Skocz do zawartości

Verictum - niezbędne dla audiofila


Recommended Posts

Cytat

...zwróciłem się do firmy o wypożyczenie X-Blocka.


Belfrze, po tygodniu słuchania (z Block'iem i bez) czujesz, że filtr spełnia swoją pozytywną rolę przekonująco i to na tyle, że zdecydowałbyś się na jego zakup? Pytam, bo to że u mnie działa wybornie nie oznacza, że u Ciebie również...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 347
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Upływa 50 godzin od wpięcia Demiurga do wzmacniacza. Kable długo się wygrzewają (Chord podaje okres kilku miesięcy). Z Verictumowym kablem jest o tyle fajnie, że od wstępu gra dobrze, jednak zmiany co dobę zauważałem- początkowo mocniejsze a ostatnio tylko subtelne. W stosunku do poprzednich i tych, które miałem okazję testować (np Acrolink Mexcel 7N-PC9300, który kompletnie się u mnie nie sprawdził) wprowadził ład muzyczny. Mógłbym go porównać do sympatycznego pucułowatego żandarma, kierującego ruchem na skrzyżowaniu- ten uśmiechnięty żandarm u niektórych niesfornych kierowców powstrzyma zapędy do zbyt szybkiej jazdy, a innych ponagli do szybszego opuszczenia skrzyżowania. Tak, więc przekaz muzyczny jest idealnie wycyzelowany, muzykalny, bez ostrych krawędzi, jednak nie traci animuszu w szybkich przebiegach melodycznych i z zachowaniem pełnej dynamiki utworów (zresztą złudzeniu się poddaję, że gra jakoś głośniej). Ważne i to, że wolumen instrumentów powiększony dzięki wypełnieniu dźwięków harmonicznymi. Wspaniale instrumentaliści zą rozlokowani w przestrzeni pokoju. Jest na dokładkę pewien bonus, a mianowicie taki, że teraz system nie różnicuje nagrań, wszystkich- i tych znakomicie nagranych i tych gorzej wyprodukowanych, z równą przyjemnością się słucha... Jeszcze parę dni wstecz był z tym problem (wspominałem o tym w jednym z poprzednich postów). Jestem spokojny- w miarę dalszego wygrzewania kabla będzie jedynie lepiej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem sobie, przy okazji utworzenia wątku- "Klub Verictum" w ramach forum AS (http://www.audiostereo.pl/klub-verictum_126426.html), że skoro forum spełnia z reguły rolę informacyjną to powinniśmy tu, w gościnnym forum.audio.com, a dokładniej w temacie "Verictum, niezbędne dla audiofila", zamieszczać to co o produktach tej firmy wiemy. A wiemy już dużo! Wiemy to co sami doświadczamy, wiemy i to czego inni doświadczyli... Postaram się pozbierać artykuły opisujące komponenty Verictum-

http://www.highfidelity.pl/@main-2642&lang= (recenzja Demiurga)

http://www.highfidelity.pl/@main-2693&lang= (recenzja X Fuse)

http://www.highfidelity.pl/@main-2477&lang= (recenzja X Bulka)

http://www.highfidelity.pl/@main-2533&lang= (recenzja X Blocka)

http://www.6moons.com/audioreviews2/verictum/1.html (recenzja X Bulka i X Blocka)

http://audiolife.pl/verictum-technologia-x/ (recenzja X Fuse, X Block, X Bulk)



PS. Jeśli coś się ukaże, lub coś się ukazało o czym zapomniałem, obiecuję dopisać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku Twoje wpisy są ze wszech miar cenne, szczególnie te dotyczące wrażeń jakie masz z tytułu obcowania z produktami firmy Verictum. Ja odnosze wrażenie, że mój Meridian już nie mógłby się obejść bez X-Blocka. Okres przedświąteczny nie sprzyja "eksperymentom", ale jak wcześniej wspomniałem mam zamiar przetestować go na innych urządzeniach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...mam zamiar przetestować go na innych urządzeniach.


.. i słusznie Belfrze. Problemem jest fakt, bardzo niesympatyczny zresztą z powodów finansowych, że poszczególne produkty Verictum sobie nie przeszkadzają. Przeciwnie- uzupełniają się, albo raczej wzmacniają działanie. Jak wiesz, jeszcze parę miesięcy temu (no, trochę więcej) myślałem, że na bezpieczniku się skończy. Później, że jeden Bulk załatwia sprawę świetnego dźwięku... Niestety poprawy brzmienia nie ma końca! I żeby ta poprawa była na granicy percepcji... Nie, tylko tak chcielibyśmy by było. Dziś jestem bardzo szczęśliwym audiofilem, ale... No kurcze, CD odtwarczacz zasila prąd płynący Van den Hulem. Obaj wiemy co to oznacza!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Decyzja podjęta. Jak wspomniałem najlepiej spisuje się z Meridianem. Ja słyszę to wyraźnie, zresztą opisałem to wcześniej. W najbliższym czasie będę "ćwiczył" ustawianie na Caynie, nie wykluczone, że na innym cedeku.


Marku,
No to masz trochę "obiektów" do testowania- ciekawe jak zareaguje na taki dodatek Atoll (pewnie na razie wzmacniacz, bo CD jest niżej i na nim na razie na nim nie ustawisz X-Blocka)?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wzmacniacz Atolla też się załapie na testy. Trzeba jednak pamiętać, wcześniej o tym pisałem, aby nie stawiać X-Blocka na sprzęcie, który nadmiernie się nagrzewa. P. Paweł z Verictum radził też, aby przy nagrzewającym się, oczywiście niezbyt mocno sprzęcie stosować pod narożniki X-Blocka podkładki nie wyższe niż 2cm, oczywiście nie mogą być metalowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz rację, choć mimo, że nas nie stać (z racji zawodu jaki wykonujemy, a w moim przypadku- jaki wykonywałem) to jednak jakoś tam "dopięliśmy" system drogimi Verictumami. Mawiali Szwedzi- "nie stać nas na tanie barachło"! To zasada, którą i w Polsce należałoby dobitniej propagować. Po co wciąż wymieniać wzmacniacze, odtwarzacze, głośniki, w poszukiwaniu pięknego grania? Można inaczej! Mnie z pomocą kalkulatora wyszło, że....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytuję powtórnie- "...Wojtku , po głębokim przemyśleniu i ostudzeniu emocji związanych z odsłuchem genialych Demiurgów niestety muszę , przynajmniej na dzień dzisiejszy, wycofać się pokonany przez ich dźwięk . Wojtku, powiesz to może choć jeden kup . Nie , słyszałem jeden a potem dwa , nie ma dla mnie litości- albo dwa albo żaden..."
No i mnie przyszło spróbować dwa Demiurgi...
Słuchałem znanych mi płyt przez parę godzin. Ależ to był spektakl! Teraz rozumiem doskonale mojego przyjaciela, którego cytowałem. Wrażenia są podobne do opisanych wcześniej, gdy system wspommagany był przez jednego Demiurga, jednak gdy każdy z elementów aktywnych systemu był łączony Verictumowym kablem to efekt był zwielokrotniany. Jeśli do tej pory "siedziałem 6-7 metrów od muzyków" to z dwoma Demiurgami "siedzę 3-4 metry od instrumentalisty"... Po prostu- poszczególne dźwięki się dosycają i całość przekazu robi wrażenie bliższego, większego, doskonalszego.
Słuchałem u siebie wiele sprzętowych "rewelacji" za straszne pieniądze i gdyby potraktować audiofilizm jako dziedzinę sportu to staję w szranki z każdym, który do mnie przyniesie odtwarzacz CD za 30 000 zł i będzie próbował zagrać konkurencyjnie (lepiej to zapewne nie) w stosunku do mojego stareńkiego Pioneera PD-S06 koniecznie wyposażonego w Demiurga. CD za 30tys i Pioneer z Demiurgiem, też za około 30tys... Pioneer zagra lepiej! Znacznie lepiej! Ja w każdym razie postanowiłem zbierać pieniądze nie na nowy odtwarzacz, lecz na drugiego Demiurga...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czegóż mi zazdrościć?! Tego, że zbierać pieniądze muszę (a przecież nie musiałbym, gdybym nie słuchał drugiego Demiurga)? Widzisz w tym jakowąś przyjemność? Bo ja nie. Wolę wydawać niż odkładać na koncie banku (jak Ciebie znam- Belfrze, to też jesteś z tych mało oszczędnych)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze widzę, to Paanaudio różni się konstrukcją od X-Bulka. Mam nadzieję, że Wpszoniak przybliży temat. Jest użytkownikiem X-Bulka. A najlepiej gdyby w tej kwestii wypowiedział się sam konstruktor jednego i drugiego urządzenia.
http://verictum.pl/produkty/x-bulk-pl

Ciekawe też, które z urządzeń pojawiło się jako pierwsze na tzw. rynku audiofilskim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, niech wypowie się "konstruktor", a ja wtedy powiem resztę...
P.s gdzie widzisz różnicę w konstrukcji? 😀


Z tego co wiem, PaAn audio byli wczesniej na Audioshow.... Są foty ? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam nadzieję, że Wpszoniak przybliży temat. Jest użytkownikiem X-Bulka.


Hmmm... Potrafię powiedzieć, lub napisać, tylko tyle że mam produkty Verictum od bezpiecznika aż po Demiurga i wszystkie mają certyfikaty, firma ma stronę internetową, dystrybutorów i dane rejestrowe.
Sprawdzałem przed chwilą PaanAudio na facebook.com i pokazała mi się pusta strona... Niech ten fakt da do myślenia potencjalnym kupcom za pół ceny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agrest, zaciekawiłeś mnie. Podobnie jak F1angel prosiłbym, abyś napisał coś więcej. Strona firmy nie otwiera się, na FB też nie ma za wiele informacji. Warto byłoby też znać cenę urządzenia. Ceny urządzeń Verictum znam, są podane na ich stronie. Ponadto urządzenia tej firmy można przetestować bez ponoszenia kosztów, poza oczywiście kosztami przesyłki.

Czy miałeś kontakt z PaanAudio?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam, ogólnie od jakiegoś czasu w zawieszeniu , ale pojedyncze urządzenia krążą😊
Panie Pszoniak, myślę że FB pozostał, nie ma ciemnej strony, bez fermentu proszę😊😌
Temat znam, ale nie chcę oczerniać .... Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Panie Pszoniak, myślę że FB pozostał, nie ma ciemnej strony, bez fermentu proszę????
Temat znam, ale nie chcę oczerniać ....


Kolego Agrest, o jakim fermencie wspomnieć zechciałeś? Twoje wpisy są bardzo tajemnicze... Jestem fanem firmy Verictum czego nie ukrywam i nie ukrywałem. Właściwie powinienem być zadowolonym, że istnieją produkty działające podobnie skutecznie co tylko potwierdza, że słyszę co i inni. Problemem jednak jest fakt, że Pana wpis reklamuje produkt firmy, której znaleźć nie potrafię w spisach zarejestrowanych producentów (co nie znaczy, że nie istnieje). Chyba Pan przyzna, że ten fakt jest pewnym utrudnieniem przy zakupach...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pszoniak
Wiem ze jesteś fanem, wiem też dlaczego jesteś tak aktywny w temacie😊 Nie podważam działania tych urządzeń, bo wiem ze działają!
A co do firmy to fakt, na razie nie działa , ale będzie reaktywacja, Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiem ze jesteś fanem, wiem też dlaczego jesteś tak aktywny w temacie😊 Nie podważam działania tych urządzeń, bo wiem ze działają!
A co do firmy to fakt, na razie nie działa , ale będzie reaktywacja,


Jestem "aktywny w temacie" bo jestem fanem (hi hi hi)! No i się wyjaśniło- firma PaanAudio wznowi działalność. Należy jej życzyć sukcesów w takim razie i ja jej życzę jak największych (zapewniam- szczerze to piszę).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...