Skocz do zawartości

Źle podłączone kolumny - czym to grozi


ToTameALand

Recommended Posts

Panowie, mój przypadek jest tak głupi, że aż wstydzę się go opisać.

Otóż od pewnego czasu zmagałem się ze różnymi problemami związanymi z moim sprzętem (i część z nich opisałem tu na forum) - a to wokale były wycofane, a to stopa perkusji zbyt słaba etc. itd. dziś postanowiłem sobie założyć kolce do kolumn i odkryłem że kable były niepoprawnie wpięte do kolumn.

Tzn. nie wtykałem ich wcześniej w otwór w śrubie we wtyku głośnikowym, lecz wsadziłem je tam na ślepo i docisnąłem pokrętłem.

Wiem, wiem masakra. Żeby było śmieszniej - wcześniej dokupiłem m. in. daca, aby wyeliminować problemy a wystarczyło prawidłowo podłączyć kolumny:-)


Nie wiem jakim cudem to wcześniej grało i jakim cudem mi się podobało ale teraz gra dużo, dużo lepiej.


Ale pytanie brzmi, czy przez takie podłączenie nie uszkodziłem lub nie mogłem uszkodzić kolumn/wzmacniacza? Sprzęt grał na dociśniętych kablach od grudnia zeszłego roku.

Niby wszystko gra b. dobrze, ale wolę się upewnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak planowałeś już kupić te Quantumy zdaje się, że podpowiadałem eksperymenty z podpięciem kabla głośnikowego pod sekcję High , lub Low w kolumnach, bo w quantumach daje to opisywane przez użytkowników, słyszalne zmiany;) Chyba to pominąłeś bo zauważyłbyś specjalne otwory na kabel pod śrubą w kolumnach.
Dobrze jednak że tak ledwo załapany kabel nie wypadł i nie zrobił zwarcia z gniazdem obok, bo Denon , lub Magnat Quantum byłyby w niebezpieczeństwie.
Najważniejsze że już dobrze ( także bezpiecznie) gra .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...