Skocz do zawartości

Zestaw stereo


golfir

Recommended Posts

Witam dobra pomozcie podjac ostateczną diecezje icon_smile.gif potrzebuje cos w miare sensownego do duzego salonu w prostokącie,,Salon ma 10m dł i 5 m szerokosci..Budzet nieduzy bo powiedzmy 2-2,5 tys..Myslałem o nowym zestawie ale jak macie jakies uzywki sprawdzone to chętnie posłucham waszych opinii..Zestawy jakie sobie wymysliłem to yamaha as-301 i magnat supreme lub stx f-280n lub 360n ze wskazaniem na 360 icon_smile.gif Zalezy mi na głebokim donosnym i soczystym basie oraz aksamitną górą...niekoniecznie musi byc duzo srednich tonów..Chodzi o to aby to zagrało ale jak przyjdzie odpał na impreze coby z dico polo poleciec ma to zagrac jak z wiejskiej remizy heh:) znaczy umcyk umcy icon_smile.gif

z uzywek mam na oku yamahe rx550 i mb quart 802 lub magnat 1002
pioneer sx-20, yamaha ax-590 hk hs-200 denon dra265r
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio?

Po braku porannych odpowiedzi odpuszczasz? Daj czas. Użytkownicy którzy piszą tutaj z pasji mają też inne zadania, cele w życiu czy zajęcia.

Cierpliwości

W tych pieniądzach i do takiego olbrzymiego pomieszczenia
http://www.elcoexim.com.pl/home-audio/magn...eme-2002-detail

W razie zainteresowania pisz przygotujemy ofertę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff wkoncu temat ruszył heh icon_smile.gif spoko tak troche zawadiacko napisałem ale ok mam nadzieje ze cosik ruszy icon_smile.gif "sfor hołm" na Cię zawsze można liczyc i oczywiście nieomieszkam nienapisac icon_smile.gif serdecznie pozdr

tak apropos to Twoja strona bo cen brak??? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

tak apropos to Twoja strona bo cen brak???


To strona dystrybutora (zresztą nie tylko Magnata, ale również np. Heco), wystarczy chwila z wyszukiwarką i znałbyś odpowiedź.

Na tak dużą powierzchnię jak Twoja oraz "dyskotekowe zapędy" to potrzebujesz wydajnego wzmacniacza, więc AS-301 to trochę za mało...

Pozdrawiam
PS. A poza tym - potraktuj trochę poważniej reguły języka polskiego i zamiast emotikonów wstawiaj przecinki i kropki, bo kiepsko się czyta Twoje posty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o mocnym wzmacniaczu - a Yamaha 301 takim nie jest.
Chcesz spore podłogówki (STXy są niezłym wyborem), ale warto do tego jakiś mocniejszy piecyk wymyślić. I to by było na tyle...
Kupując te STXy zostaje ok. 1300zł - na wzmacniacz (i kable), czy potrzebujesz jeszcze czegoś (odtwarzacz)?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo dzięki za konkretne info.... stx 360 wydaje sie rozsadną opcją z racji na wielkość głośnikow niskotonowych... w tak duzym pomieszczeniu myśle ze troche tego ciśnienia wytworzą i efekt będzie niezły ...\A co do wzmaka lub ampli chetnie poczytam rad fachowca w temacie i nie ukrywam ze dobra mocna uzywka jest jak najbardziej mile widziana...pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golfir,
ale to już jutro- bo rano wcześnie wstaję i sam rozumiesz icon_sad.gif

Napisz jeszcze czy sam wzmacniacz Ci wystarczy i może jeszcze trochę o wymaganiach:
- czy musi być pilot
- wspomniałem o amplitunerze: potrzebujesz radia (zresztą w sprzęcie używanym często jak tak, że taniej wyjdzie zakup odpowiedniego wzmacniacza + oddzielnie tunera niż amplitunera)
- fajnie by było, byś znalazł coś w Twojej okolicy (sprawdzisz sprzęt jak gra, a poza tym kurier czy poczta nie zniszczą wysyłanego sprzętu, bo to się czasami zdarza). W związku z tym było by dobrze jakbyś wszedł w swój panel kontrolny i uzupełnił miejscowość ("Skąd"), to wtedy będzie się wyświetlała.
- czy muzykę będziesz puszczał z komputera, czy masz już odtwarzacz?

Zakładam, że te STXy Ci pasują (oczywiście może się pojawić coś ciekawszego) i tutaj fabryczne opakowania i wysyłka od producenta gwarantują bezpieczne dotarcie kolumn.

Pozdrawiam
PS. A jeszcze na koniec - czy kolumny będziesz mógł odpowiednio rozstawić (przynajmniej pół metra od ścian), bo akustyka jest ważna... A z kwotą 2500 w przypadku używek można już powalczyć o fajny sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko wielkie dzieki za poświecony czas i juz nie bede zawracał gitary ...precyzuje...póki co potrzebuje kolumny i wzmacniacz (mocny icon_smile.gif ) baaardzo mile widziany pilot..czy to bedzie wzmacniacz czy ampli bez rożnicy,,,dobrze aby posiadał pilot i przyjemmnie zagrał....znaczy aksamitny dyskotekowy "dół" "_ i soczyta góra
kolumny moze nie te 50cm ale 25-30 bede w stanie odsunąc icon_smile.gif jak uzywki beda lepsze i ktos sensownie spakuje do wysyłki czemu nie,,,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tak duzym salonie zeby uzyskac troche basu to wydaje mi się że minimum 20cm średnicy na niskotonowe głośniki. Moze warto w te stx-y 360 zainwestowac bo wydają sie byc sensowne..

a co powiecie na Yamaha v-467 za 650zł ??? sprzet 3 letni w bdb kondycji

ewent jutro moge jechac po onkyo rc681m za 4 zielone przy odbiorze Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no finalnie to jeszcze nie wiem....te 2 ampli z okolicy wyglądają na rozsądne.Kolumny miałybyc stx-y fn280n za 900z porto ale sam juz nie wiem co robic heh icon_smile.gif

a supreme 2002 do kupienia za 1180zł z porto gratis


onlkyo HT-R508 to drugi ampli do kupienia Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Yamahę - to pojawia się w ogłoszeniach fajny (nowoczesny i mocny) amplituner stereo RX-797.
W nazewnictwie Yamahy jak masz "V" w nazwie (np. RX-V479) oznacza amplpituner wielokanałowy.

Niezły dla Ciebie może też być Harman Kardon HK-3490 (lub nowsze modele).

Pozdrawiam
PS. Ceny za używane w bdb stanie oscylują koło tysiąca złotych
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz duże kolumny z basrefleksem z przodu - to tutaj masz JBL E-100 za 1299zł
http://allegro.pl/jbl-e100-lepsze-niz-es10...6035147715.html

Co prawda jest trochę przesadzony opis (jakie to one genialne), ale może Ci się spodobają.
A z uwagi na podwójne, duże głośniki niskotonowe (25cm) to dół będziesz miał niezły.

Od razu ostrzeżenie - dla ambitniejszych słuchaczy (albo mających dwa razy więcej kasy na sprzęt) te kolumny to niedroga masówka (bo nie są to kolumny neutralne, podobnie jak większość podłogówek w tej cenie), ale Tobie mogą się spodobać.

Pozdrawiam
PS. Wg mnie to będzie lepsza propozycja niż JAMO S626 (te Jamo mają głośnik niskotonowy na bocznej ścianie), mimo że bardzo lubię tę firmę (ale niestety droższe modele...).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...