Skocz do zawartości

Jakie kolumny do onkyo 8670


golfir

Recommended Posts

Napisz coś więcej -zgodnie z "pierwszymi postami"(link poniżej).
Bo na tak postawione pytanie (nawet nie znamy powierzchni pokoju i kwoty na kolumny) odpowiedź jest jak wróżenie z fusów..
Tzn. odpowiedź jest taka: kup kolumny zadbane, które będziesz mógł sprawdzić jak zagrają z Twoim wzmacniaczem!

Pozdrawiam
PS. Poza tym kolumn Jamo z głośnikiem 20cm jest dużo i rozrzut cenowy też spory.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoj w prostokacie 10x4.7
Kolumny do 700zl
Lubie mieciutki soczysty bass i ladne gory
Kolumny maja dynamicznie grac...sluchajac cicho ma byc efekt
Jak beda graly podobnie jak mb quart 1000 czy jakos tak to bede zadowolony Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od maleńkiej dygresji. Bass, to może być ryba lub coś innego. Sprawdź w Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Bass
To, o co Ci chodzi, to są niskie tony albo ostatecznie bas (przez jedno "s"). Piszmy poprawnie.
Jeśli chodzi o ładne góry, to polecam Pieniny. Tobie chodzi raczej o ładną górę albo poprawniej o ładne wysokie tony.
Ale co to znaczy "ładne"? Dla każdego chyba coś trochę innego. Ponieważ dla mnie ładne wysokie tony muszą być rozdzielcze, abym słyszał każdy detal, mikrowybrzmienia, powodujące, że czuję "oddech", przestrzenność w nagraniach, ale nie mogą być zbyt jasne a już w żadnym razie zbyt ostre, natarczywe czy agresywne.

Pomieszczenie 47m2, jest dość duże. Potrzeba tu oczywiście dużych kolumn z dużymi membranami głośników niskotonowych (albo kilkoma niskotonowcami z mniejszą średnicą).
Takich kolumn byle wzmaczkiem nie napędzisz. Ok, przyjmijmy, że Onkyo jest mocnym wzmakiem i da radę.
Bo tak jest. Pomijam tu aspekty barwowe i wypełnienie średnicy, soczystość brzmienia. Bo akurat przewidziałeś, że nie będziesz tego miał z takiego wzmacniacza. I trzeba to nadrobić doborem odpowiednio pełnych i soczyście grających kolumn.
Tylko, czy duże kolumny, w prawie 50 metrowym salonie napędzone tym wzmacniaczem zagrają wyraziście, gdy będą grały cicho?
Trochę wątpię.
Bo w takich przypadkach trzeba:
Bardzo mocnego i wydajnego prądowo wzmacniacza. A to kosztuje. Jeśli nie kosztuje, to taki wzmacniacz gra dość kiepsko (barwowo).
Bardzo efektywnych kolumn. Ale takie na ogół nie dadzą Ci ciepełka. No, nie za takie pieniądze.
Kolumny musiałyby być dość niewielkie, z niewielkimi membranami głośników niskotonowych. Ale takie kolumny nie nagłośnią Ci odpowiednio tak dużego pokoju.
Słowem łatwo nie będzie.
Z tych kolumn, które wymieniłeś moim zdaniem żadne nie spełnią Twoich potrzeb.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurna chatka, Ty chamie. A ja Ci odpowiedziałem, zanim zobaczyłem Twój ostatni wpis (pisałem w tzw. międzyczasie) icon_evil.gif
Ale nie kasuję, zobacz co napisałem, wstydź się jeśli masz odrobinę honoru (choć wątpię w to).
Nie każdy ma czas, by od razu odpowiedzieć.
Ja staram się w miarę możliwości odpisać każdemu. Ale pracuję i mam małe dziecko, więc w cholerę obowiązków.
A i tak żona mnie opitala, że spędzam zbyt mało czasu z synem.
Chcę pomóc takim leszczom jak Ty a tu proszę. Słoma wylazła z przepoconych gumiaków icon_idea.gif
Proszę moderację o nie kasowanie wpisów założyciela wątku ani mojego. To też może być pouczające.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dobra zamykamy temat leszcze bo jak zwylke duuuzo pierdolenia a mało konkretów...szukajcie leszcze dalej...bo jam sie nie dam...autiofiiiiile buehehehehehe



Jak widać dziecko hejtu ujawniło swoją naturę icon_sad.gif
Pozdrawiam użytkowników naszego Forum - o autorze niniejszego wątku nie będę się przez grzeczność wypowiadał (jak widać sformułowanie "grzeczność" jest zapewne nieznane dla Golfira). A wątek zamykam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...