Skocz do zawartości

Przesiadka z plastikowych Logitech z5500


emilus143

Recommended Posts

Mam nadzieję że jutro się dowiem co jest przyczyną. Kręcenie potencjometrem pomaga ale nie jakoś powalająco na kolana. Nawet bawiłem się equalizerem w foobarze. Ciężko z nich teraz wydusić bas. Zrobiłem przy okazji podłączania bi-wiring, bo tak sie ponoć powinno robić. Heh, dopiero co otrzymałem kolumny a już przeszło mi przez myśl - a może je sprzedać i kupić coś innego? Nie wiem, nie wiem, mam nadzieję, że to tylko pomieszczenie. Ja nie da rady, to może coś kupię w stylu tego jamo s626 - może to będzie lekarstwem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam. Poskładałem dzisiaj zestaw PIONEER A-656 MK II + Mission 702E. Szczerze jestem średnio zachwycony. Czegoś mi brakuje. Głośniki czystko grają jednak jest problem z basem. Nie ma on takiego miłego pomruku, niskiego zejścia, uderzenia.


Może w Logitechach miałeś sporo mocnego, ale rozlazłego basu (przez jedno "s", a nie bass !).
A tutaj bas masz lepiej kontrolowany, ale jest go mniej.
Pograj na Missionach przez parę dni, a potem podłącz sobie na chwilę Logitechy i wtedy porównasz.

To może być podobna sytuacja jak u kogoś, kto miał Altusy i przeszedł na mniejsze, ale z szybszym basem kolumny. Na początku mógł być niezadowolony, a jak się osłuchał to był szczęśliwy!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne już to zrobiłeś, ale napiszę aby mieć pewność - wciskałeś może przycisk "Loudness" i sprawdziłeś przy takim ustawieniu? Nie jest to zbyt audiofilskie, ale ten wzmacniacz wzmacnia sporo tony niskie po włączeniu tego przycisku (górę zresztą też , ale mniej ją podbija). Czujesz chociaż jakąś różnicę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia przyzwyczajenia, albo choroba dążenia do jakiejś tam perfekcji, choć może nie za te pieniądze icon_smile.gif

Loudness wciskałem, różnica jest, robi się większa przestrzeń, ale śpiew czy tony średnie i wysokie są tak jak by zlane, nie ma tej klarowności. Tej funkcji używam tylko w samochodzie, w sprzętach tego typu, to tak jak piszesz - niezbyt audiofilskie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może to kwestia przyzwyczajenia...



Powiem tylko , że kiedy ja przechodziłem z zestawu komputerowgo 2.1 - (bardzo mocnego) na system stereo to na początku również tych tonów niskich mi brakowało , jednak po kilku dniach odsłuchów tylko stereo , kiedy włączyłem 2.1 było odwrotnie - za dużo basów , nienaturalnych , przepompowanych... Nie wspominając o całej reszcie.

Także w większości przypadków to na pewno kwestia przyzwyczajenia , choć tak naprawdę nie wiemy jak mało jest tych niskich tonów u Ciebie ...

Pytałem się o "Loudness" aby wyeleminować uszkodzenie wzmacniacza. Spotkałem się już z taką przypadłością w Pioneerze , że basu było mało , a po wciśnięciu przycisku Loudness praktycznie nie było różnicy. Jak się okazało przyczyną były ( o ile dobrze pamiętam ) wyschnięte i spuchnięte kondesatory.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować ustawić kolumny np. na jakiś płytach (choćby chodnikowych) jeśli chcesz mieć je trochę wyżej...

Masz jakieś w miarę normalne kable głośnikowe? Bo to może być też kwestia cienkich i kiepskich kabli?
Choć przede wszystkim to będą (według mnie) głównie kwestie związane z akustyką pomieszczenia i rozstawieniem kolumn w pokoju.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powiem tylko , że kiedy ja przechodziłem z zestawu komputerowgo 2.1 - (bardzo mocnego) na system stereo to na początku również tych tonów niskich mi brakowało , jednak po kilku dniach odsłuchów tylko stereo , kiedy włączyłem 2.1 było odwrotnie - za dużo basów , nienaturalnych , przepompowanych... Nie wspominając o całej reszcie.




Powiem Ci że po pół godziny, włączyłem te same utwory na logitechach i coś było takiego w nich, że zaczęło mnie drażnić. Separacji dźwięków w porównaniu z missionami nie ma, dzięk jest taki pusty bez głębi. Być może kwestia przyzwczajenia - wg. moich obliczeń 8 lat słuchałem swoich głośniczków.


Cytat

Możesz spróbować ustawić kolumny np. na jakiś płytach (choćby chodnikowych) jeśli chcesz mieć je trochę wyżej...



Właśnie myślałem o czymś taki co ma masę i zero drgań. Mam bloczki betonowe, choć nie wiem jak będzie to wyglądać w pokoju icon_biggrin.gif

Kable zastosowałem takie jakie miałem - normalny elektryczny 0.3 przekrój, linka. Może jutro zakupię już porządny kabel miedziany z dużym przekrojem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jednak wyszło na nasze icon_smile.gif
Dobrze, że jesteś zadowolony!

To teraz jeszcze wymień kabel głośnikowy-nawet tani kabel z miedzi beztlenowej o przekroju 2.5 mm powinien być (mam nadzieję ż auważalnie) lepszy od tego cieniasa...Przy okazji -stary zasilający kabel komputerowy jest kiepski w roli głośnikowego icon_sad.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witajcie! Posłuchałem, potestowałem i stwierdzam jedno - wszystko jest okay! Jestem mega zadowlony, tak jak pisałem wyżej, głośniki deklasują komputerowe zabawki. Wcześniej twierdziłem że stereo to żenada i jak prologic nie wskoczy to nie będzie fajnej przestrzeni - myliłem się i to mocno. Dziękuję bardzo za pomoc przy doborze kolumn, świetny wybór. Za rok może dwa zgłoszę się po następne icon_biggrin.gif

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...