Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla początkowego miłośnika stereo !


GieraPPa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 191
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No cóż.
Napiszę Ci tylko, że dobrze skonfigurowany zestaw (w dobrze zorganizowanym akustycznie pomieszczeniu) nie potrzebuje korekcji dźwięku.
Tak się jakoś składa, że ze wzmacniaczy które miałem i które słuchałem u siebie albo u kolegów, te najlepiej grające nie miały korekcji. A te, które miały taką możliwość najlepiej grały bez niej, na tzw. direct albo flat.
W swoich systemach nieraz nawet próbowałem podkręcać niskie albo wysokie tony, ale zawsze stwierdzałem, że pozornie ciekawszy dźwięk był jednak przy krótszym albo dłuższym przysłuchaniu się mu, bardziej płaski, przybrudzony, nienaturalny itp.
Ale nie namawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego GieraPPa mialem dokladnie te same obawy a teraz moj audiolab gra na ustawieniach direct - bez korekcji. Powiem tak, mimo wszystko jak bede zmieniac wzmacniacz to pewnie chcialbym z korekcja, ale tylko dlatego, ze jak przyjda goscie to mozna zagrac nieco bardziej efekciarsko - tak mi sie wydaje, natomiast ogolnie jak dla siebie nie uzywam wcale korekcji bo jak napisal f1angel dzwiek wydaje sie bardziej brudny, nienaturalny i na dluzsza mete jakis meczacy. Takie moje zdanie a przypomne, ze ja rowniez calkiem niedawno (ok 2miesiace) temu kupowalem swoj pierwszy zestaw stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam korekta będzie taką odskocznią do efekciarstwa hehe

Coś jeszcze polecicie dobrego ?

Jeśli pioneera to A-676 czy A-656 ? ale to jeszcze nie podjęta decyzja jednak sprzęt na wyczekanie lub dozbieranie do innego ...

Pozdro Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIesz co? Tak śledzę Twoj wątek cały czas i aż mi się trochę przykro zrobiło jak tak ciężko jest Ci trafić na coś dobrego, a kolumny w domu czekają i aż się prosi o granie icon_wink.gif Zapewne już byś chciał posłuchać, odprężyć się przy muzyce.

Z tego co pamiętam masz około 1000 zł na wzmacniacz. Ja na Twoim miejscu bym kupił właśnie jakiegoś Pioneera z linii Reference, a resztę kasy odłożył i spokojnie zbierał już do lepszego wzmacniacza słuchając przy tym muzyki.
Moim zdaniem wydatek około 400 - 500 zł za Pioneera A 676, czy A 656 to bardzo dobrze wydane pieniądze za taki sprzęt.
Kupisz, posłuchasz jak to razem gra, poźniej będziesz mógł ocenić co Ci nie odpowiada w brzmieniu ( o ile ) i co byś chciał zmienić, a wtedy jak już będziesz gotowy na lepszy wzmacniacz to w tym kierunku będziesz szedł.

Pioneer A 676 jest młodszy o rok od modelu A656, do tego ten drugi ma trochę inne pokrętła od tonów, balansu i wybory sekcji kolumn (wersja MKII ma już identyczne jak A 676). Brzmieniowo i mocowo są identyczne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

już miałem kupić pioneera 656 mark 2 ale rzucił mi się w oczy jeszcze jeden model od Sony mianowicie http://olx.pl/oferta/sony-550-es-wroclaw-s...html#0685be48a8 czy możecie mi coś o nim powiedzieć ? na necie zaskakująco dobre opinie pozłacane wejścia więc może warto się nim zainteresować ?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na te ceny tych wzmacniaczy z poprzedniego stulecia i tak co pół roku to cena wyższa icon_wink.gif Skąd Ci sprzedawcy biorą te ceny?

Wzmacniacz ten gra podobnie do modelu troszkę młodszego Sony ta f 670 es czyli całkiem neutralnie, może troszkę ciepło, Model młodszy ma trochę mocniejsze niskie tony, większą moc, jednak w starszym modelu jest ona również bardzo zadowalająca icon_wink.gif
W stosunku do Pioneera zagra bardziej przejrzyście z większą ilością detali, mniejszymi niskimi tonami, ale nie odchudzonymi, za to bardziej zróżnicowanymi. Wysokie tony bardziej rozdzielcze, jednak jeśli chodzi o średnie tony to powiem, że bardziej mi się podobały w Pionerze.Ale to moje odczucia. Cena maks to 500-550 zł za tego wzmaka. Moim zdaniem jeśli chodzi o stosunek jakość/cena to bardzo fajne urządzenie.

Te modele dość często pojawiają się na serwisach aukcyjnych w Polsce. Także można napewno wyrwać je w lepszej cenie. Jak już wcześniej wspomniałem jeśli chodzi o Sony ES to dość chodliwy towar więc musisz być czujny. Jeśli chodzi o kwotę około 500 zł modele warte uwagii to: Ta- F 550 es , Ta-F 570 es. W granicy 700-900 zł to Ta-F 670 es oraz Ta-F 700 es.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałęm możliwość być na porównaniu akurat tych dwóch wzmacniaczy ze sobą, czyli Sony Ta-f 550 es oraz młodszego modelu Ta-f570 es i prawde mówiąc nikt ze słuchających jakiś większych różnic nie wychwycił, grają praktycznie tak samo. Budowa w środku również bardzo bardzo podobna.

Pioneer wygląda na całkiem zadbanego. Ale można lepiej oczywiście, szczególnie za taką cenę. Cena jest do negocjacji. Spróbuj potargować , zobacz ile opuści. Jak w okolice 500 zł to warto pomyśleć icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam soniaka F570ES jak dla mnie basu jest dosyć duża dawka testowane przy 2 bardzo różnych kolumnach, mam mały pokój 12m2
bardzo dobrze gra scena w głąb jest duża głębia cały dźwięk mógł bym ocenić na lekko ocieplony a wysokie tony lekko przyciemnione, mocy jest dużo nigdy nie kręciłem gałką powyżej godziny 10

a co się stało z polecanym fine arts v3 który może być tańszym wyjściem a równie dobrze grającym
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. Model A 757 mk2 to najlepszy model z serii 7x7. Chodzi tu bardziej o lekką zmianę w budowie, niż o dźwięk.

Cena w miarę ok. Oczywiście jakby zszedł te 50 - 100 zł to byłoby dobrze.

ALE:
Sprzedający napisał ,że są wprowadzone lekkie zmiany. Niby te zmiany są w sumie na lepsze, ale dopytaj się czy coś jeszcze było modyfikowane i czy terminale głośnikowe nadal "obsługują" zwykłe kable bez bananów.

Musisz miec na uwadzę jedną rzecz, że w razie sprzedaży tego wzmaka , możesz mieć problem, gdyż z reguły ludzie wolą sprzęt w stanie oryginalnym niż modyfikowanym.

Nie jest powiedziane, że Ci taki dźwięk będzie do końca odpowiadał z Dali 450, więc w takim przypadku wzmaka będziesz chciał wymienić i tu może być problem przy sprzedaniu, choć nie musi.

Ale to Twoja decyzja.

Druga sprawa to z tego co widzę to gałki od selektora wejść oraz od selektora REC {te dwie okrągłe, koło gałki wzmocnienia} są nieoryginalne.

Poproś o więcej zdjęć.

Pozdrawiam ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

gałki wymienił ponieważ stare się rozpadły, poniżej zdjęcie przerobionych zacisków głośnikowych (aha utargowane 50 zl plus przesyłka w cenie)

https://zapodaj.net/e3b7fd65095da.jpg.html

ale tak się jeszcze zastanawiam nad tymi dwoma egzemplażami
1. http://www.olx.pl/oferta/japonski-solidny-...99-IDhEUHb.html
2. http://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-pionee...99-IDgOOYX.html

pierwszy zarezerwowany do piątku i pewnie zejdzie
a 2 dostępny przywieziony z niemiec i w cenie przesyłka

i 2 modele Sony
http://www.olx.pl/oferta/sony-550-es-wrocl...html#f7c1b0d09c
http://www.olx.pl/oferta/sony-ta-f555es-2x...html#07648e8fa5

Co byście wybrali, doradzili ?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Pioneer to ja brałbym tego:
http://www.olx.pl/oferta/japonski-solidny-...99-IDhEUHb.html
Oczywiście jak jest sprawny icon_wink.gif Dobra cena.

Połowa ceny tego A 757 a różnica w brzmieniu o wiele mniejsza niż jak różnica w cenie.

Jeśli chodzi o tego Sony ta f 550 es to cena zdecydowanie za duża o jakieś 150 zł.

Co do Sony ta f 555 es to bardzo dobry wzmacniacz, rzadko dostępny, bardzo ładny stan jak na jego wiek. W swoich czasach świetności był bardzo drogi. Co do ceny, to trudno powiedzieć, nie jest za duża, ani też za mała icon_wink.gif

Ten model to inna seria niż o tych co pisaliśmy wcześniej. Jest to seria starsza. Okres produkcji o ile pamiętam 83r. - 87r. więc może go czekać serwisowanie. Ale w sumie tak jak wszystkich starszych wzmacniaczy. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że te wysokie modele wzmacniaczy były robione z bardzo dobrych komponentów i nie raz były sytuacje , że kondensatory elektrolityczne mają wartość dzisiaj jeszcze powyżej deklarowanej. No ale z tym bywa różnie.
Ten sony będzie grał jaśniej niż poprzednio opisywane wzmacniacze z serii es.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wzmak idzie
https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-pionee...99-IDgOOYX.html
dogadałem się z gościem co do ceny może jutro u mnie już będzie ...
ten pioneer 450 gość wystawił cenę poglądową chyba bo zaproponowałem mu 500 + przesyłka to napisał ze za mało ....

teraz zostanie kabelki dobrać i może jakiś CD

a jeszcze jedno pytanie jak podłączyć telefon do wzmaka poprzez DAC'a ? z telefonu wyjście JACK

Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens z tel i wyjściem jack bo to już sygnał analogowy i przetworzony prze smarfon i androida.
Czysty sygnał bez obróbki i naleciałości " przeciętnego" urądzenia jakim jest laptop lub smartfon masz z wyjścia usb.( w innych urządzeniach także np z optyka i coaxiala).
Tu masz link http://www.tophifi.pl/akcesoria/akcesoria-...gonfly-red.html, chociaż może są tańsze dacki poprawiające sygnały analogowe i nawet sygnał z minijacka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniejszą metodą podłączenia smartphona do wzmacniacza jest użycie adaptera bluetooth. Transmisja dźwięku jest bezprzewodowa i w dziedzinie cyfrowej. Jednak taka metoda jest obarczona problemami konwersji w dziedzinie cyfrowej do formatów przyjętych w tym standardzie.
Tanim i dobrze ocenianym DAC-iem USB do użycia przewodowego z telefonem, tabletem i komputerem jest SMSL M2. Warunkiem użycia takiego sprzętu z telefonem jest jednak obecność portu USB z trybem pracy OTG i to że jego system operacyjny obsługuje urządzenia audio przez port USB. Jest mnóstwo DAC-ów wyposażonych w porty USB i karty dźwiękowe zewnętrzne które będą działały w ten sposób. Wszytko zależy od środków które można na to przeznaczyć. Tego typu urządzenia często wyposaża się w wzmacniacze słuchawkowe, bo ich głównym celem jest zwykle napędzanie słuchawek.
Wyjście jack w telefonie zwykle zapewnia wyłącznie sygnał analogowy. I podłączenie tym złączem do DAC-a nie jest możliwe. Bywają żadkie przypadki wyjscia cyfrowego ukrytego w złączu jack w telefonach. W taki sam sposób jest ukryte wyjście cyfrowe ( optyczne, toslink) w złączu jack analogowym w standardzie mobilnym w wcześniej wspomnianym SMSL M2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wybaczcie że tyle czekaliście na opinie i wrażenia.....

zacznę od tego że wszystko zależy od źródła, na dekoderze UPC szału nie ma basu podkręcać nie muszę jeśli trzeba przygrzać bo na standardowych ustawieniach jest super !!
Ale zabawa zaczyna się jak zmieniam źródło na gramofon i wzmak pokazuje co potrafi z Dali 450, wzmacniacz bardzo zrównoważony nic nie wychodzi przed szereg, scena, wokale, instrumenty spokojnie wszystko słychać wyraźnie jak zamknie się oczy i troszkę bardziej podgłośni wydaje się jakby scena była na przeciw mnie !!!
teraz wady, chciałbym z gramofonu zbić trochę bas i polepszyć jeszcze przestrzeń i wokal, podejrzewam że wystarczy kabelki z redukcją basu i gąbki do basrefleksu to będzie już perfekto ?

więc czekam na propozycję kabelków do gramofonu(obecnie mam podłączone kabelki Alphard) oraz połączenie wzmaka z Dali 450

Pozdro !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...