Skocz do zawartości

Opinia o Technics SA-AX 6


grzegorz39

Recommended Posts

Nie dość że kinówka to jeszcze stara i jeszcze Technics, to chyba średnia alternatywa dla wzmacniacza stereo?
Nawet użytecznością nie nadrabia, stare kodeki, brak wejść hdmi , ba ale brak nawet wejść optycznych.
Plus taki, że ma sporo opcji regulacji, a sam model był 3 od góry w katalogu firmy. Pozostaje jeszcze jego interesujący design, taki "nowoczesny vintage", tylko czy to jest najważniejsze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny stereo do czego?
Daj sobie spokój z Technicsem. Są owszem modele grające dobrze, ale kosztują dużo więcej niż masz do wydania.
W porównywalnych pieniądzach można kupić inny, dobry wzmacniacz.

Ale...

Nic nie gra samo ani w nijakiej wielkości pomieszczeniu.
Jeśli chcesz więcej informacji, to Ty także musisz podać ich więcej.
Począwszy od wielkości pokoju, możliwości ustawienia w nim kolumn (odległości od ścian i Twojego miejsca odsłuchowego) poprzez źródło dźwięku (jakie?), okablowanie (jakie?), muzykę (jaką?), preferencje brzmieniowe/barwę dźwięku (jakie?)
Pewnie o tym gdzieś pisałeś, ale pamiętaj, że każdy nowy wątek funkcjonuje w oderwaniu od innych. Nikt nie będzie się domyślał, czy pisałeś w innych tematach, szukał tych informacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem tego technicsa na moich jbl es 90, potem na es 100 kumpla i na atus 300 kumpla.Przetestowałem również technicsa SU-VX-500 także na tych kolumnach i tak...średnio.. Ale mam teraz również yamahę ax 900. No to już kawałek ciekawego sprzętu. Ale te głośniki to chyba nie pod tą yamaszkę. No i zaczynam mieć w domu małe studio odsłuchaniowe - trochę mnie wzięło...Salon 50m kw.-jest się gdzie rozpędzić...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak bardzo nie cieszył z salonu 50 metrowego przy dość ograniczonym budżecie.
Rozpędzać, to się można na torze wyścigowym.
W muzyce chodzi chyba o coś innego, prawda? icon_idea.gif

I nie głośniki (bo samych nie podłączasz pod wzmacniacz), ale kolumny (kolumny głośnikowe). To jest coś innego.
Jak motor (silnik) i motocykl (pojazd jednośladowy). Piszmy poprawnie icon_biggrin.gif

Przede wszystkim nie podałeś mi wielu ważnych informacji o które prosiłem, więc na ten moment kończę, życząc dobrej nocy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Cytat

Nie dość że kinówka to jeszcze stara i jeszcze Technics, to chyba średnia alternatywa dla wzmacniacza stereo?
Nawet użytecznością nie nadrabia, stare kodeki, brak wejść hdmi , ba ale brak nawet wejść optycznych.
Plus taki, że ma sporo opcji regulacji, a sam model był 3 od góry w katalogu firmy. Pozostaje jeszcze jego interesujący design, taki "nowoczesny vintage", tylko czy to jest najważniejsze?


ja powiem tak że jest to stara konstrukcja ale działa lata i nabrawde dobrze brzmi więć ni wciskaj kitu ludzią że to zły sprzet bo szajs taki jak denon yamaha harmon kadron sony to idą do lamusa dzwiek bez subufera do kitu trzeba mieć subufer do nich a po za tym jeszcze drogi kolego sie psują ze nie da sie naprawić lub sie nie opłaca w przypadku denona tak jest nie stety a yamaha takie gówno że jak sie zgłaśnia w ilościach decybelów to trzeba krecic gałkom jak debil a w ax 6 technics ruszysz tylko volumem i odrazu sie zgłasnia co do harmon kadron to są strasznie słabizny brzmienie jak z dobrego bumboksa i tyle ci mam do powiedzenia a co do dekoderów ac3 fakt ich nie ma ten amplituner sa ax6 ale kupujesz ac 300 technics i ci stroii i gra wiec stare jest dobre a na co komu hdmi dzwiek sie liczy ten ampli kosztuje 800 i ma 18 lat wieku a denon które maja kalibracje i dekodery i bajery po 600 używki i ile mają lat 8 czy 6 i na łep spadają bo sa nie trfałe więc tak to jest kolego bajerów więcej a dzwięk lipa takie sa teraz amplitunery sa ax 6 czy 7 są dobre mam taki amplituner i chodzi jak trzeba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

powiem tak...

mam ten sprzet odkad wszedl na rynek, czyli... jakies nascie lat. dwa dni temu wyciagnalem go z piwnicy, zeby sprawdzic czy jeszcze dziala i...

o dziwo na moich kolumnach (moze nie szczyt marzen lecz kazdy ma to na co go stac) jumo s626 w stereo chodzi dobrze ;) 

zaleta tego amplitunera jest to, ze pracuje w biwiring. i zdziwilem sie na ile ten stary sprzet moze jeszcze z siebie wyciagnac ;)

Pozdrawiam.

Edytowano przez GT Greg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...