Skocz do zawartości

Verictum - niezbędne dla audiofila


Recommended Posts

Cytat

Z tego co wiem, PaAn audio byli wczesniej na Audioshow.... Są foty ?


Agrest.
No to chyba Ty to powinieneś wiedzieć czy byli na AudioShow, skoro rozpocząłeś temat o tej firmie...

Z jednej strony wspominasz o rozwiązaniach PaAn Audio, z drugiej -napisałeś że nie działa (będzie reaktywacja), a na pytania Kolegów o Twoje doświadczenia nic nie odpowiedziałeś icon_eek.gif

Wspomniałeś o firmie PaAn Audio - bo jest (była), czy jednak miałeś jakieś doświadczenia z jej produktami?
Więc jak to w końcu jest? Bo czekamy na konkrety!
Albo na linki do testów ich urządzeń bądź przynajmniej ogólnych informacji o firmie...
Krótka wzmianka na facebooku to trochę mało
https://www.facebook.com/PaanAudio-65952088.../?tab=page_info
a ich dawna strona nie działa
http://paanaudio.com/produkty

Pozdrawiam
PS. Witam na Forum nowego uczestnika icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 347
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dobrze zdradzę co wiem...
Tak miałem do czynienia z tymi produktami.. Dwa razy słuchałem, wypożyczalem od gościa z Wrocławia. Rozmawiałem ostatnio z kolegą , ktory ma bliższy kontakt z tą osobą, ktora sie tym zajmowała, wspominał coś o jakimś dupku, ze Śląska ktory wystawił go do wiatru w tym interesie..... Skumał sę właśnie z Verictum i z nimi rozpoczął współpracę! Pracowali nad tym dłuższy czas, ale jak to w biznesie bywa, ktos kogoś moze wy.... I tyle.
Odpowiadając , tak byli na Audioshow , -sprawdziłem....tak był to ten produkt ktory firmuje Verictum, jako x-bulk, tak są na to zdjecia przecież na FB
Pozdrawiam,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... wspominał coś o jakimś dupku ze Śląska ktory wystawił go...


Niepiękne słowa piszesz o kimś, którego nie znasz, chyba że każdy (według ciebie) mieszkaniec Śląska to "dupek", a to mnie z kolei uraża bom ze Śląska. Wygląda na to, że coś wiesz od jakiejś trzeciej osoby, tylko ile prawdy w tych plotkach to sprawdzić się nam nie uda. Zresztą mniej interesujące są meandry przedsiębiorczości (upadku jakiejś spółki) wobec faktu, że dzięki temu powstała następna firma o podobnym profilu, więc mamy Verictum, PaAn Audio, Acoustic Revive, Entreq... Nic, tylko wybierać!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEDZY chciałbym zaznaczyć, że wątek nie jest i nie będzie miejscem, aby wyjaśniać kto i kogo wystawił do wiatru, szczególnie na podstawie informacji typu „jedna baba drugiej babie”.

Niech sobie osoby zainteresowane osoby, czyli wymieniony „gość z Wrocławia” i „dupek ze Śląska” poza tym forum i na drodze sądowej wyjaśniają kto i kogo wystawił do wiatru.
Forum nie będzie miejscem rozwiązywania tych problemów i nie będzie „pośredniczyło” i uczestniczyło w załatwianiu takich spraw.
Dlatego proszę o to, aby ten wątek i pozostał miejscem, gdzie będziemy dzielili się wrażeniami ze stosowania tego typu urządzeń. Przy czym nie ma znaczenia, czy będą to urządzenia tej czy innej firmy

Jeszcze raz przypominam, to forum nie jest miejscem do załatwiania porachunków.
Wątek powstał po to, aby podzielić się wrażeniami dotyczącymi użytkowania produktów firmy Verictum, nie tylko X-Bulka, ale też bezpiecznika, X-Bloca i Kabla Demiurg.
Chyba się jasno wyraziłem. Jakiekolwiek wpisy obrażające kogokolwiek, mające na celu kogokolwiek dyskredytować będą usuwane.
a osoby czyniące to będą w stosowny sposób upominane.

Jeszcze raz proszę o rzeczowe i merytoryczne wypowiedzi, dzielenie się wrażeniami, również na temat produktów firmy PAANAUDIO.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobrze zdradzę co wiem...

Odpowiadając , tak byli na Audioshow , -sprawdziłem....tak był to ten produkt ktory firmuje Verictum, jako x-bulk, tak są na to zdjecia przecież na FB

Nie korzystam z FB icon_smile.gif Więc nie wiem, na którym AS się wystawiali.A jak wspominaliśmy wcześniej-ich strona www nie działa.

Poza tym to, że ich produkty wyglądają podobnie jak Verictum (nie wgłębiam się w chronologię wydarzeń) nie znaczy że mają taki sam "wsad" i że działają tak samo.

Pozdrawiam
PS. Po raz kolejny: Agrest- nie cytuj niepotrzebnie wypowiedzi poprzednika!!!


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, zostawmy to...
W całym ostatnim rozgardiaszu treściowym umknęło nam, że przecież Belfer miał próbować własnego X Blocka na innych urządzeniach niż Cayin...
No i... Belfrze, próbowałeś na Meridianie, Sansui'ach? I jeszcze zapewne na czymś bo masz ich więcej niż ja płyt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpszoniaku wrażenia, które opisywałem wyżej dotyczyły właśnie Meridiana. Jak czas pozwoli i będę mógł przestawiać klocki ważące więcej niż 2-3kg zabiorę się w pierwszej kolejności za cedeka Atolla.
Co do Cayina to jest problem - ma on dwa trafa. Zresztą rozmawialiśmy na ten temat. Po usytuowaniu nad jednym z nich efekt jest, choć nie w pełni mnie zadowala. Nie jest tak słyszalny jak w przypadku Meridiana. Muszę poświęcić więcej czasu, aby znaleźć na Cayinie lepszy punkt/miejsce dla X Blocka. Na razie cieszę dźwiękiem płynącym z Meridiana. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Drogi Wpszoniaku jak obiecałem w wolnych chwilach walczę z Cayinem i X-Blockiem. A dlaczego w wolnych chwilach, bo na Meridianie świetnie się on spisuje i jakość nie mam potrzeby, aby przy braku czasu tracić go na Cayina.
A powiem, że na tym odtwarzaczu barbarzyńsko trudno ustawić X-Blocka, przynajmniej w mojej ocenie. Niestety jak pamiętasz ma dwa trafa.
Kolejne przymiarki pozwoliły mi znaleźć miejsce, które jest chyba optymalne. Piszę "chyba", bo nie jestem na 100% przekonany, że to właśnie to miejsce.
Po usytuowaniu właśnie w tym miejscu pojawia się lepsza selektywność dźwięku. Jest jakby bardziej przejrzysty, fajnie np. słychać uderzenia w klawisze pianina. Ponadto poprawia się przestrzeń, choć nie jest to tak spektakularne jak w przypadku Meridiana.
To tak pokrótce. icon_smile.gif

A przy okazji dodam, że urządzenia firmy Verictum mają też swoich zwolenników na innych forach, "sąsiednim" też.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfrze, skoro wystarczająco rajcuje Ciebie Meridian+XBlock to rzeczywiście po diabła męczyć inne odtwarzacze?
A teraz trochu poplotkuję:
W Bytomiu jest dwóch takich co... No, nie- nie ukradli księżyca, jeno Demiurga mają (po jednej sztuce). Oni dwaj (w tym ja) znają trzeciego co Demiurga nie ma, ani innej rzeczy, która ma certyfikat Verictum'a. Ten trzeci to audiofil nie byle jaki- miał prawie wszystko co wartościowe- Vandersteeny, Tannoye, Harbethy (wszystkie poza 40.1), Audio Aero, Audio Research, Audiomecę, jakieś Marantze, Revoxy, cztery różne Lebeny i wiele innych przedmiotów różnych znanych marek. Ten trzeci (nie nazwę go inaczej, bo nie wiem czy życzyłby sobie być rozpoznanym) ma doświadczenie ogromne, bo już z tej mocno okrojonej listy sprzętowej to wynika. Mój znajomy wziął pod pachę swojego Demiurga i pognał do trzeciego. Podpięli verictumowy kabel pomiędzy gniazdo ścienne i listwę Oyaide "wykurzając" z tego miejsca... Hmmm... Nie napiszę jaką to znakomitość kablarską zastąpiono by antyreklamy mi nie zarzucano. W każdym razie "ten trzeci" szybko przyznał, że w jego systemach audio jakie posiadał ten kabel- Verictum Demiurg, zdecydowanie najlepiej się spisywał (określił jako- bez zarzutów!). Ten drugi i ja planujemy wziąć do trzeciego oba Demiurgi jakie posiadamy (wtedy będę mógł dokładniej opisać efekty, bo to co wyżej przeczytaliście znam jedynie z relacji telefonicznej zachwyconego trzeciego) by podłączyć jak u mnie- do odtwarzacza i wzmacniacza.... Jednak nie wiem czy dojdzie do skutku to spotkanie, bo "ten trzeci" gdy żegnał "drugiego" oznajmił, że nie wpuści go już do swojej chałupy gdy Demiurga przytaszczy jeszcze raz.... Przypomniało mi to opowieść mailową znajomego, który "nieostrożnie" pożyczył dwa Demiurgi, na które nie było go stać (akurat w tej chwili, bo zapewne w przyszłości opierać się nie będzie).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kuszę, bo póki co nie mam wsparcia ze strony innego forumowego audiofila, który przysłuchiwałby się zmianom jakie wprowadza ten kabel. Może to tylko kwestia czasu, bo wiem, że wcale nieźle się sprzedają (mimo wysokiej ceny).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, do drugiego Demiurga mi daleko... Chęć zdobycia Demiurga do odtwarzacza wymaga dużego samozaparcia, które ograniczy zakupy płytowe. Jak wiesz (wiecie) płyty potrafią wyssać pieniędzy tyle, że dajmy na to- akcesoria Verictum, wydają się na tym tle nie aż takie drogie...

Piszesz Belfrze, że coś cicho tu, w tym temacie, się zrobiło... Owszem, ale tak jakoś w polskim audio- biznesie już jest, że jak u nas cichnie o firmie to za granicą i za oceanem głośniej. Nie inaczej się dzieje z Verictum'owcami. Zapewniam Ciebie, że w najbliższym czasie będę mógł znowu jakieś nowości z "podwórka" mojej ulubionej firmy przekazać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jest cicho - a czasami głośno. icon_cool.gif

Wojtku,
ciekawe czy firma Verictum zrobi coś w stylu podkładek Vibrapod (podkładki albo stożki Cone)?
ostatnio z Markiem testowaliśmy tego typu rozwiązanie (choć akurat innej firmy) w ramach testów CD Micromega Stage 6 z Lebenem i Sansui i było dobrze (poprawiła się m.in. precyzja odtwarzania-rozdzielczość i scena).
Cena tego typu produktów jest do zaakceptowania (komplet 4 szt. Vibrapodów to ok. 160zł, stożki są prawie 2 razy droższe).

Pozdrawiam
PS. Test Vibrapodów - np. w HighFidelity
http://www.highfidelity.pl/artykuly/0410/vibrapod.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to Verictum ma w fazie projektów absorbery drgań, jednak są testowane dopiero. Czyli jest prototyp (nic ponad to), który jeszcze nie wszedł do produkcji. Bliższa finału jest listwa sieciowa, bo jest już po etapie testów, które pozwalają sądzić, że będzie to następny znakomity produkt (będzie droga bardzo). Dam znać, gdy będę wiedział o nowościach coś więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Soundrebels przygotowuje test kompletu zasilającego Verictum. Dokładniej, każdy z podstawowych elementów- CD, przedwzmacniacz i dwie końcówki zasilane będą czterema Demiurgami, a więc inaczej niż w przypadku testu W.Pacuły gdzie testowany był tylko jeden egzemplarz kabla Verictum.
Zdjęcia przedstawiające przygotowania do testów można oglądać tu-
https://www.facebook.com/SoundRebelsMagazine/?fref=ts
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
No i Soundrebelsi "wysmarowali" swoje recenzje...
Pierwszy z nich- pan Marcn Olszewski konkluduje na koniec swojej opinii- "Verictum Demiurg to przewód ponadprzeciętnie prawdomówny i transparentny. Nie mami, nie łudzi i nie funduje oszałamiających i zdecydowanie bardziej atrakcyjnych aniżeli rzeczywistość wizji, lecz pokazuje muzykę taką, jaką jest w całej swej autentyczności i niepowtarzalności"

Drugi- pan Jacek Pazio, podsumowuje- "Próba zebrania wszelkich za i przeciw na temat recenzowanych kabli wręcz musi zawierać ich niebagatelny wkład w walkę o zrównoważenie przekazu. To, jak wspomniałem, z racji problemów z równowagą tonalną systemów potencjalnych nabywców może mieć swoje złe konsekwencje. Niewielu z Was będzie przecież w stanie przyznać się do faktu, iż to co mozolnie przez lata układaliście, jest zlepkiem mających swoje problemy urządzeń. Paradoksalnie oferowana prawda o dźwięku może bardzo skutecznie rzucać Demiurgom kłody pod nogi. Jednak z doświadczenia wiem, iż pułap cenowy w jakim obracają się testowane produkty, pozwala sądzić, że nie będzie aż tak źle. Przecież każdy audiofil dąży do dźwięku zbliżonego do naturalnego, a przegięcia w stylu leczenia dżumy cholerą, czyli sztuczne dobarwianie krzyczącego systemu lub na odwrót, zawsze powodują utratę raz większego, a raz mniejszego pakietu informacji. Dlatego takie pokazanie palcem gdzie leży problem, może być dla niego zbawienne i chętnie wykorzystane. Oczywiście należy również zaznaczyć, że już sama wyrównująca przekaż wizyta Demiurgów w wielu systemach może wznieść je na nieosiągalne dotychczas wyżyny jakości. Powód? Bardzo często po latach walki brak nam pomysłów konfiguracyjnych, lub najzwyczajniej w świecie zrzucamy cały problem na pomieszczenie odsłuchowe. Dlatego nie drążąc dłużej tematu źle skonfigurowanych zestawień pomysłodawcom projektu Verictum życzę tylko jednego ? wielu potrafiących uderzyć się w pierś melomanów"

Gdyby treść recenzji ograniczała się do tych cytowanych zdań to można by uznać ją za chwalącą wybitny polski produkt. Jednak to takie oczywiste nie jest gdy próbujemy całość zrozumieć, bo dla przykładu (będę się posiłkował cytatami) jeśli "...pierwsze wrażenie związane z obecnością Demiurgów, jest żadne" i dalej- "W porównaniu do chyba wszystkich znanych mi, a jest tego trochę, przewodów zasilających z praktycznie dowolnych pułapów cenowych Demiurgi Verictum grają w sposób najbardziej liniowy i neutralny"... więc Demiurga wpływ jest jakoby go nie było dlatego, że jest neutralny? A jeśli Demiurg liniowym to ma wpływ na komponent, który zasila, czy też nie ma wpływu? A jeśli rzeczywiście wpływu Demiurga nie słychać to w jaki sposób recenzentom udało się napisać całkiem sporo? Sprawdźcie zresztą sami: http://soundrebels.com/artykuly/recenzje/i...erictum-demiurg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku do wszelkich recenzji pisanych przez tzw. zawodowców podchodzę jak pies do jeża. Już ktoś tutaj na forum o tym pisał jaki ma do tego stosunek. Owszem czytam recenzje, ale zazwyczaj te pisane przez osoby prywatne, niezależne.
Nie wiem jak inni, ale z cytowanych opinii za wiele się nie dowiedziałem i szczerze powiedziawszy mam lekki zamęt w głowie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem jak inni, ale z cytowanych opinii za wiele się nie dowiedziałem i szczerze powiedziawszy mam lekki zamęt w głowie.


Wiesz... ja dokładnie jak Ty odczytałem- recenzja jest tak niespójna, że nie dość, że źle się ją czyta (Dostojewski jest atrakcyjniejszy) to i rzeczywiście trudno wnioski wysnuć własne. Ja nie potrzebuję ich wysnuwać, bo przecież korzystam codziennie z Demiurgowej "opieki" i wiem ile jest wart (w sensie ceny i wartości technicznej), ale ci potencjalni nabywcy to raczej powinni szukać informacji gdzie indziej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano rzeczywiście:
napisałem- "...potencjalni nabywcy to raczej powinni szukać informacji gdzie indziej"
Zapomniałem dodać, że to "gdzie indziej" to tu właśnie- na naszym forum ulubionym!

Dziękuję Ci Belfrze, że mi (i innym) "drogę" właściwą wskazałeś!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Z czystego obowiązku przepisuję za oficjalną stroną internetową firmy Verictum
"Jest nam niezmiernie miło poinformować, że od września 2016 wprowadzamy do sprzedaży nowe jeszcze lepsze wersje X Blocka"
...ja tam bym się nie przejmował, że lepsze powstaje, bo i droższe będą (napisałem to tym co się załapali na wersję, która jest obecnie w sprzedaży)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...