Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jako że chwilowo nie stać mnie na wymianę kolumn albo ampli, z myślą o przyszłości chcę chociaż wymienić swoje kable. Posiadam Ampli Yamaha R-S201 + STX F 200.
Kable to zwykle miedziane OFC ze strony STX po 8 zł za metr. Chcę by dźwięk był ciepły i dobrze by było jakby poskromić trochę wysokie tony Zastanawiam się na kablekami:

Melodika MDC2250 Purple Rain 2x2,5 - 20 zł/metr
Supra Classic Blue Przewód głośnikowy OFC 2x2.5mm2 21 zł/metr
Cordial CLS 240 (CLS240) 2x 4mm2 17 zł/metr

Jakieś inne propozycje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel od STX nie wygląda zachęcająco, choć wcale tak bardzo tani nie jest. Wygląda na jakiegoś mieszańca aluminiowo, miedzianego.
Za podobne pieniądze można kupić coś pewniejszego (czysta Cu), pytanie, czy od razu lepszego sonicznie ? Czy poskromi tę Yamahę i te STX;) ?
Chcesz ciepłego dźwięku, ale kablami niewiele tu ugrasz, nie ten amplituner, nie taj firmy i serii. Co do kolumn, to górą mocno nie szarżują, a środek i dół ma raczej neutralny charakter..
Cudów bym tu po kablach nie oczekiwał, może się okazać, że coś co minimalnie "obetnie" górę, zamuli nieco dół...choć to wszystko w skali mikro. Taką opinię ma obiegowo klotz. Poszukaj może używanej melodiki purple rain na allegro, lub giełdzie forum, Supra też uchodzi za "ocieplajacy" kabel, na pewno nie będzie to słabe ogniwo systemu i starczy spokojnie na przyszłość i inne klocki.

PS. Widzę że w innym temacie dopytujesz o inny odtwarzacz Cd yamahy, bo obecny odtwarzacz yamahy ma według ciebie za mało góry. Z tego co zauważyłem odtwarzacze yamahy, nawet pioneera ( te tańsze z nowych) oferując całkiem sporo góry, jednocześnie miały chłodną i szczupłą resztę pasma.
Ciepłego dołu i detalicznej góry nie uzyskasz samym CD, lub kablami ( przynajmniej nie tu) .
Musiałbyś, albo staranniej dobrać do obecnych kolumn jakiś inny wzmacniacz (z dobrym dołem, cieplejszą średnicą ), albo odwrotnie icon_wink.gif , do do obecnego amplitunera, inne kolumny z dobrym masywnym ciepłym basem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając swoje zdanie do wypowiedzi kolegi.
Wybrałeś jasno i dość ostro grający zestaw i do tego chłodny oraz słabo nasycony w średnicy a chcesz ciepłego i nieagresywnego dźwięku? icon_rolleyes.gif
Kabelki tu niewiele pomogą. Największy wpływ na dźwięk mają kolumny a później wzmacniacz. Następnie źródło a dopiero później kable. Oczywiście równie ważna jak kolumny jest akustyka.

Maniu, warto czytać inne wątki na forum, nie tylko swój. Warto zaufać doświadczeniu kolegów od lat w tym siedzących a nie forsować własne fantazje. Bo efekty są takie jak sam słyszysz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te kable są miedziane ale mają też srebrne żyły, więc może i to być aluminium

Ja wiem że mam taki nie inny sprzęt, popełniłem błąd i kupiłem w ciemno, ale wiem tez że go zmienię. Niestety teraz nałożyło mi się pare innych wydatków plus szpital, operacja kręgosłupa i słabe dochody bo nie mogę za wiele robić, więc kupno nowego muszę odłożyć. Ale korci mnie żeby wydać parę złotych i cieszyć się nowymi kablami icon_wink.gif W przyszłości planuję kupić Yamaha R-N500 lub Onkyo TX 8130 zobaczę który mi bardziej przypadnie do słuchu, do tego kolumny STX (FS 250 lub FX 300) , ewentualnie Tonisl (jak już wiecie chcę polskie kolumny)
Nic nie kupię w ciemno icon_wink.gif Nie oczekuje super hiper dźwięku chcę tylko by zagrało to milej, cieplej dla uszu niż dotychczasowy sprzęt. Póki co sprzęt gra fajnie np. na utworkach zespołu TABU ale przy Amy Winehouse gubi sie gra sucho, nie oddaje ciemnego klimatu.

Co do CD, nie jest za mało góry, jest aż nadto syczącej, kłującej góry, może źle się wyraziłem, ale na prodigy audio cube jakoś ładnej, czyściej to brzmi. Chyba ten CD sobie narazie odpuszczę bo wymienie bubel na bubel.... Poczekam do wiosny jak kupię nowy Ampli i wtedy będę wiedział na czym stoje

Noo i właśnie jak będę mógł już normalnie chodzić pojadę i kupie sobie z 2 duże obrazy na płótnie, fajne widziałem kiedyś w Leroy, Coś pomoże na pustą ścianę za kanapą ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniu, jak pragnę zdrowia (również), napisz że żartujesz z tą Yamahą i STXami icon_eek.gif icon_rolleyes.gif
Masz dźwięk jaki masz a chcesz ciągle iść w tę samą stronę kupując zestaw niemal kopiujący brzmienie jakiego nie chcesz?
No może Yamaha RN-500 lekko wygładza czy ociepla brzmienie, ale... .
Czyli dobrze napisałem z tym forsowaniem własnych fantazji icon_idea.gif

Jeśli chcesz mieć polskie kolumny, to kup używane ESA (np. Ostinato2 albo 2000) czy też Audio Academy, RLS, Harpia Acoustic, Studio 16Hz, Akustyk itp.
A wzmacniacz, który to brzmienie ociepli i da dobre, pełne brzmienie, to Advance Acoustic, Xindak, Thule, Musical Fidelity, albo najtaniej jakiś starszy, wysoki model Pioneera z linii Reference.
A odtwarzacz z funkcjami sieciowymi dokup osobno.

Co do kabli, to spróbuj znaleźć gdzieś Alpharda DaVinci. I pewnie będzie taniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahhh do dobra trochę zmiękłem i posłucham jakiś wzmacniaczy, widziałem że w pewnym sklepie icon_wink.gif pojawiały się kolumny STX, pojadę tam i posłucham to i owo z STX FS-250, bo co do STX póki co jestem uparty jak koń....

Jak wygląda sprawa z podłączeniem TV do wzmacniacza, są takie co mają wejście optyczne czy pozostaje tylko kablem JACK --> RCA ??

Poszukam tych DaVinci
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poszperałem trochę po necie i innych postach i znalazłem coś co mi bardzo pasuje i chyba nawet dźwiękowo będzie pasować do moich upodobań i do moich STX. Otóż to Advance Acoustic X-i60, . Ma wejście optyczne pod TV, wycofaną górę ba nawet wyświetlacz icon_wink.gif Tylko czy wysteruje moje kolumny w 25m2 ? ewentulanie poźniej STX FS-250. Będę mógł go odsłuchać w Poznaniu. Co o tym sądzicie, jakieś inne propozycje w tej cenie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz Advance powinien sobie poradzić z tymi kolumnami, już podstawowe modele mają niezłą moc. Charakter grania jest taki jak chcesz-lekko ocieplony.
Jak słusznie zauważyłeś-polecamy w niektórych przypadkach ten model (gdy wchodzą w grę kwoty powyżej tysiąca za używany wzmacniacz o takim graniu).
Z innych niezłych wzmacniaczy stereo w podobnej cenie i z wejściem
optycznym jest jeszcze np. Harman Kardon (również amplitunery), bo Rotel 11 to już raczej ocieplony nie będzie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak wygląda sprawa z podłączeniem TV do wzmacniacza, są takie co mają wejście optyczne czy pozostaje tylko kablem JACK --> RCA ??

Poszukam tych DaVinci



Tu masz link do kabli. Ja tam kupowałem.
http://sklep.northern.pl/kabel-glosnikowy-...ci,3,10340,9685

Co do podłączenia TV do wzmacniacza, to mam RCA-RCA z TV do wejścia AUX w wzmacniaczu i działa:).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Otóż to Advance Acoustic X-i60, . Ma wejście optyczne pod TV, wycofaną górę ba nawet wyświetlacz icon_wink.gif Tylko czy wysteruje moje kolumny w 25m2 ?


AA nie jest dużo słabszy od tej yamahy rs201 (a może nawet wcale), a STX są dość łatwe do wysterowania.
W tej cenie z optykiem masz jeszcze BC Acoustic http://www.q21.pl/bc-acoustique-ex-202-1.html .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przede wszystkim nie brałbym STXów. Ale to Twoja sprawa. Jeśli przekładasz mocne, ofensywne granie nad barwne i bardziej wyrafinowane?

Co do wzmacniacza, to AA ma łagodniej podaną górę i jest ocieplony, dlatego powinien dobrze pasować do STXów.
A kable wybrałbym dopiero jak będziesz miał skompletowany zestaw. Nie wcześniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...