drewnianych, podłogowych głośników, mam wrażenie, że ten sam utwór, który był odtwarzany z moich satelit, nie ma praktycznie jakiejkolwiek duszy. Filmy czasami oglądam, lubię 5.1 w DTS ale na poczet ładnie grających dwóch kolumn stereo jestem w stanie przeboleć brak przestrzenności.
Używam karty dźwiękowej Creative Live 24 bit, podłączanej do laptopa na USB.

Operuję budżetem do 1500 zł - kolumny + wzmacniacz.

Słucham głównie rocka i popu. Zależy mi na na tym aby odsłuch był ciepły, walić basem nie musi. Wszystko musi być stonowane, bez stuningowanego i ulepszonego dźwięku. Nie wiem czy dany budżet na to pozwala ale chcę bardzo poznać wasze opinie. Bardzo podobają mi się Jamo s608 ale z tego co widzę, w tej kategorii cenowej się nie wyrobię. Co robić? Dać sobie spokój za te pieniądze i dołożyć kilka stówek czy jednak mam szanse zmienić coś w swoim małym pokoju?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie wiemy jak mały jest Twój "mały pokój"
Po drugie - po polsku piszemy "bas" (bo "bass" to coś zupełnie innego, choć całkiem dobrego)
Po trzecie - napisz więcej zgodnie z "Pierwszymi postami..."
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Po czwarte - kolumny oprócz "podobanie się" mają jeszcze grać, no i duże kolumny nie mogą być podpięte pod zbyt słaby (mocowo) wzmacniacz
Po piąte - wpisz w swoim profilu gdzie mieszkasz, bo to jest ważne przy poszukiwaniach sprzętu i odbiorze osobistym
A po szóste - i to już jest dobra wiadomość: za półtora tysiąca można kupić niezły używany zestaw icon_cool.gif

Pozdrawiam
PS. No i witam na naszym Forum icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście witam wszystkich na forum i tak skromni liczę na waszą pomoc.

Przepraszam za moje wpadki przy pierwszym poście. Już się poprawiam.

- Mój pokój ma wymiary 3 metry x 5 metrów, umeblowanie raczej skromne
- Sprzęt będzie używany. Nie musi być widowiskowy pod względem wyglądu, designu. Oczywiście akceptuję normalne ślady użytkowania.

Jeśli ta kwota wystarczy to już się cieszę. Nie jestem opętanym audiofilem, ale też lubię czasami posłuchać audio z dobrego sprzętu.
Jeśli chodzi o "podobanie mi się" tych kolumn kolumn od firmy Jamo, to miałem na myśli pochlebne recenzje na temat barwy i jakości dźwięku icon_smile.gif

Będę bardzo wdzięczny za wasze propozycje jeśli chodzi o zestaw kolumny podłogowe + wzmacniacz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Jamo S 608 o ile rzeczywiście nie najgorsze (choć do wysublimowania im daleko), to muszą być napędzone dobrym, wydajnym prądowo wzmacniaczem, by zagrały poprawnie.
Do tego Twój pokój 3 x 5 m, to moim zdaniem zbyt mała przestrzeń na spore jednak kolumny z głośnikami niskotonowymi z boku obudowy.
Stawiając kolumny przy krótszej ścianie powinieneś je odsunąć na 60 - 80 cm minimum od ściany tylnej i pewnie powyżej 80 cm od ścian bocznych.
w ten sposób rozstaw kolumn będzie zbyt mały. Nie mówiąc o tym jak zachowają się tak duże jednak kolumny w małym pokoju.
Ustawiając kolumny przy szerszej ścianie, nie zostaje pomiędzy Twoim miejscem osłuchowym a kolumnami zbyt dużo przestrzeni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawkowe Mission będą mało dynamiczne. Takie do spania lub mocnego relaksu icon_smile.gif
W 15m można polowa cna małe podgłówki. Używane Zensor 5, Elac 77, Elac 67 i pewnie troche by się jeszcze tego znalazło.

Obawiam się tylko że jesteś przyzwyczajony do subwooferowego basu. Głębszego aczkolwiek duzo mniej kontrolowanego.

I możesz mieć problem z akceptacją basu z kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie znam się kompletnie na modelach i firmach kolumn oraz wzmacniaczy, szczerze nie chcę się uczyć wszystkiego od początku, liczę po prostu na Was jako na specjalistów w temacie. Słuchaliście pewnie dużo zestawów itd. i takich opinii potrzebuję. Szczerze to nie chciałbym monitorów tylko podłogowe bo być może za niedługi czas się przeprowadzę.
- Wstawiam plan pokoju:


Głośniki mają stać przy biurku #1

Łóżko bez numerka mogę zamienić z biurkiem #1

Na jakimś ogromnym basie mi nie zależy - zawsze słucham muzyki takiej jaka była nagrana, nie kombinuje nic w equalizerze, dlatego oczekuję od następnych głośników aby bas oraz tony wysokie nie wyróżniały się - ma być wszystko ładnie wyważone.

Bas z kolumn właśnie podoba mi się, bo nie dudni jak subwoofer, wszystko ładnie współgra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły rysunek pokoju. Ale nie za bardzo widzę gdzie by tu można postawić kolumny. Szczególnie koło biurka. Bo i jak? icon_rolleyes.gif
Może poczytaj o podstawach akustyki i ustawiania kolumn a później narysuj gdzie mógłbyś ustawić kolumny i miejsce gdzie będziesz siedział podczas odsłuchu.
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
A później się zastanowimy jakie kolumny wybrać, bo jedno z drugim ma duży związek. Do dzieła icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozstawieniem jakoś sobie poradzę, coś pokombinuję, może rozsunę to jeszcze wszystko.

Czy ten produkt jest dobry?

http://allegro.pl/cambridge-audio-s70-blac...5981008071.html

Jest w cenie używanych. Kupił bym je sobie na firmę i odliczył jeszcze podatki. Warto? Czy szukać może jeszcze coś innego? Jaki ewentualnie wzmak?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podesłanie linków. Interesujący jest zestaw nr. 2

Wpadło mi trochę grosza dlatego rozważam opcję drugą. Znalazłem na allegro zestaw oto taki:

http://allegro.pl/jamo-s-628-hcs-bialy-5-0...6043118109.html

Dobrze że wystawiają faktury 23% - być może uda mi się wciągnąć to w koszta firmowe - w rezultacie kolumny mnie wyniosą jeszcze taniej.

Z recenzji wynika że są to naprawdę dobre kolumny. Za pół roku będę się przeprowadzał do normalnego pomieszczenia gdzie będę mógł ustawiać kolumny jak chcę.

Czy jest to dobry produkt? Jaki najlepszy amplituner byłby do tego najlepszy? Czy do 700 zł mam o czym marzyć?? Dobrze jakby miał Dolby pro logic II, wejścia cyfrowe, obsługa dts.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gość z Końskich ma całkiem fajne kolumny. Niestety jeśli chodzi o wzmacniacze, to ma same Technicsy. Tego bym nawet wrogowi nie polecił, ponieważ mam swoje zasady (i kwasy - podobno icon_wink.gif ).
Do tych Mission'ów polecam raczej wzmacniacze innych firm.
http://allegro.pl/pioneer-a-656-mk-ii-650-...6045317658.html
http://allegro.pl/cambridge-audio-a5-v2-gr...6056783438.html
http://allegro.pl/cambridge-audio-a5-i6049448628.html
http://allegro.pl/arcam-alpha-5-i6050858692.html
http://allegro.pl/rotel-ra-820bx3-piekne-b...6052221417.html
I raczej w tej kolejności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poskładałem dzisiaj zestaw PIONEER A-656 MK II + Mission 702E. Szczerze jestem średnio zachwycony. Czegoś mi brakuje. Głośniki czystko grają jednak jest problem z basem. Nie ma on takiego miłego pomruku, niskiego zejścia, uderzenia. Kolumny stoją pod ścianą. Grają o wiele lepiej, czyście od z5500 ale spodziewałem się trochę czegoś innego. Myśleć o sprzedaży tego zestawu głośników i zakup innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Myślałem, zę będzie lepiej w Twoim odczuciu.
Ale pamiętaj, że to o czym piszesz może być winą nie tylko kolumn ale i pomieszczenia. Trudno ocenić co tu konkretnie zawiniło.
Co do akustyki, to łatwo się przekonać. W jakiś wolny dzień przestaw kolumny pod węższą ścianę. Tak tylko dla odsłuchu. To co zawadza przesuń albo tymczasowo wynieś. Usiądź tak, by zachować zasady prawidłowego odsłuchu stereo i posłuchaj. Tu też zmień kilka razy ustawienie bliżej-dalej tylnej i bocznych ścian.
Tak najłatwiej i najtaniej się przekonać co ponosi winę za ten stan rzeczy z niskimi tonami.
Jeśli nadal nie będzie z nimi tak jak trzeba wówczas można wziąć pod uwagę inne czynniki.
Oczywiście Twój gust. Może masz zbyt wybujałe wyobrażenie jak powinny brzmieć niskie tony.
Albo jak sugerujesz to sprawka kolumn.
W takim razie moim zdaniem najrozsądniejszym wyjściem będzie pojechać (po wcześniejszym umówieniu się) do Końskich i posłuchanie w Audio Wojtek kilku innych par kolumn, które ma na stanie.
A że kupiłeś u niego Mission, być może zamieni Ci je na jakieś inne kolumny. Znając brzmienie tych, łatwo wybierzesz po porównaniu, które bardziej Ci odpowiadają.
Oczywiście i wzmacniacz może nie grać do końca w twoim guście, choć to bardzo dobre urządzenie. Ale jednak większy wpływ na dźwięk mają pomieszczenie i kolumny.
Źródło i okablowanie też, wiadomo. Ale już relatywnie mniej. Choć tez nie należy tego lekceważyć.
Napisz co postanowiłeś, ale naprawdę zachęcam najpierw do prób w swoim pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to częsty problem osób które przesiadły się z takich lepszych komputerowych 2,1 , 5,1 , bo sam napisałeś że
Cytat

Kupiłem owe Logitechy dobre 8 - 9 lat temu. Służą bezawaryjnie, są głośne, jest bass...
Wraz ze zmianą wieku, zmieniły się priorytety. Za każdym razem kiedy słyszę dźwięk z dwóch drewnianych, podłogowych głośników, mam wrażenie, że ten sam utwór, który był odtwarzany z moich satelit, nie ma praktycznie jakiejkolwiek duszy.


No właśnie "bass" icon_wink.gif , tego basu w takim logitechu jest relatywnie sporo, ale jak się posłucha to jest on z tych tylko mocno wyższych i misiowato miękkich, co w zestawieniu z ostro grającymi satelitkami , daje mocno specyficzne brzmienie. Niektórzy twierdzą że fantastyczne, że jest jakiś tam beat, bass i inne takie słowa z nowomowy, ale nie ma tego co sam napisałeś : niuansów, smaczków, duszy i tej prawdziwej głębi sceny, lokalizacji muzyków, tylko takie umc, umc buch, cyk;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o scenę, szczegółowość dźwięków, logitechy wymiękają nawet przy głupim windowsowym dźwiękowym komunikacie. Bas w logitechach jest o wiele mniej kontrolowany. Tak właśnie myślę że jestem przyzwyczajony do logitechów, ale jak pamiętam słuchałem innych zestawów, bas był taki bardzo przyjemny dla ucha, tutaj go jest bardzo mało.

Zrobiłem filmik jak to jest rozstawione oraz parę zdjęć. kolumna po prawej jest na tymczasowym podwyższeniu - jeśli ona tak stoi o wiele lepiej słyszę dźwięk. Może tak być? Akurat na chwilę podłożyłem subwoofer z logitechów.

Przepraszam za okropny nieład ale robię dzisiaj rewolucję z pokojem.

FILM - kliknij






Ścianki z pojemnikami będą usunięte, jednak raczej to nic nie zmieni. Kable są tymczasowe, ale nie najcieńsze.

Panowie co Waszym zdaniem jest źle? Mieszkam w samych Kielcach i stawiam flaszkę jak ewentualnie ktoś mnie odwiedzi i odsłucha oraz wyda opinię. Zawsze ceniłem dobry dźwięk i też chcę aby tutaj tak było.

Kolumny nie są akurat od człowieka z Końskich, ale są w bardzo ładnym stanie zarówno wizualnym jak i głośnikowym.

Mimo tego problemu, teraz jak będzie miał ktoś dylemat między głośnikami multimedialnymi a normalnymi kolumnami, zawsze powiem - kolumny. Jak dojdzie basik, będę zachwycony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci napisałem co powinieneś zrobić by się przekonać co jest winne takim niskim tonom czyli basowi (przez jedno "s").
Lepszej i tańszej metody nie widzę. Choć wiem, że to nie łatwe.
Jak się powinno ustawić kolumny wiesz z materiałów o akustyce. Jak powinno być przygotowane pomieszczenie też wiesz.
Dodam, że właśnie przy ustawieniu przy dłuższej ścianie mogą być kłopoty z niskimi tonami. Dlatego tak uparcie proponuję sprawdzenie jak grają koło krótszej. Może masz możliwość posłuchać ich w innym pokoju, może u znajomego?
Nieraz pokój jest taki, ma takie proporcje, że wygasza niższe partie basu.
A tak na marginesie, to Panowie nie piszcie bass (przez dwa "s"), nawet sarkastycznie, bo niezorientowani to czytają, i ... znów tak będą pisać.

Kolumny powinny stać na równym poziomie. Te akurat są projektowane, by miały głośniki wysokotonowe poniżej uszu siedzącego słuchacza.
Ale jeśli podniesienie kolumn daje Ci poczucie lepszego dźwięku, większej wyrazistości, to jak chcesz. To Ty słuchasz, Tobie ma się podobać.
A nie zauważyłeś po podniesieniu kolumny zmniejszenia wolumenu niskich tonów. Nie są jeszcze delikatniejsze?

Pojemniki na pewno przydałoby się zdjąć. Mogą wisieć nawet na tylnej ścianie ponad kolumnami albo obok.

Ja mieszkam w Kielcach, ale na codzień nie mam czasu. Może po świętach, może... . Ale naprawdę nie obiecuję. Napisz na PW. Może się jakoś zdołamy spotkać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za to "s", już raz mnie upominałeś, a ja zapomniałem.

Przestawię je jutro do innego pokoju, o krótszych ścianach.

Zastanawiałem się właśnie czy nie skaleczę kolumn tym, że je podniosę. Dzwięk jest czystszy, ale trochę mniej potęgi basu. Jeśli stanętam, gdzie kręciłem film bas jest o wiele bardziej słyszalny ale to pewnie przez to że jestem pod ścianą.

Może ma ktoś inne rady jak wybrnąć z basowego problemu?

Piszę na PW, może się dogadamy icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że jak posłuchasz w innym pokoju (jeśli się da nawet koło dłuższej i krótszej ściany), byle z zachowaniem reguły trójkąta równobocznego, to będziesz już sporo wiedział o tym jak naprawdę grają Twoje kolumny.
Gdyby się okazało, że dobrze w jakimś ustawieniu, to jedynymi sposobami będzie przestawienie kolumn w inne miejsce albo zmiana miejsca odsłuchowego.
Albo też jeśli nie będzie to możliwe zamiana kolumn na takie, które normalnie w takim pokoju miałyby zbyt mocne a nawet "przewalone" niskie tony.
Podkręcenie potencjometru niskich tonów we wzmacniaczu nic nie pomaga?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...