Skocz do zawartości

Wzmak + kolumny + kable + karta muzyczna


dr.zepsuj

Recommended Posts

Witam

Po przeczytaniu masy watków na tym forum doszedłem do następującego wyboru i prosiłbym o ocene zestawiku.

Sprzęt będzie podpięty do PC. Aktualnie dźwięki lecą z Logitech Z-2300. Zestawik ten ma dużo basu ale reszta już nie jest tak czysta bo te monitorki są dosyć małe.

Pokój: około 15 mkw przez 9 miesięcy i (do pokoju 25 mkw przez 3 miesiące)
muzyka: Hip-hop, rap, techno, rock, pop, hause

Wzmacniacz: Denon PMA 500 -
Głośniczki: Dali Concept 2, Mission M32i ktoś pisał jeszcze o JBL ES 30 ale te podobno mają płytki bas ale także przesłucham jak bedzie okazja
Kable: ?????
Karta muzyczna: wydaje mi się że karta muzyczna zintegrowana na płycie to raczej kipskie źródło dźwięku więc chciałbym dokupić karte muzyczną tylem że za jakiś miesiąc lub dwa jak zarobie na nią kase. Myślałem nad Audiotrak Prodigy HD2 -24/192kHz. Mysle że nie ma sensu bawić się w karty creativa bo dźwięk przestrzenny mi nie potrzebny.


Moje wątpliwości są następujące:
1. Czy ten wzmak podoła tym głośniczkom?
2. Nie wiem czy dobrze zdecydowałem się na monitory, może jakieś podłogówki?
3.Jeżeli macie jakieś pomysły na zmiany , piszcie.

Pozdro Mati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę muzyczną wybrałeś bardzo dobrze.Lepiej za tą kasę się nie da.W 25 metrach na pewno lepiej się sprawdzą kolumny wolno stojące.A i w tym mniejszym pomieszczeniu będą grały lepiej.Polecam kolumny trzy drożne ,tam każdy głośnik odtwarza tę część pasma do której jest najlepiej przystosowany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze nie mam za dużo kasy na te kolumny myślałem ze sie zmieszcze w 700-850zł za parke ale jak bym chciał jakieś podłogowe to już pewno ponad 1000zł.

Jakie polecasz??

Patrzyłem także na Mission M33i bo to jeszcze może być w moim zasię gu albo Koda też za około 1000zł a tak to już więcej nic nie kojarze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie szukaj nowych kolumn, z drugiej ręki w takiej cenie możesz wyrwać coś dużo lepszego. Zgadzam się z kolegą, że na taki pokój to zdecydowanie podłogówki. Poszperaj na allegro na pewno tam coś będzie, podaj kilka propozycij a koledzy opiszą Ci które są najlepsze w tej cenie:)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wczesniej przeglądałem używane ale jakoś się troche boje cy nie bedą zepsute.

To co znalazłem

kef_iq5

wharfedale_diamond

infinity_primus_250_

wharfedale_emerald_em_95_

jbl_e80

_jamo_s_718_s718_

mission_m33i

mission_m34_


Narazie znalazłem tylko tyle. Jedyne czego sieobawiam to uszkodzenia głośników bo to ze kolumna jest zadrapana to mi nie przeszkadza raczej aczkolwiek lepiej jak by była nieskazitelna icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co wybrałeś jeśli mają być nowe to może Jamo 718.Ten boczny głośnik niskotonowy zapowiada niezłe basisko.
A jak używki to dobrze przed zakupem pofatygować się ,sprawdzić jak to gra,Jak wyglądają resory w głośnikach.Niestety trzeba parę groszy dołożyć na podróż.Chyba że sprzedający nie zgadza się na odsłuch wtedy" finger weg"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast JAMO 718 możesz kupić wcześniejszy model 708. Jest to praktycznie to samo, a powinno być o 100zł mniej.
Co do Infinity Primus 250 to bas z nich nie jest rewelacyjny, jako minumum traktuj mocniejszy model 350.

Jeżeli chodzi o JBL E80 to dobrze sobie poradzą na obu metrażach. Basu będzie sporo, mają niezła efektywność i są łatwe do napędzenia. Są uwagi co do ich neutralności, ale jak za takie pieniądze to są OK.
Kefy Q5 na Allegro pewnie przekroczą barierę tysiąca złotych - ale można Ci polecić sprzedającego.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sytuacja troche się zmieniła. Moge przeznaczyć troche więcej kasy 1500 zł + kable ponieważ wezme sprzęt na raty 0% icon_smile.gif

Kolumny będą stały max 160 cm od siebie. Mieszkam w akademiku więc jest tam naprawde mało miejsca.

Na jedną podłogówke miejsce mam wysokość jest bez znaczenia ale drugie miejsce to max 82cm (aczkolwiek gdyby nie zagięty w dół rant parapetu to byłoby 87 cm )kolumna może wejść bez nóżek ( wysokość parapetu icon_smile.gif ). Bo układ ze jedna stoi na biurku a druga na podłodze zapewne nie da pożądanego efektu??

Jeżeli podłogówka miałaby poniżej 82 cm to by było super ale przeglądając oferty to raczej ciężko coś takiego znaleźć, zazwyczaj mają po 85 cm lub więcej.


Obawiam się że jednak bede musiał zainwestować w kolumny podstawkowe.

KEF iQ3 2drożna
JBL L830 - 3-drożna konstrukcja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Quadrale mają całkowicie inny typ przetwornika.Niestety tak jest często w tańszych konstrukcjach że podbija się skraje pasma ,licząc na efekt w sklepie ,wielu mniej doświadczonych słuchaczy daje się na to nabrać .W sklepie wydaje się że te kolumny są najlepsze ,a w domu po godzinie słuchania ma się ich dość.

Ten Diamond 9.4 nie powinien mieć za dużo wysokich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że marudze ale pojawiła się kolejna koncepcja ustawienia głosników. Mianowicie Jeden postawiłbym na parapecie na wys około 87cm a drugi na jakimś podwyższeniu własnej konstrukcji także na około wys. 87cm. Wtedy by nie było problemu z wysokością kolumienek podłogowych i można by siezainteresować choćby Dali concept 6 czy mission M34i bądź też JBL E80.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wpadłem jeszcze na pomysł aby połączyc JBL Balboa sub + JBL Balboa 10, ale nie wiem czy to dobry pomysł.


Nie bedzie to raczej zbyt dobre rozwiązanie, bo Balboa to dość niski model JBLa.
Już lepiej poszukać wyższej serii.

Co do postawieniu tak wysoko kolumn podłogowych - to raczej odpada. Będziesz miał bardzo wysoko (130-150cm od podłogi) głośnik wysokotonowy. icon_sad.gif
W tym wypadku sugerowałbym raczej kolumny podstawkowe
Chociażby takie, jak pisałeś wczewśniej: KEF iQ3 2drożna , JBL L830 - 3-drożna konstrukcja

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby je postawił do góry nogami to wysokotonowce będą na wyś około 90 cm icon_smile.gif


W sklepei dostałem nastepujące prpozycje :


Mission M34i ale to się nie zmieści a szkoda bo ładne kolumienki icon_smile.gif

Monitor Audio RS1
JBL L830
Acoustic Energy Aegis Neo 1

Z tego skłaniam się ku JBL może za tydzień pojade na odsłuch bo teraz to nie mam czasu.

Pozatym odradzono mi KEF IQ3.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Aktualnie sprzęcik podpięty jest do DVD Manta za 200zł także na prawdziwe źródło dźwięku w postaci karty muzycznej do PC muszę poczekać do wakacji.

Jeżeli chodzi o zestawienie Denon PMA 500 i Mission M34i:

- grają naprawde głośno
- obecnie stoją w pomieszczeniu ( pokój 20 mkw połączony z przedpokojem i klatką schodową i całym parterem w domku ) pomimo takiej powierzchni bas jest naprawde mocny
- głośniczki zaczynają łądnie grać po przekręceniu pokrętła powyżej godziny 9:30 icon_smile.gif
- grają znacznie lepiej na włączonej funkcji Loudness
- po włączeniu funkcji Source wysokie tony nie są tak wyraziste i nie kują w uszy, są jakby obcięte, wytłumione.

Za około miesiąc jak zjade do domu to przestawiam je do swojego pokoju i podłącze do PC wtedy dam pełną recke.
Aktualnie głosniczki grały może z 10 godzin także jeszcze ciężko coś powiedzieć jednak narazie jestem zadowolony. Po podłączeniu do jakiejs lepszej karty muzycznej dźwięk napewno bedzie znacznie leszy.

Przesłuchałem także JBL L 830 oraz Monitor Audio RS1.

Monitor Audio RS1:
PLUSY:
- wysokie tony bardzo czyste, bardzo mi się podobały
- potrafiły zagrać dźwięki których wcześniej nie słyszął w danych utworach
MINUSY:
- basu to praktycznie nie słuchać, delikatne pukanie

JBL L 830
PLUSY:
- wysokie ton ytakże bardzo ładne jednakże mniej wyraziste niż w Monitor Audio RS1
- tutaj bas był jak najbardziej odpowiedniej siły
MINUSY:
- niestety podczas generowania niskich częstotliwości coś się wzbudzało, jakiś rezonans
- słychać że najniższe tony produkowane są głównie przez basreflex

Mission M34i:
PLUSY:
- silny bas
- wysoka efektywność ( potrafią głośno zagrać )
- tony wysokie troszke przytępione względem JBL ale mi odpowiadają ( bedzie to można dostroićna kompie )
MINUSY:
- przynajmniej na moim wzmacniaczu bas nabiera wigoru po przekręceniu pokrętła za godzine 9:30.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...