Skocz do zawartości

Wzmacniacz do eltax


zielony

Recommended Posts

Witam, mam kino domowe złożone z amplituner JVC RX-5052 i kolumny eltax moviemaxx. Jednak po początkowej fascynacji filmami stwierdziłem że wole słuchać muzyki np z kompa lub tunera lecz dźwięk z tego zestawu nie jest najlepszy( słabe basy i ogólnie jakoś bez wyrazu). Zastanawiam się czy zmiana amplitunera na wzmacniacz przyniosłaby jakieś rezultaty, chyba że kolumny frontowe eltax moc 80W muzyczna 180W są już takie i nic nie da się zrobić. Słucham głównie rock i pop, z racji że nie jestem audiofilem nie potrafię dokładnie opisać jaki dźwięk lubię. Np po wysłuchaniu zz top i gotsta get paid czy np soundtrack great gatsby na w/w kinie i starym zestawie Diora ws442, Diora FS 0421 i kolumnach ZGZ 10/8 S2 z zaskoczeniem stwierdziłem że na tym starym zestawie dźwięk jest o wiele lepszy.Stąd mój dylemat co dalej, czy przytargać z piwnicy w/w zestaw do słuchania muzyki a eltax i JVC zostawić do filmów. Oczywiście wiem że możecie powiedzieć że oba zestawy są kiepskie ale to jest moja jakaś skala porównawcza. Pokój w którym obecnie jest kino domowe ma ok 20 m , głośniki w rogach pokoju skierowane do środka pokoju gdzie stoi kanapa. Wdzięczny byłbym za jakieś sugestie od doświadczonych użytkowników audio. Jeśli wzmacniacz stereo by coś dał jestem w stanie przeznaczyć na niego do 450 zł sprzęt używany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że jak większość tu po raz pierwszy piszących nie czytasz innych wątków na forum, nie przeglądasz choćby tego forum uważnie.
Wiedziałbyś znacznie więcej i pewnie łatwiej by nam było dyskutować.
Wiedziałbyś jak napisać pierwszy post a nie zmuszałbyś kogoś tu z forum by zadawał Ci w sumie bardzo podobne jak innym pytania.
Nie chcę się posuwać dalej w tych pytaniach, bo dostanie Ci się za większość. Ale...

By ktoś mógł odpowiedzieć rzeczowo na Twoje pytania napisz swój pierwszy post jak trzeba. A jak trzeba, popatrz na pierwsze posty w kilku choć wątkach w dziale stereo. Powodzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego komuś ma chcieć się pomagać, jak tobie się nie chce napisać w swojej sprwie ?icon_wink.gif

Cytat

Zastanawiam się czy zmiana amplitunera na wzmacniacz przyniosłaby jakieś rezultaty,


Jak sam zauważyłeś twój (choć nie tylko) starszy amplituner kina domowego, to nawet niższy poziom od leciwej Diory ( w uproszczeniu oczywiście), więc z innym mocniejszych i lepszej marki wzmacniaczem, będzie tylko już lepiej, dużo lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi się nie chciało, to pewnie bym nie pisałicon_wink.gif. Bardzo dziękuje za odpowiedź, że jednak z tych eltaxów (niestety srebrnych) da się coś więcej wycisnąć bo tak zrozumiałem twoją odpowiedź. Na razie zostałbym przy tych głośnikach z opcją późniejszej zmiany więc, teraz pozostaje mi prześledzić pozostałe posty i wybrać jakiś wzmacniacz bo ogólnie zauważyłem że polecanymi firmami są rotel, luxman, denon, cambridge audio, nad. Chyba, że jednak ktoś mógłby mi coś jeszcze podpowiedzieć odnośnie modelu wzmacniacza który grąłby w miarę uniwersalnie( z fajnym basem czyli można byłoby posłuchać zarówno np AC/DC, Comy czy czasem zwykłych popowych kawałków) dopasowany do mocy obecnych głośników z możliwością późniejszej zmiany na lepsze. Mój obecny budżet to ok 400 zł za sprzęt używany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony, zazwyczaj po takim wpisie jak Twój ostatni daję sobie spokój z gościem, bo ja piszę co powinieneś zrobić/napisać by ktoś na forum mógł Ci rzetelnie pomóc a Ty brniesz dalej, nie dostarczając żadnych informacji.
Uważasz, że to co napisałem w poprzednim poście, to nudziło mi się kuźwa i tak sobie skrobnąłem?
Sądzisz, że odpisuję Ci, bo czekam z utęsknieniem aż jakiś taki ktoś jak Ty napisze i wówczas zaspokojony i uśliniony usypiam w swoim barłogu? icon_mrgreen.gif
Trochę uwagi kolego i szacunku dla starszych userów na tym forum. Jeśli o coś kurna pytam, to nie dlatego, że nie mam co robić, ale chcę Ci pomóc i potrzebuję konkretnych informacji.
Pofatygowałeś się aby poczytać inne tematy na forum i przede wszystkim poradnik "Pierwsze posty na forum..."?
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
No to nie pytaj "Nikt nie podpowie?", ale poczytaj co trzeba i odpowiedz jak należy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z linkiem:
1. Kwota do 400 zł.
2. Sprzęt używany.
3. Ma być wzmacniacz stereo.
4. Sprzęt towarzyszący: eltax moviemaxx fronty sinus power 80 Watt, music power 180 Watt, czasami podpięty laptop, do kd było podpięte jeszcze ps3 przez którego blu-ray odtwarzane filmy.
5. Powierzchni pokoju ok 20 m otwarta na mały korytarz. Głośniki obecnie ustawione przy ścianie odległość ok. 30 cm w rogach pokoju skierowane do środka pokoju.
6. Muzyka której słucham to głównie szeroko rozumiany rock jaki pop czasem inne gatunki.
7. Fajnie by było jakby w tej cenie to był przyszłościowy zakup pod kątem w przyszłości zmiany głośników, chyba że dźwięk na tyle się poprawi że będę zadowolony i oczywiście nie będę słuchał lepszych sprzętów typu leciwej Diory. icon_smile.gif
8. Funkcje oczekiwane, żeby móc podpiąć laptopa, jako początkowe źródło dźwięku i np PS3 przez np optyczne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu lepiej, czyli się da.
Kolumny nie powinny stać w rogach pomieszczenia, ponieważ te miejsca silnie wzmacniają szczególnie niskie tony ale w sumie silnie podbarwiają, zniekształcają całe pasmo.
Akustyka pomieszczenia odsłuchowego i poprawne ustawienie w nim kolumn to podstawa i często decyduje o tym czy zestaw gra dobrze, czy też kiepsko. Bez względu na cenę sprzętu. Proponuję się zapoznać choćby z tym, dla własnego dobra.
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen

Jeśli masz taki sprzęt w piwnicy, to proponuję posłuchać wzmacniacza nie tylko z kolumnami Tonsil ale także Eltax.
A jaki to model kolumn Eltaxa? Nie napisałeś.
Korektor sprzedaj i pieniądze przeznacz choćby na przyzwoite okablowanie.

No i za 400 zł nie dostaniesz wzmacniacza z wejściem cyfrowym jakiego potrzebujesz do podpięcia laptopa. Trzeba dokupić DAC.

I mała uwaga. Końcowym elementem toru elektroakustycznego (oprócz pokoju i jego akustyki rzecz jasna) są kolumny głośnikowe zwane w skrócie kolumnami. A głośniki to ich część. Są w nich zamontowane. Czasami potocznie mówimy na kolumny głośniki, ale lepiej używajmy poprawnej nazwy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pochwałęicon_smile.gif. Kolumny mimo że stoją na rogach nie mają jakiś oszałamiających niskich tonów. Troszkę poprzesuwałem je zgodnie z konfiguratorem jednak nie da się dokładnie tak zrobić jeśli chce się zachować walory użytkowe pokoju icon_smile.gif zobaczę później czy coś to dało.
Co do mojego starego zestawu ma uszkodzony jeden kanał po prostu dwie kolumny są podpięte na jeden kanał tzw A boje się podłączyć eltaxy żeby czegoś nie spalić w poczciwej diorze:
Tak jak pisałem wcześniej kolumny głośnikowe to eltax moviemaxx. Kolumny frontowe mają moc sinus power 80 Watt, music power 180 Watt (mają srebrne membrany głośników ponoć te gorsze).
Hmm czyli lepiej kupić wzmacniacz + dac czy dozbierać i kupić wzmacniacz z wejściem cyfrowym ? Plus kolejny problem w laptopie jest zintegrowana karta dźwiękowa czy tutaj też coś trzeba zakombinować tzn jakaś np zewnętrzna karta dźwiękowa ewentualnie jakieś podpięcie przez PS3. Może jakieś propozycje wzmacniaczy w rozsądnej cenie pod w/w elementy żeby to jakoś współgrało lub w przyszłości można byłoby wymienić słabszy element np kolumny głośnikowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś z Łodzi ( chwali się ze wpisałeś miasto przy avatarze), to już coś icon_wink.gif
Osobiście nie wiem jak grają te Twoje obecne kolumny, czy bardziej dołem, czy górą i jakie brzmienie lubisz, czy chciałbyś uzyskać, sporo te zależy od akustyki salonu. Jednak amplitunery kinowe np taki jak obecny, zazwyczaj odstają od wzmacniaczy stereo, jeśli chodzi o dynamikę i bas, tak w ilości jak i jakości.
Na dobry czy nawet średni wzmacniacz , czy amplituner stereo z wejściem typu :optyczne, coaxial, czy usb typu asynchronicznego (dla PCta) nie licz w tej cenie, tu trzeba (można) dokupić oddzielny DAC z potrzebnym wejściem/wejściami .
Jak szukasz używanego wzmacniacza, odwiedź komis audio na Manhatanie róg Piotrkowskiej 204/210, a Wigury.Właściciel ma dużą praktyczną wiedzę i doświadczenie, ustalicie jakie brzmienie lubisz icon_wink.gif jak zagadasz to za kaucją może pożyczy coś do domu.
Z wzmacniaczy w tych widełkach ceny 400-450 popatrz na olx i aledrogo za jakimiś Onkyo, Pioneerem, Sony z serii ES, QS, Yamaha ax700 z nowszych bywają niedrogie Denon pma510 z pilotem, będą to w miarę bezpieczne brzmieniowo "wybory" i jakiś progres względem kinówki..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie za ok. 100 zł to można mieć prawie drugą diorę więc nie wiem czy jest sens naprawiać choć niewątpliwie bym się zmieścił w cenie. Dzięki za adres w/w komisu na pewno się wybiorę oraz porady odnośnie dobrych i przystępnych cenowo modeli wzmacniaczy tj. Yamaha ax 700 i Denon pma 510 z określeniem od razu konkretnego modelu , gdyż mogę sobie o nich poczytać i porównać ceny.


Jakieś inne propozycje konkretnych modeli wzmacniaczy mile widziane. Co do DAC wynalazek w stylu FiiO D3 D03 D03K DAC KONWERTER CYFROWO ANALOGOWY za ok 129 zł na początek będzie dobry czy szkoda kasy? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W sumie za ok. 100 zł to można mieć prawie drugą diorę więc nie wiem czy jest sens naprawiać choć niewątpliwie bym się zmieścił w cenie.


A jak trafisz na podobny, niesprawny egzemplarz albo zaraz Ci padnie?
Jak dasz do naprawy, to przynajmniej Ci przejrzą cały wzmacniacz.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...