Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Altusów 110


Zid1224

Recommended Posts

Dziwne masz podejście. Możesz mieć lepiej grający zestaw ale wybierasz gorzej grający icon_rolleyes.gif
No nic. Szkoda mi tu czasu marnować. Wolę pomóc tym, którzy skorzystają z moich rad. Powodzenia.


Cóż... warto na to spojrzeć z tej strony, że nie każdy poszukuje zestawu dobrze brzmiącego, dla znacznej części audio podstawowym wymogiem przy wyborze stereo jest "żeby grało" ewentualnie patrząc na współczesne popularne gatunki muzyczne, to jeszcze często drugim kryterium jest "żeby bas walił". Kolega z tego co widzę chcę korzystać z Altusów, no cóż, jeden lubi grzyby drugi lubi ryby... trzeba to zrozumieć - z tego co widzę kolega nie planuje zmiany kolumn, więc skoro tak to nie ma sensu pchać się w dobre wzmacniacze czy odtwarzacze bo nie wykorzysta się ich potencjału przy tych kolumnach, a wyda się tylko niepotrzebnie pieniądze - dlatego taka średnia yamaha a500 będzie dobrym wyborem, to solidny jakościowo wzmacniacz z dobrego okresu japońskiej yamahy, pomimo tego, że niższy model nie jest wykonany na odwal się, no i ma szerokie grono użytkowników, wśród miłośników sprzętu budżetowego jest to niekiedy top pozycja.

A w przyszłości oczywiście zestaw yamaha + altus można sprzedać i kupić coś lepszego. Ewentualnie szukać lepszych kolumn do yamahy.

PS: Jeśli zdecydujesz się na yamahę zapytaj, czy selektor wejść nie przerywa, nie trzeszczy/rozłącza się - to częsty problem w tych yamahah i ogólnie domena "alpsowskich" selektorów na przyciskach tamtego okresu. Oczywiście wystarczy zwykle czyszczenie odpowiednim preparatem, ale lepiej żeby taki problem nie występował.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malipczuk źle to odczytujesz.

Jeśli autor wątku ma kijowe (czytaj chu...e) kolumny (przepraszam za wulgarność, na ogół tak nie robię, ale nieraz takie wyrażenie podkreśla dramatyzm sytuacji icon_cool.gif ), to nie polecaj mu kijowego w tym kontekście wzmacniacza ani źródła.
Zapytam. A niby dlaczego ktoś, mający takie kolumny nie może podłączyć do nich wzmacniacza i źródła, które by złagodziły, skorygowały najbardziej rażące ass-pekty dźwięku tych kalumni?
Tylko niestety trzeba słuchać rad bardziej doświadczonych w temacie audio kolegów, zaufać ich wiedzy a nie snuć własne wyssane z brudnego palca dyrdymały.

Odpisałem Tobie oczywiście, bo z założycielem tego wątku jak napisałem nie mam już ochoty dyskutować.
Napiszę tylko, że jeśli czegoś teraz nie ma na Allegro, to trzeba na to poczekać a nie kupować byle g...o, byle tylko kupić.
Dobrej nocy życzę kolegom. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...