Skocz do zawartości

Pioneer VSX-930 v Onkyo TX-NR646 v Yamaha 679 na dobry początek


bregho

Recommended Posts

Witam.
Jak cała reszta laików potrzebuj e porady w kwestii wyboru sprzętu
1.salon ok.40m
2. rodzaj muzy - od klasycznej /2CELLOS, PIANO GUYS, BOCELLI itp.), przez ACOUSTIC ALCHEMY, STING, BARRY WHITE, SADE, polskie przeboje lat 70/80 i in.
3. preferencja MUZA 70/ FILM 30
4. kasa 4-5tysi
5. poszukuję amplido KD + kolumny frontowe jako początek do rozbudowy

dotychczasowy wybór padł na zestawienia
    Yamaha 679 + Magnat Quantum 677
      Pioneer VSX-930 + MONITOR AUDIO MR6
        Onkyo TX-NR646 + Indiana Line Tesi 560

        potrzebuję rad, gdyż mieszkam w małej mieścinie gdzie nie ma gdzie posłuchać powyższych propozycji - ani żadnych innych

        Z góry dziękuję
        Link do komentarza
        Udostępnij na innych stronach

        Masz spory salon, jest co nagłaśniać... Dobrze sprawdzą się efektywne kolumny jak np. Klipsch R-26F, które bardzo fanie się zgrywają z Onkyo. Weź też pod uwagę Melodikę BL40.Onkyo 646 jest bardzo dobrym wyborem.
        Szkoda, ze nie chcesz posłuchać - mimo wszystko polecam odsłuch przed zakupem.
        Nie lepiej wybrać się do jakiegoś salonu audio w okolicy?
        Link do komentarza
        Udostępnij na innych stronach

        KLIPSCH R-26F to już wyższy przedział cenowy co do MELODIKĘ BL40 to powiem szczerze iż czytałem iż ciężko je wysterować - źródło net. naprawdę jest tego tyle iż można zgłupieć
        na początku moje preferencje skłaniały się do YAMAHY i JAMO 628 jednakże czytając fora jak również sugerując się opiniami dwóch sprzedawców /wizyta w sklepie przy okazji/ skłoniłem się do zakupu 2 dobrych kolumn frontowych a reszta potem /wiadomo kasa/.

        nie chciałbym przekroczyć budżetu gdyż wiadomo - apetyt rośnie - a wydatki inne tez są

        1. PIONEER VSX-930 + MONITOR AUDIO MR6 to ok. 4100 zł
        2. YAMAHA 679 + MAGNAT QUANTUM 677 2 to ok. 4200 zl
        3. ONKYO TX-NR646 + INDIANA LINE TESI 560 to ok. 4500 zl

        jak widać zestaw ONKYO wychodzi najdrożej. ceny KLIPSCH R-26F kształtują się ok. 2800zl, natomiast MELODIKĘ BL40 to ok. 2400zl wiec warto się zastanowić.
        za PIONIEREM przemawia nagroda EISA, YAMAHA to pochlebne opinie w necie, aczkolwiek czytałem opnie iz potrafi palić wysokotonowe a ONKYO to chyba najlepszy wybór patrząc na możliwości, we/wy oraz rodzaj muzy jaką słucham.

        co do efektywności to
        - MONITORY 90 dB,
        - MELODIKA 91dB
        - INDIANA 92dB,
        - MAGNAT 93 dB,
        - KLIPSCH 97 dB
        wiec rzeczywiście KLIPSCH pod tym względem wygrywają.

        co do odsłuchu to brak czasu na wyjazd - Wawa ok. 100 km, a nic innego bliżej ne ma. też bym wolał podjechać i posłuchać jednakże ……

        rozesłałem kilka zapytań do sprzedawców z naciskiem na ONKYO - zobaczymy.
        Link do komentarza
        Udostępnij na innych stronach

        Join the conversation

        You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

        Gość
        Odpowiedz...

        ×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

          Only 75 emoji are allowed.

        ×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

        ×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

        ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

        ×
        ×
        • Utwórz nowe...