Skocz do zawartości

Pierwsze stereo do salonu


szamacz

Recommended Posts

Witam,
To mój pierwszy post na forum więc chciałem się przywitać.
Postanowiłem tchnąć trochę dźwięków w moje mieszkanko i po nieudanej próbie z soundbarem denon s514 stwierdziłem że tym razem pójdę w układ wzmacniacz + 2 kolumny podstawkowe + subwoofer.
Pokój to salon z aneksem kuchennym - około 30m2. Głównie zestaw służyć będzie do słuchania muzyki której źródłem będzie tv lub tablet oraz czasami do oberzenia jakiegoś filmu.. Kolumny znajdowały by się na komodzie pod telewizorem wiszącym na ścianie (komoda około 40cm wysokości i 160cm szerokości). Niestety nie ma miejsca ani możliwości (małe dziecko) rozstawienia kolumn podłogowych więc taka opcja od razu odpada),


1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

około 2000 zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Nowy

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.

stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

Brak

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

30 m^2

6) Jakiej muzyki słuchamy:

Muzyka elektroniczna, klubowa, RnB, dance, disco

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Raczej zakup jednorazowy.

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

Wzmacniacz posiadający pilota i bluetooth.

O ile nie mam kompletnie pojęcia jaki wybrać wzmacniacz ,jedyne co to rzucił mi się na razie w oczy amplituner Yamaha HTR-3068 lub Yamaha RX-V479 (tak wiem nie to podforum wybaczcie) ale nie potrzebuje wszystkich tych funkcji związanych z kinem domowym, dlatego też postawiłem zapytać was o pomoc. Z głośników myślałem o wparciu rodzimej produkcji czyli np STX F-130 n + STX S-200 n. We wtorek jadę na ich odsłuch i jeśli podejdą to pewnie je zakupie.
Jako że mam mały mętlik w głowie proszę was o pomoc.
Pozdrawiam
Adam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki właśnie na takie odpowiedzi liczyłem icon_smile.gif Widzę że mimo że cenowo są droższe niż te co zaproponowałem to nie posiadają ani bluetootha ani wifi :/
A co myślicie o połączeniu tego z głośnikami które zaproponowałem? Ma to w ogóle sens czy nie jest coś lepszego w podobnej cenie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...