Skocz do zawartości

Yamaha RX-s601 +?


thinkeR

Recommended Posts

Witam koleżanki i kolegów

Jestem nowy na forum ale mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu icon_wink.gif Otóż potrzebuję pomocy przy doborze sprzętu do salonu.
Salon to bardziej salonik (około 17m2) i chcę mieć nagłośnienie głównie do filmów..muzyka sporadycznie.
Po przeczytaniu testów i porad jak na razie celuję w Yamaha RX-S601 + zestaw Jamo S626 i chciałbym prosić o poradę..czy to dobrze razem będzie gadało? Bo na odsłuchu byłem i jestem pod wrażeniem..ale sprzedawca mnie mocno przekonywał żeby postawic na Denona raczej do Jamo..
Problem jest taki, że amplituner musi być typu slim...bo mam tylko 128mm miejsca w szafce RTV..
Dodam że budżet do około 4000zł ale oczywiście może być mniej icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zacznę od elektroniki - w Twoim salonie spokojnie mocowo wystarczy amplituner Yamaha RX-S601. Bardziej skupiłbym się nad wyborem odpowiednich kolumn.
Jamo S 626 HCS to mocny, typowo kinowy zestaw, który bez żadnych problemów prawidłowo nagłośni pomieszczenie, gwarantując bardzo dynamiczny, mocny, przestrzenny dźwięk. Pewnym kompromisem na pewno będzie jakość stereo, jednak jeśli odsłuch muzyki będzie wyłącznie okazjonalny, myślę że można pozostać przy takiej konfiguracji.
Jako alternatywa proszę spojrzeć na zestaw Indiana Line Nota 555. To równiejsze, lepiej wypełnione brzmienie, różnica będzie słyszalna przede wszystkim przy odsłuchu muzyki.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli nie masz miejsca na szafce to nie masz wyboru. Ta yamaha jest całkiem udana choć mocna wybrać fajniejsze wyzsze klocki w tej cenie.
W gre wchodzi jeszcze marantz.

Co do kolumn to jakiej muzyki słuchasz? Czy system ma być typowo kinowy? Jeśli tak to Jamo beda odpowiednie. Jeśli bedziesz na tym sluchal czasem muzyki to lepszym wyborem bedzie Quadral Quintas 6500.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi...oczywiście poczytam co nieco o propozycjach, które podaliście i może umówię się na kolejny odsłuch w takich konfiguracjach..
Jeśli chodzi o muzykę to oczywiście, że okazjonalnie pewnie puszczę sobie przez takie kino jakąś muzykę, ale raczej w charakterze "tła do rozmowy" albo relaxu niż robienia imprez icon_wink.gif Muzyka jaką słucham to głównie soul..i inne tego typu "czarne rytmy", i muzykę akustyczną (lubię muzykę typu koncertów perkusji z samą gitarą basową..gdzie jest wyczuwalny nie głośny, ale głęboki bas). Ale pomijając muzykę głównie zależy mi na efektach filmowych, przy czym nie chodzi o samą moc, a raczej o jakość tych efektów icon_wink.gif
Dobrze, że upewniliście mnie, że podany przeze mnie zestaw współgra..bo bałem się że niektóre konfiguracje (amplituner i głośniki) po prostu razem się nie dogadują.

Mam jeszcze pytanie z dotyczące montażu samego amplitunera - jak pisałem wcześniej mam dość niską szafkę (a konkretnie jej front), przy czym nad amplitunerem oraz z prawej i lewej strony zostanie jeszcze jakieś 4cm przestrzeni..i zastanawiam się czy to wystarczy na chłodzenie sprzętu? Nie chciałbym go ugotować przez tą ciasnotę..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o basowe to ustawiając je do "środka" będą delikatnie zasłonięte przez szafeczkę (w 20% wysokości)..ale myślę że w przypadku basu to nie będzie jakoś rażącym błędem.. Natomiast ustawiając je na zewnątrz będzie zupełnie bezkolizyjnie.. Z tego co wyczytałem to można je ustawić albo tak albo tak i trzeba samemu sprawdzić jak lepiej.. Jak się mylę to proszę, poprawcie mnie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - wczoraj kupiłem zestaw. I mimo, że się dość mocno nastawiłem na to Jamo 626 to jednak po kolejnym odsłuchu i porównaniu do wspomnianego przez kolegę S4Home Quadrasa 6500 wybór padł własnie na niemiecki sprzęt icon_wink.gif
Jak na razie ustawione i skonfigurowane no i po wygrzaniu przekonam się o słuszności wyboru. Jak na razie po słuchaniu stereo przez pewien czas jestem mega zadowolony. Dzięki za porady. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...