Skocz do zawartości

Kolumny stereo


keraj28

Recommended Posts

Witam,
Jest mój pierwszy post na tym forum. Na imię mam Jarek i nie jestem audiofilem icon_wink.gif. Potrzebuję jednak porady. Zanim przejdę do meritum streszczę swoje preferencje:
- słuchamy muzyki każdej od poważnej przez jazz jednak najwięcej rock'a (Alan Parson, Led Zeppelin) i radia 50%na 50% (radio i cd).
-na sprzęcie vintage ampli Denon dr25, cd Denon dcd335, kolumny JBL L20t3
Od 2 tygodni jeden z głośników niskotonowych zaczął "rzęzić". Po przełączeniu do sprawnej kolumny objaw pozostał. Z tego wnioskuję że głośnik do wymiany icon_sad.gif . Znalazłem na allegro używki za 300pln, ale też biorę pod uwagę nad zmianę kolumn na większe trójdrożne, ze względu na pokój 35m2 w którym sprzęt będzie słuchany.
Budżet na kolumny max 1000pln mogą być używane. Odległość m-dzy kolumnami ok 2m.
Czy radzilibyście wymianę głośnika czy zakup innego sprzętu?
Będę wdzięczny za każdą pomocną dłoń i radę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś dał radę zdobyć taki głośnik, to na pewno warto go wymienić. Na ogół wymienia się od razu parę głośników.
Może zapytaj w serwisie JBL, czy mają dostęp do starszych głośników tej firmy. Choć wątpię.

Do pomieszczenia 35m2 oczywiście dałbym większe kolumny. Podłogowe.
Ale pamiętaj, że takie kolumny muszą być napędzone mocniejszym wzmacniaczem. Nie wiem czy Denon DR-25 da radę?
A to nie jest jednak model DRA-25?

Oczywiście jeśli znajdziemy kolumny o wyższej skuteczności (ok. 90 dB lub powyżej) a Ty nie grasz bardzo głośno, to powinno być dobrze.

Ciekawe jakie odległości od ścian tylnej i bocznych możesz zachować? Oraz jak daleko od kolumn i ściany tylnej jest Twoje miejsce odsłuchowe?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Moja lepsza połowa będzie zadowolona bo z królewskiego miasta na południu jest icon_razz.gif . Radia słuchamy z normalną głośnością natomiast muzyki, no cóż bywa różnie "duża gałka nawet i do połowy pójdzie ale max na jeden utwór. W pokoju młodszego syna stoi ampli Denona dra 255a o dużo cieplejszym brzmieniu ale część radiowa padła i służy tylko jako wzmacniacz - będą negocjacje.
Od jednej ściany bocznej mogę oddalić o 0,5m od drugiej o 1m od ściany z tyłu jakieś 30-40cm.
Z JBL kontaktowałem się przez znajomego dystrybutora - nie mają.
Jeszcze raz dziękuję i zabieram się do roboty.
Pozdrawiam
Przed chwilą sprawdziłem ponownie to jest dra 25
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...