Skocz do zawartości

AP Sitara25


Gość kubax

Recommended Posts

Gość kubax
Witam.
Czy ktoś posiada AP Sitara25 lub słyszał i z jakim wzmacniaczem.
Chciałbym kupić w/w kolumny,ale nie mam możliwości odsłuchu.
Wzmacniacz jaki mam to Hegel-H80-pokój 20m2.
Zależy mi na dobrej stereofonii,przestrzeni,dynamice.
Z góry dziękuje za odp icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, mamy kolumny Audio Physic Sitara 25 na stanie, mamy także Hegla.
Kolumny bardzo dobrze sprawdzą się w pomieszczeniu 20m2, takie połączenie zaoferuje Ci dynamiczny, otwarty, swobodny dźwięk z wybitną stereofonią. Jeśli akustyka pomieszczenia pozwoli, kolumny AP Sitara potrafią praktycznie zniknąć z pomieszczenia, tworząc scianę dźwięku,

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubax
Jutro jadę posłuchać AP Sitara25 .Cena 5000zł do małej negocjacji,kolumny mają 3lata.
Jeżeli się nie spodobają ,może jakies dacie jakieś inne propozycje w tej cenie do mojego Hegla-H80.
Priorytety: przestrzenność,stereofonia,dynamika.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie spodobają, to pewnie poszukamy innych. Ale może nie?
Zwróć uwagę z jakim źródłem i okablowaniem (marki, modele) będą grały kolumny i Twój wzmacniacz.
Postaraj się posłuchać choć kilku dobrze znanych Ci nagrań (warto mieć takie do wszelkich odsłuchów, by muzyka była zawsze ta sama - łatwiej porównywać).
Zwróć uwagę i postaraj się opisać co Ci się w dźwięku podobało, jak grały kolejne podpasma, jaka była scena, przestrzenność, co Cię ewentualnie drażniło (jeśli)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubax
Witam.
Czarne Sitary 25 już u mnie stoja i grają.
Właściwie to kiedy pojechałem ich posłuchać to po 10min. i 2 nagraniach z moich płyt wiedziałem że je kupię.
Posłuchałem jeszcze jakieś pół godziny żeby tylko upewnić się na 100% i kupiłem.
A teraz mnie zastrzelcie-słuchałem chwile na wzmacniaczu sprzedającego i jego kablach-póżniej na swoim H80 (kable jego).
Niestety żródło jego i to Philips DVD BluRay,trudno.Wzmacniacz który miał ,chociaż już trochę ich słuchałem a o jeszcze większej ilości
mam wiedze teoretyczną (czytałem) pierwszy raz widziałem na oczy i słyszałem. Ale może wiecie jaki ...?
Zaczyna się jakos MANEV...MAVEN... coś jakoś tak icon_razz.gif
Na jego wzmacniaczu (kable tej samej firmy-było świetnie ale jak dla mnie ciut za ciepło,slodko.
Na moim już miodzio-ale oczywiście dla mnie.
W domu na H80 i CDP2 Hegla ,Chord Odyssey2 i interkonekt Chord Chameleon VEE3 (RCA) Sitary zagrały już HMMMMMM...
Przestrzeń wielka,scena szersza niż kolumny a głęboka ...nawet nie wiedziałem że można tak daleko (za ścianą) słyszeć instrumenty).
I teraz co może dziwić jeżeli chodzi o Audio Physic (Sitara 25) bas mocny i szybki ...tylko w niektórych nagraniach ciut za mocny,ale
to już muszę pomyslec o akustyce. Średnie super,wokale,wybrzmienia gitar... miodzio. A teraz co najważniejsze wysokie przepiękne i
...napisze co mnie dziwi samego.Wysokie chociaż słychać 20% więcej i wyraźniej są delikatniejsze,mniej ostre,napisze nawet tak po swojemu,
co przychodzi mi pierwsze na myśl-pastelowe. Żebyscie mnie dobrze zrozumieli,słychac ich więcej,wyrazniej ale delikatniej.
Ogólnie tak jak pisałem odkrywam nowe dzwieki na płytach-wczoraj słuchałem cały dzień i nie chciało mi się nawet pisać-sorry.
To tak na początek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co napisałeś o wysokich tonach, to lepsza rozdzielczość. Niektórzy większą ostrość, jasność, agresywność tego podzakresu z tym mylą.

Czy wzmacniacz to był lampowy Manley? No bo chyba nie Meridian, Musical Fidelity czy McIntosch?

Ogólnie bardzo ciekawa recenzja, brawo za odwagę w tym w formułowaniu określeń.

Czekam na więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubax
Witam po przerwie na słuchanie,dłłłuuugie.
Mam takie pytanie (nie wiem czy zakładać nowy wątek).
Chciałbym jeszcze zmienić kabel sieciowy i listwę. Kabel mam orginalny z H80 ale wiem że można lepiej.
A o mojej listwie z supermarketu za kilka zł. to nawet nie piszę.
Po tygodniu słuchania mojego nowego nabytku (AP Sitary25) jest super ale...
Przyznam że kiedy słucham niektórych płyt ,słyszę jakby leciutką firankę na instrumentach.
Chciałbym może sieciówką i listwą jeszcze poprawić przejrzystość,ogólnie jeżeli coś się da to żeby było jeszcze lepiej.
To takie hobby,pasja, wciągające wariactwo-rozumiecie...
Zapomniałem -kabel sieciowy tak ok.1000 + -
Listwa raczej też nie więcej- mogą być używane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładaj nowego wątku, kontynuuj tu.
Firanka, powiadasz? icon_rolleyes.gif Maskownice oczywiście zdjąłeś? icon_wink.gif
No oczywiście sieciówka i listwa jak najbardziej, ale czy nie lepiej byłoby przyjrzeć się interkonektom i głośnikowym? Choć te w sumie masz porządne.

A jak jest u Ciebie z akustyką pokoju? Może wkleisz jakiś rysunek z zaznaczeniem ustawienia kolumn, mebli i odległości kolumn od siebie, ścian tylnej i bocznych a miejsca odsłuchowego od kolumn i tylnej ściany.
Być może kolumny się "duszą", mają za mało miejsca, oddechu. Audio Physic lubią dużo wolnego miejsca wokół a wówczas potrafią super zagrać. Choć z drugiej strony te kolumny mogą potrzebować wsparcia niskich tonów od strony tylnej ściany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubax
Aniele-maskownice zdjęte,rysunek wkleję.
Napisze ze kolumny się widzą,od siebie oddalone 2,2m od miejsca gdzie słucham 2,6m od ścian 60cm.
Teraz już sam nie wiem,moze to ja oderwany od (pługa) sprzętów niższej klasy,całe życie słuchałem budżetówek -
yamaha,denon. Spróbuje tak to opisać-w tamtych budżetowych słyszałem więcej ciiisiiipiii-tutaj jest dźwięk bardziej nasycony,
wybrzmienia sa delikatniejsze,nie słychać syków i brzęczenia.Może nie dojrzałem jeszcze do takiego dzwieku jak mam teraz,
bardziej audiofilskiego-może musze jeszcze się osłuchać? mam taka nadzieje że nie przesiąkłem cykaniem i sykaniem hehehe.
Teraz też nie wszystkie płyty podobają mi się tak jak kiedyś,ale niektóre brzmią naprawdę dużo lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że jest jak piszesz i przyzwyczajenie zrobiło swoje. Ale twierdzisz też, że właściwie niczego nie brakuje.
Najczęściej tzw. zmiana powrotna (czyli posłuchanie na wcześniejszym zestawie) uświadamia jak ten źle, agresywnie czy nieczysto grał.
Czytałem taką historię, że pewien gość słuchał na dużych, z wielkimi membranami kolumnach w małym pokoju. Normalnie miał dźwięk bardzo przebasowiony, zdominowany przez niskie. Po prostu zniekształcony.
Później gdy w towarzystwie kolegów słuchał nawet bardzo porządnych, wysokiej klasy, nisko schodzących i mocno grających basem kolumn był nie do końca zadowolony. A koledzy mówili: "wiemy, wiemy, brakuje Ci niskich tonów" icon_lol.gif

Co do kabla zasilającego, to możesz poszukać takich jak: Shuniata Diamondback, jakiś Siltech, Artech (np. Thunder), Velum.
Listwa, to może być Tomanek albo Supra. Drożej (i lepiej) Furutech, Enerr, Xindak, Gigawatt, Isotek i pewnie wiele jeszcze innych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubax
Ja to chyba wczoraj nie czyściłem uszu icon_biggrin.gif Dzisiaj po pracy przesłuchałem Radio KAOS Watersa a teraz słucham Georga Michaela Older.
Co mogę napisać-wszystko jest,nie ma tej mgiełki na instrumentach.Dochodzę do wniosku że chyba to zależy od płyt i ich realizacji-słucham dalej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie nie kupuj kabla zasilającego Shuniaty ani Siltecha. Raczej jakiś Furutech czy Harmonix.

Co do dźwięku, to być może skalibrowałeś już uszy na nowy dźwięk, albo zestaw po prostu się ułożył.
Płyty rzeczywiście są różnie nagrane. Zazwyczaj im lepszy jakościowo system tym wyraźniej to słychać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...