Skocz do zawartości

Yamaha R-N500


PrzemoPoz1

Recommended Posts

Jestem przed zakupem głośników a później odtwarzacza CD. Mam na oku Yamahy NS-F160 lub Canton GLE 470. Cantony już osłuchałem i chyba nawet subwoofera nie będzie potrzeba. Przyglądałem się także Elac FS 68.2 ale cena trochę rośnie. Może jakieś sugestie? Raczej patrzę na większe kolumny jak na monitorki choć pomieszczenie to tylko 18 m kw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem Twoje podejście.
Chcesz słuchać muzyki w stereo i myślisz o sprawieniu sobie odtwarzacza CD a rozważasz kupienie wzmacniacza z funkcjami sieciowymi?
Jeśli chcesz mieć maksymalnie dobre stereo w swoim budżecie, to skoncentruj się na czystym stereo. Kolumny, wzmacniacz stereo, odtwarzacz CD ewentualnie DAC do podłączenia komputera.

I chcesz kupić raczej kolumny a nie głośniki. Prawda? Bo to co innego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
do Twoich gatunków muzycznych oraz pomieszczenia zdecydowanie namawiałbym na kolumny Pylon Audio Sapphire 25. To dynamicznie grające, dobrze współpracujące z elektroniką Yamaha kolumny, które w swoim budżecie są jedną z ciekawszych konstrukcji na rynku.
Jako alternatywa spójrz proszę na także polską konstrukcję STX Neutrino FX-150 oraz w trocę wyższym budżecie Dali Zensor 7 oraz Monitor Audio Bronze 6.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej Yamahy rn500 i w tych muzycznych klimatach ( choć to oczywiście co innego niż ulubione brzmienie np. bardziej ciepłe , lub bardziej analityczne) to raczej kolumny z bardziej masywnym dołem pasma. Chyba że wolisz bardziej analityczne twarde i jaskrawe brzmienie.
W zestawieniu z Yamahą rn500 kolumny Yamaha160 i Canton 470 to raczej nie najlepszy wybór, słuchałem tych Cantonów i szybko nie chciałem już więcej;/ Dźwięk zupełnie bez polotu, tak pod publiczkę, góra i dół trochę niczym w tańszych JBL.
Zaś subwoofera w 18 metrach z kolumnami podłogowymi i piecykiem stereo to nie będziesz potrzebował, musiałbyś bardzo "pechowo" kupić ( albo lubić tak nienaturalne mocne podbicie dołu) , sam słucham na dość niedrogim wzmacniaczu i mimo że tony są ustawione na 0, czasem+2, bas czuć w kościach i w powietrzu mocno.
Oczywiście ważne jest ustawienie i akustyka salonu.
Kolumny Elac są dużo lepsze od dwu wcześniej wymienionych, zaś wymienione przez Q21 czyli Dali zensor 7, Dali lektor 6/8, Pylon saphire 25, czy niedrogie, a dobre Magnat quantum 677, STX electrino ale model 250, Melodika bl40 były by do yamahy też oczywiście sporo lepiej dobrane i lepsze jako takie, niż yamaha rn160, czy canton gle. Oczywiście to kwestia gustu, ale skoro odsłuchałeś w sklepie Cantony, może uda się też inne kolumny, bo moim zdaniem we wielu aspektach brzmieniowych, może być lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jezeli masz jeszcze dostepne te Cantony to birz to był bardzo udany model. Wiem żę do Polski przyjechało kilka z rynku Rosyjskiego wiec po pewnym czasie nie obecności są u nas znowu. To lepsza konstrukcja niz ich następcy.
Jesli podobał ci sięich dzwiek zobacz takżę na Magnat Quantum 677, te sątrój drożne.

Obie konstrukcje dobrze współpracuja z Yamahą.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie bardzo rozumiem Twoje podejście.
Chcesz słuchać muzyki w stereo i myślisz o sprawieniu sobie odtwarzacza CD a rozważasz kupienie wzmacniacza z funkcjami sieciowymi?
Jeśli chcesz mieć maksymalnie dobre stereo w swoim budżecie, to skoncentruj się na czystym stereo. Kolumny, wzmacniacz stereo, odtwarzacz CD ewentualnie DAC do podłączenia komputera.

I chcesz kupić raczej kolumny a nie głośniki. Prawda? Bo to co innego.



Dzięki za lekcję, Yamaha R-N500 już stoi i teraz mam zamiar coś uzupełnić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pytanie ile możesz wydać na kolumny do kupionej Yamahy?

Sugeruję rozwiązanie z 2 kolumnami podłogowymi i odpuszczenie sobie subwoofera.
Sub jest dobry do kina domowego (a i to nie zawsze), a w stereo lepiej sobie odpuścić (i kupić lepsze kolumny).
Dobry sub do muzyki musi być szybki i porządny, a to kosztuje...

Kolumny nowe - czy mogą być używane?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,
Jezeli masz jeszcze dostepne te Cantony to birz to był bardzo udany model.
...
Jesli podobał ci sięich dzwiek zobacz takżę na Magnat Quantum 677, te sątrój drożne.



dzięki pojadę odsłuchać te Magnaty i tego samego dnia sprawdzę te Cantony i może podejmę szybką decyzję. Obecnie wracam do lepszego sprzętu, po latach bylejakości. Te Cantony są w Saturnie za 850,- za sztukę, więc cena także kusi. Jeszcze raz dziękuję Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post - zazwyczaj nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No to teraz pytanie ile możesz wydać na kolumny do kupionej Yamahy?
...
Kolumny nowe - czy mogą być używane?
Pozdrawiam



Przewiduję wydać do 2500,- te Cantony mnie kuszą bo są w Saturnie po 850,- za sztukę. Oczywiście jeżeli używane będą z zaufanego źródla to nie wykluczam takiej opcji. Subwoofer to opcja i raczej teraz wolę z niego zrezygnować, a może całkowicie.
Dzięki za sugestie Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post - zazwyczaj nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do tej Yamahy rn500 i w tych muzycznych klimatach ( choć to oczywiście co innego niż ulubione brzmienie np. bardziej ciepłe , lub bardziej analityczne) to raczej kolumny z bardziej masywnym dołem pasma. Chyba że wolisz bardziej analityczne twarde i jaskrawe brzmienie.
W zestawieniu z Yamahą rn500 kolumny Yamaha160 i Canton 470 to raczej nie najlepszy wybór, słuchałem tych Cantonów i szybko nie chciałem już więcej;/ Dźwięk zupełnie bez polotu, tak pod publiczkę, góra i dół trochę niczym w tańszych JBL.
Zaś subwoofera w 18 metrach z kolumnami podłogowymi i piecykiem stereo to nie będziesz potrzebował, musiałbyś bardzo "pechowo" kupić ( albo lubić tak nienaturalne mocne podbicie dołu) , sam słucham na dość niedrogim wzmacniaczu i mimo że tony są ustawione na 0, czasem+2, bas czuć w kościach i w powietrzu mocno.
Oczywiście ważne jest ustawienie i akustyka salonu.
Kolumny Elac są dużo lepsze od dwu wcześniej wymienionych, zaś wymienione przez Q21 czyli Dali zensor 7, Dali lektor 6/8, Pylon saphire 25, czy niedrogie, a dobre Magnat quantum 677, STX electrino ale model 250, Melodika bl40 były by do yamahy też oczywiście sporo lepiej dobrane i lepsze jako takie, niż yamaha rn160, czy canton gle. Oczywiście to kwestia gustu, ale skoro odsłuchałeś w sklepie Cantony, może uda się też inne kolumny, bo moim zdaniem we wielu aspektach brzmieniowych, może być lepiej.


Dzięki za bardzo wyczerpujące informacje, myślę że sprawdzę te trzy modele: Magnat quantum 677, STX electrino 250 oraz Melodika bl40 ponieważ to mój przedział cenowy. Oczywiście zabiorę kilka swoich płyt i posłucham swoim uchem jeżeli te modele znajdę w swoim mieście.
pozdrawiam Przemo R.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,
do Twoich gatunków muzycznych oraz pomieszczenia zdecydowanie namawiałbym na kolumny Pylon Audio Sapphire 25. To dynamicznie grające, dobrze współpracujące z elektroniką Yamaha kolumny, które w swoim budżecie są jedną z ciekawszych konstrukcji na rynku.
Jako alternatywa spójrz proszę na także polską konstrukcję STX Neutrino FX-150 oraz w trocę wyższym budżecie Dali Zensor 7 oraz Monitor Audio Bronze 6.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.


Dzięki bardzo, postaram się sprawdzić również te modele, lecz trochę wykraczają poza ustalony budżet. Ach, jakby można to było sprawdzić w jednym miejscu?! to było by łatwej zdecydować, na szczęście nie pali się. pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='S4Home' date='18.03.2016, 11:22 ' post='151711']
Sprawdź tezvte cantoby ich dźwięk może się podobać. I grają też ładnie z Yamaha.
Daj znać po odsłuchach i weź ze sobą kilka różnych gatunkowo płyt.

Pozdrawiam
Cześć, dzięki za sugestie, w przyszłym tygodniu jadę odsłuchać Magnaty (może "dobre bo Polskie")
Czy odtwarzacz CD też może będzie miał znaczenie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...