Skocz do zawartości

Verictum - niezbędne dla audiofila


Recommended Posts

Pojawił się nowy produkt firmy Verictum- Aria.
Listwa zaslająca Aria jest "młodsza siostrą" (i mniejszą) Cogitari. Widać pewne uproszczenie konstrukcyjne obudowy, choć to nie zepsuło wzornictwa, które jest nadal bardzo atrakcyjne, bo jego twórca to uproszczenie technologiczne potrafił przekuć w korzyść estetyczną. Z rozmowy z konstruktorem dowiedziałem się, że tańsza listwa nie jest tak bezkompromisowa jak Cogitari, w której dużej czystości srebrne przewodniki, pokryte złotem 24K, o dokładnie tej samej długości, połączone są w gwiazdę (szczegóły poznasz tu: ), natomiast w Arii połączono srebrne przewodniki z gniazdami równolegle, co ogranicza swobodę w dobieraniu kolejności podpinania kolejnych komponentów audio do gniazd listwy, poza tym zastosowano też w obu listwach różne filtry EMI/RFI... Jeśli kogoś zaciekawiłem to pozwolę sobie odesłać do obszernej recenzji tego najnowszego produktu (i nie tylko):
http://wpszoniak.pl/portfolio/porownanie-dystrybutorow-pradu-ac-1/

 

aria_12-2017_white_2_mini.jpg.005a8a46ad82352d82ed7f14cc07c28b.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 347
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj Wojtku,
jakoś mi się udało :-)

Co prawda z kilkuset zdjęć z każdego AS - tylko po kilkadziesiąt wraz z Olą zamieszczamy na naszym Forum (i pare w miesięczniku), ale czasami można nimi coś zilustrować w fajnym wątku jak ten xD (w którym zazwyczaj dzieci nie czepiają się rakiet, a doświadczeni użytkownicy wiedzą czy warto zmienić bezpiecznik na lepszy, o kablach nie wspominając).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Prawda to co piszesz.. (Hi hi hi). Ma to też i dobrą stronę- nie poświęca się już tyle czasu na rozmowy wirtualne co niegdyś, można ten czas zużyć inaczej, prawda?

Pozdrawiam Ciebie, WP

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

"Kabel zasilający AC firmy VERICTUM o nazwie Demiurg był najdroższym kablem tego typu pochodzącym od polskiego producenta, jaki słuchałem u siebie w systemie. 34 000 zł za produkt nieznanej wtedy firmy z kraju na peryferiach Europy to ogromne pieniądze i nawet jeśli to był jeden z najlepszych kabli, jakie słyszałem, nie zmienia to faktu, że nazwa Verictum to na mapie światowego audio nowe zjawisko. Być może jednak mają rację panowie Marek Stajndor i Paweł Czubryt, jej właściciele i konstruktorzy i jeśli coś jest dobre, to musi kosztować..." W.Pacuła

Tak zaczyna się recenzja  kabla zasilającego Arbiter firmy Verictum (2 razy tańszego od Demiurga... Niestety nadal drogiego). Zainteresowanych zapraszam do lektury: http://www.highfidelity.pl/@main-3202&lang=

 

07.jpg.ee846145106df5eaa4abddf705be4063.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Postanowiłem prześledzić cały wątek dot. wpływu przewodów zasilających, bezpieczników, podstawek, kondycjonerów, wibracji i drgań itp. często utożsamianych z tzw. VooDoo.

Dla czyniących podobnie proponuję zacząć od tego czym są zakłócenia EMI i RFI:

http://livesound.pl/tutoriale/artykuly/4719-zakocenia-elektromagnetyczne-intruzi-z-obcego-wymiaru

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marek Jankowski napisał:

Postanowiłem prześledzić cały wątek dot. wpływu przewodów zasilających, bezpieczników, podstawek, kondycjonerów, wibracji i drgań itp.

Marku, dziękuję, że zechciałeś przeczytać i się wypowiedzieć.  Dziękuję tez za link, choć i ja popełniłem grzech "wymądrzania się" w tym samym temacie: http://wpszoniak.pl/portfolio/szumy_rfi_emi/

Pozdrawiam Ciebie, WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Verictum gościło podczas Dni Otwartych w katowickim salonie SoundClubu. SoundClub prezntował systemy audio oparte o zestawy głośnikowe szwedzkiej firmy Marten. Grały one w towarzystwie elektroniki ACCUSTIC ARTS AUDIO GmbH, Air Tight, Boulder Amplifiers, Inc., Brinkmann Audio.

Verictum zapewniło zasilanie wymienionych systemów w składzie:
listwa zasilająca Cogitari + X Bulk Gold i trzy kable zasilające Demiurg.

38857346_1999395586760413_5490593050545618944_o.jpg

38875566_2002206896479282_5879931427906125824_o.jpg

38828238_1999395350093770_2645912936253489152_o.jpg

39085278_2002206773145961_4856421140513423360_o.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo, mogę odpowiedzieć w tym sensie, że jestem użytkownikiem jednego i drugiego typu X-Bulk'ów, bo jeśli chodzi o konstrukcje to raczej należy pytać przedstawiciela firmy, który od niedawna jest między nami. Napiszę co wiem:
X-Bulk Gold jest przewidziany dla filtrowania z fal EMI/RFI dystrybutorów prądu (np listew zasilających), a X-Bulk Silver dla filtrowania innych urządzeń- odtwarzaczy, DAC'ów, przedwzmacniaczy czy wzmacniaczy. Jeśli chodzi o sposób działania (proszę @Verictum o poprawienie mojej wypowiedzi jeśli coś przekłamię) to jest albo taki sam, albo bardzo zbliżony. Gold może być wyposażany we wtyczkę schuko (gdy listwa nie posiada specjalnego gniazda z dopiętą masą el.) lub z końcówką bez jakiegokolwiek oprawienia, natomiast Silver albo we wtyki widełkowe (srebrzone) lub gołe (bez mocowania wtyków). W moim systemie X- Bulk Gold ma wtyk Furutecha (bo lubię pokazywać znajomym działanie Bulków), natomiast Silver, którego mam wpiętego w gniazdo masy wzmacniacza, nie posiada wtyku żadnego (tak na moje ucho było lepiej). Na zdjęciach ("skradzionych" ze strony http://verictum.pl przedstawię) przedstawię obie możliwości, żeby było bardziej jasne co napisałem wcześniej:

x-bulk_gold.jpeg.5e12413e00abd7b1e2fb41ce68f7a11a.jpeg

x-bulk_silver.jpeg.84e8a5e82d226c55758b509dcb8e43cc.jpeg

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Wojtek, czy możesz coś więcej napisać o X Bulk  GOLD względem zwykłego X Bulk? 

@RoRo, może myślisz o poprzednich, które miały inny kształt? O... Taki:

bulk_white.jpg.dc893a4e48caa918c70d1ed1078423c8.jpg

Kształt czy masa drewnianego pudła musi mieć wpływ... Pisałem o tym tu: http://wpszoniak.pl/portfolio/porownanie-filtrow-rfiemi-2/
Przepraszam, że odsyłam do bloga, ale po "jakąś cholerę" go piszę, prawda? Spróbuję jednak wyłowić z artykułu jakieś pojedyncze i najważniejsze wnioski, które tu przedstawię.

Konkluzja była taka, cytuję: "Oba filtry działają na tym samym polu, jeno inaczej, ale cóż nas audiofilów obchodzi jak to robią, jak są zbudowane i z czego? Ważne, że robią to bardzo skutecznie." A więc należy rozumieć to zdanie tak: ten kto ma pierwszą wersję Bulków niech się nie martwi, a kto ma drugą niech będzie zadowolony, bo na pewno gorzej nie będzie...

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

X Bulk Gold jest zaprojektowany do większych obciążeń i łączy się go z uziemieniem w listwie zasilającej, kondycjonera itp. Oddziaływuje on na cały system.

Od tego X Bulka zaczyna się wyposażanie systemu w nasze kondycjonery. Kiedy jest już Gold w systemie zalecamy zastosować dodatkowo wersję Silver dla uzyskania jeszcze większego postępu w filtrowaniu zakłóceń. Optymalnym wariantem jest filtrowanie każdego urządzenia w systemie

X Bulk Silver łączy się bezpośrednio masą urządzenia. Widełki nie są już oferowane, Silver zakończony jest gołym drutem, który

ma dużo lepszą przewodność, dzięki czemu Silver działa znacznie wydajniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo,
no i sprawa się wyjaśniła (mam nadzieję) i cale moje szczęście, bo:
konkurowanie w przedstawianiu aspektów technicznych z przedstawicielem firmy, która wyprodukowała przedmiot, to wyraz braku rozsądku co najmniej.... (żeby gorzej nie napisać- głupoty)
Pozdrawiam Ciebie, WP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

temat odblokowałam, jednak część postów została ukryta, ponieważ odbiega od meritum. Forum "Kluby..." zostało założone po to, aby mogły na temat swoich ulubionych marek porozmawiać przede wszystkim osoby mające doświadczenia z danymi urządzeniami. Klub zrzesza tych, którzy mają coś konstruktywnego do powiedzenia na temat sprzętu, swoich odsłuchów i wrażeń, i - jak sama nazwa wskazuje - tych, którzy (powtarzam) markę po prostu lubią.

Uporczywe sprowadzanie rozmów to kwestii pomiarów (niejednokrotnie popieranie swoich tez wykresami i cytatami z internetu) rozbija każdy temat i sieje tylko zamęt. Zauważam, że dochodzi na forum do sytuacji, kiedy to osoba czytająca o BMW stara się przekonać kierowcę BMW, że jego autem źle się jeździ. Tak rozmawiając, nigdy do niczego się nie dojdzie. Jeśli więc doświadczenie pokazuje, że droga prowadzi donikąd, może lepiej zmienić drogę? 

Z życzeniami pozostawania zawsze w temacie, 
Ola

PS. Liczę, że ten będzie się (rzeczowo) rozwijał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nowe wieści dla klubowiczów.

System Verictum tym razem gościł  w Warszawskim Soundclubie.
W rolach głównych wystąpili:

X Block nad transformatorem zasilającym końcówki mocy Tenor 175s,

X Bulk Silver zbierający zakłócenia z masy Tenora

5 sztuk kabli zasilających Demiurg,

kondycjoner/listwa zasilająca Cogitari z X Bulkiem Gold

 

 

małe20180919_090237.jpg

małe20180919_090243.jpg

małe20180919_090251.jpg

małe20180919_144555.jpg

małe20180919_144537.jpg

Edytowano przez Verictum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Więc nie wiem, na którym AS się wystawiali.

...

Poza tym to, że ich produkty wyglądają podobnie jak Verictum (nie wgłębiam się w chronologię wydarzeń) nie znaczy że mają taki sam "wsad" i że działają tak samo.

 

Jako że wystawiali się w 2014 - co wyraźnie potwierdza Pacuła -, to jednak produkty Verictum są zadziwiająco podobne do PaanAudio. a4e3b00caa154df79ea7e5e8dc9ca7f4.jpg&key=e8f2ee26f670ec3874a9f65b14a038ade1313dc398471da37d589dc78f4c2143191535eb1f66f9983a792b7fbf6fe54c.jpg04131b4f18ffefff646a1289ac57e850.jpg&key=4e9570efb26d4cd542238ccda1fb99e5f959200422c41f9bdd73de5679ce64481929c313d8d826088f15332728aed7d1.jpg&key=c5b3ebbd11564088d68e35ec611a427df11ef7df1863f416b5758480b31c469a

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego J23 przedstawiasz na zdjęciu jeden rodzaj produktu. Pisanie o podobieństwie wielu naszych produktów jest przekłamaniem.

Być może X Bulk był podobny w formie do  jedynego produktu  w ofercie nieistniejącej firmy, ale takich przykładów podobieństw produktów różnych marek jest bardzo dużo na rynku.

Codziennie spotykamy się z produktami różnych istniejących cały czas firm (nie wspominając o DIY), których produkty są podobne. X Fuse również jest podobny do innych bezpieczników, ale ma zupełnie inny wpływ na dźwięk.

Mimo podobieństw formy jest inny konstrukcyjnie, gdyż stosujemy swoje autorskie rozwiązania.

Nasze produkty posiadają certyfikaty autentyczności i są zabezpieczone hologramem.

 

 

bulk_2017_01_highfidelity_mini_finito.jpg

bulk_2017_02_mini finalny.jpg

Edytowano przez Verictum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego J23 przedstawiasz na zdjęciu jeden rodzaj produktu. Pisanie o podobieństwie wielu naszych produktów jest przekłamaniem. Być może X Bulk był podobny w formie do  jedynego produktu  w ofercie nieistniejącej firmy, ale takich przykładów podobieństw produktów różnych marek jest bardzo dużo na rynku.

Codziennie spotykamy się z produktami różnych istniejących cały czas firm (nie wspominając o DIY), których produkty są podobne. X Fuse również jest podobny do innych bezpieczników, ale ma zupełnie inny wpływ na dźwięk.

Mimo podobieństw formy jest inny konstrukcyjnie, gdyż stosujemy swoje autorskie rozwiązania.

 

Krótko, kiedy się wystawialiście na Audio Show?

A może jakieś wzmianki w prasie sprzed 12 listopada 2014?

 

 

BTW. Donosicielstwo to w tym przypadku szczyt żenady. a4bc5c8e5655858c9a9eb5aa20795715.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi @j23  wraz z @RoRo na bieżąco czytamy forum, krążymy po profilach, a ja na Twój weszłam akurat przypadkiem, bo mi się nawinął - sprawdzałam funkcjonalności uprawnień. Nie wydaje mi się, aby wklejanie screena ze swojego profilu było związane z tematem, który @Verictumpróbował na nowo ożywić, Twoją odpowiedź na post kontynuujący rozmowę można również odczytać dwojako.

Jest moim wielkim życzeniem, aby klimat na forum był pokojowy, a ludzie nastawieni do siebie bardziej serdecznie, co o tym sądzisz? 

Z życzeniami merytorycznych dyskusji,
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Redakcjo, trafiłem na wątek i zacząłem go czytać od początku - ot i cała tajemnica.

 

Z odpowiedzi Verictum widać, że jednak PaanAudio było pierwsze. Dla mnie temat zamknięty.

 

Podobnie jak z telefonem, wszyscy "wiedzą", że wynalazł go Bell, a o Meuccim nikt nie pamięta.

 

BTW. Jako, że forum nie przekazuje emocji, to popatrz zawsze na mojego avatara - jest pozytywny smile.png

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...