Skocz do zawartości

wzmacniacz + kolumny podłogowe


pszemula

Recommended Posts

Witam na forum! Przeglądałem już od dłuższego czasu i nadszedł czas na pierwszego posta. Kiedy po kolejnym spotkaniu ze znajomymi próbowałem udawać, że to co słyszę z głośników smart TV jest jeszcze dźwiękiem miarka się przebrała...
Nie jestem wielkim znawca, ale też słoń na ucho mi nie stanął. Czas zrealizować swoje marzenia i zakupić coś co da radość ze słuchanej muzyki.
Poszukuję kolumn głośnikowych + wzmacniacza (ew. amplitunera - o tym później). Technicznie raczej wiedzę mam małą, więc musicie wybaczyć gafy i pomyłki, w razie potrzeby udzielę dodatkowych informacji. Lubię dźwięk o odpowiedniej "głębi", dynamiczny, mocne niskie tony. Nie znoszę "jałowego" icon_smile.gif Ciezko mi dokładniej sprecyzować to odnosząc się do Waszej terminologii . Najlepiej udałbym się na jakiś odsłuch aby sprecyzować lepiej swoje preferencje. Mieszkam w Bydgoszczy, ale jeśli będzie trzeba mogę podjechać na odsłuch (Gdańsk, Poznań).
Najprościej jak odpowiem na pytania zgodnie z wymogami z regulaminu:

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

Do 7000,- zł. Jest to maksymalna cena, ale jeśli jest sprzęt który spełni moje oczekiwania za 4-5 tyś zł to nie będę na siłę szukał droższych. W cenie okablowanie.

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Nowy.

3) sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy)

Kolumny podłogowe: Jedyne wymaganie to kolor. W grę wchodzi kolor czarny lub wszelakie odcienie kolorów drewna.
Wzmacniacz: Z tego co poczytałem jest to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o jakość dźwięku, ale jeśli są amplitunery których jakość nie odstaje zbytnio od wzmacniacza to jestem w stanie zmienić wybór.


4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

---------------

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

ok 35m2, nieregularny kształt (aneks + salon). Podłoga to deska lita 12mm, sporo elementów z drewna w pomieszczeniu. Żadnych dywanów, firanek icon_biggrin.gif Kolumny będą ustawione w odległości ok 3m od siebie, na srodku pomieszczenia i będą za sobą miały drewniane elementy (ścianka na której wisi TV). Odsłuch najczęściej w odległości 3m.

6) Jakiej muzyki słuchamy:

Głownie House, ale żona często słucha Rock , Pop

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Na dłużej, z pewnością rozbudowa o tuner i odtwarzacz CD

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

Sprzęt będzie na początek głownie współpracował z TV Samsung UE55F6770 (posiada wyjście optyczne lub ARC). Moge też zamiast TV podłączyć bezpośrednio pod dekoder UPC Horizon. Blisko mam też komputer stacjonarny który też chciałbym podłączyć (cyfrowe coaxial, S/PDIF optyczne). Fajnie byłoby gdyby była jakaś możliwość przesyłania dzwięku z Iphona.

Jeśli tylko potrzebujecie więcej informacji, chętnie odpowiem!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten warunek podłączenia iPhone jest konieczny?
Potrzebujesz to zrobić bezprzewodowo, czy może być po kablu?

Co do wzmacniacza - czy wchodzą w grę np. sprzęty Advance Acoustics, bo nie wszystkim się podobają?
http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniac...-acoustic-x-i90
Mają wejścia cyfrowe oraz możesz dokupić moduł Bluetooth - i wtedy pewnie iPhone by znalazł towarzysza icon_cool.gif
Oraz bardziej odważna (i droższa, ale już raczej przekraczająca Twój budżet) wersja X-i120
http://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/20931-...acoustic-x-i120

Pozdrawiam
PS. A żeby nie było tak prosto - to zastanów się nad akustyką (lekką adaptacją, lub nawet więcej niż "lekką") pomieszczenia. Krótko mówiąc gołe ściany i brak dywanu to będzie przeszkoda by cieszyć się dobrym dźwiękiem (może jakieś ustroje akustyczne?).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunek dotyczący Iphone jest mało ważny i nie ma żadnego wpływu na wybierany sprzęt, ot dodatkowa opcja która może, ale nie musi byc.

x-i90 wygląda ok, poczytam coś więcej o nim i musiałbym zrobić jakiś odsłuch z jakimiś kolumnami. Wejścia cyfrowe w moim przypadku to bardzo przydatna opcja.

Jeśli chodzi o akustykę pomieszczenia to oczywiście będę działał. Ściany kompletnie puste nie są (obrazy, zegary, pomyślę nad jakąś pułką). No i firanek nie ma, ale są dwie dość grube zasłony icon_biggrin.gif


Tak sobie rano pomyślałem, że chciałbym aby kupiony sprzęt miał fajny, miękki bas już od niskiej głośności bo taka będzie najczęściej używana ze względu na dziecko i mieszkanie w bloku. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz Twoje preferencje, zaproponowałbym Ci dwa rozwiązania.
Pierwszym będzie bardzo nowoczesny system, oparty na dobrym amplitunerze sieciowym. Urządzenie takie pozwala wprowadzić praktycznie każdy sygnał cyfrowy, dodatkowo posiada wbudowane radio internetowe, współpracę z serwisem streamingowym Spotify oraz Bluetooth, ewentualnie AirPlay. Do wybory jest Onkyo TX-8150 (http://q21.pl/onkyo-tx-8150.html) oraz Yamaha R-N602 (http://q21.pl/yamaha-r-n602.html). Obydwa urządzenia mają praktycznie pełne wyposażenie, różnią się tylko trochę dźwiękiem. Onkyo jest łagodniejsze, równiejsze, bardziej analityczne. Yamaha natomiast podkreśla skraje pasma.
Do powyższych amplitunerów zaproponowałbym polskie kolumny Pylon Audio Sapphire 25 (http://q21.pl/pylon-audio-sapphire-25.html), ewentualnie Dali Zensor 7 (http://q21.pl/dali-zensor-7.html).

Drugą opcją jest zestaw, oparty na dobrym wzmacniaczu stereofonicznym. W Twoim przypadku brałbym pod uwagę świetną integrę NAD C356 BEE(http://q21.pl/nad-c356-bee.html), którą ewentualnie można doposażyć w wbudowany przetwornik DAC (http://q21.pl/nad-c356-bee-dac.html). Do powyższego wzmacniacza także zaproponowałby polski zestaw Pylon Audio Sapphire 25 bądź Monitor Audio Bronze 6 (http://q21.pl/monitor-audio-bronze-6.html).

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza powyżej wymienionymi konfiguracjami, w salonie na miejscu mamy dziesiątki innych, równie ciekawych urządzeń i kolumn, kwestia przesłuchania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zwykle będę w pewnych kwestiach nudny do bólu, ale mnie by było szkoda 7 kzł na nowe urządzenia.
Budżet całkiem fajny i można by skompletować zestaw grający bardzo dobrze. Może nawet ekscytująco.
A tak, to będzie poprawnie, może dobrze... .
Ale z drugiej strony, jeśli nie masz większych wymagań, muzyka nie jest dla Ciebie większą wartością, ważnym elementem życia, to może rzeczywiście nowe? icon_wink.gif

Normalnie w takiej sytuacji poleciłbym kolumny plus wzmacniacz stereo. oczywiście mogą być te z DACami na pokładzie, bo akurat są niezłe i chyba zagrają tak jak chcesz. Ale można też poszukać używanego wzmacniacza stereo i dokupić do niego zewnętrzny DAC, który przyjmie sygnał cyfrowy. Lepsze DAC'i mają wejścia optyczne, coaxial (elektryczne), XLR i nieraz inne a czasem po kilka jednego rodzaju.
Oczywiście odtwarzacz CD i tuner jak najbardziej z czasem polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czułbym się dobrze kupując używany sprzęt i jestem pewien że nowy w tej cenie spełni moje oczekiwania. Wiec skupiam się tylko na nowym. Trochę poczytałem i rzeczywiście Onkyo TX-8150 wydaje się dla mnie dobrym rozwiązaniem. Pozwoli bezproblemowo podłączyć wszystkie urządzenia z których korzystam bez dodatkowych modułów itp. Byłem się nawet dzisiaj umówić na odsłuch i jutro będę miał więcej informacji. Oglądałem też Dali Zensor 7 i jutro odsłucham je porównując do 2-3 par innych zestawów. Z racji tego, że trochę trzeba było "nakręcać" żonę dlaczego, po co wydawać tyle na głośniki, a nie ot pujśc do MediaMarkt i wyjśc z kinem domowym za 2000 zł to zestaw Dali daje mi tą przewagę, że wizualnie się prezentuje bardzo okazale. W orzechu idealnie wkomponuje się w wystrój salonu. Wiadomo, że dla mnie nie będzie to miało żadnego znaczenia przy wyborze, muszą mnie przekonać inne walory, ale... icon_biggrin.gif

Trochę martwię się czy Zensor 7 spełnią moje oczekiwania odnośnie niskich tonów.
A jak sprawdziłyby się Monitor'y Audio Bronze 6 + ten Onkyo? Czy one będą miały mocniejsze niskie tony? I jak całościowo wypadają w porównaniu do Zensor 7?
Czy moglibyście zaproponować jakąś alternatywę, która ma zdecydowanie mocniejsze i agresywniejsze niskie tony?
Jak wyglądałby zestaw Zensor 7 + Onkyo w połączeniu z jakimś osobnym subwooferem? Ma to sens i sprawdza się takie połączenie 2.1?
Jeśli tak to może za jakiś czas gdy będzie mi mało niskich dokopię sobie subwoofer?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Jeśli nie chcesz zafundować sobie lepszego dźwięku, nikt nie będzie Cię zmuszał icon_idea.gif
Ja lepiej się czuję mając lepszy, lepiej grający zestaw stereo. A ten jak wiadomo w niemal każdym budżecie, to używany.
Dlaczego Ty się lepiej czujesz kupując nowy sprzęt?
Masz jakieś snobistyczne jazdy, że to co nowe, jest lepsze? icon_rolleyes.gif Obudź się (jak nawołują świadkowie Jechowy) icon_wink.gif
Jeśli chodzi o żonę, to ... zaproponuj jej to co lubi a Ty kup sobie, to co Ty lubisz. Bądźmy poważni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z uwagi na to, że również w podobnej kwocie poszukuję sprzętu pozwolę sobie wcisnąć kilka słów.

Jak najbardziej rozumiem Ciebie dlaczego chcesz sprzęt nowy (także na nowy się decyduję) Jestem na chwilę obecną po odsłuchu kilku wzmacniaczy i jak dla mnie wygrywa Atoll in100se (słuchałem Marantza, CA Azur, NAD) Co prawda były one trochę tańsze od Atoll'a, jednakże ogólnie opisując dźwięk był piękniejszy z Atoll'a ( nie znam się aż tak, żeby dokładnie to opisać, podaję ogólnikowo wrażenie) Poza tym nie analizuję muzyki pod względem co tam jest wycofane a co nie, gdyż logicznie patrząc na to każdy przyzna rację,że to głównie zależy od nagrania (oczywiście mówimy tu o sprzęcie klasy zbliżonej do Atoll'a, nie zaś w porównaniu z jakimś budżetowym sprzętem). Na dźwięk patrzę całościowo.

Proponuję Ci posłuchać Atoll in 100se,lub tańszy 80se.

Dac jak najbardziej wskazany w przyszłości

Dali Zensor 7 znam dobrze, czasami u znajomego je słucham. Mają bardzo przyjemne ciepłe brzmienie. Zdecydowanie ten model polecam, ja z uwagi na metraż (18m2) zastanawiam się nad kolumnami podstawkowymi i w budżecie trochę wyższym

Atoll in80se + Dali Zensor 7 koniecznie dodaj do listy odsłuchowej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Biorac pod uwagęTwoje preferencje oraz założony budzet proponował bym Zestaw oparty o elektronike NAD 356 BEE lub Onkyo 8150 jesli lubisz funkcjonalność wraz z kolumnami Magnat Quantum 757 lub Dali Lektor 8,

Obie te konstrukcje zapewniją dobre zejscie na basie, są bardzo dobrze wykonane i nadają się do róznych gatunków muzycznych.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trochę martwię się czy Zensor 7 spełnią moje oczekiwania odnośnie niskich tonów.
A jak sprawdziłyby się Monitor'y Audio Bronze 6 + ten Onkyo? Czy one będą miały mocniejsze niskie tony? I jak całościowo wypadają w porównaniu do Zensor 7?


Nie znam Twoich oczekiwań co do basu, ale seria MA bronze jest dość analityczna, a dół nie ma jakiegoś super wypełnienia co w połączeniu z Onkyo raczej nie da to co chcesz. Prędzej właśnie Dali zensor 7, czy lektor 8, Magnat quantum 677, lub shadow 207, też dałby solidną podstawę niskich tonów .

Cytat

Żadnych dywanów, firanek icon_biggrin.gif Kolumny będą ustawione w odległości ok 3m od siebie, na srodku pomieszczenia i będą za sobą miały drewniane elementy (ścianka na której wisi TV). Odsłuch najczęściej w odległości 3m.


Rozstaw dobry, jeśli jeszcze kolumny będą siebie widziały, to ok. Natomiast jeśli po ścianach , oknach, podłodze będzie tak goło to nie będzie wesoło icon_wink.gif . Muzykę może zdominować wyższa średnica odbijana od ścian, czyli pogłos i ogólny bałagan dźwięku, brak precyzji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja potoczyła się dość dynamicznie. Sprzęcik jest już w mieszkaniu. Po odsłuchu wybór padł na Onkyo TX-8150 oraz Zensor'y 7.
Zensory w porównaniu do innych modeli wypadły dla mnie zdecydowanie najlepiej. Miały co prawda o wiele mniej mocny dolny zakres, ale tak jak było pisane jeśli chodzi o środek i górę bardzo przypadły mi do gustu. Dźwięk był dla mnie bardzo "miękki" i jakiś taki delikatny. Nie potrafię tego lepiej określić.
Jeśli chodzi o Onkyo to posiada wszystkie funkcje które chciałem posiadać a nawet więcej więc wybór był prosty.
Nie będę ukrywał, że do szybkiego zakupu zachęciła mnie cena. Za wszystko zapłaciłem 5200,- i patrząc po cenach to uważam to za dobrą decyzję.

Po przytarganiu i ustawieniu sprzętu do domu od pierwszego momentu byłem pod jeszcze większym wrażeniem dźwięku niż na odsłuchu. O ile po uruchomieniu TV i puszczeniu dźwięku przez optyka dupy nie urywało, ale jak już wjechał flac to było zupełnie inaczej. Niskich tonów tak jak się spodziewałem było mało dlatego musiałem je delikatnie podkręcić na +4db. Ale po zrobieniu tego niczego mi nie brakuje. Akustycznie pomieszczenie też chyba ok, bo nie zauważyłem nic co by źle wpływało na jakość dźwięku.

To tyle o sprzęcie a teraz pozostał mi jeszcze jeden problem do rozwiązania:
Okablowanie.
Niestety pomimo tego że kolumny są od siebie w odległości ok 3 metrów to ja potrzebuję po 10 metrów kabla. Od jednej z kolumn muszę "jechać okrężnie" po ścianie. Nie ma żadnej innej opcji a kabel przez środek salonu odpada. W podłodze też nic nie wmontuję bo to decha lita klejona. Na chwilę obecną kupiłem kabel który mi zaproponowano: Ultralink MTP-12 2 x 3,3 w cenie 35zł/m. Prowizorycznie 2x3m wziąłem na jakiś czas zanim nie znajdę czegoś innego a później go gdzieś upłynnię icon_biggrin.gif
I tu do Was pytanie: Z racji tego, że potrzebuję 20m kabla a 700zł to sporo, to mogę tu jakoś coś sensownego tańszego podłączyć? Najlepiej, żeby jednak wzmacniało niskie tony jeśli to możliwe bez większego wpływu na środek i górę.

Czekam na jakieś podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Problem z niskimi tonami, kasy już brak a trzeba było posłuchać głosu bardziej doświadczonego kolegi?
Tu właśnie wychodzi przewaga sprzętu używanego nad nowym.
Za tę cenę kupiłbyś świetne kolumny z drugiej ręki, które nie dość, że zagrałyby nie gorzej (a pewnie lepiej) w średnicy i wysokich, to mogłyby mieć wystarczająco duże, mocne niskie tony.
A kabelkami to sobie można... delikatnie tylko skorygować a nie dodawać niskich tonów.

Dlaczego chcesz ciągnąć kable naokoło? Domyślam się, ale najlepiej zrób szkic i pokaż ustawienie kolumn w pokoju oraz przeszkody.
Sądzę, że znajdzie się rozwiązanie. Bo 10 metrów kabla na stronę, to jednak sporo i jeśli komuś chodzi o jakość dźwięku, to przy bezpośrednim porównaniu takiej długości z np. 2x3 metry, powinieneś usłyszeć różnicę w jakości.
Powinienem może napisać minimalną różnicę. Ale dla jednego jest ona minimalna a dla drugiego istotna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu się nie zrozumieliśmy chyba icon_eek.gif bo trochę źle się wyraziłem.
Absolutnie nie mam problemu z niskimi tonami. Owszem, przyznaję i wiedziałem to zanim po odsłuchu zdecydowałem się kupić Zensory, że nie zmieniając ustawień na amplitunerze niskich będzie dla mnie za mało. Ale nie mam problemu, żeby je delikatnie podkręcić i jest wtedy dla mnie idealnie. Chociaż rozumiem, że dla niektórych audiofilii jest to niedopuszczalne icon_cool.gif
I doskonale zdaję sobie sprawę, że kabelkami maksymalnie to można skorygować a nie dodawać niskich i to miałem na myśli. A dokładniej to chodziło mi o to, żeby wybrać takie kable, które nie będą jeszcze bardziej korygowały niskich w drugą stronę.
Druga sprawa, że nigdzie nie napisałem, że kasy już brak bo przecież określiłem budżet na 7000 zł a wydałem na sprzęt mniej. Chodziło mi o to, że kompletnie nie mam rozeznania na kablach i nie chciałem kupować tego co zaproponował sprzedawca w cenie 35 zł/metr bo może są inne tańsze na których nie wyczuję różnicy albo w takiej cenie można kupić jeszcze lepsze kabelki

Odnośnie tego czy da się znaleźć rozwiązanie, żeby nie było 10 metrów kabla to nie widzę zbytnio takiej szansy. Nie będę wrzucał szkica tylko wrzucę dwa realne zdjęcia na których dokładnie widać w czym problem:

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



W miejscu gdzie stoi TV za kilka dni będzie taka ścianka na której będzie wisiał TV + pod TV będzie wnęka gdzie będzie Onkyo. Problem taki, że nie mogę sobie pozwolić aby kabel przebiegał tak jak teraz widać do lewej kolumny na podłodze. Muszę go przeciągnąć koło hokerów po ścianie gdzie wisi zegar i wtedy wrócić do ścianki. Jak wymierzyłem wyszło 9,75 m więc dupa blada. Chyba, że docelowy kabel byłby dużo cieńszy niż ta "pyda" która jest teraz to może jakiś dywanik czy coś w miejscu gdzie on teraz leży, ale nie wiem czy to przejdzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel potrafi sporo zmienić według mnie. W moim przypadku zmiana z chord silverscreen na telluriumq, zmieniła dźwięk z czegoś mi tu brakuje, na o to mi chodziło icon_smile.gif

Z płaskich kabli kojarzę DNM Reson bo rozważałem zakup takiego na olxie i stąd go kojarzę lub znaleziony na szybko 6N: http://allegro.pl/przewod-glosnikowy-jantz...5804843030.html

Patrząc na to od strony fizyki to i tak większy pożytek będzie pewnie z przyzwoitego kabla 2 x 3m niż przepłacanie za wypas ale 3 x dłuższy.

EDIT: No i same telluriumq też polecam, również są płaskie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Appleman,
"Drobny" szczegół - kabel Tellurium sporo kosztuje, szczególnie jeśli ma go być łącznie 20 metrów (w wersji Q i nie tylko). Nie licząc konfekcji (banany...) wychodzi 2 tysiące na ten kabel.

Przemula,
a nie bierzesz pod uwagę możliwości przyklejenia do podłogi cienkiej listwy, w której będzie kabel głośnikowy?
Listwa może być dość cienka (oczywiście w zależności od kabla głośnikowego).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Appleman,
"Drobny" szczegół - kabel Tellurium sporo kosztuje, szczególnie jeśli ma go być łącznie 20 metrów (w wersji Q i nie tylko). Nie licząc konfekcji (banany...) wychodzi 2 tysiące na ten kabel.



Ale właśnie o to mi chodzi, żeby wybrać opcję - kabel płaski w odcinkach po te 3m i schować go choćby pod wspomniany dywanik. Takie właśnie rozwiązanie polecam. Tellurium q blue niedawno widziałem używkę 2x3m z konfekcją za 400 zł, więc to też nie są kosmiczne pieniądze przy takim budżecie na sprzęt a kabelek według mnie jest super.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy nie wiadomo jaka będzie długość kabla - to raczej nie ma proponować drogich rozwiązań.
Więc może poczekajmy co powie autor wątku...

Poza tym - napisałeś tylko "Telluruim Q", a jest tam parę różnych modeli (dopiero w następnym poście napisałeś, ze chodzi Ci o najtańszą wersję Blue). Bardziej popularny (i polecany) Black to już koszt o połowę wyższy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze autor napisal, iż kolumny stoją od siebie okolo 3m, amplituner z tego co widać pomiędzy, stad takie założenie. No i liczę ze autor jest normalnym gościem, który potrafi sobie zmierzyć czy ew nie potrzebuje kabla dłuższego o metr. Wrzuciłem tez propozycje kabla za mniejsza ilosc zl, z ktorego wiele osób jest zadowolonych. Ponownie powtórzę, należy to traktować jako propozycje a nie wskazanie jedynego slusznego wyboru, ten należy do pszemula.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Appleman,
"Drobny" szczegół - kabel Tellurium sporo kosztuje, szczególnie jeśli ma go być łącznie 20 metrów (w wersji Q i nie tylko). Nie licząc konfekcji (banany...) wychodzi 2 tysiące na ten kabel.

Przemula,
a nie bierzesz pod uwagę możliwości przyklejenia do podłogi cienkiej listwy, w której będzie kabel głośnikowy?
Listwa może być dość cienka (oczywiście w zależności od kabla głośnikowego).

Pozdrawiam



Listwa chyba odpada, moja córeczka jak zacznie za kilka miechów śmigać po chacie to wolałbym, żeby nie chaczyła o to żadnym pojazdem icon_neutral.gif

Odnośnie dalszych postów:
Panowie, dokładnie zmierzyłem - jeśli pojadę "okrężnie" potrzebuję 10 metrów kabla i choćbym się zes... mniej nie wyjdzie. Jeśli jakiś dywanik itp. to 2 x 3 metry robi robotę. Ale dzisiaj wieczorem, po 3 dniach żona już się pytała czy ten kabel musi tak leżeć icon_biggrin.gif Także raczej skłaniam się ku opcji 2x10 metrów i elegancko sobie kabel po ścianie przy listwie puszczę.
Pozostaje tylko kwestia tego jaki kabel będzie dla mnie najlepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...